Novinky v modelové řadě Toyota Corolla pro evropský trh

Hatchback s turbodieselem 2,0 l D-4D, záclonové airbagy a speciální edice Corolla ´03.

Vznětový motor 2,0l D-4D se zvýšeným výkonem


Novinky v modelové řadě Toyota Corolla pro evropský trh

Nová modelová řada Corolla je již po dva roky prodejním bestsellerem japonské automobilky Toyota, proto není divu, že ji výrobce neustále modernizuje a rozšiřuje o další varianty a provedení. Nejnovějším přírůstkem do této řady, která se od roku 1966 může pochlubit více než 29 miliony prodanými exempláři, je nový model Hatchback s dvoulitrovým turbodieselem D-4D o výkonu 116 koní. Tento motor, vybavený druhou generací vysokotlakého vstřikování common-rail, disponuje nejen velmi příznivým průběhem křivky točivého momentu s maximem 280 N.m již v rozmezí 2000 až 2200 otáček, ale především nesmírně kultivovaným během a nízkou spotřebou paliva, která je v kombinovaném provozu pouhých 5,6 litru nafty na 100 km jízdy. Dvoulitrový čtyřválec D-4D, který Toyota začala poprvé montovat do větších modelů Avensis, navíc splňuje veškeré nejpřísnější emisní limity včetně EURO IV.

Záclonové airbagy


Nároky evropských zákazníků na bezpečnost vozů neustále stoupají, a proto automobilky Toyota do svých nejnovějších modelů řady Corolla nabízí za příplatek nové záclonové airbagy chránící cestující na předních i zadních sedadlech v případě bočního nárazu. Vozy Corolla tak mohou být vybaveny až 8 airbagy, což u automobilů nižší střední třídy zatím není zcela běžné. Kromě nových airbagů mají modely Corolla také zesíleny některé deformační prvky karoserie, což zvyšuje již tak vynikající pasivní bezpečnost vozu.

Corolla ´03


Pro některé vybrané evropské trhy připravila Toyota speciální akční modely Corolla ´03, do nichž bude montovat motory 2,0 l D-4D/116 k či 1,6 l VVT-i o výkonu 110 koní.


Ve výbavě vozů Corolla ´03 bude:

  • tříramenný volant s integrovaným ovládáním audiosoustavy
  • kůží potažená hlavice řadicí páky
  • audiosoustava s CD přehrávačem a 6 reproduktory
  • bíle podbarvené přístroje Optitron
  • probarvená boční ochranná lišta

Toyota Corolla ´03 bude nabízena v pěti barevných odstínech

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.