DaimlerChrysler AG přejmenována na Daimler AG

Valná hromada společnosti DaimlerChrysler AG schválila ve čtvrtek 4.října 2007 večer 98,76 % hlasů přejmenování podniku na Daimler AG.

V důsledku přejmenování podniku na Daimler AG budou přejmenovány i výrobní místa a distribuční společnosti v Německu i ostatních zemích.

Logo společnosti:

DaimlerChrysler AG přejmenována na Daimler AG

Hlavním motivem přejmenování je jasné rozlišení mezi podnikovou značkou Daimler a různými výrobními značkami koncernu. Výrobní značky Mercedes-Benz, Maybach, smart, Freightliner, Sterling, Western Star, Setra, Thomas Built Buses, Orion a Mitsubishi Fuso mají naproti tomu úlohu „vývěsního štítu pro zákazníky“.

Všude tam, kde se vyrábí, resp. prodává více výrobních značek, nebo je koncern v centru jako celek, vystupuje podnik jako Daimler. Továrny a distribuční společnosti, které výhradně nebo většinově vyrábějí resp. prodávají jednu výrobní značku, ponesou jméno této výrobní značky.

Výzkumná pracoviště se budou jmenovat s výjimkou pracovišť v Palo Alto, Kalifornie/USA a Bangalore/Indie zásadně Daimler; vývojová pracoviště budou přejmenována podle dané výrobní značky.

Finanční obchodování bude v budoucnu prováděno pod názvem Daimler Financial Services.

Výrobní závody budou přejmenovány nyní takto:

Mercedes-Benz: Aksaray, Bad Cannstatt, Barcelona, Bremen, Brühl, Davutpasa, Düsseldorf, East London, Gaggenau, Global Logistic Center, Hamburg, Hedelfingen, Hosdere, Juiz der Fora, Kassel, Ludwigsfelde, Mannheim, Marienfelde, Mettingen, Molsheim, Rastatt,Sindelfingen, Sirnau, Sao Bernado, Tuscaloosa, Untertürkheim, Vitoria, Wörth

smart: Hambach

Fuso: Tragamal

EvoBus: Dortmund, Holýšov, Ligny, Mannheim, Samano, Ulm/Neu-Ulm

výrobním společnostem, které výhradně nebo převážně vyrábějí produkty Mercedes-Benz a v souladu s tím budou přejmenovány na Mercedes-Benz, patří závody v těchto zemích: Německo, Egypt, Argentina, Belgie, Brazílie, Čína, Dánsko, Francie, Řecko, Indie, Indonésie, Itálie, Japonsko, Kanada, Malaysie, Mexiko, Holandsko, Polsko, Rakousko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Švícarsko, Srbsko a Černá hora, Singapur, Slovensko, Španělsko, Jižní Korea, Thaisko, Česká republika, Spojené královsví, Maďarsko, USA a Vietnam.

Daimler: Opravdu globální podnik

Společnost Daimler AG se sídlem ve Stuttgartu se opírá o více než stoletou tradici, která je ovlivněna průkopnickými činy v automobilové výrobě. Dnes je Daimler dominujícím prodejcem prémiových osobních automobilů, jakož i celosvětově největším výrobcem užitkových vozů. Se svými silnými značkami a rozsáhlou nabídkou vozidel, která sahá od malých vozů až k těžkým nákladním automobilům a je u jednotlivých autorizovaných prodejců doplněna o služby dle přání zákazníka, je Daimler zastoupen téměř ve všech zemích světa.

Daimler má globální osazenstvo a mezinárodní akcionářskou základnu. Se svými 271.486 pracovníky docílil Daimler v prvním pololetí roku 2007 obrat ve výši 47,2 miliard euro.

Akcionáři: Daimler je majetkem evropských, amerických a dalších mezinárodních investorů. V oběhu je více než miliarda akcií

Celosvětové burzy: S akciemi společnosti Daimler (DAI) se obchoduje ve Frankfurtu, New Yorku a Stuttgartu.

Centrála: Stuttgart/Německo

Předseda představenstva: Dr. Dieter Zetsche

Představenstvo: se skládá ze šesti členů (včetně předsedy představenstva a odpovědných osob za obchodní odvětví a hlavní rezorty).

Dozorčí rada: se skládá z deseti zástupců akcionářů a deseti zástupců zaměstnanců. Dozorčí rada jmenuje představenstvo a schvaluje závažná rozhodnutí, která se týkají podniku.

Ocenění burz. kurzem: 70,5 miliard euro (29. červen 2007)

Obrat: první pololetí 2007: 47,2 miliard euro

Zaměstnanci: 271.486 ke dni 30. 6. 2007

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Německý Daimler předal 140 autobusů značky Setra koncernu ICOM transport

Německý Daimler předal 140 autobusů...

Úspěšná spolupráce českého dopravního koncernu ICOM transport a německého Daimleru pokračuje. Slavnostní předání 140 autobusů nové generace – Setra S 415 LE business – proběhlo 6....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Paříž 2014 – videopřehled zásadních novinek (přůběžně aktualizováno)

Autosalon Paříž 2014 –...

Jsme hrdí na to, že jako jediný český internetový portál o automobilech vám můžeme nabídnou ten největší videopřehled novinek z Autosalonu v Paříži 2014 od celkem 26 různých automobilek....