Letecká společnost Honda Aircraft Company rozšiřuje prodej proudového letadla Honda Jet o Evropu

Prodej v Evropě začne v květnu na každoroční konferenci EBACE v Ženevě ve Švýcarsku

Rozhodnutí Hondy rozšířit prodej svého špičkového lehkého proudového letadla o rychle rostoucí evropský trh je přímou odpovědí na silnou poptávku po Honda Jet, která začala hned po uvedení letadla do prodeje v roce 2006 ve Spojených státech.

Letecká společnost Honda Aircraft Company rozšiřuje prodej proudového letadla Honda Jet o Evropu
Letecká společnost Honda Aircraft Company rozšiřuje prodej proudového letadla Honda Jet o Evropu
Letecká společnost Honda Aircraft Company rozšiřuje prodej proudového letadla Honda Jet o Evropu

Letoun Honda Jet nabízí špičkový výkon své třídy, úsporné využití paliva, prostornou kabinu i zavazadlový prostor a dobře proto vyhovuje požadavkům majitelů i operátorů na lehké proudové firemní a osobní letadlo. Honda Jet ve svém exkluzívním provedení nabízí maximální cestovní rychlost 483 mil/h / 773 km/h, luxusní prostor pro pět cestujících a dva členy posádky. Navíc je zde oddělená toaleta.

Letecká společnost Honda Aircraft Company rozšiřuje prodej proudového letadla Honda Jet o Evropu
Letecká společnost Honda Aircraft Company rozšiřuje prodej proudového letadla Honda Jet o Evropu
Letecká společnost Honda Aircraft Company rozšiřuje prodej proudového letadla Honda Jet o Evropu

Honda Jet se vyznačuje mnoha převratnými technickými vymoženostmi leteckého designu včetně unikátní konfigurace motorů umístěných na křídle, která velmi výrazně zlepšuje výkon letadla, a nízké spotřeby paliva díky značnému omezení aerodynamického odporu za letu. Díky tomuto inovativnímu přístupu ke konstrukci trupu je letadlo na zemi při přeletu méně slyšet a navíc toto vylepšení umožňuje prostornější kabinu a větší nákladový prostor. Letoun Honda Jet je poháněn dvěma úspornými proudovými motory GE Honda HF120.

„Jsme nadšeni, že můžeme zahájit prodej v Evropě, kde dostáváme velké množství žádostí od zájemců o letoun, kteří budou mít nyní příležitost si dodání letounu Honda Jet rezervovat,“ řekl Michimasa Fujino, prezident a generální ředitel společnosti Honda Aircraft Company. „Zavazujeme se poskytnout našim zákazníkům v Evropě jak špičkový výrobek své třídy, tak i systém prodeje a servisní podpory, který překoná jejich očekávání spojené s vlastnictví proudového letadla a létáním“.

Honda nedávno rozšířila prodej letounu Honda Jet v celé Severní Americe tím, že oznámila zřízení prodejní a servisní strategie pro Mexiko a Kanadu. „Rozšíření prodeje Honda Jet do Evropy je důležitým krokem v neustálém rozvoji naší podnikatelské strategie, která se snaží řešit celosvětově stoupající poptávku po Honda Jet“ řekl Fujino.

Další podrobnosti o prodeji letounu Honda Jet v Evropě, strategii servisní podpory a časového rozplánování dodávek zveřejní Honda 20. května 2008 na EBACE.

O letounu Honda Jet

Společnost Honda Aircraft Company začala s prodejem proudového letounu Honda Jet v říjnu 2006 a rychle dostala objednávky na více než 100 kusů. Honda Jet je vůbec prvním komerčním letounem Hondy a dostál dobré pověsti společnosti díky svému dynamickému výkonu spolu s lepší účinností, špičkové cestovní rychlosti ve své třídě a úspornému využití paliva, většímu zavazadlovému prostoru a prostornější kabině pro cestující se sedadly až pro osm lidí ve srovnání s podobně velkým proudovým letadlem. Veškerá hlavní montáž a zkoušky prototypu probíhaly v závodě společnosti v Greensboro v Severní Karolíně v USA, který byl otevřen v roce 2001 k rozšíření globálních činností výzkumu a vývoje Hondy.

Honda Aircraft Company úzce spolupracuje s americkým národním úřadem pro letectví Federal Aviation Administration (FAA) a plánuje provedení prvního zkušebního letu vyhovujícího modelu na začátek roku 2009, certifikace typu hodlá dosáhnout v roce 2010. Podle plánu by měla společnost začít dodávat letouny Honda Jet zákazníkům ve Spojených státech v roce 2010. Souběžně s certifikací FAA usiluje také o certifikaci evropského úřadu pro bezpečnost v letecké dopravě Aviation Safety Agency (EASA).

Všechna předání letounu Honda Jet zákazníkům budou probíhat v novém předávacím celosvětovém centru společnosti Honda Aircraft Company, které se právě buduje spolu s novými celosvětovými ústředími, závodem pro výzkum a vývoj a výrobním závodem na letišti Piedmont Triad Airport v Severní Karolíně. Celosvětové ústředí a závod pro výzkum a vývoj mají být dokončeny v létě 2008 a výrobní závod a předávací centrum na konci roku 2009.

Výcvik pilotů z celého světa pro Honda Jet bude probíhat ve spolupráci s výukovým zařízením Flight Safety International, jehož součástí bude vývoj letového simulátoru úrovně D typu „full-motion“, který umí napodobit všechny letové situace, pro Honda Jet. První simulátor bude instalován v novém závodě ústředí Honda Aircraft Company. Spolu s rostoucím prodejem letounu Honda Jet se budou zavádět další výuková zařízení.

Honda Aircraft Company, Inc. je dceřiná společnost v plném vlastnictví společnosti Honda Motor Co., Ltd. Honda byla založena v roce 1948 Japonsku a ve Spojených státech začala podnikat v roce 1959 založením první zahraniční dceřiné společnosti Hondy, společnosti American Honda Motor Co., Inc. Více o letounu Honda Jet se dozvíte na www.hondajet.com.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda vystaví na veletrhu designu Milan Design Week svůj vůz Honda e Prototype

Společnost Honda vystaví na veletrhu...

Společnost Honda bude poprvé vystavovat na veletrhu Milan Design Week Představeným exponátem bude nový vůz Honda e Prototype, který teprve nedávno zažil světovou premiéru na autosalonu v Ženevě...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda představuje Neo Sports Café week!

Honda představuje Neo Sports Café week!

Honda srdečně zve své zákazníky a zájemce o novinky na představení nové CB650R a celé modelové řady NAKED motocyklů Honda! Společnost Honda zve zájemce na první představení a testovací...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Video: Honda e Prototype

Video: Honda e Prototype

       

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda CR-V získala v testu Euro NCAP pětihvězdičkové hodnocení

Nová Honda CR-V získala v testu Euro...

V rámci nejnovějších bezpečnostních testů Euro NCAP, jejichž výsledky byly dnes oznámeny, obdržel nový model Honda CR-V maximální pětihvězdičkové hodnocení. Model CR-V disponuje...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - „HONDA E PROTOTYPE“ BUDE MÍT SVĚTVOU PREMIÉRU NA MEZINÁRODNÍM AUTOSALONU V ŽENEVĚ 2019

„HONDA E PROTOTYPE“ BUDE MÍT SVĚTVOU...

Vůz Honda e Prototype je předzvěstí sériově vyráběného modelu, který je vývojovým nástupcem konceptu Urban EV z roku 2017 Výrazný, čistý design karoserie se snoubí s moderním...