Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu

Corolla je nyní na našem trhu k dostání nejen ve verzi Hatchback a prostorné Verso, ale i elegantní Sedan a dynamické Kombi.

Fotografie z úterní tiskové konference pro novináře:

Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu
Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu
Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu


Toyota je roční výrobou téměř 6 milionů vozů předním světovým výrobcem. Od uvedení Corolly na trh v roce 1996 bylo prodáno za 35 let celkem 29 milionů Corolly, což představuje téměř 20 % z vyrobených vozů Toyotou. V posledních pěti letech dosahuje výroba Corolly 911 000 vozů ročně. V současné době prodávaná Corolla je již Corollou deváté generace, s kterou chce Toyota v konkurenčně obsazené střední třídě automobilů docílit na evropských trzích do roku 2005 pěti procentního podílu na trhu. Proto byly nově uvedené modely Corolly vyvinuty v Evropě podle požadavků evropských zákazníků. Dá se předpokládat, že prodej představované verse Sedan i Kombi bude stejně úspěšný na našem trhu jako prodej Corolly verze Hatchback.


Design Sedanu je elegantní s klasickými aerodynamickými liniemi, působí na první pohled reprezentačně, důstojně a spolehlivě.

Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu
Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu
Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu

Prostorný a komfortní interiér spolu se zavazadlovým prostorem o objemu 437 litrů, s dynamickými jízdními vlastnosti, bohatou výbavou obsaženou již v základní ceně a pro Toyotu již tradiční vysokou bezpečností a spolehlivostí, nesporně přilákají specifický okruh zákazníků.

Design Kombi přes svou velikost a mohutnost působí elegantně, i jeho linie zdůrazňují dynamiku vozu a jeho sportovní charakter.

Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu
Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu
Nová Toyota Corolla Sedan a Kombi v prodeji na našem trhu

Na první pohled je patrno, že je určen těm, kteří vyznávají aktivní životní styl, sportují, milují přírodu a po týdenní práci se těší na bezproblémovou dopravu za svými koníčky, které mnohdy vyžadují mimo celé rodiny a nákladu přepravit ještě sportovní potřeby často i náročné na přepravu. A právě tyto požadavky Corolla Kombi beze zbytku plní: velký zavazadlový prostor s rovnou plochou o základním objemu 402 litrů můžeme zvětšit až na 975 litrů, nakládání je snadné a pohodlné širokými a vysokými dveřmi. Mimoto pod dnem zavazadlového prostoru je další praktický prostor, který není normálně vidět.

Oba nové modely – Sedan i Kombi – jsou nabízeny s následujícími šestnáctiventilovými čtyřválcovými motory:

 • S benzinovým 1,4 VVT-i s výkonem 71 kW Corolla dosahuje maximální rychlost 185 km/h a zrychluje z 0 na 100 km/h za 12 sekund. Výrobce udává kombinovanou spotřebu 6,7 l na 100 km.
 • S benzinovým 1,6 VVT-i s výkonem 81 kW Corolla dosahuje maximální rychlost 190 km/h a zrychluje z 0 na 100 km/h za 10,2 sekund. Výrobce udává kombinovanou spotřebu 7 l na 100 km. (U Kombi 7,2 l).
 • S naftovým 2,0 D-4D s výkonem 66 kW Corolla dosahuje maximální rychlost 180 km/h a zrychluje z 0 na 100 km/h za 12,6 sekund. Výrobce udává kombinovanou spotřebu 5,7 l na 100 km. (U Kombi 5,9 l).

Převodovka obou modelů má pět rychlostních stupňů s manuálním řazením.


Výbava obsažená v základní ceně je opravdu bohatá:

 • Výbava ve stupni Base obsahuje mimo jiné ABS+EBD, airbagy řidiče i spolujezdce, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, výškově nastavitelný volant, posilovač řízení, palubní počítač, imobilizér, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka a rádio s CD přehrávačem. (U verze kombi ještě kryt zavazadlového prostoru a podélné střešní nosiče.)
 • Vyšší výbava ve stupni Terra obsahuje navíc elektricky ovládaná přední okna a centrální zamykání dveří.
 • Nejvyšší stupeň výbavy Sol obsahuje navíc boční airbagy, automatickou klimatizaci, elektrické ovládání i u zadních oken, dálkové zamykání, vyhřívání zpětných zrcátek, ovládání audiosoustavy na volantu, kožený potah volantu a hlavice řadící páky, obložení interiéru v karbonu.

Ceny Corolly:

 • Sedan podle zvoleného motoru a stupně výbavy od 436 900 do 671 900 Kč.
 • Kombi podle zvoleného motoru a stupně výbavy od 449 900 do 684 900 Kč.

Těšíme se, že po slíbeném zapůjčení obou uvedených verzí k testování, vás budeme moci podrobně informovat o jízdních vlastnostech těchto vozů.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?