Značka Jaguar uvedla řadu vylepšení své luxusní limuzíny XJ pro modelový rok 2018 (podrobná informace)

Mezi stěžejní body patří zejména uvedení nové vlajkové lodě XJR575, inovované technologie a nejnovější bezpečnostní prvky.Nový Jaguar XJ pro modelový rok 2018 bude v prodeji od 30. října 2017 a jeho předběžná cena startuje na 2 307 591 Kč včetně 21% DPH.

Nový Jaguar XJR575 je nejdynamičtějším vozem modelové řady XJ

– s výkonem 575 koní a točivým momentem 700 Nm. Kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválcový motor od Jaguar Land Roveru posílil o 25 koní. Luxusní sportovní limuzína zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,4 sekundy. Maximální rychlost pak dosahuje 300 km/h.

Vůz je k dispozici se standardním nebo prodlouženým rozvorem

Zákazníci si budou moci objednat také jeden ze dvou nových laků karoserie vytvořených divizí Special Vehicle Operations v centru na Oxford Road. Jde o Velocity Blue a Satin Corris Grey.

Volitelné detaily exteriéru zahrnují

– zadní spojler, nástavce prahů, přední nárazník a spodní vstupy vzduchu s rámečky v lesklé černé barvě. Označení XJR575 a dvojice výdechů na kapotě tento vůz odlišují od zbytku modelové řady, zatímco 20palcová kola s lesklým černým lakováním Farallon a červené brzdové třmeny dokreslují dynamický nádech vozu.

Uvnitř tohoto modelu

– jsou zakázkové embosované koberečky s označením 575 a sedadla se speciálním prošíváním ve tvaru diamantu. Ty jsou navíc čalouněná v kombinaci barev Jet/Jet a Ivory/Jet s označením 575.

Jaguar XJ pro modelový rok 2018 dostal řadu technologií

– s vylepšeným připojením 4G Wi-Fi, které pasažérům umožní zůstat při jízdě on-line až na osmi zařízeních. Centrální konzole má navíc větší 10palcový dotykový displej. Jde o větší obrazovku s ovládáním jako u smartphonu, která umožňuje cestujícím pohybem prstů měnit měřítko mapy navigace a vytvářet vlastní domovské stránky pro rychlý přístup k oblíbeným funkcím.

Modelová řada XJ se také zaměřuje na bezpečnost

– díky nejnovějším systémům. Systém Forward Traffic Detection je navržen tak, aby řidiči pomohl v případě, že viditelnost směrem dopředu je omezena, například při vyjíždění ze slepé odbočky.

Systém Lane Keep Assist udržuje pozici vozu v jízdním pruhu a monitoruje zásahy do řízení

Pokud auto směřuje ven z jízdního pruhu bez zapnutí ukazatele o změně směru jízdy, řízení koriguje pohyb vozu lehkým zásahem do řízení a zamezuje nechtěnému přejetí do druhého jízdního pruhu. Systém Driver Condition Monitor identifikuje úseky s malou nebo žádnou aktivitou na volantu následované náhlými nebo přehnanými zásahy, kdy jde o jasnou známku únavy řidiče. Systém zobrazí víceúrovňové vizuální varování a vyzve řidiče k přestávce.

Ochrana chodců je dále zdokonalena

– pokročilým systémem automatického brzdění (AEB), který se doplňuje s nově uvedeným systémem detekce chodců. Systém pracuje v rychlostech od pěti do 60 km/h a k rozpoznání nebezpečí využívá pokročilé, dopředu namířené stereokamery a v případě, že je zjištěno riziko srážky, začne samočinně brzdit.

Shrnutí

 • Kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválcový motor výkonné vlajkové lodi XJR575 má 575 koní a 700 Nm.
 • XJR575 v modelové řadě doplňuje XJ Luxury, Premium Luxury, Portfolio, R-Sport a vrcholné XJ Autobiography.
 • Výrazný design karoserie zahrnuje full LED hlavní světlomety a světelný podpis denního svícení J-Blade.
 • Výkonný dieselový třílitrový šestiválcový motor disponuje parametry 300 koní/700 Nm a produkuje pouze 149 g CO2 na kilometr.
 • Multimediální systém Touch Pro nabízí navigaci tzv. „od dveří ke dveřím“ a jednoduché připojení zařízení s operačními systémy iOS a Android.
 • 10palcový dotykový displej přináší vysoce kvalitní grafiku a intuitivní uživatelské rozhraní.
 • Konfigurovatelný přístrojový štít tvořený 12,3palcovým TFT displejem nabízí zobrazení navigace na celé ploše.
 • Systém All-Surface Progress Control vylepšuje trakci na površích s nízkou adhezí jako je sníh a led.
 • Pohon všech kol (AWD) zajišťuje výbornou přilnavost a jistotu za jakéhokoli počasí.
 • Příplatkový Black Pack ještě více zdůrazňuje vzhled karoserie.
 • Sada pokročilých asistenčních systémů zahrnuje autonomní nouzové brzdění (Autonomous Emergency Braking), adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v koloně, sledování provozu za vozem, monitorování mrtvého úhlu, 360° prostorový kamerový systém a polosamočinné parkování v podélném i příčném směru. 

 Podrobnější informace o voze

Jaguar XJ je vrcholem modelové řady limuzín značky Jaguar. Luxusní sportovní model kombinuje bezkonkurenční design a jízdní dynamiku a dokonalého luxusu pro řidiče a hlavně pasažéry. Jaguar využívá lehkou architekturu s vysokým podílem hliníku. Jeho nízká silueta připomínající kupé, precizní linie a pečlivě vyvážené proporce zajišťují, že z jakéhokoli úhlu okamžitě poznáte, že jde o Jaguar.

Interiér

Uvnitř na zákazníky čeká kombinace propracovaných detailů a materiálů jako je      semi-anilinová kůže a dýhové obklady v kombinaci s pokročilými technologiemi. U verze s prodlouženým rozvorem mají cestující vzadu více než metr dlouhý prostor pro nohy.

Pro modelový rok 2018 je pro zákazníky dostupné nové XJR575

– s řadou jedinečných designových doplňků interiéru a karoserie včetně dvou speciálních barev vytvořených divizí Special Vehicle Operations.

Ian Callum, Director of Design Jaguar zdůrazňuje:.

“Jaguar XJ je největší limuzína naší nabídky a zachovává elegantní design, které zákazníci od vlajkové lodi značky Jaguar očekávají. Každý, kdo tohle auto spatří, okamžitě ví, že je skvělé ho řídit, i se jím nechat vézt. Členité detaily v interiéru i na karoserii dávají majitelům a cestujícím pocit, že jsou v přítomnosti něčeho opravdu výjimečného,“ 

Vytvoření dynamického a komfortního jízdního zážitku bylo pro Jaguar XJ vždy klíčové

Pokročilé tlumiče systému Adaptive Dynamics se díky monitorování vozu 500krát za sekundu přizpůsobují podmínkám a jízdnímu stylu. Analyzují akceleraci, zatáčení, pohyb plynového a brzdového pedálu a spolupracují se systémem pneumatického odpružení. Inteligentní nastavení při dynamické jízdě vylepšuje kontrolu pohybů karoserie bez jakýchkoliv kompromisů na jízdním komfortu.

XJR575 má verzi kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválcový motor

Ten dosahuje výkonu 575 koní a točivého momentu 700 Nm. Vůz zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,4 sekundy a maximální rychlost činí 300 km/h. Nárůst výkonu o 25 koní je výsledkem vylepšené kalibrace motoru. Řízení a dynamiku vozu u verzí s pohonem zadních kol vylepšili technici použitím elektrického posilovače řízení (EPAS). Vše podtrhují pokročilé asistenční systémy (ADAS), které zahrnují asistenta pro udržování v jízdním pruhu (Lane Keep Assist), sledování stavu řidiče (Driver Condition Monitor) a parkovacího asistenta pro podélné i příčné parkování.

Inteligentní pohon všech kol (AWD)

– reaguje na podmínky na silnici a přináší trakci tam, kde je nejvíce potřeba. V případě že začnou zadní kola prokluzovat, okamžitě automaticky převede točivý moment na přední kola. 

Také verze s pohonem zadních kol má skvělé schopnosti

– které vycházejí ze systému All-Surface Progress Control (ASPC), který se využívá při nízké adhezi. Byl vyvinut pro jízdu při nízké rychlosti za nepříznivých podmínek. ASPC samočinně používá brzdy a plyn, aby přinesl co nejlepší možnou trakci a zajistil, že vůz je schopen hladkého rozjezdu bez jakýchkoli dramat. Jediné, co řidič musí dělat, je točit volantem. ASPC je ve všech vozech se samočinnou převodovkou a funguje při rychlostech od 3,6 do 30 km/h. Řidič pouze za pomoci tlačítek tempomatu nastaví požadovanou rychlost.

Erol Mustafa, Chief Product Engineer Jaguaru XJ, dodává:.

„Naše vlajková loď je mezi limuzínami dynamičtější a výraznější než kdykoli před tím. Navrhli jsme XJ tak, aby přineslo ještě vyšší úroveň luxusu a výkonu. Má prvotřídní multimediální systém Touch Pro, luxusní materiály v interiéru a zpracování, které vytváří ještě intenzivnější pocit jedinečnosti, a naše výkonné zážehové a vznětové motory. XJ odměňuje řidiče a cestující jako žádný jiný luxusní vůz.“ 

K udržení tradice a dílenského zpracování Jaguaru XJ bylo využito nejmodernějších technologií, včetně intuitivního multimediálního systému Touch Pro:

Ten obsahuje navigaci tzv. „od dveří ke dveřím“, 4G Wi-Fi a audiosystém Meridian Reference s výkonem 1300 W. Vše je přístupné prostřednictvím dotykového displeje na středové konzoli s ovládáním jako u mobilního telefonu, což zaručuje naprosto jednoduché používání.

Multimediální systém Touch Pro

– má vysoce výkonný čtyřjádrový procesor, který běží na moderním, ultrarychlém ethernetu a obsahuje síťové technologie. Ty nabízejí vysokou rychlost přenosu dat, tím pádem je zajištěna výborná grafika a rychlá odezva.

Nejnovější systém stereokamer přináší

– řadu inteligentních bezpečnostních prvků jako je autonomní nouzové brzdění (Autonomous Emergency Braking), varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu (Lane Departure Warning) a asistent pro udržení v jízdním pruhu (Lane Keep Assist). Adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v koloně díky sledování vozidla vpředu ulevuje řidiči při jízdě v popojíždějící koloně udržováním bezpečné vzdálenosti.

Systém rozpoznávání dopravních značek (TSR) umožňuje

– funkci adaptivního omezovače rychlosti. Pokud je systém v činnosti, sleduje značky s omezením rychlosti, porovnává je s daty v navigaci a když je avizována změna rychlostního limitu, upraví rychlost vozu samočinnou akcelerací na vyšší limit nebo zpomalením na nižší limit.

Přehled modelové řady

Verze XJ:

 • XJ Luxury
 • XJ Premium Luxury
 • XJ Portfolio
 • XJ R-Sport
 • XJR575
 • XJ Autobiography

Paleta pohonných jednotek:

Vznětové

 • 0 V6, 300 koní, samočinná převodovka, pohon zadních kol

Zážehové

 • 0 V6 Supercharged, 340 koní, samočinná převodovka, pohon zadních/všech kol
 • 0 V8 Supercharged, 470 koní, samočinná převodovka, pohon zadních kol
 • 0 V8 Supercharged, 510 koní, samočinná převodovka, pohon zadních kol
 • 0 V8 Supercharged, 575 koní, samočinná převodovka, pohon zadních kol

Jaguar XJ je vyráběn v závodě společnosti Jaguar Land Rover

– v Castle Bromwich společně se sportovním vozem F-TYPE, sportovním sedanem XF, kombi XF Sportbrake a sportovním sedanem XE.

 

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Jaguar F-Pace Jaká je cena za dokonalost?

Jaguar F-Pace Jaká je cena za dokonalost?

Vypadá jako sporťák F-Type na steroidech. Má signifikantní DNA britské šelmy, za kterou se otočí i slepý. Vypadá jako rošťák se zenovým přístupem a nasupeným kukučem. To je velmi, vemli...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové crashtesty s nepříjemným překvapením

Nové crashtesty s nepříjemným...

Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...