VYROBEN 1 MILION VOZŮ CITROËN C3 TŘETÍ GENERACE

 • Od uvedení na trh na konci roku 2016 překročil model C3 třetí generace hranici jednoho milionu prodaných kusů.
 • Od roku 2002 bylo vyrobeno více než 4,5 milionu vozů C3, což potvrzuje jeho atraktivnost a status světového bestselleru značky.
 • Obchodní úspěch dokládá i jeho přítomnost v TOP 3 nejprodávanějších modelů ve svém segmentu v roce 2020 na hlavních trzích, jako je Francie, Španělsko, Itálie, Belgie, Portugalsko, Dánsko, Slovensko a Bulharsko.
 • C3 vyniká moderním, osobitým designem a bezkonkurenčním komfortem na palubě. Tyto vlastnosti v roce 2020 posílila modernizace a použití sedadel Advanced Comfort, nové osobité přídě vozu a rozšíření možností individualizace. Díky 97 možným kombinacím exteriéru si každý zákazník může vytvořit svou vlastní jedinečnou C3, která se nebude podobat žádné jiné zostatních 999 999.

1 MILION VOZŮ C3: ÚSPĚCH MODELU S VLASTNOSTMI VYLEPŠENÝMI V ROCE 2020

Třetí generace Citroënu C3 právě dosáhla jednoho milionu kusů vyrobených v závodě v Trnavě na Slovensku. Model C3, který byl uveden na trh v listopadu 2016, dodal značce nový impuls, protože nabízí novou stylovou identitu, která se odráží v aktuálních modelech řady, a potvrzuje příslib komfortu, který je pro Citroën skutečně charakteristický. Nová osobitá nabídka zaznamenala velký úspěch – v roce 2020 se C3 zařadila mezi sedm nejprodávanějších vozů ve svém segmentu na evropském trhu. Na velkých trzích, jako je Francie, Španělsko, Itálie, Belgie, Portugalsko, Dánsko, Slovensko a Bulharsko, patří dokonce mezi tři nejprodávanější modely ve svém segmentu.

Tento obchodní úspěch potvrzuje, že se jedná o bestseller značky. Třetí generace Citroënu C3 je všestranný městský vůz a symbol impulzivního nákupu, který nabízí řadu předností. Značka Citroën hodlá v tomto úspěchu pokračovat, a proto ho nechala v roce 2020 projít úpravami a posílila to, co jej odlišuje a zatraktivňuje: získal příď, která je charakteristická pro nové vozy značky, byla rozšířena nabídka personalizace, byl posílen komfort a přibyla řada moderních prvků výbavy, které jsou velmi užitečné v každodenním životě.

BAREVNOST: DÍKY PERSONALIZACI 1 MILION RŮZNÝCH VOZŮ C3 

Model C3 je okamžitě rozpoznatelný, odlišuje se výrazným stylem, osobitými grafickými prvky a do velmi stereotypního trhu přináší skutečně jedinečný tvar. Citroën C3 je hatchback moderního střihu, který plní i ochrannou funkci. Ve svém segmentu se nepodobá žádnému jinému vozu, vyniká osobností plnou barev.

C3 byla při svém uvedení na trh v roce 2016 prvním modelem z běžné kategorie vozů, který svým zákazníkům nabídnul tak komplexní možnost úprav na míru. Tento prvek se stal rozlišujícím znakem vozů Citroën. V roce 2020 rozšířila nová C3 ještě více možnosti zákazníků najít si vůz, který jim vzhledově vyhovuje. Nabídku individualizace tvoří 97 kombinací exteriéru. Individualizace umožňuje každému zákazníkovi naplno ukázat svou osobnost a styl, zvolit si vnější vzhled vozu od toho nejnápadnějšího po nejvíc trendy, a využít možnosti oživit klasický odstín o kontrastní odstín střechy a/nebo barevné prvky. Každý zákazník si může sestavit vlastní jedinečnou C3, která nebude vypadat jako žádná jiná z ostatních 999 999.

C3 je v krátkosti hatchback s největšími možnostmi individualizace ve svém segmentu. K tomu jí napomáhá:

 • 7 odstínů karoserie: z toho 2 nové zářivé odstíny Červená Elixir a Spring Blue doplňující již známé odstíny (Černá Perla Nera, Šedá Acier, Šedá Platinium, Sable, Bílá Banquise).
 • 4 balíčky Pack Color: barevné prvky zahrnující lišty kolem mlhovek a prvky Airbump®. Černou, bílou a červenou barvu doplňuje odstín Emeraude Anodisé.
 • 4 odstíny střechy: z toho 1 nový moderní odstín Bleu Emeraude (doplňující odstín Bílá Opale, Černá Onyx, Červená Aden). Odstíny střechy ladí s odstínem zpětných zrcátek a clonou na zadních bočních okénkách.
 • 3 střešní dekory: nová grafická témata(Červená, Techwood, Emeraude) ve formě nalepovacích fólií na střeše a na cloně zadních bočních okének.

Přitažlivost vozu Citroën C3 se odráží i ve skladbě prodeje, která symbolizuje impulzivní nákup ze strany 1 000 000 zákazníků okouzlených na první pohled:

 • 41 % objednávek s nejvyššími verzemi výbavy („Shine“ a „Shine Pack“).
 • 65 % prodaných vozů využívajících nabídku dvoubarevné úpravy,
 • 68 % prodejů s Airbump®.

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA! PŘEJEZD AMERIKY VE VOZE TRACTION AVANT ODSTARTOVAL V MUZEU CONSERVATOIRE CITROËN

ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA!...

Start expedice Aventure Citroën Terra America proběhl května v muzeu Conservatoire Citroën v Aulnay-sous-Bois. Dvě odvážné ženy přejedou ve voze Traction Avant 11B z roku 1956 americký kontinent...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3 NÁKLADOVÉHO PROSTORU VE 100% ELEKTRICKÉM REŽIMU

NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3...

Citroën pokračuje v elektrické ofenzívě 2020 a přichází s vozem Nový ë-Jumper – 100% ëlectric. Tento úspěšný model je 3. elektrifikovaným užitkovým vozem a 6. elektrickým modelem, který...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT „VZHŮRU NA CËSTU“ V PŘEDPREMIÉŘE PŘED ZAHÁJENÍM PRODEJE!

NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT...

Citroën zveřejnil spot „Nový Citroën C4, vzhůru na cëstu“. Scénář je inspirován pocity, které pohodlí vozů Citroën vyvolává, vrací každého do dětství a působí na všechny generace....