Jaguar Land Rover buduje obří solární park

Společnost JLR bude vyrábět více než čtvrtinu své elektrické energie ve Velké Británii z nových projektů obnovitelné energie provozovaných přímo na místě a v blízkém okolí. Zdroje budou schopny vyrobit dostatek „štávy“ pro napájení 44 500 domácností ročně. Jedná se tak o úsporné opatření, které zároveň sníží závislost na rozvodné síti.

Tyto plány jsou součástí globální strategie JLR pro obnovitelné zdroje, jejímž cílem je do roku 2030 zvýšit podíl vlastní výroby energie na 36,4 % celosvětové spotřeby.

Nové projekty společnosti JLR v oblasti off-grid energetiky mají za cíl vyrábět ve špičce téměř 120 megawattů (MW) obnovitelné energie, což by stačilo k napájení téměř 44 500 domácností nebo k nabití 2,7 milionu baterií I-PACE ročně.

Plány počítají s instalací různých typů solárních zařízení navržených tak, aby maximálně využily specifické vlastnosti každého z globálních závodů společnosti JLR. Tyto závody zahrnují také provoz v Halewoodu, centrum pro výrobu elektrických pohonů (EPMC) ve Wolverhamptonu a centrály v Gaydonu.

Kombinace střešních a pozemních solárních panelů, spolu se solárními přístřešky pro vozidla, umožní zvýšit výrobu solární energie o 16 %, což napomůže k napájení provozů a nabíjení elektromobilů. Všechny lokality však zůstanou připojeny k elektrické síti z důvodu zajištění spolehlivosti dodávek elektřiny.

Práce na realizaci těchto projektů již probíhají a první tři mají být dokončeny do konce roku 2026. V sídle společnosti v Gaydonu již bylo vydáno povolení k výstavbě pozemního solárního pole o výkonu 18,2 MW. V kombinaci se střešními solárními panely, který se již na místě nachází, bude vyrobená elektřina zajišťovat přibližně 40 % energetické spotřeby podniku.

Vlastní solární kapacita výrobního centra Electric Propulsion ve Wolverhamptonu se díky rozšíření stávajících střešních panelů zvýší až o 145 % a bude vyrábět 18,9 MW, což je dostatek energie na pokrytí 37 % celkové spotřeby závodu.

V JLR jsme odhodláni přejít na čistou nulovou spotřebu energie v náročné situaci kolísavých cen energie a usilovně pracujeme na zlepšení energetické účinnosti napříč našimi globálními provozy. Tyto nové projekty diverzifikují naše energetické portfolio, aby snížily naši závislost na elektřině ze sítě a pomohly snížit výdaje za energii. Kroky, které podnikáme dále podporují náš cíl dosáhnout do roku 2039 čistých nulových emisí,” řekl Francois Dossa, JLR Strategy & Sustainability Executive Director.

Společnost JLR již zavedla energeticky úsporné projekty napříč celým podnikem, přičemž v roce 2023 snížila své emise o 26 % ve srovnání s rokem 2020. V loňském roce bylo úspěšně realizováno celkem 53 projektů energetické optimalizace s úsporou emisí CO2 ve výši 10 900 tun.

Společnost JLR také s podporou strategického partnera zavádí pilotní globální systém inteligentního měření spotřeby energie ve svých výrobních závodech. Zároveň pokračuje v nákupu 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů pro všechny hlavní provozy ve Velké Británii.

Společnost JLR těmito kroky dokládá, že je udržitelnost základem jejich podnikání, což je v souladu s ambicí mateřské firmy Tata Sons stát se jednou z nejudržitelnějších společností na světě.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jedinečná kolekce modelů E-type ZP: Pocta prvním vítězstvím legendy

Jedinečná kolekce modelů E-type ZP:...

Oddělení Jaguar Classic oslavuje vítěznou historii ikonického modelu E-type výrobou sedmi exkluzivních párů vozů E-type ZP. Tyto nové sběratelské kousky vzdávají hold prvním vítězstvím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jaguar F-Pace Jaká je cena za dokonalost?

Jaguar F-Pace Jaká je cena za dokonalost?

Vypadá jako sporťák F-Type na steroidech. Má signifikantní DNA britské šelmy, za kterou se otočí i slepý. Vypadá jako rošťák se zenovým přístupem a nasupeným kukučem. To je velmi, vemli...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové crashtesty s nepříjemným překvapením

Nové crashtesty s nepříjemným...

Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...