Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce

Nová Honda Civic se třemi dveřmi byla uvedena na náš trh v září 2001. Po již uveřejněných testech Hondy Civic v pětidveřovém provedení a testu Hondy Coupé vám mohu sdělit své dojmy i s tímto již třetím modelem Hondy Civic.

Nejnovější řada modelů Honda Civic již sedmé generace je na našem trhu mimo ve třídveřovém a pětidveřovém provedení a modelu coupé ještě v prodeji ve čtvrté versi: jako čtyřdveřový sedan.. Zákazníci si mají tedy nyní možnost zvolit ze čtyř verzí Hondy Civic ten model, který přesně odpovídá jejich představám a potřebám.


Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce
Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce
Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce

Třídveřová Honda Civic má shodnou elegantní příď s pětidveřovou verzí, při bočním pohledu však třídveřová verze se standardně montovaným zadním střešním spoilerem působí sportovnějším dojmem. Byl jsem překvapen prostorným interiérem a i zavazadlovým prostorem, který díky použití rezervního kola pro nouzové dojetí má objem 315 litrů. Praktická je i možnost jednoduchého sklopení zadního děleného sedadla, čímž se vytvoří plochá podlaha zavazadlového prostoru a jeho objem se zvýší na 610 litrů.

Honda Civic se třemi dveřmi v testu redakce

Dobře tvarované pohodlné sedadlo spolu s možností jeho výškového nastavení a výškově nastavitelným volantem mě umožnili zaujmout nejvhodnější pozici pro řízení vozu. Elegantní palubní deska je ergonomicky řešena. I třídveřová verze má umístěnu řadicí páku uprostřed na přístrojové desce. Na toto řazení jsem si prakticky okamžitě zvykl – její umístění blízko volantu pokládám dokonce za pohodlnější.

Ze dvou šestnáctiventilových čtyřválcových benzinových motorů – 1,4 a 1,6 – měl testovací vůz výkonnější motor obsahu 1,6 litru se systémem proměnlivého časování a zdvihu ventilů VTEC druhé generace. Výrobce udává jeho maximální výkon 81 kW (110 k) při 5 600 ot/min a nejvyšší hodnotu točivého momentu 152 Nm dosahovaného při 4 300 ot/min. Tento motor, který již od 2 000 ot/min ochotně akceleruje, mě umožnil spolu s vhodně odstupňovanými stupni pětirychlostní mechanické převodovky sportovní jízdu s tímto vozem, k čemuž nemalou měrou přispěla konstrukci podvozku, účinný brzdový systém s ABS a EBD a elektrický posilovač řízení – hospodárný s naprogramovanou přizpůsobivostí.


Výrobce udává maximální rychlost 187 km/h a zrychlení z 0 do 100 km/h za 9,9 sekund. Během testu jsem dosáhl kombinované spotřeby 6,2 l/100 km, což je o 0,4 l méně něž udává výrobce. Musím však uvést, že jsem převážně jezdil sám a bez zavazadel, avšak spíše sportovním způsobem jízdy. Musím zdůraznit velmi dobré odhlučnění motoru i podvozku, což je pro cestující jistě příjemnou skutečností.


Z bezpečnostních prvků jsou u všech stupňů výbavy Civicu jak s motorem 1,4 tak s motorem 1,6 obsaženy již v základní ceně mimo jiné přední dva airbagy spolu s bočními airbagy řidiče i spolujezdce, ABS a EBD, třetí brzdové světlo a stěrač zadního skla. Všechny stupně výbavy obsahují i elektrické ovládání předních oken, centrální zamykání, imobilizér a autorádio s přehrávačem (u výbavy 1,6 ES s CD). Testovaný vůz 1,6 výbavy LS měl mimo jiné i klimatizaci, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, dálkově ovládané centrální zamykání a metalízu.


Cena testovaného třídveřového Civicu s motorem 1,6 l a bohatou výše uvedenou výbavou je 494 000 Kč včetně DPH. Cena se zdá na první pohled vyšší, ale je třeba si uvědomit, že tato cena obsahuje řadu prvků výbavy, které u řady jiných značek se musí platit jako prvky příplatkové výbavy. Automatickou čtyřrychlostní převodovku je možné zvolit za příplatek 30 000 Kč.


V tomto roce rozšíří nabídku Hondy Civic na našem trhu o sportovní model Type R, který bude poháněn benzinovým motorem 2,0 i-VTEC o výkonu 147 kW se šestistupňovou převodovkou.


Pro zájemce o dieselový motor uvádím, že v průběhu roku 2002 bude na našem trhu uveden do prodeje Civic s přeplňovaným dieselovým motorem o obsahu 1,7 litru s technologií common rail, která zajišťuje motoru vysokou účinnost, nízkou spotřebu paliva a vyšší výkonnost.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

VIDEO – Honda CR-V Hybrid, Honda Urban...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Honda přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda představí na frankfurtském autosalonu 2017 další kroky svého plánu na elektrifikaci svých evropských modelů vozů

Společnost Honda představí na...

Světová premiéra prototypu Honda Urban EV Concept – prvního EV Honda pro Evropu. Ve Frankfurtu Honda upoutá především – světovou premiérou prototypu Honda Urban EV Concept, který...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda představuje novou verzi Dynamic modelu Jazz Supermini s novým motorem a se sportovněji stylizovanou karoserií

Honda představuje novou verzi Dynamic...

Nový model si uchovává bezkonkurenční všestrannost a špičkový prostor pro cestující ve své třídě. Nová Honda Jazz s novým vzhledem byl představen – před frankfurtským autosalonem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda Adventure Roads 2017: již od 26. června do 3. července

Honda Adventure Roads 2017: již od 26....

Skupina 40 motocyklových nadšenců se v rámci akce Honda Adventure Roads připravuje na životní cestu z Osla na Nordkapp – nejsevernější bod Evropy.      Skupina vlivných jezdců –...