Společnosti Toyota Motor Czech, upTAXI CR, Kurýr Taxi, Toyota Louwman a LeasePlan ČR včera slavnostně spustily nový projekt ekologické městské mobility s názvem upTAXI

Prvních 20 vozů Toyota Auris Hybrid Touring Sports s plně hybridním pohonem z plánovaných 50 pro letošní rok již v provozu.

1toytaxi1000

Projekt upTAXI

– který je nyní nově představen v ČR prostřednictvím společnosti Kurýr Taxi, představuje pro širokou veřejnost nabídku uživatelsky jednoduché mobilní online aplikace pro OS Android a iOS, která umožní zákazníkům této taxislužby vybrat požadovaný taxi vůz podle vzdálenosti (nejbližší vůz) nebo podle typu vozu (ze seznamu). Zajímavým prvkem aplikace je volba ekologicky šetrného vozu.

Zároveň může zákazník sledovat ve své mobilní online aplikaci dojezdovou dobu nejbližšího vozu a při zadání cílové destinace také předběžnou celkovou cenu za přepravu. Objednáním vozu přes mobilní online aplikaci upTAXI získává zákazník navíc odměny za odjeté jízdy v podobě speciálních voucherů. Tyto věrnostní vouchery může poté dále využít nejen v rámci objednání nové jízdy, ale také při nákupu u vybraných obchodníků.

Společnost Kurýr Taxi

– provozující tuto novou mobilní online aplikaci svého technologického partnera, společnosti upTAXI CR, staví na svých více jak 8 letých zkušenostech v oboru profesionální taxislužby. A právě bohatá zkušenost v této oblasti v kombinaci s dalším technologickým vývojem ve využití zmíněné aplikace dává společnosti Kurýr Taxi předpoklad k celkovému rozšíření její flotily taxi vozů.

Ekologický odkaz projektu městské mobility upTAXI podtrhuje provoz 20 zcela nových vozů Toyota Auris Hybrid Touring Sports s plně hybridním pohonem, které dodala společnost Toyota Louwman ve spolupráci se společností Toyota Motor Czech – zástupcem značek Toyota a Lexus pro ČR. V letošním roce by se měl rozšířit celkový počet těchto vozů na 50.

Pavel Nytra, spolumajitel společnosti Kurýr Taxi řekl:

„Hybridní vozy Toyota Auris jsme pro tento výjimečný projekt městské mobility zvolili nejen pro jejich šetrnost k životnímu prostředí, ale také vzhledem k prokazatelně vysoké spolehlivosti a velmi nízkým provozním nákladům spojených s jejich provozem. To vše totiž potvrzují zkušenosti z jiných evropských metropolí, kde jsou hybridní vozy Toyota v taxislužbě běžnou praxí.“

Toyota Louwman

– člen holandské skupiny Louwman Group, je významným prodejcem vozů Toyota a Lexus v ČR. Za rok 2014 prodala tato společnost na českém trhu 144 vozů Toyota a Lexus s plně hybridním pohonem a velkou měrou tak přispěla k dynamickému rozvoji v oblasti prodejů hybridních vozů v ČR.

Japonská automobilka Toyota

– je jednoznačným světovým lídrem ve vývoji a výrobě vozů s plně hybridním pohonem. Dnes, po 10 letech od představení prvního hybridního modelu Prius v ČR, nabízí na tomto trhu 12 modelů značek Toyota a Lexus s tímto ekologicky šetrným typem pohonu.

Společnost LeasePlan Česká republika

– spolupracuje s Kurýr Taxi na realizaci projektu upTAXI od srpna roku 2014. Výsledkem této spolupráce bylo profinancování 20 hybridních vozů Toyota skrze finanční produkt Comfort Plan, představující komplexní full service operativní leasing.

Produkty operativního leasingu nabízejí atraktivní měsíční splátky, neboť pracují s relativně vysokou zůstatkovou hodnotou, za kterou je možno prodat pronajaté vozidlo po skočení nájmu na trhu ojetin. Vzhledem k tomu, že společnost LeasePlan je expertem nejen na prodej ojetin, ale i na správu doprovodných služeb, uživatel vozidla se může plně věnovat své práci.

O modelu Toyota Auris Hybrid Touring Sports:

Hnací ústrojí Toyoty Auris Hybrid Touring Sports bylo navrženo tak, aby se zážehový motor při jízdě po městě zapojoval v nejmenší možné míře, což přináší zákazníkům taxi služby kromě jiného také tichou a velmi komfortní jízdu. Výhodou je také variabilita a prostornost tohoto vozu.

Zážehový motor 1,8 l VVT-i a elektromotor soustavy pohonu mohou fungovat nezávisle nebo ve vzájemné součinnosti. Dohromady vyprodukují maximální systémový výkon 136 k (100 kW) a umožňují Toyotě Auris Hybrid Touring Sports zrychlovat z 0 na 100 km/h za 11,2 s a dosahovat nejvyšší rychlosti 180 km/h. Na druhé straně Auris Hybrid Touring Sports vykazuje emise CO2 pouhých 88 g/km.

Nový Auris Hybrid Touring Sports

– představuje také vynikající protihodnotu za investované peníze, neboť náklady na servis, údržbu a opravy mohou být pro provozovatele o více než 50 % nižší než u konkurenčních modelů se vznětovým pohonem.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla oceněna jako nejlepší kombík a rodinný vůz

Toyota Corolla oceněna jako nejlepší...

Toyota Corolla coby nejoblíbenější vůz segmentu C na světě byl dvakrát oceněn v prestižní anketě What Car 2024 Awards. Vůz získal dvě ocenění – verze hatchback byla zvolena Rodinným autem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Japonci oznámili průlom ve vodíkové technologii

Japonci oznámili průlom ve vodíkové...

Japonští vědci dosáhli průlomu, který by mohl usnadnit používání a skladování vodíkového paliva. Tým z Japonského institutu fyzikálního a chemického výzkumu vytvořil elektrodu, která...

Toyota testuje obří draky jako nový...

Toyota v Japonsku testuje využití velkých osmimetrových draků, kteří by se v budoucnu mohli stát zdrojem energie. Automobilka před lety vyvíjela letecké motory, které byly certifikovány ve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota uvede novou generaci baterií s dojezdem až 1100 km

Toyota uvede novou generaci baterií s...

Automobilka Toyota vyvíjí novou generaci baterií s vyšší hustotou a lepším výkonem, což vede k prodloužení dojezdu a zkrácení doby nabíjení. Po roce 2026 budou vozy Toyota používat mimo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jak bezpečně jezdit v zimě/hqdefault.jpg">

Jak bezpečně jezdit v zimě

Přichází zima a řidiči by měli věnovat větší pozornost bezpečnosti. Vedle kontroly a přípravy samotného vozu je dobré s sebou v zimě vozit některé dodatečné pomůcky, ale také vědět,...