Společnost Scania se letos poprvé zúčastnila japonského autosalónu Tokyo Motor Show

Účast na tomto podniku je prvním konkrétním projevem obchodní spolupráce firem Scania a Hino, divize nákladních automobilů firmy Toyota.

Scania a Hino, dva přední světoví výrobci nákladních automobilů, uzavřeli dohodu o obchodní spolupráci na počátku tohoto roku. Následně byl zahájen prodej tahačů Scania v síti dealerů japonské společnosti. Dalším krokem je nynější představení vozu Scania, upraveného pro japonský trh, v rámci Tokyo Motor Show. Tento tahač pro těžkou nákladní dopravu doplní výrobní řadu vozů Hino.


„V Japonsku je věk 60 let považován za počátek nového životního období a Hino právě letos slaví 60. výročí,“ řekl Kaj Lindgren, místopředseda výkonné rady Scania a hlavní organizátor spolupráce s firmou Hino. „Dohoda o spolupráci mezi společnostmi Scania a Hino má zásadní význam pro obě zúčastněné strany. Scania je na evropském trhu uznávanou značkou stejně jako firma Hino v Japonsku. Rodí se zde spolupráce dvou z nejpřednějších světových výrobců nákladních vozů,“ dodává K. Lindgren. „Scania a Hino se velmi dobře doplňují co do modelových řad a pokrytí trhu, což dává velké naděje budoucímu rozvoji této spolupráce,“ uzavírá K. Lindgren.


Spolupráce firem Scania a Hino zahrnuje též další dlouhodobější projekty. Obě společnosti například sdílejí know-how v oblasti snižování emisí a zvažují možnost využití nové sedmilitrové pohonné jednotky Hino v některých vozech Scania.


 Scania je z části vlastněna firmou Volkswagen a z části ve vlastnictví institucionálních investorů. Je to nezávislá společnost založená na strategii organického růstu. Tento postoj nevylučuje uzavírání strategických partnerství, ke kterým se řadí právě kooperace s firmou Hino. Dalším příkladem je spolupráce s americkou firmou Cummins na systému vysokotlakého vstřikovacího systému Scania HPI. 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?