Nová Honda Accord Tourer

Styl a praktičnost na úplně nové úrovni

Důmyslné a unikátní zadní sedadlo sklopné jediným pohybem a automatické zadní dveře, které je možno plně otevírat a zavírat pouhým stisknutím tlačítka, symbolizují výjimečnou praktičnost nového kombíku Honda Accord Tourer, jenž má být uveden na náš trh v první polovině příštího roku.


Nová Honda Accord Tourer
Nová Honda Accord Tourer
Nová Honda Accord Tourer

Stejně jako jeho sourozenec sedan, předvedený poprvé na nedávném autosalonu v Paříži, míří Accord Tourer, na náročnější, exkluzivní část trhu a poskytuje vysokou úroveň výkonu, jemně vyladěný podvozek, skvělou výbavu i povrchovou úpravu a osobitý design.

Pohon obstarávají, jak v sedanu tak v provedení kombi, motory o výkonu 114 kW (155 k) a objemu 2,0 litru nebo 140 kW (190 k) a objemu 2,4 litru s odpovídající 5-rychlostní nebo 6-rychlostní manuální převodovkou a nebo 5-rychlostní automatickou převodovkou typu Sequential Sports Shift. Oba motory využívají technologii DOHC i-VTEC, poskytující trvale vysoký výkon při všech režimech běhu motoru, za který není nutno platit vysokou spotřebou paliva a zvýšenými emisemi výfukových plynů.


Silný dynamický výkon neznamená ovšem kompromis s praktičností a nový uchazeč Hondy o úspěch na trhu bude pravděpodobně jedním z nejpečlivěji vypracovaných vozů kombi vůbec. Zvětšení rozvoru vozidla o 5 cm a prodloužení celkové délky o 8 cm v kombinaci s kompaktním a jedinečným zavěšením vlečných ramen zajišťují nejdokonalejší zavazadlový prostor ve své třídě s objemem 576 litrů při všech sedadlech v základní poloze, který lze sklopením zadních sedadel “jediným pohybem” zvětšit na 921 litrů.


Sklápění zadního sedadla pomocí páky zajišťuje současně překlopení opěrky hlavy dopředu a zdvihnutí spodní části sedadla do vodorovné polohy v jediném jednoduchém kroku; umožňuje složit opěradlo sedadla tak, aby vznikla dokonale rovná podlaha. Integrované bezpečnostní pásy v opěradle činí tento úkon ještě snadnějším.


Zadní dveře poháněné elektromotorem se otevírají a zavírají v několika vteřinách a jsou ovládány spínačem na dálkovém ovládání nebo pomocí spínače, umístěného na jejich spodní hraně. Možné je i plně ruční ovládání, jelikož do systému je samozřejmě zabudován bezpečnostní mechanizmus. Mimořádně široké zadní dveře usnadňují nakládání a vykládání nákladu. Další užitečnou výbavu je podpodlažní úložný prostor, zakrytý uzamykatelným krytem.


Snaha o takovou úroveň praktičnosti mohla pochopitelně vést k tomu, že Accord Tourer by byl skončil u hranatého konvenčního designu. Opak je však pravdou. Jeho schopnosti pojmout značný náklad jsou zamaskovány elegantním bočním profilem, pro který jsou charakteristické plynulé linie a výrazně nahoru se zužující prostor mezi postranními skly.


Stejně jako sedan, i Honda Accord Tourer se může pochlubit prostorným interiérem a rozsáhlou výbavou včetně dvouzónového řízení klimatizace, předních, bočních a hlavových airbagů a přídavného satelitního navigačního systému DVD s dotykovou obrazovkou.


Podvozek, vyvinutý s cílem poskytovat pocit bezpečnosti a vyšší citlivost na řidičovy úkony je doplněn karoserií s vysokou dynamickou tuhostí. Všechny modely jsou vybaveny systémy ABS, EBD a posilovačem brzd, přičemž varianty s motorem o objemu 2,4 litru mají navíc výhodu systému VSA (Vehicle Stability Assist).


Nová Honda Accord Tourer půjde letos do prodeje nejprve v Japonsku (pod názvem Accord Wagon) a v Evropě na jaře roku 2003.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda na ženevském autosalonu: Hybridní vozy, elektromobilita a sport

Honda na ženevském autosalonu: Hybridní...

Společnost Honda na ženevském autosalonu představí vůz CR-V nové generace pro evropský trh Vůz Urban EV Concept se vrací společně s hvězdami tokijského autosalonu, vozy Sports EV Concept...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Honda CR-V Hybrid, Honda Urban...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Honda přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda představí na frankfurtském autosalonu 2017 další kroky svého plánu na elektrifikaci svých evropských modelů vozů

Společnost Honda představí na...

Světová premiéra prototypu Honda Urban EV Concept – prvního EV Honda pro Evropu. Ve Frankfurtu Honda upoutá především – světovou premiérou prototypu Honda Urban EV Concept, který...