Podrobně o nové generaci Mercedes-Benz Třídy M

Nová generace tohoto vozu segmentu SUV kombinující dynamiku s elegancí vykazuje nyní ještě pregnantnější charakterové rysy a působí ještě sportovněji a je plná síly.

Mercedes-Benz svojí úspěšnou Třídu M pečlivě přepracoval. Mercedes-Benz novou generaci Třídy M doplněnou o svěží designové prvky, kvalitnější a obsáhlejší výbavu ještě dále zhodnotil.

Mercedes-Benz Třídy M je průkopníkem mezi moderními vozy SUV. Svoje výjimečné postavení si vydobyl nejen charakterickým designem jehož základem je dynamika a elegance, ale také spojením přesvědčivých jízdních výkonů jak na silnici tak v terénu s jízdním a ovládacím komfortem limuzíny. Kromě toho nabízí Třída M bezpečnostní výbavu, která by se v segmentu SUV hledala jenom velice těžko. Od doby, kdy se v dubnu 2005 objevila na trhu druhá generace Třídy M, se jich na celém světě prodalo asi 300 000. Dosažený výsledek jasně hovoří o tom, že tento moderní offroad patří i nadále k nejúspěšnějším vozům tohoto silně narůstajícího tržního segmentu.

Exteriér je ještě stylovější

Suverénní vzhled Třídy M určují také do budoucna dynamicky plynulé, přitom ale přitažlivé křivky karoserie a její zcela čisté tvarování. Díky nově vytvořené čelní partii stejně tak jako modifikované partii zádě přichází nová generace Třídy M se silovým ztvárněním, ale zároveň uchvacuje svojí estetickou elegancí. Zkrátka je ještě více stylová.

Čelní pohled určují nově vytvořené, robustní nárazníky spolu se světlomety s nepřehlédnutelným stupínkem na jejich spodní hraně. Tento schůdek je důsledně protažen směrem dolů a pokračuje markantním obrysem kolem masky chladiče. Dalším charakteristickým znakem je zvětšená a poněkud níž posazená maska chladiče. Tu rozdělují tři široké, černé lamely s hranatými otvory a blýskavou chromovou hranou, které dávají nové generaci Třídy M ještě dominantnější tvář. Dále k obrysu vozu posunutá mlhová světla a nově opticky ztvárněná ochrana spodku vozu dává pocit jeho rozšíření a dalšího nárůstu dynamiky.

Zadní pohled: Nárazník se zabudovanými plochými odrazkami byl také upraven, takže pro vozy jedoucí v závěsu působí Třída M ještě suverénněji. Na přání dodávaná ochrana spodní části vozu z ušlechtilé oceli obepíná zdvojená výfuková potrubí a také přispívá k tomu, že se automobil opticky rozšiřuje. Zadní sdružená svítilna má nyní tmavé sklo blikačů v kouřovém provedení. Střešní podélné ližiny jsou také součástí sériových elementů plnících jak funkční tak i designovou úlohu, stejně tak jako zpětná boční zrcátka se zvětšenou plochou a tím i s vylepšeným výhledem pro řidiče.

Interiér s vysoce hodnotným vybavením

Interiér nové generace tohoto moderního offroadu byl kvalitními materiály dále vkusně zhodnocen. Tak například střední část dveří je v sérii provedena s použitím imitace kůže ARTICO. Na přání je možné získat dvoubarevné kožené provedení s prvky ručního zpracování. Dalším poutačem v dále vylepšeném interiéru je čtyřpaprskový v kůži provedený multifunkční volant s chromovými aplikacemi a upraveným komfortem ovládání, kde nechybí páčky řazení, které jsou součástí sériové výbavy. Sedadla mají atraktivní, sportovní design a na přání je možné u nich získat oporu páteře nastavitelnou ve čtyřech stupních.

Do výbavy Třídy M nyní přichází zcela nově vyvinutá generace telematických funkcí. Patří k ní ještě příjemnější ovládání, vysoká výkonnost a řada nových užitečných funkcí. Sériově je do tohoto celku integrováno hlasové ovládání s technikou Bluetooth a Aux-In přípojka k napojení mobilních audiopřístrojů jako je např. iPod. Na přání je k dispozici také nový Media-Interface, který propojuje externí hudební nosič s palubní elektronikou a ovládacím systémem vozu, takže se tituly jednotlivých hudebních děl objevují na barevném displeji kombinovaného přístroje ve střední konzoli a pomocí tlačítek na multifunkčním volantu se dají vyvolat. Paralelně je také automaticky dobíjen akumulátor audiopřístroje.

K dispozici jsou tři přístroje; všechny nabízejí kromě jiného barevný displej, dvojitý tuner pro lepší rádiový příjem, regulaci hlasitosti řízenou podle rychlosti vozu, klávesnici pro zadávání telefonních čísel a rádiových frekvencí i rozhraní Bluetooth, propojující bezdrátově mobilní telefon s mluvícím zařízením. S novou generací telematiky nabízí Mercedes-Benz poprvé ve Třídě M na přání optimalizovaný systém hlasového ovládání LINGUATRONIC. Sytý, prostor naplňující surroundový zvuk si mohou cestující užívat prostřednictvím systému Harman Kardon® Logic7® nejnovější generace dodávaného na přání. S 610 watty a procesorem (DSP) je postaráno o mimořádně transparentní zvukový zážitek.

Pro cestující na zadních sedadlech je v doplňkové výbavě kromě jiného nabízen nový entertainment systém s dvojicí velkých 8“ obrazovek, centrálně integrovaným přehrávačem DVD s bezdrátovými sluchátky pro větší volnost pohybu a s dálkovým ovládáním.

Jedinečná bezpečnostní sériová výbava

Co se týká bezpečnosti je Mercedes-Benz Třídy M v segmentu vozů SUV stále vzorem. Nyní je již v sériové výbavě dodáván s preventivním systémem ochrany PRE-SAFE® a opěrkami hlavy NECK-PRO.

Spotřeba snížená až o 0,4 litru na 100 kilometrů

Vozy Třídy M pohánějí výkonné a hospodárné benzínové nebo naftové motory v uspořádání V6 resp.V8, jejichž spotřeba dále poklesla. Stálý pohon všech kol 4MATIC se osvědčil jak pro jízdu na silnici tak i v terénu. Sériově použitá automatická převodovka 7G-TRONIC s optimalizovaným řazením pak přeměňuje výkon hnacích agregátů do kultivované formy jízdní dynamiky.

Také u nové generace Třídy M je k výběru pět motorizací s výkonovým spektrem od 140 do 285 kW (190 až 388 k). Optimalizací detailů se jejich spotřeba oproti předchozím modelům snížila až o 0,4 litru na 100 kilometrů. Nejsilnější motorizací disponuje model ML 63 AMG 4MATIC, který se chlubí výkonem 375 kW/510 k.

Novinky v oblasti designu a techniky

Design exteriéru

 • Kompletně nový design přídě s výrazně horizontálním vedením linie
 • Nová maska chladiče se třemi černými lamelami a chromovým podkladem (možnost volby sportovního paketu pro exteriér ve stříbrném provedení s chromovým podkladem)
 • Nový design projekčních světlometů
 • Nová zpětná zrcátka s větší odrazovou plochou
 • Nový zadní nárazník
 • Zadní sdružená svítilna s kouřovým krytem (možnost volby s využitím světelných diod LED s krytem v čiré optice)
 • Zdvojené výfukové potrubí s oválnými koncovkami (možnost volby ve sportovním paketu pro exteriér s hranatými koncovkami v chromu, série V8)
 • Střešní ližiny v sériové výbavě
 • Chromová ozdoba v ochranné liště (možnost volby sportovního paketu pro exteriér, série V8)
 • Chromová lišta na hranách (možnost volby sportovního paketu pro exteriér, série V8)
 • Ochrana hrany pro nakládání na zadním nárazníku v chromu (možnost volby sportovního paketu pro exteriér, série V8)
 • Sportovní paket pro exteriér s novými, rozšířenými položkami jako jsou například střešní ližiny v hliníkové optice

Design interiéru

 • Přístrojová deska v nappa kůži nebo v imitaci kůže ARTICO
 • Čalounění dveří v imitaci kůže ARTICO
 • Nové dvoubarevné kožené čalounění
 • Kožený multifunkční volant ve čtyřpaprskovém provedení s páčkami pro ovládání převodovky
 • Sedadla v novém designu
 • Ozdobné prvky z ušlechtilých druhů dřeva
 • Obložení prostoru pro náklad v sérii

Komfort

 • Čtyřstupňová elektricky přestavitelná opěra páteře
 • Závěsné zařízení, sklopné

Infotainment

 • Systém COMAND s velkým displejem a novými, přídavnými funkcemi
 • COMAND APS obsahující kromě jiného navigaci s pevným diskem, hudební registr a hlasové ovládání
 • Univerzální mediální rozhraní pro připojení iPodu a dalších audiopřístrojů
 • Hlasové ovládání LINGUATRONIC se zadáváním celých slov
 • Soundsystem s dvanácti reproduktory a výkonem 610 Watt
 • Entertainment systém pro cestující na zadních sedadlech se zvětšenými obrazovkami a sluchátky

Bezpečnost

 • PRE-SAFE® v sérii
 • Hlavové opěrky NECK-PRO v sérii

Podvozek

 • Nová kola z lehké slitiny s průměrem 17, 18, 19 a 20 palců
 • 19ti palcová kola z lehké slitiny v pětipaprskovém designu série V8
 • ML 63 AMG v ještě atraktivnějším provedení
 • Perfektně vybroušené špičkové SUV
 • Nové přední a zadní ukončení karoserie s chromovou ochranou spodku vozu
 • Větší maska chladiče AMG v lesklé černé barvě s chromovými prvky
 • Ergonomický sportovní volant AMG a nová 20ti palcová kola z lehké slitiny

Svoje mimořádné postavení mezi vozy segmentu SUV jak z hlediska objemu motoru tak jeho výkonu dává nyní Mercedes-Benz ML 63 AMG najevo ještě zřetelněji. Přední protažený nárazník s lesklou chromovanou ochranou spodku vozu zvýrazňující čelo vozu, stejně jako spodní vstup chladícího vzduchu mu opticky přisuzující ještě větší rozměry. Nově jsou tvarovány i světlomety, obdobné platí o AMG specifické masce chladiče. Ta je provedená v lesklé černi a její tři příčné lamely mají chromové ozdoby. Kulaté, do stran vysunuté mlhovky s chromovými rámečky a rozšířené podběhy kol v barvě vozu dodávají špičkovému modelu Třídy M ještě mohutnější vzhled.

Nezaměnitelným je model AMG také při pohledu zezadu, kde je do nového nárazníku integrována chromovaná ochrana spodní části vozu a rozměrné odrazky. Opticky velmi dobře ladí dvě chromované zdvojené koncovky sportovního výfuku. Zadní světla v kouřovém provedení jsou ve spojení s bixenonovými světlomety na přání vyměněna za světla s čirou optikou a technologií LED. Do výčtu stylistických úprav patří také nově vytvořená zpětná zrcátka a sériově namontované střešní ližiny v hliníkové optice.

Z boku jsou na první pohled nápadná 20ti palcová kola AMG s designem využívajícím pěti paprsků. Jsou lakována v titanově šedé barvě, leštěná a obutá do pneumatik s rozměry 295/40 R 20.

V nabídce zvláštní výbavy je možné zvolit ještě působivější kombinaci kol a pneumatik. Na stejně barevně provedená lehká kola s rozměrem 21palců se zdvojenými paprsky jsou namontovány pneumatiky o velikosti 295/35 R 21.

Také u nové Třídy M je zavedena nové generace telematických funkcí. V modelu ML 63 AMG sériově zabudované Audio 20 propojuje jednoduché ovládání a logické vyhledávání v menu s perfektním entertainmentem. Sériově je integrováno telefonování s využitím techniky Bluetooth a na přání nový media-interface v přihrádce palubní desky, jehož prostřednictvím je možné plné sloučení mobilních audiopřístrojů jako je např. iPod a ty poté ovládat pomocí ovládací plochy audiosystému. S novou telematickou generací nabízí Mercedes-Benz na přání také optimalizovaný a svojí vynikající funkcí známý systém hlasového ovládání LINGUATRONIC.

AMG 6,3 litrový motor V8 a stálý, asymetrický pohon všech kol

S výkonem 375 kW/510 k při 6800 1/min je ML 63 AMG také dva a půl roku po své premiéře stále nejvýkonnějším offroadem na trhu. 6,3 litrový motor AMG v uspořádání V8 získává ze svého pracovního objemu 6208 cm3 maximální točivý moment 630 Nm při 5200 1/min. Výsledkem jsou jízdní výkony automobilové extratřídy. Model ML 63 AMG zrychluje během 5,0 sekund na rychlost 100 km/h, jeho nejvyšší rychlost 250 km/h je na této hranici elektronicky omezená. Přenos hnací síly zprostředkovává automatická převodovka AMG SPEEDSHIFT 7G-TRONIC se třemi jízdními programy.

Výrazně směrem ke sportovnímu charakteru vozu je koncipován také stálý pohon všech čtyř kol. Pro jeho co nejlepší agilitu je hnací síla rozdělena v poměru 40:60 mezi kola přední a zadní nápravy. Vysokou dynamiku jízdy a zároveň pro Mercedes typický komfort na dlouhých tratích zaručuje AMG sportovní podvozek na základě paketu AIRMATIC. Vzduchové odpružení disponuje specifickými pružícími vzpěrami AMG a speciálně odladěným adaptivním tlumícím systémem ADS včetně automaticky pracující regulace výšky karoserie. Tlumení a odpružení se bleskurychle přizpůsobují momentální jízdní situaci – mohou ale být kdykoliv změněny manuálně a sice ve třech stupních. AMG vysokovýkonný brzdný systém s bohatě dimenzovanými, vnitřně chlazenými a děrovanými brzdovými kotouči zaručuje nejkratší brzdnou dráhu a největší výdrž.

Sportovní sedadla AMG s kůží v různém provedení

Do sériové výbavy modelu ML 63 AMG patří elektricky seřiditelná sportovní sedadla s čalouněním kůží nappa s díly alcantara v oblasti loktů, dále s multitvarovou funkcí a vyhříváním.

Kombinovaný přístroj AMG má k dispozici speciální hlavní menu AMG s informací o zařazeném rychlostním stupni, doporučením o jeho změně směrem nahoru a dále údaje o teplotě motorového oleje a napětí akumulátoru. Integrovaný přístroj RACETIMER slouží k zjištění časů dosahovaných na závodním okruhu.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září více než 8% růstu prodeje

Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září...

V síti Das WeltAuto se v prvních devíti měsících letošního roku prodalo 15 464 ojetých vozů V porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej o 8,2 % Největší zájem je o velmi...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...