Automatické zasílání rozdílových mapových dat pro navigaci v automobilech

První technologii pro automatické zasílání rozdílových mapových dat pro navigační systémy v automobilech vyvinula celosvětově Toyota

Tato technologie – kterou společnost TOYOTA MOTOR CORPORATION (TMC) nazývá „Map on Demand“ (tj. „Mapa na vyžádání“) bude od jara 2007 řidičům k dispozici jako nová funkce telematického systému G-BOOK firmy TMC na japonském trhu.

Služba Mapa na vyžádání byla vyvinuta společně s firmami Aisin AW Co., Ltd., Zenrin Co., Ltd., Denso Corporation a Toyota Mapmaster Incorporated. Zajišťuje zasílání aktuálních dat o všech japonských dálnicích i zpoplatněných silnicích a dále komunikacích v blízkosti registrovaného bydliště odběratele a na silnicích v okolí uživatelsky definovaných lokalit. Data se zasílají prostřednictvím telefonních sítí, Internetu apod.

Tradiční způsob aktualizace dat pro navigační systémy v automobilech byl k dispozici již dříve, a to v celonárodním měřítku – zahrnuje velké objemy dat a vyžaduje značnou dobu přenosu a s tím spojené náklady. Služba “Mapa na vyžádání“ se naproti tomu zaměřuje výhradně na aktualizace dat pro oblasti definované uživatelem plus data pro dálnice a zpoplatněné silnice.

Pokud aktualizovaná silnice zasahuje mimo oblast definovanou uživatelem, aktualizovaná oblast se rozšíří tak, aby zahrnovala i připojení na další silnici. Navigační systém ve voze tak může poskytovat informace o přípojných komunikacích, přičemž tyto informace pokrývají všechny silnice v rámci Japonska.

Zatímco v tradičních systémech probíhá aktualizace dat pouze dvakrát ročně (což má často za následek zpoždění v přísunu aktuálních informací), služba Mapa na vyžádání tuto dobu výrazně zkracuje a dodává data ihned poté, co k nějaké změně dojde. V případě dálnic a zpoplatněných silnic se aktualizovaná data rozesílají cca sedm dní po otevření příslušné komunikace; mapy pro ostatní silnice se aktualizují ihned poté, co jsou příslušné informace k dispozici.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?