Hybridní Toyota Prius oslovuje významné firmy – fleetové zákazníky

Společnosti působící v různých odvětvích oceňují výrazné benefity hybridní technologie a zařazují tak v současnosti model Prius do svých vozových parků.

Zároveň tím vyjadřují svůj pozitivní vztah k ochraně životního prostředí, neboť hybridní Toyota Prius dominuje především v oblasti nízké spotřeby paliva a rovněž nízké úrovně škodlivých emisí.

Tradiční spolehlivost vozů Toyota, potvrzená v současnosti poté přináší další významnou přednost pro fleetové zákazníky – nízké provozní náklady. “Bylo otázkou času, kdy o hybridní model Prius projeví zájem některá z firem operující na českém trhu a tím vyjádří svůj pozitivní přístup k životnímu prostředí. Pevně věřím, že se nám do budoucna podaří s hybridní technologií oslovit ještě více podobně smýšlejících společností a že jsme tedy vlastně na samém začátku. Každý prodaný Prius ušetří ročně více než 1 tunu CO2 v porovnání s vozem v segmentu D s dieselovým motorem. Být ohleduplný k životnímu prostředí znamená chovat se stejně ke svým zákazníkům, obchodním partnerům, široké veřejnosti“ řekl Jakub Kühnl, Fleet manager společnosti Toyota Motor Czech.

Toyota Prius v barvách IKEA

Hybridní Toyota Prius oslovuje významné firmy - fleetové zákazníky

Společnost IKEA vstoupila do České republiky v roce 1991. Od té doby pravidelně zvyšuje počty zákazníků ve svých prodejních centrech a stejně tak se daří i v celkovém objemu prodaného zboží. Své aktivity rozvíjí také v oblasti ochrany životního prostředí. Vybavení vozového parku hybridními modely Toyota Prius je tedy přirozeným krokem k tolik potřebné šetrnosti.

Obchodní domy IKEA se v dnešním moderním světě staly ikonou při výběru a nákupu bytového zařízení. Díky neustálému růstu prodaného objemu a tím příznivé cenové politice je dnes švédská IKEA svými výrobky blíže stále vyššímu počtu zákazníků. Těm nabízí své produkty, jež vynikají především dobrým designem, funkcí a také jednoduchou montáží a instalací v domácnosti.

Přirozeně každá aktivita, kterou člověk vyvíjí, určitým způsobem ovlivňuje prostředí, v němž žije. Čím větší tato aktivita je, tím větší je pochopitelně i její dopad. Toho si je společnost IKEA plně vědoma a proto podniká řadu kroků k ochranně životního prostředí. Jedním z těchto kroků je postupné nahrazení stávajícího vozového parku automobily Toyota Prius s hybridním pohonem.

„Pro jeho volbu byla celá řada důvodů. Vedle nízkého obsahu škodlivin ve výfukových plynech oslovil tento vůz nízkými provozními náklady, tichým chodem a také pověstnou spolehlivostí.“, řekl pan Andrew North, generální ředitel IKEA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, který slavnostně převzal první vůz z rukou viceprezidenta společnosti Toyota Motor Czech pana Arthura Kipferlera.

Společnost IKEA tak následuje v České republice podobnou obměnu svého vozového parku na modely Prius jako například v sousedním Rakousku.

Toyota Prius do služeb autopůjčovny HERTZ

Hybridní Toyota Prius oslovuje významné firmy - fleetové zákazníky

Společnost Hertz je největší a nejstarší autopůjčovnou na světě. Má celkem přes 7.000 poboček ve více jak 150 zemích světa a provozuje kolem 450.000 vozidel. V České republice začal Hertz samostatně pracovat v porevoluční době v roce 1989 jako první mezinárodní autopůjčovna v tehdejším Československu. Za posledních 15 let vyrostla firma v největší autopůjčovnu v České republice s pobočkami v Praze, Brně, Ostravě a Karlových Varech. V současné době provozuje v sezónní špičce až 800 vozidel různých kategorií a značek. Primárním kritériem pro výběr vozidel do vozového parku jsou především požadavky zákazníků autopůjčovny. Konkurenční prostředí v této oblasti působící na cenu pronájmů však vyžaduje volbu kompromisu mezi provozními náklady, značkou, bezpečností, spolehlivostí a užitnou hodnotou vozu.

„Hybridní vozy Toyota Prius jsme vybrali do vozového parku díky své atraktivnosti. Hybridní pohony jsou stále známé na našem trhu spíše v oblasti teorie a my tímto umožňujeme tuto teorii ověřovat praxí. Rádi pozitivně překvapujeme zákazníky něčím, co od nás neočekávají. Při pořízení těchto vozidel hrála velkou úlohu také myšlenka na jejich ekologický provoz. V současné době jsme pořídili do testovacího provozu 5 vozidel. Jakmile se přesvědčíme, že jsme přinesli očekávané pozitivní překvapení, jsme připravení flotilu zdvojnásobit“, sdělil Ing. Jiří Katolický, generální ředitel společnosti HERTZ pro Českou republiku při slavnostním předání prvních pěti vozů Toyota Prius z rukou viceprezidenta společnosti Toyota Motor Czech pana Artura Kipferlera.

TOYOTA PRIUS – FAKTA & PARAMETRY:

Spalovací motor

 • 1,5 l benzínový čtyřválec DOHC, 16 ventilů
 • výkon 57 kW/5000 1/min
 • točivý moment 115 Nm/4000 1/min

Elektromotor

 • synchronní motor na střídavý proud
 • max.provozní napětí 500 V
 • výkon 50 kW mezi 1200 – 1540 1/min
 • točivý moment 400 Nm 0-1200 1/min

Generátor

 • synchronní motor na střídavý proud
 • max.provozní napětí 500 V
 • max.otáčky 10 000 1/min

Akumulátory

 • typ Ni-MH (Nikl-Metal hydrid)
 • kapacita 6,5 Ah
 • hmotnost 39 kg

Výkon celého systému

 • v závislosti na rychlosti min.82 kW
 • točivý moment 478 Nm při 0-35 km/h

Rozměry a hmotnosti vozu

 • 4450 x 1725 x 1490 mm
 • rozvor náprav 2700 mm
 • zavazadlový prostor 408 l
 • hmotnost 1370 kg

Jízdní výkony, spotřeba a emise CO2

 • nejvyšší rychlost 170 km/h
 • zrychlení 0-100 km/h za 10,9 s
 • spotřeba podle normy 4,2/5,0/4,3 l/100 km
 • emise CO2 (komb.provoz) 104 g/km

Toyota Prius je první sériově vyráběný automobil na světě s hybridní technologií – kombinace spalovacího motoru s elektromotorem. Získal titul evropského Auta roku 2005, ocenění v evropské anketě Motor roku v letech 2004, 2005, 2006 a 2007 a mimo další významné ocenění v renomované studii spokojenosti zákazníků J.D.Power

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.