Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce

Nová Honda Civic se třemi dveřmi byla uvedena na náš trh v září 2001. Po již uveřejněných testech Hondy Civic v pětidveřovém provedení a testu Hondy Coupé vám mohu sdělit své dojmy i s tímto již třetím modelem Hondy Civic.

Nejnovější řada modelů Honda Civic již sedmé generace je na našem trhu mimo ve třídveřovém a pětidveřovém provedení a modelu coupé ještě v prodeji ve čtvrté versi: jako čtyřdveřový sedan.. Zákazníci si mají tedy nyní možnost zvolit ze čtyř verzí Hondy Civic ten model, který přesně odpovídá jejich představám a potřebám.


Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce
Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce
Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce

Třídveřová Honda Civic má shodnou elegantní příď s pětidveřovou verzí, při bočním pohledu však třídveřová verze se standardně montovaným zadním střešním spoilerem působí sportovnějším dojmem. Byl jsem překvapen prostorným interiérem a i zavazadlovým prostorem, který díky použití rezervního kola pro nouzové dojetí má objem 315 litrů. Praktická je i možnost jednoduchého sklopení zadního děleného sedadla, čímž se vytvoří plochá podlaha zavazadlového prostoru a jeho objem se zvýší na 610 litrů.

Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce

Dobře tvarované pohodlné sedadlo spolu s možností jeho výškového nastavení a výškově nastavitelným volantem mě umožnili zaujmout nejvhodnější pozici pro řízení vozu. Elegantní palubní deska je ergonomicky řešena. I třídveřová verze má umístěnu řadicí páku uprostřed na přístrojové desce. Na toto řazení jsem si prakticky okamžitě zvykl – její umístění blízko volantu pokládám dokonce za pohodlnější.

Ze dvou šestnáctiventilových čtyřválcových benzinových motorů – 1,4 a 1,6 – měl testovací vůz výkonnější motor obsahu 1,6 litru se systémem proměnlivého časování a zdvihu ventilů VTEC druhé generace. Výrobce udává jeho maximální výkon 81 kW (110 k) při 5 600 ot/min a nejvyšší hodnotu točivého momentu 152 Nm dosahovaného při 4 300 ot/min. Tento motor, který již od 2 000 ot/min ochotně akceleruje, mě umožnil spolu s vhodně odstupňovanými stupni pětirychlostní mechanické převodovky sportovní jízdu s tímto vozem, k čemuž nemalou měrou přispěla konstrukci podvozku, účinný brzdový systém s ABS a EBD a elektrický posilovač řízení – hospodárný s naprogramovanou přizpůsobivostí.


Výrobce udává maximální rychlost 187 km/h a zrychlení z 0 do 100 km/h za 9,9 sekund. Během testu jsem dosáhl kombinované spotřeby 6,2 l/100 km, což je o 0,4 l méně něž udává výrobce. Musím však uvést, že jsem převážně jezdil sám a bez zavazadel, avšak spíše sportovním způsobem jízdy. Musím zdůraznit velmi dobré odhlučnění motoru i podvozku, což je pro cestující jistě příjemnou skutečností.


Z bezpečnostních prvků jsou u všech stupňů výbavy Civicu jak s motorem 1,4 tak s motorem 1,6 obsaženy již v základní ceně mimo jiné přední dva airbagy spolu s bočními airbagy řidiče i spolujezdce, ABS a EBD, třetí brzdové světlo a stěrač zadního skla. Všechny stupně výbavy obsahují i elektrické ovládání předních oken, centrální zamykání, imobilizér a autorádio s přehrávačem (u výbavy 1,6 ES s CD). Testovaný vůz 1,6 výbavy LS měl mimo jiné i klimatizaci, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, dálkově ovládané centrální zamykání a metalízu.


Cena testovaného třídveřového Civicu s motorem 1,6 l a bohatou výše uvedenou výbavou je 494 000 Kč včetně DPH. Cena se zdá na první pohled vyšší, ale je třeba si uvědomit, že tato cena obsahuje řadu prvků výbavy, které u řady jiných značek se musí platit jako prvky příplatkové výbavy. Automatickou čtyřrychlostní převodovku je možné zvolit za příplatek 30 000 Kč.


V tomto roce rozšíří nabídku Hondy Civic na našem trhu o sportovní model Type R, který bude poháněn benzinovým motorem 2,0 i-VTEC o výkonu 147 kW se šestistupňovou převodovkou.


Pro zájemce o dieselový motor uvádím, že v průběhu roku 2002 bude na našem trhu uveden do prodeje Civic s přeplňovaným dieselovým motorem o obsahu 1,7 litru s technologií common rail, která zajišťuje motoru vysokou účinnost, nízkou spotřebu paliva a vyšší výkonnost.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC s bonusem 70 000 Kč a Honda Civic 5D 1.4 i-VTEC s bonusem 40 000 Kč!

Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC s bonusem 70 000...

Zákazník může navíc ke všem uvedeným nabídkám využít zvýhodněné financování Honda finance a vybrat si z několika způsobů financování s nulovým navýšením! Honda Civic 5D - s...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnosti Honda, Toshiba a Sekisui House v japonském městě Saitama vybudovaly nový ukázkový a zkušební dům

Společnosti Honda, Toshiba a Sekisui...

Na vybudovaném domě zahájily ověřování informačních technologií, prostředků osobní mobility a technologií pro hospodaření s energiemi určených pro moderní životní styl, jež si kladou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Včera vstoupila do prodeje Honda CR-V s dieselovým motorem 1.6 i-DTEC z řady Earth Dreams Technology

Včera vstoupila do prodeje Honda CR-V s...

Nová Honda CR-V 1.6 i-DTEC nabízí praktičnost a vzhled SUV a díky použití malého dieselového motoru se vyznačuje nízkými provozními náklady, neboť spotřeba paliva v kombinovaném cyklu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mimořádně výhodná aktuální nabídka na vybrané modely Honda

Mimořádně výhodná aktuální nabídka...

Akční nabídka platí v termínu 1.září 2014 do 31.prosince 2014 Akce se týká následujících modelů: CR-V: s pohonem předních kol s bonusem 30 000 Kč s pohonem všech kol s bonusem 40 000 Kč ke...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Paříž 2014 – videopřehled zásadních novinek (přůběžně aktualizováno)

Autosalon Paříž 2014 –...

Jsme hrdí na to, že jako jediný český internetový portál o automobilech vám můžeme nabídnou ten největší videopřehled novinek z Autosalonu v Paříži 2014 od celkem 26 různých automobilek....