Toyota představuje na českém trhu vůz Toyota Verso v modelovém provedení 2014, který je zároveň premiérou nové vznětové pohonné jednotky 1,6 D-4D se spotřebou nafty jen 4,5l na 100km

Toyota Verso 1,6 D-4D s manuální převodovkou ve výbavě Active se zaváděcím cenovým zvýhodněním již za 504. 900 Kč včetně DPH.

1toytvers900

Stylové, pohodlné a všestranné Verso

1toytverspalu900

– přináší vynikající protihodnotu za investované peníze; bylo navrženo tak, aby dokázalo uspokojit stále náročnější požadavky dnešních zájemců o vůz kategorie MPV. Verso se i přes své kompaktní vnější rozměry chlubí mimořádnou prostorností a jednou z nejlepších hodnot rozestupu mezi předními a zadními pasažéry v dané třídě. Kromě toho nabízí skutečnou všestrannost díky systému sedadel Toyota Easy Flat.

Nový motor 1,6 D-4D, nové prvky výbavy

1toytversmotor900

Modernizované Verso nabízí i širší paletu motorů, kde se představuje nový turbodiesel 1,6 l D-4D. Zvenčí pak zaujme nový bronzový odstín laku. Interiér byl modernizován s využitím nových detailů a dekorů. Komplexní modernizace se týká i nabídky cenově dostupných multimediálních soustav Toyota Touch® 2.

Cenově zvýhodněné Super pakety

Model Verso nabízí v modelovém provedení pro rok 2014 vynikající poměr ceny a výkonu. Po vzoru ostatních modelů Toyota lze také model Verso výrazně personifikovat formou cenově zvýhodněných paketů. Za zmínku stojí především Super paket, který v sobě spojuje tři atraktivní pakety – Comfort + Business + Practic – za cenu pouhých 27 000 Kč.

Toyota Verso s novým vznětovým motorem 1,6 D-4D s manuální převodovkou v nejprodávanější verzi

– v bohaté výbavě Active nabízí například 16“ kola z lehkých slitin, klimatizaci, palubní počítač s ovládáním na volantu potaženém kůží, multimediální soustavu Toyota Touch® 2, všechny důležité systémy aktivní bezpečnosti (ABS, EBD, BA, VSC, TRC), asistent rozjezdu do kopce a také systém Stop & Start (pouze pro motor 1,6 D-4D). Nový vznětový motor tak doplňuje již dříve uvedené 2 vznětové pohonné jednotky (2,0 D-4D a 2,2 D-4D) a 2 zážehové pohonné jednotky (1,6 a 1,8 Valvematic)

Nový vznětový motor 1,6 l D-4D (Direct injection – 4-stroke Diesel)

Verso v modelovém provedení 2014 nabízí i širší paletu motorizací, včetně zcela nové vznětové jednotky 1,6 l D-4D V evropském segmentu kompaktních MPV jsou vznětové motory i nadále převažující volbou a varianty pohonných jednotek o zdvihovém objemu 1,6 l v současnosti představují více než 50 % prodejů.

Motor 1,6 D-4D, vyvinutý ve spolupráci s BMW Group, pracuje ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou Toyota. Pohonná jednotka je o 20 kg lehčí než 2,0 D-4D, splňuje emisní normu Euro 5 a dosahuje nejvyššího výkonu 82 kW při 4000 ot/min, resp. maxima točivého momentu 270 Nm v pásmu od 1750 do 2250 ot/min. Verso s touto motorizací akceleruje z 0 na 100 km/h za 12,7 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 180 km/h. Motor 1,6 D-4D oproti motoru 2,0 D-4D vykazuje o 8 % nižší spotřebu paliva, tj. pouhých 4,5 l/100 km v kombinovaném cyklu. Současně poklesly i emise CO2 ze 129 na pouhých 119 g/km. K uvedeným výsledkům přispěla premiéra systému Stop & Start v konstrukční řadě Verso, v souladu se zásadami filozofie stojící za technologií Toyota Optimal Drive.

K úspěšnému začlenění nové pohonné jednotky 1,6 D-4D bylo klíčové vyřešit několik konstrukčních otázek. Nezbytností bylo přepracovat veškerá elektronická rozhraní a dále zabudovat nově vyvinutý dvouhmotový setrvačník k potlačení hluku a vibrací. Na velmi nízkých vibracích se podílí nové zavěšení motoru, zejména při aktivní funkci Stop & Start, čímž se minimalizuje hluk, vibrace i chvění a v kabině je zajištěno příkladné ticho i při jízdě ustálenou rychlostí.

Samotný motor byl vyladěn tak, aby nabídl agilní odezvu v celém spektru otáček. Dobře reaguje již od nízkých otáček a se zapojováním turbodmychadla poskytuje lineární nárůst točivého momentu. Rovněž se rozšířilo pásmo, ve kterém je točivý moment k dispozici, neboť motor umožňuje snadné vytáčení přes 3 000 ot/min, aniž by mu docházela síla. Ačkoli příkladné jízdní kvality zaručuje již současné Verso, nově bylo upraveno nastavení pružin speciálně pro verzi 1,6 D-4D, aby nabídla tutéž úroveň ovladatelnosti a jízdního pohodlí.

Po doplnění pohonné jednotky 1,6 D-4D do této konstrukční řady se rozšiřuje paleta motorů na 5 různých jednotek – vznětové motory 2,2 D-CAT 150 k a 2,0 D-4D o výkonu 124 k, nová jednotka 1,6 D-4D o výkonu 112 k a zážehové motory 1,6 Valvematic a 1,8 Valvematic s výkony 132 k, resp. 147 k.

Verso v modelovém provedení 2014

Verso 2014 kromě stávající nabídky barev laku představuje nový barevný tón „bronzová – Avant Garde“. V interiéru pak Verso v modelovém provedení 2014 nabízí vylepšený design hlavice řadicí páky příjemnější na dotyk, rozšíření základní výbavy o systém kontroly tlaku v pneumatikách (TPWS) nebo možnost zvolit si nové čalounění sedadel – tmavě šedé látkové čalounění se stříbrným stehováním s 3D efektem, resp. světle šedé látkové čalounění s koženým čalouněním bočních výplní.

MULTIMÉDIA

Jedinečná nabídka cenově dostupných multimediálních systémů s dotykovou obrazovkou o vyšším rozlišení a bohatší nabídkou funkcí

  • Toyota Touch® 2 s navigací Go kombinuje mapovou navigaci s on-line službami a aplikacemi
  • Toyota Touch® 2 s navigací Go Plus nabízí vylepšené rozpoznávání hlasu a konektivitu prostřednictvím Wi-Fi
  • Multimediální systém Toyota Touch® 2 komunikuje nově v českém i slovenském jazyce
  • Navigační systém Go nabízí také hlasové navádění v češtině a slovenštině
  • První mainstreamová značka, která nabídne služby Google Street View a Panoramio

Toyota Touch® 2

Multimediální systém Toyota Touch® 2 (u modelového provedení 2014 standardně již od stupně výbavy Active) je vylepšenou verzí cenově dostupné soustavy Toyota Touch® s dotykovou obrazovkou.

Rozhraní Toyota Touch® s barevnou dotykovou obrazovkou 6,1″ zahrnuje tuner AM/FM, přehrávač CD/MP3, připojení mobilního telefonu přes Bluetooth s možností streamování audia, USB port pro připojení přenosných hudebních přehrávačů a funkce pro zobrazení grafiky alba iPodu.

Součástí standardní výbavy je zadní parkovací kamera napomáhající při manévrování ve stísněných prostorách.

Vylepšená soustava Toyota Touch® 2 nabízí

– přepracované obrazovky s výraznějším prostorovým efektem. Rozlišení displeje se zvýšilo čtyřnásobně, a to ze 400 x 240 na 800 x 480 bodů, což přineslo jasnější a ostřejší zobrazení. Grafická nabídka se rozšířila o další palubní informace, jako je např. nastavení klimatizace. Displej nyní rovněž podporuje snadné a intuitivní ovládání např. pomocí tahu prstem. Soustava Toyota Touch® 2 nyní podporuje rozhraní ‘Mirror Link’, a tak je možné připojit kompatibilní smartphone a následně jej ovládat na dotykové obrazovce v automobilu.

Toyota Touch® 2 s navigací Go

Soustava Toyota Touch® 2 s navigací Go nabízí zákazníkům vylepšenou mapovou navigaci, která v současnosti představuje v dané cenové kategorii nejlepší nabídku na trhu. Soustava byla vyvinuta v Evropě se zohledněním zvyklostí evropských zákazníků. Soustava podporující 20 různých jazyků, včetně češtiny a slovenštiny, zahrnuje všechny nejoblíbenější navigační funkce, jako např. nastavitelná rychlostní omezení, upozornění na radary měřící rychlost, zobrazování dopravního značení na rychlostních silnicích či automatické přibližování a zobrazování průjezdu křižovatkami na rychlostních silnicích. Funkci přibližování a oddalování mapy lze nyní snáze ovládat intuitivním otočným kolečkem.

Detailní informace o hustotě dopravy jsou nyní součástí samotné mapy v podobě ‘dopravního sloupečku’, jenž zobrazuje případné dopravní zácpy a předpokládanou dobu zpoždění. Prostřednictvím funkce Toyota Online pak soustava nabízí palubní konektivitu k širšímu spektru služeb, jako je např. Toyota Real Time Traffic (hustota dopravy v reálném čase) od TomTom, Google Street View, Panoramio a Google Local Search – největší a nejaktuálnější vyhledávací databáze na světě.

Přes vylepšený zákaznický portál automobilky pak může uživatel kontaktovat své vozidlo on-line. Například prostřednictvím funkce Google Maps lze zadávat cílová místa i na dálku z pohodlí domova či kanceláře. Uživatel též může stáhnout body zájmu (POI) a snadno je zadat jako cíl cesty.

Přístup soustavy k on-line obsahu Toyoty využívá funkce Touch 2 & Go Apps, která nabízí několik aplikací, včetně informací o cenách paliva, počasí a volných parkovacích místech.

Při instalaci soustavy Touch 2 s navigací Go se rovněž aktualizuje základní multimediální jednotka o fotografii kontaktní osoby zobrazovanou na displeji.

Rozhraní Toyota Touch® 2 s navigací Go bylo navrženo tak, aby nabídlo dostatečnou flexibilitu při zachování cenové dostupnosti. Systém lze snadno aktualizovat a stahovat nejnovější funkce, aktuální mapy a poslední aplikace, okamžitě jak budou k dispozici.

Soustava Toyota Touch® 2 s navigací Go Plus

Vyšší verze systému označovaná jako Touch 2 s navigací Go Plus disponuje multimediální dotykovou obrazovkou s prostorovými grafickými modely měst a významných bodů v okolní krajině, nebo též schopností převádět přijaté zprávy z textu do hlasové podoby.

Po připojení kompatibilního telefonu přes Bluetooth pak soustava umožňuje zobrazovat e-maily a obsah kalendářů. K dispozici je i komfortní hudební funkce „přehrávej podobné skladby“. Tento inteligentní systém rozpoznávání hudebního žánru dokáže automaticky doporučovat playlisty v závislosti na vaší momentální náladě, což je ideální způsob jak snadno vybírat hudbu na cestách.

Soustava Touch 2 s navigací Go Plus podporuje připojení přes Wi-Fi. Uživatelé nastaví své chytré telefony jako Wi-Fi hotspot umožňující připojení k on-line funkcím soustavy.

Funkce pokročilého rozpoznávání hlasu, nyní podporující již 15 jazyků, po přepracování nabízí nejjednodušší způsob obsluhy při řízení vozu. Majitel může jediným hlasovým příkazem zadat cíl cesty, uskutečnit hovor nebo vybrat konkrétní skladbu z připojeného přístroje iPod.

Součástí soustavy Toyota Touch® s navigací Go Plus je i tříletá aktualizace map a softwaru poskytovaná zcela zdarma.

O modelu Verso:

Současné Verso, představené v roce 2013, bylo vyvinuto výlučně pro evropské trhy. Toyota Verso byla navržena, zkonstruována a postavena plně pod vedením společnosti Toyota Motor Europe (TME). Jednalo se o vůbec první kompletní projekt TME zahrnující od počátku čistě evropské produktové plánování, design, výzkum a vývoj i zásobování.

Současné Verso je komplexní modernizací evropského modelu uprostřed životního cyklu; o styling se postaralo evropské designové centrum Toyoty ED2 ve Francii, přičemž změny se dotkly více než 470 komponent (60 % viditelných a 40 % v souvislosti s jízdní dynamikou a parametry hluku, vibrací a chvění).

Úhrnné prodeje modelu představeného v roce 2002 již překročily hranici 700 000 kusů. Verso v aktuálním provedení se vyrábí výhradně v závodu Toyota Motor Manufacturing Turkey a od jeho uvedení v roce 2013 se jej prodalo přibližně 37 000 kusů, čímž podíl značky v segmentu kompaktních MPV narostl na 4,8 %.

Více na www.toyota.cz, http://newsroom.toyota.eu/

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Co dělat po dopravní nehodě/hqdefault.jpg">

Co dělat po dopravní nehodě

Abyste jakoukoli dopravní nehodu mohli řešit s klidnou hlavou, je dobré vědět, jak v takových chvílích správně postupovat, případně kdy je nutné volat policii a jak správně komunikovat...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Naváže Štajf ve Španělsku na domácí úspěch?

Naváže Štajf ve Španělsku na domácí...

Evropský šampionát automobilových soutěží historických vozů se z České republiky přestěhuje o nadcházejícím víkendu do slunného Španělska. V jubilejním 15. ročníku Historic Rally of...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jarní tipy na skrytá místa u Prahy s Toyotou Prius

Jarní tipy na skrytá místa u Prahy...

Pokud hledáte cíl pro první jarní výlety, nevynechejte čtyři úžasná místa, která se skrývají nedaleko hlavního města. Vyrazili jsme na ně se zbrusu novou Toyotou Prius s plug-in hybridním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Štajf slavil triumf na historické Vltavě

Štajf slavil triumf na historické Vltavě

Posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a Veronika Havelková předvedla s vozem Toyota Celica GT-Four na trati 32. ročníku Historic Vltava Rallye o uplynulém víkendu brilantní jízdu, suverénně...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrobit elektromobil bude brzy levnější než auto se spalovacím motorem

Vyrobit elektromobil bude brzy levnější...

Ceny elektromobilů se v příštích třech letech výrazně sníží. Přibližně od roku 2027 bude výroba nové generace elektromobilů levnější než výroba srovnatelných vozidel se spalovacím...