ASIMO – jeden z nejdokonalejších robotů s lidskou podobou se představuje

Tento vyspělý humanoidní robot byl vyvinut společností Honda.

ASIMO – jeden z nejdokonalejších robotů s lidskou podobou na světě se dnes poprvé představuje v Evropě na významném vědeckém sympoziu nazvaném „Od špičkové technologie k inteligenci – problematika humanoidních robotů“, které se koná na univerzitě v Darmstadtu v Německu.


Robot ASIMO, jehož jméno vzniklo z počátečních písmen slov Advanced Step in Innovative MObility – krok vpřed v inovační mobilitě. Díky využití nejmodernější technologie pohybu může ASIMO nejen kráčet dopředu a dozadu, ale může se i otáčet do stran, chodit po schodech nahoru a dolů nebo zahýbat za roh. A tak ASIMO ze všech dosud vyvinutých robotů nejdokonaleji napodobuje lidskou chůzi, což potvrdily dvě ukázky předvedené na sympoziu.


Účastníci sympozia navíc získali podrobné informace o pokrocích v technologii inteligence, kterou je robot ASIMO vybaven. Ta zahrnuje schopnost rozpoznávat osoby, předměty a gesta, vypočítávat vzdálenost a směr pohybu různých předmětů. ASIMO tak umí řadu věcí, dokáže například k někomu přistoupit, jít za ním, pohybovat se určeným směrem a dokonce rozpoznávat osoby podle obličeje a oslovovat je jménem.


ASIMO je také vybaven schopností rozumět a mluvit v několika jazycích. Umí rozeznávat hlasy, rozlišovat mezi zvuky a mluveným slovem, odpovídat na některé pokyny a vyměňovat si s lidmi jednoduché věty a pozdravy.


Prezident Výzkumného ústavu Honda v Evropě prof. Dr. Edgar Koerner ve svém projevu na darmstadtském sympoziu řekl: „ASIMO je nepochybně fantastickou vizitkou úrovně našich konstruktérů a techniků, ale zároveň symbolizuje i odhodlání společnosti Honda vyvíjet špičkové výrobky, které lidem poskytují reálné výhody v dnešní době i v budoucnu. Naším cílem je vytvořit humanoidního robota schopného s lidmi spolupracovat a pomáhat jim s cílem usnadnit a zpříjemnit život nám všem.“


Společnost Honda nenechává nikoho na pochybách, že bude třeba urazit ještě velký kus cesty, než se humanoidní roboti budou moci ujmout konkrétních úkolů. Roboti by však pravděpodobně mohli pomáhat zdravotně postiženým a starším osobám a umožnit jim tak větší samostatnost. V Japonsku už Honda zapůjčila robota ASIMO úřadům a organizacím k propagačním účelům, například k vítání návštěvníků.


Darmstadtské sympozium umožnilo špičkovým vědcům na poli robotiky poprvé v Evropě na vlastní oči vidět, jak ASIMO funguje, dozvědět se víc o špičkové technologii, kterou je vybaven, a vyměnit si informace s vedoucími pracovníky z výzkumného a vývojového týmu společnosti Honda. Umožnilo také diskutovat o úkolech a možnostech, které budou mít vliv na budoucí rozvoj další generace humanoidních robotů.


Darmstadtské sympozium je prvním ze série veřejných prezentací robota ASIMA po celé Evropě, které začíná v září na frankfurtském autosalónu.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda představuje novou verzi Dynamic modelu Jazz Supermini s novým motorem a se sportovněji stylizovanou karoserií

Honda představuje novou verzi Dynamic...

Nový model si uchovává bezkonkurenční všestrannost a špičkový prostor pro cestující ve své třídě. Nová Honda Jazz s novým vzhledem byl představen – před frankfurtským autosalonem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda Adventure Roads 2017: již od 26. června do 3. července

Honda Adventure Roads 2017: již od 26....

Skupina 40 motocyklových nadšenců se v rámci akce Honda Adventure Roads připravuje na životní cestu z Osla na Nordkapp – nejsevernější bod Evropy.      Skupina vlivných jezdců –...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Po představení sériového modelu na ženevském autosalonu 2017 vytvořil zcela nový model Honda Civic Type R na okruhu Nürburgring Nordschleife nový traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy.

Po představení sériového modelu na...

V dubna 2017 projel tento světoznámý okruh vývojový vůz v čase 7 minut a 43,8 sekundy. Tohoto času na jedno kolo – se dosáhlo během závěrečné fáze testovacího režimu modelu, na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zcela nový sportovní čtyřdveřový sedan Honda Civic  v prodeji na našem trhu!

Zcela nový sportovní čtyřdveřový...

První vozy nového Civicu sedan se na konci dubna dostanou k autorizovaným prodejcům Hondy. Ti již teď přijímají první zákaznické objednávky! Desátá generace sedanu Honda Civic –...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Honda Civic Type R – Ženeva 2017

VIDEO – Honda Civic Type R –...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Honda přímo z autosalonu v Ženevě.