Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002

V rámci zahájení prodeje nové Corolly nám bylo umožněno testování všech tří verzí nejen na trase Praha – Most, ale i na Autodromu v Mostě.

Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002

Na tiskové konferenci v úvodu vystoupil prezident společnosti TOYOTA MOTOR CZECH pan Hitoshi Ikoma. Dále byli přítomni asistent prezidenta pan Masami Doi a další vedoucí pracovníci společnosti, kteří po představení nové Corolly odpovídali na dotazy přítomných novinářů.

Jak jsem vás již v pondělí informoval, přichází nová Corolla na náš trh současně ve třech verzích a to ve třídveřovém a v pětidveřovém provedení a ve velkoprostorovém provedení pod názvem Corolla Verso.


Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002
Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002
Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002

Jak nám bylo sděleno, na jaře letošního roku bude rozšířen prodej o sportovní tří i pětidveřovou verzi pod názvem Corolla T Sport s motorem o výkonu 141 kW (192 k) dosahovaným při 7 800 ot/min. Tato sportovní verze bude dodávána se šestistupňovou mechanickou převodovkou. Tato sportovní Corolla dosahuje maximální rychlost 225 km a z 0 na 100 km/h zrychluje za 8,4 sekund. Letos na podzim bude dále prodej rozšířen o klasickou verzi sedan a praktické kombi pod názvem Corolla Wagon.

Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002

Na tiskové konferenci nám též bylo sděleno, že byl vydán Ceník pravidelné údržby pro vozy Toyota Corolla, který plně dokazuje, že údržby japonských vozů nejsou dražší než ostatních značek, jak se mnohdy mezi motoristy nepravdivě šíří.

Testovací jízdu z Prahy do Mostu jsem absolvoval se třídveřovou Corollou s benzinovým motorem 1,4 s výkonem 71 kW (97 k). Motor Corolly při rychlosti 100 km/h měl 3 000 ot/min – do maximálního výkonu motoru (6 000 ot/min) měl tedy více než dostatečnou rezervu, což plně potvrzovala jeho ochota zrychlovat při předjíždění na krátkém úseku. Avšak vzhledem k tomu, že testovaný vůz byl úplně nový, jistě po základním zajetí bude jeho akcelerace ještě lepší.


Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002

Na autodromu v Mostě jsem pak vyzkoušel ostatní motory dodávané v Corolle a mohu konstatovat, že akcelerace a pružnost jak benzinových motorů VVT-i tak naftových motorů common rail je na velmi dobré úrovni a prakticky všechny nabízené motory plně dostačují pro svižnou jízdu. K dobrému ovládání vozu při absolvování slalomu, losího testu, brždění na kluzkém povrchu a zvládnutí úmyslných smyků nesporně přispěla celková vyspělá konstrukce podvozku a vybavení vozu přesným a citlivým řízením s elektrickým posilovačem řízení s proměnlivým účinkem, protiblokovacím systémem ABS se systémem elektronické distribuce brzdné síly EBD a vysoce účinnými kotoučovými brzdami. Musím zdůraznit,že při cvičení na autodromu se v extrémních podmínkách Corolla bezpečně vedla na ledu i sněhu a přesně držela stopu.

Slavnostní zahájení prodeje nové Toyoty Corolly 15. ledna 2002

Zpáteční jízdu z Mostu do Prahy jsem absolvoval s Corollou Verso s šestnáctiventilovým naftovým motorem 2,0 s vysokotlakým vstřikováním D-4D s výkonem 66 kW (90 k). I tento motor poskytuje vozu plně dostačující výkon pro svižnou jízdu a bezpečné předjíždění na krátkém úseku.

Jízda s novou Toyotou Corollo jak na silnici tak na autodromu v Mostě byla pro mně příjemným řidičským zážitkem a těším se, že vám budu moci podat podrobnější poznatky o jízdních vlastnostech po zapůjčení vozu k týdennímu redakčnímu testu. Uvítali bychom i poznatky nových majitelů Corolly, které rádi uvedeme v našem internetovém denníku Periskop. Prosíme vás tedy o jejich zaslání na jhamza@periskop.cz nebo na faxové číslo 02/578 11 368.


KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY, Peugeot EXPERT a Toyota PROACE

Nejpraktičtějším užitkovým vozem...

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016“ : Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace:  Cílem...