Značka Dodge vystavuje na 80. ženevském mezinárodním autosalonu dva kultovní modely

– Dodge Charger SRT8® a Dodge Challenger SRT8, které představují nezaměnitelný design, světové jízdní vlastnosti, výkonné motory a ověřené technologie.

V roce 2009 tvořila značka Dodge téměř 35 % odbytu společnosti Chrysler Group LLC na trzích mimo Severní Ameriku, v čele s modelem Journey jako s vozidlem s nejvyšším prodejním obratem a modelem Caliber jako jedním z pěti nejprodávanějších vozů.

Dodge Charger SRT8 a 2010 Dodge Challenger SRT8 2010

– byly vyvinuty v souladu s krédem „Inspirováno závody, legální pro silnici” a jsou poháněny motorem V-8 6,1 litru HEMI®, který poskytuje výkon 317 kW a točivý moment 569 N•m nejvýkonnější nepřeplňovaný motor V-8, jaký kdy společnost Chrysler Group LLC nabízela.

Dodge Charger SRT8

Značka Dodge vystavuje na 80. ženevském mezinárodním autosalonu dva kultovní modely

– tento nejrychlejší sedan v sortimentu Dodge zahrnuje všechny funkce a výbavu, jak je zákazník očekává u rodinného sedanu, a kombinuje je se špičkovou výkonností.

Model Dodge Charger SRT8 vás uchvátí akcelerací 0-100 km/h za méně než 5 sekund, jízdou a ovladatelností na světové úrovni, schopností zabrzdit z rychlosti 100 km/h na přibližně 33 metrech a dosažným výsledkem 0,89 g na kruhové zkušební dráze. Navíc je model Charger SRT8 schopen absolvoval prestižní výkonnostní test 0-160-0 km/h za méně než 17 sekund.

SRT výbava je zřetelní i v interiéru. Vozidlo je vybaveno sportovními sedadly v tmavě šedé břidlicové barvě se štepováním v achátové barvě, která jsou navržená tak, aby při manévrování pevně přidržela těla cestujících. Logo SRT je vyšito na vsadkách sedadla řidiče i spolujezdce. Kliky dveří a volant jsou opatřené koženým lemováním v barvě uhlíkového vlákna.

Elektronické informační centrum vozidla (EVIC) nabízené výhradně pro SRT poskytuje řidiči bezprostřední zpětnou vazbu, pokud jde o čas rozjezdu 0-100 km/h, zabrzdění 100-0 km/h a hodnotu gravitační síly.

Dodge Challenger SRT8: Věrný svým historickým kořenům i moderní koncepci

Značka Dodge vystavuje na 80. ženevském mezinárodním autosalonu dva kultovní modely
Značka Dodge vystavuje na 80. ženevském mezinárodním autosalonu dva kultovní modely

Kultovní silný vůz Dodge Challenger oslavil svůj triumfální návrat v roce 2008, po 35 letech absence. Dokonalé moderní americké výkonné kupé je napěchováno moderní výbavou a funkcemi, které budou všichni nadšenci milovat.

V prvcích exteriéru nezaměnitelně poznáte vozidlo Dodge, které má široký, stabilní postoj na vozovce. Mřížka po celé šířce přídi a mlhová světla připomínající původní Challenger jsou spojena s moderním „Stylem výkonnosti Dodge“. Výsledkem je agresivní příď patřící nezaměnitelnému a výkonnému vozu. Kapota se zvýšeným středem, černými pruhy a dvěma funkčními vstupy vzduchu zůstává věrná dědictví Dodge Challenger.

Nejnovější model Dodge Challenger SRT8 je k dispozici buďto se standardní pětistupňovou automatickou převodovkou s funkcí Auto Stick nebo volitelně se šestistupňovou manuální převodovkou Tremec TR-6060, které byla poprvé nabídnuta na modelu Dodge Viper SRT10® z roku 2008. Klasická řadicí páka podobná pažbě pistole použitá s manuální převodovkou je připomínkou původního vozu Challenger.

Na silnici ožívá působivý výkon modelu Dodge Challenger SRT8 v akceleraci 0-100 km/h za 4,9 sekundy, zastavení 100-0 km/h na přibližně 33 m a absolvování 0-160-0 km/h za méně než 17 sekund.

Mezi zajímavé prvky interiéru patří závodním prostředím inspirovaná kožená sedadla se zvýšeným polstrováním, exkluzivní červené zvýrazňující proužky a štepované akcenty na sedadlech a volantu. Přístroje jsou uspořádány do čtyř sektorů s otáčkoměrem a rychloměrem do 300 km/h uprostřed, pro vozy SRT je speciálně určené informační centrum EVIC, které poskytuje řidiči bezprostřední zpětnou vazbu, pokud jde o čas rozjezdu 0-100 km/h, zabrzdění 100-0 km/h a hodnotu gravitační síly.

SRT je synonymem pro všestrannou výkonnost

Tým SRT společnosti Chrysler Group LLC vyvíjí malosériové, vysoce výkonné vozy v rámci značek Chrysler, Dodge a Jeep®. Všechny vozy SRT sdílejí pět základních rysů, a to funkční styl exteriéru, interiér inspirovaný závody, jízdu a ovladatelnost na světové úrovni, špičkový brzdný výkon a vynikající vysoce výkonná hnací ústrojí, která lákají různé typy zákazníků.

Řada vozů řady 2010 SRT zahrnuje modely Dodge Challenger SRT8, Dodge Charger SRT8, Dodge Viper SRT10, Chrysler 300C SRT8 a Jeep Grand Cherokee SRT8.

Vydalo tiskové oddělení Chrysler Czech Republic s.r.o.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TUCAR ozdobí náplavku americkými hvězdami

TUCAR ozdobí náplavku americkými hvězdami

Premiéra společnosti TUCAR na pražské výstavě Auta na náplavce 2019 Jedinečné modely třech amerických značek Dodge Durango, RAM 1500 a Cadillac XT5 ozdobí výstavní expozici TUCAR odhalí také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...