Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu

Nový kompaktní pětisedadlový model Jazz uvádí na trh Honda Česká republika, spol. s r.o.

Důmyslné řešení vnitřního prostoru, výkon nového motoru a hospodárnost provozu nové Hondy Jazz přiláká zákazníky, kteří si chtějí koupit malý praktický vůz s poměrně velkým vnitřním prostorem.


Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu
Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu
Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu

S celkovou délkou 383 cm se pětidvéřový model Honda Jazz řadí do třídy malých vozů, má však unikátní řešení umístění palivové nádrže pod předními sedadly, což přispívá k velmi prostornému interiéru na úrovni řady modelů třídy vyšší. Toto řešení, spolu s torzním nosníkem zadní nápravy ve tvaru H, umožňuje rovněž snížení podlahy v zadní části vozu. Tato koncepce zároveň zvyšuje tuhost karosérie, zvýšenou ochranu v případě nárazu z jakéhokoliv směru, stejně jako zvýšenou ochranu palivové nádrže, která je chráněna po celém obvodu prostřednictvím podlahových příčníků a rámu podlahy.

Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu
Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu
Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu

Jedním ze zajímavých prvků, použitých u nového modelu Jazz, je zadní sedadlo dělené v poměru 2:1, které je charakteristické jednoduchou manipulací a flexibilitou. Při jejím využití lze dosáhnout buď zcela ploché podlahy zavazadlového prostoru anebo vytvořit druhý, nezávislý nákladový prostor mezi přední a zadní řadou sedadel, kam lze umístit zavazadla, vysoké rostliny, nebo například i složený invalidní vozík. Zavazadlový prostor o objemu 380 litrů vyniká velikostí ve třídě malých vozů. Podlaha zavazadlového prostoru je ve výšce 46 cm a nákladová hrana je při prázdném zavazadlovém prostoru.pouze 60 cm nad zemí.

Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu

Při vývoji modelu Jazz bylo jedním z hlavních cílů dosažení co nejvyšší úrovně bezpečnosti ve své třídě. Pečlivě navržená struktura karosérie, vycházející z rozsáhlé počítačové analýzy a programu přísných nárazových zkoušek simulujících reálné podmínky, představuje možnost splnění požadavků na udělení čtyřhvězdičkového hodnocení bezpečnosti podle programu Euro NCAP v oblasti ochrany cestujících a tříhvězdičkového hodnocení v oblasti ochrany chodců v případě vzájemného střetu. K větší bezpečnosti chodců přispívá volný prostor mezi kapotou motoru a motorem, závěsy kapoty, které se při nárazu zbortí, speciálně konstruovaný přední nárazník a energii absorbující čepy stěračů.

Jízdu zejména ve městě usnadňuje účinný a hospodárný elektrický posilovač řízení a malá hodnota poloměru otáčení, která je pouze 5 metrů.


Nový malý vůz Honda Jazz v prodeji na českém a slovenském trhu

Honda Jazz má zcela nový benzínový motor o zdvihovém objemu 1.4 litru typu i-DSI (Dual and Sequential Ignition = duální a sekvenční zapalování), který představuje již druhou fázi vývoje i-série benzínových motorů Honda nové generace.

Nízkých emisí škodlivin a mimořádné hospodárnosti bylo dosaženo díky použití dvou zapalovacích svíček na každý válec, umístěných diagonálně, a vytvořením kompaktního spalovacího prostoru s vysokým vířivým účinkem. Toto uspořádání urychluje šíření plamene, čímž je dosaženo intenzivního, mimořádně rychlého a vysoce efektivního spalování, které generuje vysoký tlak a tím i vysoký výkon. Duální a sekvenční systém zapalování optimalizuje zapalování každé zapalovací svíčky v závislosti na otáčkách a zatížení motoru. Intenzivní spalování v celém rozsahu otáček motoru nejen že potlačuje klepání motoru, ale v porovnání s konvenční konstrukcí umožňuje také mnohem vyšší kompresní poměr (10.8 : 1) pro dosažení vyššího výkonu s menší spotřebou paliva.


Motor dosahuje výkonu 83 k (61 kW) při 5700 ot/min a točivý moment činí 119 Nm při 2800 ot/min. Výsledná křivka průběhu točivého momentu je výrazně plochá, což zajišťuje vysokou pružnost motoru. Výrobce uvádí maximální rychlost 170 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 12 sekund a kombinovanou spotřebu pouze 5,5 l/100 km.


Honda Jazz je v nabídce s jedním stupněm výbavy (S), která zahrnuje mimo jiné: výškově nastavitelný volant, čelní a boční airbagy na předních sedadlech, předpínače bezpečnostních pásů, elektricky ovládaná přední okna, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, dálkově ovládané centrální zamykání, imobilizér, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka a úchyty dětských sedaček se systémem ISOFIX. V nabídce výbavy na přání postrádám brzdový systém ABS a EBD.


Model Jazz, který je již na trhu v Japonsku v prodeji pod názvem Fit, je vyráběn v závodě Hondy v japonské Suzuce.


Honda Jazz s mechanickou pětirychlostní převodovkou je v České republice v prodeji za cenu 422.500,- Kč. Cena vozu je poměrně vyšší, při porovnávání s  modely malých vozů ostatních značek je však třeba vedle technické vyspělosti Hondy Jazz brát v úvahu i její výbavu, která je obsažena v základní ceně,

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

VIDEO – Honda CR-V Hybrid, Honda Urban...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Honda přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda představí na frankfurtském autosalonu 2017 další kroky svého plánu na elektrifikaci svých evropských modelů vozů

Společnost Honda představí na...

Světová premiéra prototypu Honda Urban EV Concept – prvního EV Honda pro Evropu. Ve Frankfurtu Honda upoutá především – světovou premiérou prototypu Honda Urban EV Concept, který...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda představuje novou verzi Dynamic modelu Jazz Supermini s novým motorem a se sportovněji stylizovanou karoserií

Honda představuje novou verzi Dynamic...

Nový model si uchovává bezkonkurenční všestrannost a špičkový prostor pro cestující ve své třídě. Nová Honda Jazz s novým vzhledem byl představen – před frankfurtským autosalonem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda Adventure Roads 2017: již od 26. června do 3. července

Honda Adventure Roads 2017: již od 26....

Skupina 40 motocyklových nadšenců se v rámci akce Honda Adventure Roads připravuje na životní cestu z Osla na Nordkapp – nejsevernější bod Evropy.      Skupina vlivných jezdců –...