Podrobnější informace o nové Hondě Civic Tourer

Před oficiálním představením nového modelu Civic Tourer na frankfurtském zářijovém autosalonu 2013 zveřejnila společnost Honda informace o této novince.

Nový Civic Tourer

Podrobnější informace o nové Hondě Civic Tourer
Podrobnější informace o nové Hondě Civic Tourer
Podrobnější informace o nové Hondě Civic Tourer

– byl vyvinut a zkonstruován v Evropě. Na jeho vývoji a technické konstrukci pracoval evropský výzkumný a vývojový tým značky. Elegantní a sofistikovaný profil vozu Civic Tourer nijak neomezuje jeho praktičnost. Civic Tourer nabízí mimořádnou variabilitu a funkčnost, a to především díky zavazadlovému prostoru o objemu 624 l při zvednutých zadních sedadlech měřeno do úrovně krytu zavazadlového prostoru.

Model Civic Tourer bude poháněn buď dieselovým motorem 1.6 i-DTEC z řady Earth Dreams Technology nebo benzínovým motorem 1.8 i-VTEC, a to prostřednictvím manuální či automatické převodovky. K zajištění stability a komfortu při různém zatížení a jízdních podmínkách přispěje nový systém adaptivních tlumičů (Adaptive Damper System – ADS).

Model Civic Tourer se bude vyrábět v továrně značky Honda ve Velké Británii a na evropský trh bude uveden počátkem roku 2014.

Funkčnost a vzhled: Bez kompromisů v oblasti designu či prostornosti

„Jsem velmi hrdý na sportovní, elegantní a dynamické proporce modelu Civic Tourer, které do určité míry zakrývají skutečnou funkčnost a variabilitu vozu. Pokud chcete u kompaktního vozu dosáhnout co největší praktičnosti, musíte přemýšlet, jak co nejlépe využít prostor v kabině. To má obvykle vliv na celkový vzhled automobilu. Vzhledem k důmyslné platformě, na které je model Civic postaven, jsme měli dostatek prostoru pro optimalizaci všech těchto kritérií. Konečným výsledkem je automobil, jehož silueta připomíná sportovní vůz. Podle mého názoru mezi nejsilnější stránky této novinky patří skvělá synergie funkčnosti, variability a dynamického vzhledu.“ Adrian Killham, vedoucí projektu Civic Tourer.

Design modelu Civic Tourer je důmyslný a nepostrádá sportovní rysy. Jeho unikátní styl je definován linií karoserie, která souvisle probíhá od předního A sloupku až k D sloupku a vytváří tak dojem „plovoucí“ linie střechy.

Konstruktéři, kteří na vývoji modelu Civic Tourer pracovali, věnovali velké úsilí nalezení nového způsobu interpretace této části vozu tak, aby z celku vyzařovala prémiová hodnota a charakter. Skla zadních bočních oken byla protažena přes D sloupek, zatímco okenní křídlo zadních dveří bylo oproti pětidveřové verzi zvýšeno o 17 mm, což umožnilo vznik této výrazné stylistické linie a zdůraznění elegantního vzhledu.

„Na první pohled je zřejmé, že Civic Tourer nevypadá jako ostatní automobily kategorie kombi. Nedávno představené vozy se pokoušely tento směr napodobit. Civic Tourer se však vyznačuje zcela osobitou vyvážeností a přitažlivým stylem.“ Adrian Killham, vedoucí projektu Civic Tourer.

Za tímto sofistikovaným a sportovním designem se skrývá variabilita, která umožnila vytvoření důmyslných funkcí a dosažení vysoké úrovně praktičnosti.

Civic Tourer stejně jako pětidveřová verze modelu Civic těží z unikátního umístění palivové nádrže uprostřed vozidla. Palivová nádrž je uložena pod předními sedadly, díky čemuž je Civic Tourer schopen nabídnout bezkonkurenční vnitřní prostor včetně magických sedadel Honda.

Civic Tourer nabízí jeden z nejprostornějších interiérů nejen ve třídě C, ale i ve třídě D. Do zavazadlového prostoru se vejdou 2 horská kola nebo 3 velké kufry Samsonite, které lze stále skrýt před nepovolanými zraky pomocí rolety zavazadlového prostoru.

  • Objem zavazadlového prostoru
  • 624 l se zvednutými zadními sedadly, k hraně oken
  • 1668 l se sklopenými zadními sedadly, ke stropu

Ve voze se nachází malá schránka, do které lze vyjmutou roletu zavazadlového prostoru uložit v případech, kdy není zapotřebí.

Pod podlahou zavazadlového prostoru se nachází další schránka, která usnadňuje přepravu vysokých předmětů. Pro usnadnění nakládání byla výška nakládací hrany oproti pětidveřové verzi snížena o 137 mm*.

Praktičnost a prostornost modelu Civic Tourer dále zvyšují unikátní Magická sedadla vyvinutá společností Honda, která umožňují celou řadu konfigurací pro maximální variabilitu. Celá zadní sedadla lze jedním snadným pohybem sklopit. Vnitřní podlaha zavazadlového prostoru byla u verze Civic Tourer zvýšena (v porovnání s pětidveřovou verzí) tak, aby sklopením sedadel vznikla zcela rovná podlaha.

Sedáky zadních sedadel lze zvednout vzhůru a na podlaze vznikne rozměrný prostor pro přepravu vysokých předmětů. Možnosti současné přepravy osob a nákladu dále rozšiřuje zadní sedadlo dělené v poměru 60:40, které také poskytuje alternativní přístup do zavazadlového prostoru v situacích, kdy se do vozu nelze dostat výklopnými zadními dveřmi.

Srovnávací tabulka (Civic 5D / Civic Tourer)

CIVIC 5D CIVIC TOURER
Rozměry v mm (DxŠxV) 4285/1770/1440 4520/1770/1440
Zavazadlový prostor zvednutá sedadla k hraně oken
Objem v litrech 477 624
Zavazadlový prostor sklopená sedadla ke stropu
Objem v litrech 1378 1668
Výška nakládací hrany 702 mm 565 mm

Jízdní výkony: Moderní a úsporná technologie

Model Civic Tourer bude poháněn buď dieselovým motorem 1.6 i-DTEC z řady Earth Dreams Technology nebo benzínovým motorem 1.8 i-VTEC, a to prostřednictvím manuální či automatické převodovky.

Dieselový motor 1.6 i-DTEC

– byl poprvé představen v pětidveřové verzi modelu Civic a následně také v nové Hondě CR-V. Tento motor je prvním představitelem řady pohonných agregátů s názvem Earth Dreams Technology, která bude v Evropě postupně zaváděna. Filozofie, na které je technologie Earth Dreams Technology založena, má za cíl nabídnout působivou rovnováhu mezi spotřebou paliva a jízdními výkony, což je nepochybně případ nového modelu Civic Tourer.

Motor 1.6 i-DTEC je vybaven hliníkovou hlavou válců spojenou s hliníkovým blokem s otevřeným chladicím prostorem, což z něj činí nejlehčí dieselový motor v dané třídě. Mechanické tření bylo sníženo na úroveň odpovídající benzínovému motoru. Všechny rotační díly byly pečlivě optimalizovány s důrazem na snížení tření, což přispívá k dosažení vynikající spotřeby paliva a zároveň je zárukou toho, že jízda s Hondou Civic Tourer bude skutečně zábavná.

Motor 1.6 i-DTEC byl zkonstruován výhradně pro evropský trh a vyrábí se v továrně Honda ve Velké Británii (kde se bude vyrábět i samotný Civic Tourer).

Systém adaptivních tlumičů (ADS)

Honda Civic Tourer bude vybavena inovativním systémem adaptivních tlumičů. Je to vůbec poprvé, kdy je u sériového vozu použit systém zadních adaptivních tlumičů. Tlumiče mají tři provozní režimy:

  • komfort
  • normal
  • dynamic

Každý z těchto režimů má za cíl zvýšit stabilitu a komfort při různém zatížení vozidla a při různých způsobech jízdy. Díky nim je Civic Tourer komfortní při jízdě po dálnici, ale zároveň tvrdý a agilní v situacích, kdy je vyžadována perfektní ovladatelnost.

Bezpečnost

Podobně jako u všech vozů značky Honda byla i u modelu Civic Tourer v popředí pozornosti konstruktérů bezpečnost, a to především integrace nejmodernějších systémů aktivní bezpečnosti. V souladu s filozofií značky Honda „Bezpečnost pro každého“ nabídne Civic Tourer špičkovou úroveň bezpečnosti nejen řidiči a posádce, ale také chodcům a dalším účastníkům silničního provozu.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda na ženevském autosalonu: Hybridní vozy, elektromobilita a sport

Honda na ženevském autosalonu: Hybridní...

Společnost Honda na ženevském autosalonu představí vůz CR-V nové generace pro evropský trh Vůz Urban EV Concept se vrací společně s hvězdami tokijského autosalonu, vozy Sports EV Concept...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Honda CR-V Hybrid, Honda Urban...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Honda přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda představí na frankfurtském autosalonu 2017 další kroky svého plánu na elektrifikaci svých evropských modelů vozů

Společnost Honda představí na...

Světová premiéra prototypu Honda Urban EV Concept – prvního EV Honda pro Evropu. Ve Frankfurtu Honda upoutá především – světovou premiérou prototypu Honda Urban EV Concept, který...