Václav Pech jun. nespatřil cíl letošní rallye Šumava

Malá chyba a banální poškození znamenaly odstoupení posádky Euro Oil rallye teamu, která byla v té chvíli na druhém místě absolutní klasifikace rallye Šumava.

Úřadující mistr republiky Václav Pech jun. přijel na letošní rallye Šumava dobře připraven a řádně naladěn na další souboje o body do hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye.

Rallye Šumava je téměř domácí soutěží posádky Pech-Uhel a právě Mitsubishi Lancer EVO IX Euro Oil rallye teamu zde v loňském roce projelo cílem na prvním místě. Cíl pro rallye Šumava v roce 2008 byl tedy jasný. Bojovat opět o stupně vítězů.

Od prvních metrů rychlostních zkoušek bylo zřejmé, že rallye Šumava začíná tam, kde se před čtrnácti dny na Valašsku skončilo. Trio nejrychlejších jezdců zůstalo nezměněné a Václav Pech byl po prvních rychlostních zkouškách obklopen opět Romanem Krestou na místě prvním a Pavlem Valouškem na místě třetím. Trojlístek jezdců využíval naprosto stejnou techniku Mitsubishi Lancer EVO XI a jejich souboje byly pravým kořením rallye. Rychlé a suché tratě rallye Šumava Václavu Pechovi jun. vyhovovaly a výsledkem byly dvě vyhrané rychlostní zkoušky.

Bohužel modrožluté Mitsubishi Lancer se již neobjevilo ve výsledcích po devátém testu. Poslední rychlostní zkouška první etapy tak vystavila stopku posádce Euro Oil rallye teamu. To, co se na noční rychlostní zkoušce stalo, popisuje sám jezdec Václav Pech jun.: „Oproti Valašské rallye jsem byl ve větší pohodě a byl jsem tentokrát s naším výkonem spokojený. Auto i my jsme fungovali dobře a jelo se nám v celkové pohodě. Před poslední rychlostní zkouškou jsme na první místo ztráceli osmnáct vteřin, a to nebylo mnoho. Pak ale přišla poslední rychlostní zkouška první etapy a v jednom pomalém odbočení, kde auto jede na druhý rychlostní stupeň, se auto svezlo více do smyku a zadek auta se dostal lehce mimo silnici. Měl jsem dost času to korigovat, ale nechtělo se mi ztrácet drahocenné desetiny ubíráním plynu a měl jsem za to, že zadek auta normálně projede trochu v trávě a pojedeme normálně dál. Bohužel jsme o něco zavadili v trávě a zadní kolo se dost nešťastně vylomilo. Nešťastně říkám proto, protože to nebyla tak velká rána, aby se zadní kolo utrhlo zcela, pak by se dalo pokračovat do cíle zkoušky a do následného servisu, kde by jsme poškození opravili a ztráta by nebyla výrazná. Bohužel kolo zůstalo vytočené a zaklíněné v podběhu a auto díky tomu jelo levým bokem napřed a nedalo se řídit. Museli jsme zastavit a auto odstavit. Když na místo přijeli mechanici, tak z toho byla desetiminutová oprava na místě, a auto pak dojelo do servisu“.

Malá chyba a banální poškození tak nakonec znamenaly odstoupení posádky Euro Oil rallye teamu, která byla v té chvíli na druhém místě absolutní klasifikace rallye Šumava. Proč se ale týmové Mitsubishi neobjevilo druhý den v rámci superrallye? „Oprava našeho vozu v servisu by nebyla náročná, ale časová ztráta nabraná první den díky odstoupení by znamenala pád ve výsledkové listině a posun na výrazněji bodované pozice byl nereálný, a proto jsme se rozhodli v soutěži dále nepokračovat a pošetřit techniku před další soutěží, kterou je pro nás rallye Český Krumlov, navíc tři nejhorší umístění se v celkovém součtu mistrovství ČR škrtají“, vysvětluje Václav Pech jun.

Plzeňan Václav Pech jun. se tak z favorita soutěže stal nedobrovolným divákem a během druhé etapy sledoval počínání svých soupeřů u trati rychlostní zkoušky. „Po dlouhé době jsem se byl podívat na soutěž jako divák a byl jsem až překvapený, jak rychle dnešní špičková auta jedou. Jako řidičům nám to nepřijde, ale z venku je na soutěžní auto krásný pohled. Moderní produkční vozy velmi dobře fungují a i pro diváka je to pěkný zážitek“, popisuje netradiční zážitek diváka Václav Pech jun.

Malá chyba a banální poškození tak nakonec znamenaly odstoupení posádky Euro Oil rallye teamu, která byla v té chvíli na druhém místě absolutní klasifikace rallye Šumava.

Před Euro Oil rallye teamem je nyní tří týdenní pauza před další soutěží Mezinárodního mistrovství, kterou bude rallye Český Krumlov. Krásná soutěž na náročných technických rychlostních zkouškách v okolí Českého Krumlova a Českých Budějovic patří mezi divácky oblíbené soutěže, a stejně tak se na ni těší i posádka Euro Oil rallye teamu.

Petr Eliáš

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík z hnoje a odpadu

Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík...

Japonské společnosti Toyota Motor Corporation, Toyota Tsusho a Mitsubishi Kakoki letos na podzim v Thajsku představí zařízení na výrobu vodíku na bázi bioplynu. Vyrábět budou vodík z kuřecího...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Začíná zajímavá éra Mitsubishi. Značka uvádí na trh ASX nové generace, rozšiřuje tak evropskou modelovou nabídku stájových kolegů Space Star a SUV s označením Eclipse Cross PHEV. ASX se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Mitsubishi už příští rok uveden na evropský trh svou novou vlajkovou loď Outlander PHEV. Základem auta bude druhá generace pokročilého EV plug-in hybridního systému se dvěma elektromotory pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

První ročník akce Experience Day pro fleetové zákazníky Testování vozů včetně aktuálních novinek z portfolia skupiny Auto Palace Hosty akce svezl také účastník Rallye Dakar a soutěžní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...