Společnost Bridgestone EMEA zintenzivnila v roce 2019 své úsilí o trvale udržitelnou budoucnost na základě konceptu CASE v partnerství s předními výrobci automobilů

  • V roce 2019 představená inovativní technologie Enliten snižuje spotřebu materiálu při výrobě pneumatik a zvyšuje provozní hospodárnost, čímž přispívá k trvale udržitelnější mobilitě.
  • V partnerství s předními výrobci automobilů bylo na základě konceptu CASE spuštěno několik průkopnických projektů v oblasti mobility, které se týkají globálních makrotrendů, jakými jsou změna klimatu nebo urbanizace.
  • Bridgestone byl v roce 2019 v regionu EMEA vybrán 14 různými výrobci jako dodavatel prvovýbavy pro cca 100 nových verzí automobilů na základě více než 50 různých modelů a zaznamenal 10% meziroční nárůst v segmentu pneumatik pro 18“ kola a větší.

Bridgestone již téměř 90 let dodává prémiové produkty a služby předním výrobcům vozidel na celém světě. Bridgestone byl i v roce 2019 největším dodavatelem pneumatik pro značky BMW, Audi, SEAT a Toyota a hlavním dodavatelem je také pro další výrobce, včetně značek Volkswagen, Škoda a Mercedes-Benz.

Bridgestone je největším výrobcem pneumatik a gumárenských produktů na světě a také největším investorem do výzkumu a vývoje ve svém odvětví. Výrobci automobilů proto oceňují rozsáhlé know-how a intenzivní úsilí společnosti Bridgestone, s níž uzavírají různá partnerství. Mezi projekty, spuštěné v uplynulém roce, patří průkopnické programy na základě konceptu CASE (Connected, Autonomous, Shared and Electric – konektivita, autonomní jízda, sdílená ekonomika a elektrický pohon). Také nové technologie pneumatik Bridgestone Enliten společně s dalšími inovativními řešeními zásadním způsobem vylepšily provozní vlastnosti. Díky těmto pevným partnerstvím získala společnost Bridgestone v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) přibližně 100 nových kontraktů na dodávky pneumatik pro více než 50 různých modelů 14 výrobců. Společnost Bridgestone kromě toho zaznamenala zvýšení počtu dodaných pneumatik pro kola s průměrem ráfku 18“ nebo větším o více než 10 procent v porovnání s rokem 2018. 

Představení pneumatik Enliten

Bridgestone představil v roce 2019 novou technologii lehké pneumatiky Enliten, která přispívá k trvale udržitelné mobilitě.

Pneumatika Enliten byla zkonstruována s ohledem na ochranu životního prostředí. Díky technologii Enliten mohou mít pneumatiky mimořádně nízký valivý odpor, což je zásadní faktor pro hospodárnost vozidla, ať se jedná o spotřebu paliva nebo elektrické energie. Dalším přínosem technologie Enliten je snížená spotřeba materiálu při výrobě pneumatik[1]. Vliv pneumatik na životní prostředí se tím významně snižuje a navíc přispívají ke snížení spotřeby paliva nebo elektrické energie, resp. k prodloužení dojezdu. Pneumatiky Enliten vyjely v roce 2019 poprvé na silnice jako prvovýbava nového elektromobilu Volkswagen ID.3 a nového modelu Audi RS Q3. Bridgestone bude v roce 2020 nabízet výhody pneumatik Enliten pro další modely a výrobce automobilů.

Rekordní partnerství

Bridgestone je ochoten přijmout jakoukoli výzvu, aby pomohl partnerským výrobcům automobilů dosáhnout vytyčených cílů. Loňský rok nebyl v tomto ohledu výjimkou. Bridgestone například vyvinul pneumatiky pro rekordní automobily značek Volkswagen a Renault.

V roce 2019 bylo dlouholeté partnerství značek Bridgestone a Volkswagen podrobeno zkoušce na závodním okruhu. Speciálně zkonstruované pneumatiky Bridgestone Potenza byly vyvinuty pro závodní elektromobil Volkswagen ID.R. Tyto pneumatiky přispěly svými suverénními provozními vlastnostmi k překonání rekordu pro elektromobily na světově proslulé Severní smyčce Nürburgringu o 40,56 sekundy.

Také Renault Mégane R.S. Trophy-R pokořil rekord na Nürburgringu s vysokovýkonnými pneumatikami Potenza S007. Bridgestone tím potvrdil vynikající vlastnosti svých pneumatik a prokázal intenzivní podporu, kterou poskytuje svým partnerům.

Vývoj na základě konceptu CASE a příspěvek k vesmírné mobilitě 

Bridgestone investuje do budoucnosti v reakci na vývoj technologií a globálních výzev. Kromě nové technologie lehkých pneumatik Enliten vycházejí novým požadavkům na mobilitu vstříc také další patentované technologie společnosti Bridgestone, mezi něž patří B-Silent, snižující vnitřní hlučnost, B-Seal a RFT (Run-Flat Technology) pro nepřetržitou mobilitu nebo ologic, minimalizující valivý odpor. Tyto technologie jsou navíc reakcí na požadavky výrobců automobilů a přispívají k realizaci konceptu CASE (Connected, Autonomous, Shared and Electric – konektivita, autonomní jízda, sdílená ekonomika a elektrický pohon) i trvale udržitelné mobility.

Společnost SEAT se v roce 2019 rozhodla využít osvědčenou technologii ologic společnosti Bridgestone ve výbavě koncepčního elektromobilu Minimó. Malý dvoumístný elektromobil je koncipován pro různé platformy mobility, které budou utvářet budoucí cestování automobily ve městech. V loňském roce byly představeny také „chytré“ pneumatiky Bridgestone Connect, které přenášejí informace o zatížení pneumatik, tlaku v pneumatikách, adhezi a stavu pneumatik na displej v interiéru. Tyto pneumatiky byly vyvinuty speciálně pro koncepční elektromobil Nissan IMQ.

Společnost Bridgestone Corporation uzavřela také partnerství s japonskou agenturou pro výzkum vesmíru JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) a společností Toyota s cílem podílet se na realizaci mezinárodní výzkumné mise. Bridgestone přispěje k překonání překážek v oblasti mobility a prozkoumá požadavky na provozní vlastnosti pneumatik pro lunární vozidla s přetlakovou kabinou pro lidskou posádku[2], které zajistí lepší kontakt s povrchem Měsíce.

Mark Tejedor, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA, odpovědný za prvovýbavu, k úspěchům společnosti Bridgestone v roce 2019 uvedl: „Naše pozornost byla v roce 2019 zaměřena především na trvalou udržitelnost, mobilitu na základě konceptu CASE a partnerství, což není překvapivé, protože se jedná o zásadní stavební kameny, na nichž bude postavena chytřejší a efektivnější mobilita budoucnosti. Této éře mobility vdechneme život inovacemi a zdoláváním nových, náročných výzev – společně se skvělými partnery s podobnou vizí a podobnými cíli. Nepochybuji o tom, že v roce 2020 učiníme další významné kroky k tomuto cíli.“

 

[1] Enliten snižuje valivý odpor v průměru o 20 procent v porovnání se standardní prémiovou letní cestovní pneumatikou pro prvovýbavu a má o 10 procent nižší hmotnost, což také znamená nižší spotřebu materiálu při výrobě. Údaje vycházejí z interních testů společnosti Bridgestone v souladu s normou ISO28580. Testovanými pneumatikami byly Bridgestone Turanza T005 205/55 R 16 91H a Bridgestone Turanza T005 255/40 R 20 101W.

[2] JAXA a Toyota uzavřely předběžnou dohodu o mezinárodním průzkumu vesmíru (tisková zpráva vydaná společností Toyota Motor Corporation)

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone navázal partnerství s Milestone pro videohru RIDE 4

Bridgestone navázal partnerství s...

RIDE 4, nejnovější pokračování oblíbené řady videoher, nabídne fanouškům jízdy v jedné stopě nejvyšší úroveň zážitků při virtuálních závodech Jezdci z celého světa si budou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone uvádí na trh druhou generaci celoroční cestovní pneumatiky Weather Control A005 EVO

Bridgestone uvádí na trh druhou generaci...

Nová pneumatika Bridgestone Weather Control A005 EVO s nejlepším hodnocením A na informačním štítku EU v disciplíně adheze na mokru poskytuje vynikající ovladatelnost na mokré vozovce, a to...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone rozšířil své portfolio pro motocykly o čtyři nové pneumatiky s vynikající adhezí, ovladatelností a bezpečností

Bridgestone rozšířil své portfolio pro...

Pneumatiky poskytují lepší zpětnou vazbu a vyšší adhezi a umožňují tak jezdci projet cílem jako první Bridgestone, největší světový výrobce pneumatik a gumárenských produktů, činí...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Váháte s přezouváním? Nechte si poradit od odborníků!

Váháte s přezouváním? Nechte si...

Bridgestone doporučuje, co určitě nevynechat při přípravě vozu na léto Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě a provozovatel sítě profesionálních...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pneumatika Bridgestone Duravis R002 dosáhla v testech TÜV SÜD nejlepších výsledků na mokru

Pneumatika Bridgestone Duravis R002...

Extrémně odolná pneumatika Bridgestone Duravis R002, koncipovaná pro všechny druhy užitkových vozidel, poskytuje na mokru nejlepší provozní vlastnosti ve své třídě.[1] Potvrdily to testy...