Přijďte se podívat nejen na automobilové závody, ale seznamte se i s technikou vozidel budoucnosti.
Důvody spojení s touto rallye vysvětluje Gábor Iffland, ředitel pro externí komunikaci ze společnosti Valeo:
„Prostředí jedné z nejprestižnějších automobilových soutěží, kde se scházejí milovníci aut, nám přijde jako vhodné pro komunikaci s nejširší, ale i odbornou veřejností,“
Proto bude Valeo na letošní Barum Rally
– představovat své nejnovější produkty. V pátek 26.srpna najdou lidé expozici Valeo v centru Zlína, v sobotu 27.srpna na servisní ploše a v neděli 28.srpna pak vedle závodní dráhy. Zájemci si zde budou moci prohlédnout nejmodernější systémy určené nejen pro tzv. „chytrá vozidla“, ale i pro běžné osobní automobily. Uvidí, jak snadné je zaparkovat automobil pomocí mobilního telefonu a systému Park4U, nebo si budou moci vyzkoušet, jak výrazně usnadňuje parkování a zároveň i zvyšuje bezpečnost systém kamer 360Vue® Surround View. Nahlédnou i do brzké budoucnosti, kdy místo zpětných zrcátek budou mít auta kamery.
Dr. Ing. Pavel Peka, generální ředitel vývojového centra Valeo v Praze, říká:
„Kromě toho, že chceme seznámit co nejširší veřejnost s nejnovějšími technologiemi pro automobily, tak také máme zájem o nábor nových inženýrů do našeho vývoje,“ Společnost totiž otevře ještě do konce letošního roku v Praze Hostivaři zcela nové R&D centrum, kde se budou mimo jiné vyvíjet právě nejmodernější bezpečnostní a asistenční systémy a kde do dvou let najde práci až 500 vývojářů. A tak se na letošní Barum Rally mohou zájemci nejen seznámit s nejnovější technologií pro vozidla, ale třeba najít i své vytoužené zaměstnání.
Valeo je v České republice jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v oblasti automobilového průmyslu, kde dává práci celkem 3000 lidí
Má zde tři výrobní závody v Rakovníku, Žebráku a v Humpolci, kde se vyrábějí kompletní klimatizační a vytápěcí jednotky do automobilů včetně ovládacích panelů. Od roku 2002 má Valeo v Praze vlastní vývojové centrum, které se původně zaměřovalo právě na produkty spojené s klimatizací, resp. topením. Od roku 2013 je však toto vývojové centrum jedním z klíčových pracovišť koncernu Valeo, světové jedničky ve vývoji senzorů a kamer pro asistenční a bezpečnostní systémy vozidel. Divize asistenčních systémů, které je pražské středisko součástí, má za cíl rozvoj autonomního řízení a zakládá se na třech technologických oblastech: autonomní vozidla, propojené automobily a intuitivní ovládání v kabině auta.
Valeo
Společnost Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a je partnerem pro všechny výrobce automobilů po celém světě. Jako technologická společnost navrhuje Valeo inovativní produkty a systémy, které přispívají ke snižování emisí CO2, ke zlepšení výkonu vozidel a také k vývoji intuitivního řízení. V roce 2015 činil celkový prodej skupiny 14,5 miliardy eur a investovala přes 10 % z prodeje do výzkumu a vývoje. Valeo vlastní 148 výrobních závodů, 19 výzkumných center, 35 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnává 88 800 lidí ve 32 zemích po celém světě. Společnost je kótovaná na pařížské burze a je součástí indexu CAC40.