Nové Audi A4 – Nejsportovnější sedan střední třídy

Vyhraněně sportovní a současně mimořádně komfortní, progresivní a současně emotivní – nové A4 přivádí značku Audi do nové dimenze střední třídy.

Nové Audi A4 - Nejsportovnější sedan střední třídy

Motory, které mají mimo jiné přímé vstřikování paliva, umožňují dosahovat mimořádných jízdních výkonů se spotřebou paliva, která je průměrně o 9 % nižší než u předešlého modelu.

Vysoce účinný provoz motorů je stejně jasným důkazem technické vyspělosti výrobce jako dynamicky navržený podvozek nebo mnoho technických řešení, převzatých přímo z velkých luxusních limuzín.

Audi A4 vstupuje na trh s cenami začínajícími těsně nad 850 tisíci Kč.

Nový designérský výraz

Nové Audi A4 kombinuje mnoho fascinujících stránek. Jeho design je expresivní, vyzařuje z něj napětí a současně je velmi dynamický. Vysoká přesnost a technicistní charakter tohoto stylu potvrzuje vůdčí roli značky Audi v oboru. Ve srovnání s předchozím modelem změnili designéři proporce, aby vytvořili nový sportovní dojem. Přední převis je kratší, kapota motoru i rozvor náprav jsou výrazně delší.

S celkovou délkou 4,7 m je nové Audi A4 velkou limuzínou. Design zvýrazňuje hmotu a sebevědomou přítomnost na silnici. Vzhled karoserie ilustruje technický pokrok, který byl právě uskutečněn: karoserie je výrazně tužší a bezpečnější než u předchozího modelu, ale přesto díky promyšlené konstrukci podstatně lehčí. S koeficientem aerodynamického odporu cx = 0,27 proniká nové A4 vzduchem snadno i ve vysokých cestovních rychlostech a zavazadlový prostor o objemu 480 l je větší než u většiny přímých konkurentů.

Uvnitř nového Audi A4 je přichystáno prostorné a prosvětlené prostředí, právě takové, jaké byste čekali u mnohem většího modelu. Interiér ztělesňuje tradiční silné stránky Audi: ušlechtilý vzhled, dílenské zpracování bez kompromisů v oblasti kvality a s velkou pozorností věnovanou detailům, stejně jako logickému intuitivnímu ovládání.

K dispozici je navíc celá řada položek výbavy na přání, převzatá z automobilové luxusní třídy a připravená dále zatraktivnit interiér nového modelu. Za všechny jmenujme ovládací systém MMI, všeobecně hodnocený jako nejlepší řešení komplexního ovládání mnoha funkcí, nebo automaticky regulovanou klimatizaci s odděleným ovládáním pro tři zóny. Usazení v sedadle nové A4 je zážitkem typickým pro Audi – člověk se totiž ihned cítí jako doma.

Motory

Nové Audi A4 je na trh uváděno s pěti vylepšenými, výkonnými motory, s výkonem od 105 kW do 195 kW (od 143 k do 265 k). Všechny používají přímé vstřikování paliva do válců: technika FSI pracuje ve dvou agregátech a systém common-rail ve třech motorech TDI. Čtyřválcové motory jsou přeplňovaný turbodmychadlem. Klidný chod a působivý rozvoj výkonu jsou zdrojem potěšení z jízdy v té nejčistší formě. Motory přitom mají výrazně nižší spotřebu paliva než odpovídající jednotky v předchozím modelu: spotřeba je nižší v průměru o 13 % u benzinových motorů a o 6 % u naftových motorů TDI. V roce 2008 bude nabídka agregátů dále rozšířena.

Dynamičtější než kdy jindy: pohon a podvozek

V oblasti převodovek nabízí Audi zákazníkům širokou škálu high-tech řešení. Přesné ručně řazené převodovky, automatické převodovky tiptronic nebo převodovky s plynule měnitelným převodem multitronic, přenášejí točivý moment motoru na přední nebo všechna kola pomocí systému quattro® . Ten je v nové limuzíně dynamičtější než dříve – díky rozdělení točivého momentu, které za běžných podmínek posílá 60 % točivého momentu motoru na zadní nápravu.

Řidič zažije nové A4 jako nejsportovnější z limuzín střední třídy, jako automobil, který je agilní, precizně a přitom jednoduše ovladatelný. Diferenciál byl přesunut v rámci řetězce hnacího ústrojí dále dopředu, aby si vyměnil polohu se spojkou nebo hydrodynamickým měničem točivého momentu. Díky tomu mohla být přední náprava posunuta o 154 mm dále vpřed. Nové řešení nyní umožňuje optimální rozložení hmoty automobilu mezi nápravy. Podvozek nového A4 je konstruován zcela nově a díky množství hliníkových prvků na zavěšení kol, řízení, kolech a brzdách je velmi lehký.

Ještě větší zážitek z jízdy dodávají dva nové technické prvky. Prvním z nich je systém individuálního nastavení Audi drive select, s nímž může řidič měnit ovládací charakteristiky a odezvu motoru, automatické převodovky, řízení a adaptivního tlumení podvozku Audi CES tak, aby nastavení odpovídalo jeho aktuálním preferencím.

Druhou novinkou je pak řízení Audi dynamic steering, které mechanickou cestou mění v závislosti na rychlosti jízdy aktuální převod řízení. Na limitu adheze pracuje tento systém ve spolupráci se stabilizačním systémem ESP, kdy jemnými, ale velmi rychlým změnami natočení kol stabilizuje automobil do řidičem požadovaného směru jízdy. Touto cestou kombinuje systém sportovní jízdní zážitky s vysokou mírou aktivní bezpečnosti.

Pokrokové asistenční systémy v novém Audi A4 dělají řízení pohotovější a usnadňují řidiči ovládat automobil v každé situaci. Audi vybavuje novou limuzínu na přání prvky, které dosud byly dodávány jen do mnohem větších luxusních vozů. Nové systémy regulují vzdálenost od automobilu před vozidlem, pomáhají řidiči udržovat vůz ve zvoleném jízdním pruhu nebo změnit bezpečně jízdní pruh a poskytují podporu při parkování.

Nové Audi A4

Karoserie

 • Délka 4703 mm, šířka 1826 mm, výška 1426 mm, cx = 0,27.
 • Objem zavazadlového prostoru 480 l
 • Sebevědomý, sportovní styl, nízká hmotnost.
 • Mimořádný bezpečnostní koncept s novým nastavením airbagů a omezovačů síly v bezpečnostních pásech.

Interiér

 • Velkorysý prostor na všech místech.
 • Příkladná ergonomie, volitelně ovladací terminál MMI.

Motory

Dva výkonné zážehové motory s přímým vstřikováním paliva do válců, čtyřválcový s přeplňováním a šestiválcový, zdvihový objem 1,8 l a 3,2 l.

Tři výkonné, přepracované motory TDI se čtyřmi nebo šesti válci a systémem přímého vstřikování common rail s piezovstřikovači.

Převodovky

 • Šestistupňové manuální převodovky, multitronic nebo šestistupňový tiptronic.
 • Pro 3.2 FSI a 3.0 TDI: stálý pohon všech kol quattro® s rozdělením točivého momentu v poměru 40:60.

Hnací ústrojí

 • Dynamický podvozek, dlouhý rozvor náprav a přední náprava posunutá vpřed pro dosažení dynamické ovladatelnosti a mimořádného chování na silnici.
 • Na přání systém individuálního nastavení Audi drive select.
 • Na přání řízení s proměnným převodem Audi dynamic steering pro skvělé jízdní zážitky v závislosti na rychlosti.

Výbava

 • Velkoryse vybavené vozy se standardní automatickou klimatizací a rádiem.
 • Řada prvků běžných až ve velkých luxusních limuzínách nyní dostupné i pro nové A4.

Technika budoucnosti: multimedia

Audi A4 ustavuje nové standardy pro vozy střední třídy v jedné z nejvíce fascinujících oblastí techniky budoucnosti – v multimédiích. Nové limuzíny vstupují na trh s informačními nebo zábavními systémy, které by byly pozoruhodné dokonce i v luxusních limuzínách. Patří k nim široká paleta audiosoustav, televizní tuner, dva navigační systémy, rozhraní pro iPod nebo autotelefon  bluetooth.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Audi sezonní servis: profesionální servisní služby, originální díly a originální příslušenství

Audi sezonní servis: profesionální...

Audi Service zve společně s Ondřejem Bankem, členem Audi Ski Teamu a tváří sezonní servisní kampaně, majitele zánovních i starších vozů Audi do autorizovaných servisů Audi. Od začátku...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Audi Ski Team připraven na olympijskou sezónu 2017/2018

Audi Ski Team připraven na olympijskou...

Hlavní hvězdou zůstává Ester Ledecká a sjezdař Kryštof Krýzl novým členem Audi Ski Teamu. Audi pokračuje v intenzivní podpoře českého lyžování Elitní Audi Ski Team v čele...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Emoce místo emisí: Audi míří do elektrické budoucnosti motoristického sportu

Emoce místo emisí: Audi míří do...

Značka Audi představila v Neuburgu první ryze elektrický závodní vůz koncernu. Audi e-tron FE04 – bude na závodních okruzích symbolem přeměny společnosti Audi z klasického výrobce...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DPF pro vozy Audi lze nyní pořídit s výraznou slevou: nové ceny filtrů pevných částic pro modely Audi začínají již od 16 900 Kč

DPF pro vozy Audi lze nyní pořídit s...

Nejvyšší úroveň kvality, funkčnosti a životnosti pro bezproblémový provoz! Nová nabídka filtrů DPF (Diesel Particulate Filter) pro modely Audi se vznětovým motorem – začíná již od...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Audi Q5 rozšiřuje nabídku motorů o 3.0 V6 TDI, nejvýkonnější motorizace Q5 přichází na český trh s cenou od 1 488 900 Kč

Audi Q5 rozšiřuje nabídku motorů o 3.0...

V nabídce jsou k dispozici rovněž výbavové verze Sport a Design. Vznětový šestiválcový motor o objemu 2967 cm3 – je s výkonem 210 kW (286 koní) nejsilnějším pohonným agregátem pro...