Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu

Zcela nový model Grand Cherokee, nové zpracování interiéru i exteriéru u modelů Wrangler a Wrangler Unlimited, dva nové vznětové motory a dále úspornou technologii Stop/Start.

Legendární dědictví udělalo ze značky Jeep jednu z nejuznávanějších značek na světě. Značka Jeep se neustále vyvíjí díky novým vozům, designům, hnacím ústrojím a technologiím.

Zcela nový Jeep Grand Cherokee

Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu
Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu
Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu

Téměř před dvěma desetiletími znovuobjevila značka Jeep segment sportovních užitkových vozidel (SUV), když představila model Grand Cherokee. A nyní, o 4 miliony prodaných vozů později, značka Jeep ještě vylepšila svoji recepturu a dosáhla ideální rovnováhy mezi kultovními schopnostmi pohonu 4×4 a vyladěnou jízdou po silnici, a to ve svém zcela novém modelu Grand Cherokee. Nejnovější model značky je poprvé v Evropě nyní vystavován na Pařížském autosalonu.

Vůz Jeep Grand Cherokee nyní zaručuje špičkové chování při jízdě po silnici, a to i při zachování legendárního pohonu čtyř kol Jeep, dvoustupňové rozdělovací převodovky a nepřekonatelných možností pro tažení přívěsu. Také nabízí zlepšenou spotřebu paliva a interiér kabiny na světové úrovni.

Zcela nový systém vzduchového odpružení Quadra-Lift™ je poprvé použit na voze Jeep a ještě více podporuje legendární schopnosti vozů Jeep pro jízdu v terénu. Navíc, nový protiprokluzový systém Selec-Terrain™ umožňuje řidiči, aby si vybral jízdní režim, který nejlépe vyhovuje konkrétním podmínkám při jízdě po silnici nebo v terénu. Nové systémy nezávislého zavěšení přední a zadní nápravy přinášejí špičkové jízdní vlastnosti pro jízdu po silnici a dokonalé pohodlí.

Vozy Jeep Wrangler a Wrangler Unlimited

Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu
Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu
Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu
Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu
Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu
Značka Jeep® představuje nové vozy, nové technologie a nové motory na Pařížském autosalonu

– nyní nabízejí nový turbodieselový motor s objemem 2,8 litru pro trhy mimo severní Ameriku. Tento motor dosahuje lepšího výkonu: 200 k DIN (147 kW) při 3.600 ot/min, což je zlepšení o 13 % v porovnání s předchozím vznětovým motorem 2,8 litru. Tento nový motor poskytuje točivý moment 410 N•m při 2.000-3.200 ot/min., když je opatřen šestistupňovou manuální převodovkou, a 460 N•m při 1.600-2.600 ot/min. ve spolupráci s pětistupňovou automatickou převodovkou W5A580.

Osvědčená automatická převodovka W5A580 je u vozů Wrangler nová a zaručuje plynulé řazení a optimální spotřebu paliva. Převodovka W5A580 zahrnuje adaptivní elektronické ovládání nebo interaktivní manuální ovládání prostřednictvím systému elektronického řazení (ERS) a elektronicky modulovanou spojku měniče točivého momentu.

Vznětový motor vozu Jeep Wrangler, když je osazen společně s manuální převodovkou, obsahuje technologii Stop/Start a zde se jedná o první využití této technologie na voze skupiny Chrysler Group. Systém Stop/Start zastaví motor, když vozidlo stojí, je zařazen neutrál a není sešlápnutá spojka. Motor pak znovu nastartujte automaticky, jakmile řidič sešlápne pedál spojky. Řidič může tuto technologii deaktivovat pomocí tlačítka na přístrojové desce a ikona zobrazující se v přístrojovém panelu indikuje aktuální stav systému Stop/Start.

Vylepšený startér a alternátor prodlužují životnost a stejnosměrný měnič udržuje funkce elektroniky, i když vozidlo stojí. Technologie Stop/Start zlepšuje spotřebu paliva a snižuje emise CO2 tím, že reguluje množství času, po který motor běží. U nové rodiny vozů Jeep Wrangler se spotřeba paliva zlepšila až o 13 % a emise CO2 se snížily až o 14 %.

Mezi další zlepšení a funkce použité na novém vznětovém motoru Euro V o objemu 2,8 litru patří:

 • Systém vstřikování paliva common-rail s tlakem 1800 bar
 • Piezoelektrické vstřikovače
 • Turbodmychadlo s proměnnou geometrií
 • Nové kompozitní sací potrubí
 • Nový systém recirkulace výfukových plynů (EGR)
 • Sada pístních kroužků s nižším třením
 • Snímače teploty oleje a výfukových plynů
 • DPF filtr ve standardní výbavě
 • Dodatečné úpravy pro snížení hluku, vibrací a tvrdosti (NVH)

Nový Jeep Wrangler je stále nejzdatnějším terénním vozem a nyní přichází s výrazně tišší kabinou, příjemnou jízdou po silnici a skvělými jízdními vlastnostmi, ale také celkově sníženou úrovní hluku, vibrací a tvrdosti. Wrangler nyní poskytuje zákazníkům zážitek z jízdy podobný středně velkému modelu Jeep Cherokee, ale s mistrovstvím v kategorii 4×4.

Mezi výrazné prvky interiéru vozu Jeep Wrangler patří přepracovaná palubní deska, nové odkládací prostory se zlepšenou ergonomií a vylepšené materiály. Nová konzola a vylepšené loketní opěrky na dveřích jsou opatřené materiálem příjemným na dotek, zatímco přepracovaný střední panel přístrojů je snadněji dostupný a ovladatelný. K dispozici je nyní automatická regulace teploty, vyhřívaná sedadla a vyhřívaná, elektricky ovládaná zrcátka; řidič i cestující si mohou užívat lepší viditelnosti díky větším zadním oknům.

Nové ovládací prvky na volantu umožňují řidiči, aby ovládal radiopřijímač, tempomat, telefon hands-free nebo jiné funkce vozidla a při tom nechal ruce na volantu. K novému rozhraní pro zařízení USB se nyní mohou připojit paměťová zařízení (USB klíčenky a většina přehrávačů MP3), aby mohla být použita s multimediálním systémem vozu, který nyní zahrnuje špičkový audiosystém kompatibilní s technologií Bluetooth.

A pro další vylepšení vzhledu jsou modely Jeep Wrangler Sahara vybaveny zcela novou špičkovou pevnou střechou v barvě karoserie. Navíc bude dispozici několik nových barev, včetně Deep Cherry Crystal, Detonator Yellow, Sahara Tan, Cosmos Blue a Bright White.

Nové modely Jeep Wrangler a Wrangler Unlimited budou k dispozici na trzích mimo severní Ameriku počínaje počátkem roku 2011.

Nový vznětový motor 2,8 litru pro vůz Jeep Cherokee

Spolu s tímto novým vznětovým motorem bude Jeep Cherokee také nabízet lepší vybavení jako jsou vylepšené multimediální funkce, přepracované opěrky zadních sedadel a tempomat standardně ve všech modelech. Pro modely Limited je nyní k dispozici kombinace barev interiéru Dark Slate Gray / Dark Saddle a pro lak exteriéru jsou nabízeny nové barvy jako Deep Cherry Crystal, Blackberry a Bright White.

Nový Jeep Cherokee a volitelný vznětový motor 2,8 litru budou k dispozici na trzích mimo severní Ameriku počátkem roku 2011.

Svoji premiéru si v Paříži také zažívá speciální model Jeep Cherokee Jet.

Tento model v sobě kombinuje špičkovou povrchovou úpravu exteriéru i interiéru, čímž se odlišuje od ostatních. Exteriér modelu Jeep Cherokee Jet je charakteristický jasným zdobením spodní masky, lištami na stranách, střešními nosníky a lemováním registrační značky, chromovanými plášti zrcátek, zakrytými světlomety a tónovanými skly. Disky kol jsou 18palcové hliníkové s kombinací leštění a lakovaní s celoročními pneumatikami. Model Jet je k dispozici v barvách exteriéru Bright Silver, Dark Charcoal, Brilliant Black a Blackberry a je opatřen symbolem Jet.

V interiéru řidič nalezne kůží obšitý volant, elektricky ovládaná okna s funkcí otevření/zavření jedním dotykem, audiosystém Infinity s devíti reproduktory a subwooferem a standardní systém zabezpečení. Speciálně pro modely Jet Sport je nabízena volitelná výbava zahrnující kožená sedadla s výrazným prošíváním a elektricky nastavitelná vyhřívaná přední sedadla.

Celkově se dá říci, že Jeep Cherokee i nadále poskytuje zákazníkům zážitky, které mohou zažít „pouze ve voze Jeep”.

Nový vznětový motor 2,2 litru pro modely Jeep Compass a Jeep Patriot

Tento nový turbodieselový motor má lepší celkovou výkonnost. Nový vznětový motor 2,2 litru, když je osazen společně se šestistupňovou manuální převodovkou, poskytuje výkon 163 k DIN (120 kW) při 3.600-4.200 ot/min a točivý moment 320 N•m při 1.400-3.600 ot/min. To představuje 16procentní nárůst výkonu a 3procentní nárůst točivého momentu v porovnání s parametry předchozího vznětového motoru 2,0 litru.

S novým vznětovým motorem 2,2 litru modely Jeep Compass a Jeep Patriot také zlepšily svoji celkovou výkonnost díky o 12 % rychlejší akceleraci a zvýšené maximální hmotnosti přípojného vozidla – 2.000 kilogramů. Compass a Patriot jsou nadále nejúspornějšími vozy Jeep se spotřebou paliva 6,6 l/100 km (kombinovaná spotřeba) a úrovní emisí CO2 172 g/km. S tímto vznětovým motorem Euro V mohou mít vozy Compass a Patriot dojezd až 786 kilometrů.

Na novém vznětovém motoru 2,2 litru je možné nalézt mnohá zlepšení a nové technologie, včetně následujících:

 • Modulární a kompaktní design motoru
 • Systém vstřikování paliva common-rail se vstřikovacím tlakem až 2000 bar
 • Pět vstřiků na jeden cykl spalování
 • Turbodmychadlo s proměnnou geometrií s elektronickým ovládáním
 • Zapínatelné chlazení pístů
 • Chladič EGR s obtokem nechlazených výfukových plynů
 • Modul sání se směšovací komorou a proměnlivou délkou
 • Elektronicky regulovaný termostat a ovladač obtoku EGR chladiče pro rychlejší zahřívání
 • DPF filtr ve standardní výbavě

Modely Jeep Compass a Jeep Patriot si zachovaly svůj nedávno přepracovaný interiér a vylepšenou kvalitu jízdy. Svěží interiér, který byl představen v roce 2008, skrývá přepracované panely přístrojů, středové konzoly a obložení dveří; dodatečná izolace a další vylepšení ještě více omezily hluk v interiéru. Modely Compass a Patriot, díky své vysoké úrovni bezpečnosti, užitkovosti a možnostem pohonu 4×4, nadále poskytují svým majitelům vynikající hodnotu.

Nový vznětový motor o objemu 2,2 litru bude k dispozici jako volitelná výbava pro modely Jeep Compass a Jeep Patriot na trzích mimo severní Ameriku do konce roku 2010.

Značka Jeep

Se svými téměř 70 lety legendárních schopností v oblasti pohonu 4×4 značka Jeep i nadále splňuje příslib dobrodružství, svobody a nezávislosti pro ty, kdo si užívají života, ať už při jízdě po silnici nebo v terénu. Robustnost a reakční vlastnosti vozů Jeep poskytují jejich majitelům pocit bezpečí při sebejistém zvládnutí jakékoliv situace.

V srpnu roku 2010 tvořila značka Jeep 50 % odbytu společnosti Chrysler Group mimo Severní Ameriku. A z tohoto podílu modely Jeep Wrangler a Wrangler Unlimited obsadily první místo v prodejnosti této značky.

Mimo severní Ameriku byly prodeje značky Jeep za období od ledna do srpna tohoto roku o 25 % vyšší v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Celosvětově se do srpna prodej vozů Jeep zvýšil o 13 % v porovnání s minulým rokem a činil 261.418 kusů.

Sortiment vozů Jeep mimo severní Ameriku zahrnuje modely Cherokee, Compass, Grand Cherokee, Patriot, Wrangler a Wrangler Unlimited; všechny z nich jsou k dispozici s řízením na levé i pravé straně.

Vydalo tiskové oddělení Chrysler Czech Republic s.r.o.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové crashtesty s nepříjemným překvapením

Nové crashtesty s nepříjemným...

Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

Opět jsme pro vás připravili speciální přehled novinek, doporučení a testů tentokrát i se známými osobnostmi v motoristickém pořadu AutoPeriskop. V pořadu uvidíte a uslyšíte komentáře...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...