Světová premiéra nového Porsche Panamera Turbo S se uskuteční na autosalonu v Tokiu.

Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce a prodejce luxusních vozů značky Porsche v ČR, informuje o nejrychlejším, nejvýkonnějším a nejluxusnějším novém modelu Panamera Turbo S, který lze již nyní objednat v autorizovaných Porsche Centrech v Praze a Brně. Objednané vozy budou k vyzvednutí od 31. ledna 2014.

assets_Uploads_Prilohy_2521-porsche-panamera-turbo-s-novy-vrcholny-model-v-kategorii-gran-turismo_obrazky_P130833a4rgb

assets_Uploads_Prilohy_2521-porsche-panamera-turbo-s-novy-vrcholny-model-v-kategorii-gran-turismo_obrazky_P130834a4rgb

Porsche Panamera Turbo S

– se řadí s výkonem 570 k, nejvyšší rychlostí 310 km/h a špičkovými prvky výbavy na vrchol modelové řady Gran Turismo. Historicky poprvé se nabízí verze Executive s prodlouženým rozvorem o 15 centimetrů. Exkluzivní Porsche Panamera Turbo.

Panamera Turbo S si právem nárokuje výsadní postavení ve svém segmentu. Ve verzi Executive nabízí výrazně větší prostor a pohodlí, především na zadních sedadlech. Tepelně a zvukově izolovaná zatmavená okna, paket interiérového osvětlení navržený speciálně pro zadní sedadla a velká středová konzole v zadní části vozu, to jsou pouze některé prvky rozsáhlé výbavy, která je součástí modelu Panamera Turbo S Executive.

Sportovní a luxusní charakter nového vozu Porsche Panamera Turbo S je patrný nejen v oblasti jízdních výkonů, ale také charakteristickými designovými znaky. Metalická barva Palladium, která je k dispozici výhradně pro nové Porsche Panamera Turbo S, dodává vrcholnému modelu obzvláště exkluzivní vzhled a zvýrazňuje jeho elegantně noblesní kontury. Na vynikající dynamiku vozu upozorňují 20palcová kola 911 Turbo II, které jsou nejen větší než standardní kola ostatních modelů kategorie Gran Turismo, ale také výrazně širší. Dalším unikátním prvkem Porsche Panamera Turbo S je čtyřdílný zadní spoiler, lakovaný v barvě karoserie.

Bohatá luxusní výbava

Panamera Turbo S má všechny dynamické jízdní asistenční systémy v základní výbavě. Systém Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) je aktivní systém omezující změnou tuhosti stabilizátorů naklánění karoserie, což přináší větší agilitu a současně zvýšenou míru komfortu. Systém Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) aktivně rozděluje točivý moment mezi jednotlivá kola zadní nápravy a společně s elektronicky řízeným zadním diferenciálem poskytuje lepší trakci v jakékoli jízdní situaci. Díky keramickým brzdám Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) se Panamera Turbo S může pochlubit vysoce výkonnou brzdovou soustavou, která je obzvláště odolná proti vadnutí a opotřebení. Posilovač řízení Plus mění svůj posilový účinek v závislosti na rychlosti jízdy. Podvozek Porsche Panamera Turbo S je samozřejmě vybaven také systémem Porsche Active Suspension Management (PASM), tedy aktivními tlumiči a adaptivním vzduchovým odpružením.

Motor

Díky novým turbodmychadlům a vyššímu tlaku vstřikovaného paliva vzrostl výkon o 50 k. Nárůst 50 k oproti modelu Panamera Turbo je výsledkem důkladné revize několika stěžejních komponent. Porsche v případě modelu Panamera Turbo S vsadilo na dvě nová turbodmychadla s většími dmychadly. Nová turbodmychadla zlepšují proudění vzduchu a vhánějí do spalovacích komor větší množství kyslíku vyšší rychlostí a pod zvětšeným tlakem. Kromě toho došlo k nárůstu vstřikovacího tlaku o 20 bar na 140 bar. Obě tato opatření společně přinášejí větší zatížení jednotlivých součástek, proto jsou například písty vyrobené z nové hliníkové slitiny a pístní kroužky mají speciální povrchovou úpravu.

Použité změny mají další dvě výhody: Efektivněji míchaná směs vzduchu a paliva ve spalovacích komorách má za následek vyšší točivý moment, jenž vzrostl o 50 Nm na 750 Nm v rozmezí 2250 až 5000 1/min a s funkcí overboost se zvýší až na 800 Nm. Vyšší točivý moment například usnadňuje a zrychluje předjížděcí manévry. Druhou výhodou je skutečnost, že hodnoty kombinované spotřeby jsou shodné se spotřebou paliva modelu Panamera Turbo. Porsche Panamera Turbo S v kombinovaném režimu spotřebuje 10,2 l na 100 km, což je o více než 11 % méně než u předchozího provedení.

Díky na přání dodávanému sportovnímu výfukovému systému nabízí Panamera Turbo S možnost zažít zvuk ze světa motoristického sportu, kdykoliv si řidič zamane. Tohoto jedinečného zvukového zážitku je dosaženo pomocí akustického kanálu, který lze aktivovat stiskem tlačítka, přičemž tento kanál posílá zvuk motoru přímo do interiéru. Kromě toho jsou při přeřazování na vyšší rychlostní stupně vypínány jednotlivé válce, takže otáčky motoru padají bleskově a spojky se mohou přepínat rychleji – to přináší vedlejší akustický efekt, připomínající charakteristické zabublání osmiválcového motoru.

Paket Sport Chrono posiluje sportovní charakteristiku vozu

Nová Panamera Turbo S je perfektně vybavena pro efektivní přenos svého vyššího výkonu a točivého momentu do sportovní dynamiky. Ten ideálním způsobem zajišťuje pohon všech kol Porsche Traction Management (PTM), a to i v náročných jízdních podmínkách. Paket Sport Chrono je součástí standardní výbavy a pouhým stiskem tlačítka koordinuje hnací sílu a podvozek, čímž zaručuje nebývale sportovní odezvu. Kromě toho, v režimech „Sport“ a „Sport Plus“, stejně tak jako při plném plynu v režimu „Normal“, dochází k aktivaci funkce overboost, která dočasně zvyšuje plnicí tlak a umožňuje ještě mohutnější akceleraci. Funkce závodního startu „Launch Control“ garantuje nejlepší možnou akceleraci z místa tím, že optimálně koordinuje odezvu řídicí jednotky motoru a program dvouspojkové převodovky Porsche Doppelkupplung (PDK). Díky přepracovanému softwaru řazení je dvouspojková převodovka PDK schopna řadit mezi sedmi rychlostními stupni rychleji, nové Gran Turismo Panamera Turbo S tak zrychlí z klidu na 100 km/h za 3,8 sekundy.

Podvozek vybavený všemi asistenčními systémy

Podvozek Porsche Panamera Turbo S je standardně vybaven všemi aktivními jízdními systémy, které Porsche pro sportovní Gran Turismo vyvinulo. Jeho hlavním prvkem je systém Porsche Active Suspension Management (PASM), který kombinuje adaptivní vzduchové odpružení a aktivní tlumiče. PASM průběžně upravuje tlumící síly a přizpůsobuje je stavu vozovky a jízdnímu stylu řidiče. Pomocí tlačítka PASM na středové konzole může řidič volit mezi třemi charakteristikami tlumičů – Comfort, Sport a Sport Plus. Adaptivní vzduchové odpružení nabízí taktéž možnost různých nastavení, čímž se otevírá ještě větší prostor pro možnosti podvozku. Řidiči tak mají na výběr mezi vysokou úrovní jízdního komfortu nebo velmi sportovní jízdní dynamikou.

Kombinace systémů PDCC a PTV Plus znamená, že model Turbo S je standardně vybaven nejmodernější verzí podvozku dostupnou pro modely Panamera. PDCC zabraňuje naklánění karoserie v zatáčkách pomocí stabilizátorů s aktivně proměnnou tuhostí na přední i zadní nápravě. Tento systém současně dokáže svojí činností ovlivnit vyváženost vozu, a tím i jeho agilitu ve všech rychlostech, a nabídnout optimální reakce automobilu na pohyby volantu, stejně jako působivý jízdní projev. Zvýšení příčného zrychlení a agility bylo dosaženo zásluhou optimálního vedení kol, pro které je příznačná zvýšená úroveň trakce. Změna tuhosti stabilizátorů mezi přední a zadní nápravou má současně pozitivní vliv na směrovou stabilitu vozu a jeho schopnost jízdy přímým směrem.

Je-li zvolen jeden ze tří jízdních režimů, PDCC, PASM a vzduchové odpružení pracují vždy v součinnosti. Pokud je zvolen režim „Comfort“, systémy zprostředkovávají uvolněnou jízdu na nerovné vozovce. V režimech „Sport“ a „Sport plus“ ovlivňují aktivní zásahy systémů chování řízení a trakci a minimalizují náklony karoserie s cílem zajistit maximální výkon a agilitu.

PTV Plus pro ještě lepší zatáčení: keramické brzdy testované v prostředí motorsportu

Výhody, které PDCC poskytuje z hlediska jízdní dynamiky, jsou dále posíleny systémem Porsche Torque Vectoring a elektronicky řízeným variabilním závěrem zadního diferenciálu. Systém optimalizuje řízení a trakci pro sportovní jízdní zážitky.

Panamera Turbo S je standardně dodávána s keramickými brzdami PCCB. Tyto supervýkonné a v závodech prověřené keramické brzdy se žlutými brzdovými třmeny nabízejí oproti běžným ocelovým kotoučům zřetelné výhody. Mají přibližně o 50 % nižší hmotnost a rychlejší reakce a nereznoucí kroužky brzdových třmenů zaručují maximální výkon.

Interiér: Dvoubarevný kožený interiér a komfortní sedadla

Syntézu exkluzivity a sportovnosti v interiéru reprezentuje standardně dodávané dvoubarevné kožené čalounění. Dalším obzvláště unikátním prvkem je nově nabízený paket interiéru v tmavém provedení odstínu Burl Walnut. Nový dekor zahrnuje náznak červené barvy, a přitom působí nevtíravým dojmem. Vnitřek modelu Panamera Turbo S je doplněn o loga Porsche na opěrkách hlavy předních sedadel.

Přední elektricky ovládaná sedadla, pohyblivá ve čtrnácti směrech, jsou součástí standardní výbavy a pro vynikající komfort je lze kombinovat s paměťovou funkcí. Paket paměťové funkce obsahuje kromě jiného možnost prodlužovat délku sedáku či měnit polohu bederní opěrky a elektricky stavitelného volantu. Stejně jako sedadla vpředu, tak i ta vzadu jsou standardně vyhřívaná. Model Panamera Turbo S Executive má ve standardní výbavě ventilační funkci sedadel. Na přání dodávaná adaptivní sportovní sedadla modelu Panamera Turbo S ke standardním sedadlům přidávají komfortní paměťový paket, výraznější boční vedení a elektrické nastavování v osmnácti směrech. Dvě samostatná sedadla v zadní části vozu s vyklápěcí centrální loketní opěrkou nabízejí velkorysý prostor pro nohy a hlavu i pro osoby vysokého vzrůstu. Cestující v zadní části modelu Panamera Turbo S Executive mají k dispozici ještě větší porci luxusu: před zadními sedadly je o dvanáct centimetrů více prostoru v oblasti nohou, všechna sedadla disponují aktivní ventilací a vzadu jsou také elektrické sluneční clony, které poskytují ještě více soukromí. Oba cestující na zadních sedadlech jsou chráněni bočními airbagy.

Spotřeba a emise nového Porsche Panamera:

model Turbo S: Turbo S Executive
spotřeba paliva
ve městě 14,7 l/100 km 14,9 l/100 km
mimo město 7,7 l/100 km 7,8 l/100 km
kombinovaná 10,2 l/100 km 10,3 l/100 km,
emise CO2 239 g/km CO2 242 g/km

 

Ceny

Nový model Porsche Panamera Turbo S stojí 180 027 € a Panamera Turbo S Executive 197 041 €.  Obě uvedené ceny jsou včetně DPH. Modely lze objednat již nyní v autorizovaných Porsche Centrech v Praze a Brně. Objednané vozy budou k vyzvednutí od 31. ledna 2014.

 

Více na www.porsche.cz

 

 

 

 

 

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 100% elektromobil CUPRA Born: 3D interiér

100% elektromobil CUPRA Born: 3D interiér

Vnitřní design modelu CUPRA Born vdechuje jednotlivým částem interiéru život prostřednictvím způsobu, jakým je naše smysly vnímají Designéři využili všechno od parametrických metod až po...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CUPRA pro jízdu na moři

CUPRA pro jízdu na moři

Tým specialistů značky CUPRA z oddělení barev a materiálů navrhl ve spolupráci se společností De Antonio Yachts jachtu inspirovanou modelem CUPRA Formentor VZ5 De Antonio Yachts D28 Formentor...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje okamžitou reakci

Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje...

Na českých dálnicích přišlo za letošních prvních šest měsíců o život 12 účastníků dopravních nehod. Jednou z mnoha příčin střetu vozidel na tomto typu rychlostní komunikace je jízda...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rekordní počet nových zaměstnanců díky stipendijnímu programu Mladí Profesionálové Scania

Rekordní počet nových zaměstnanců...

Společnost Scania ve spolupráci s partnerskou ISŠA Brno nabízí absolventům ZŠ z celé ČR stipendium v rámci školního vzdělávacího programu – Mechanik nákladních vozidel a autobusů...