Marcel Tuček má po roce opět zlato s Toyotou Yarisem

Českokrumlovská Seat Rallye skončila tak pro Toyotu s velkým úspěchem.

Prioritní jezdec české Federace automobilového sportu Marcel Tuček vyhrál s vozem Toyota Yaris 1.3 třídu N1 v . S yarisem připravovaným plzeňskou stájí Klub Fox Racing se z výhry radoval po více než roce. Poslední vítězství s ním totiž zaznamenal vloni při sprintu v Blovicích.


Marcel Tuček má po roce opět zlato s Toyotou Yarisem
Marcel Tuček má po roce opět zlato s Toyotou Yarisem
Marcel Tuček má po roce opět zlato s Toyotou Yarisem

Tuček nenechával v okolí Českého Krumlova už od úvodní rychlostní zkoušky nikoho na pochybách, že si přijel pro výhru. Konkurenci ve třídě N1 ukazoval jen záda a vyhrával jednu erzetu za druhou. V cíli byl o téměř dvě minuty rychlejší než druhý v pořadí Březík se Suzuki Swift GTI. Domažlický pilot za sebou dokonce nechával upravené vozy silnější třídy A5.

„Yaris fungoval opět bezvadně. Už předchozí soutěž v Brně naznačila, že se auto vylepšilo. Konečně jsem zase vyhrál, mám tak letos na kontě všechna místa na bedně. Ono k vítězství chybělo jen málo už v Brně. Teď jsem spokojený, soutěž se vydařila, i když byla jako pokaždé v Krumlově těžká. Tentokrát se podařila také pořadatelům,“ pochvaloval si Marcel Tuček.


Na začátku Seat rallye se jako už tradičně ukázaly vrtochy květnového jihočeského počasí. Tuček obul média, protože po dopoledním dešti byly na silnici kaluže vody. „Matadory fungovaly bezvadně, rozhodl jsem se dobře. Jel jsem na nich ještě dopolední část druhé etapy. Teprve pak jsem sáhl po tvrdších gumách. To už bylo teplo a silnice úplně suché,“ řekl domažlický jezdec.


Náskok posádky Marcel Tuček a Václav Tesař postupně narostl až přes dvě minuty. Jenže v závěru rallye měla posádka dvakrát smůlu. Jednou přijela k nehodě vozu, který startoval do rychlostní zkoušky před ní. Podruhé dojeli v erzetě poškozený vůz Honda jezdce Dana Běhálka.


„Poprvé jsme ztratili tak dvacet vteřin, podruhé ani nevím kolik. Běhálek se snažil udělat místo pro předjetí, jenže jsme byli zrovna v místech, kde byla silnice strašně úzká. Jel jsem za ním asi kilometr na jedničku. Měl snahu, ale dříve jsme se před něho nedostali. Naštěstí byl náš náskok tak velký, že jsme kvůli té havárii ani nežádali o náhradní čas. Přesto jsem raději v poslední zkoušce přidal.“, prohlásil Tuček.


Ten s konkurencí prohrál také při prvním průjezdu obávanou rychlostní zkoušku Malonty. Ztratil tady na soupeře ve třídě okolo deseti vteřin. „To je moje tradiční chyba. Jelo se tady hned po ránu, a to nebývám ve své kůži. Trpím tím od jak živa, trvá mně dlouho než se úplně proberu. Při druhém průjezdu jsem jim to ale vrátil i s úroky,“ usmíval se pilot.


Spokojeností nad Tučkovým vítězství zářil i šéf plzeňského týmu Klub Fox Racing Milan Liška. „Yaris fungoval tak, jak měl. Je vidět, že práce ladiče Ladislava Brázdila se povedla. Auto teď má nejen potřebný výkon ve vysokých otáčkách, ale disponuje rovněž solidním točivým momentem. Tuček si to moc pochvaloval a konečně je to vidět také na výsledku. Vždyť na ním skončila řada vozů silnějších tříd A5 nebo A6,“ doplnil Milan Liška.


(Pavel Kestler, Tým Klub Fox Racing Plzeň v Autoklubu České republiky)

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda na ženevském autosalonu: Hybridní vozy, elektromobilita a sport

Honda na ženevském autosalonu: Hybridní...

Společnost Honda na ženevském autosalonu představí vůz CR-V nové generace pro evropský trh Vůz Urban EV Concept se vrací společně s hvězdami tokijského autosalonu, vozy Sports EV Concept...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Honda CR-V Hybrid, Honda Urban...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Honda přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda představí na frankfurtském autosalonu 2017 další kroky svého plánu na elektrifikaci svých evropských modelů vozů

Společnost Honda představí na...

Světová premiéra prototypu Honda Urban EV Concept – prvního EV Honda pro Evropu. Ve Frankfurtu Honda upoutá především – světovou premiérou prototypu Honda Urban EV Concept, který...