Divize originální výbavy společnosti Bridgestone EMIA dodávala v roce 2020 trvale udržitelné inovace

  • Přední světoví výrobci automobilů si v roce 2020 znovu vybírali společnost Bridgestone jako preferovaného dodavatele pneumatik a vývojového partnera
  • Společnost Bridgestone EMIA poskytla 13 výrobcům automobilů osm desítek nových variant pneumatik jako originální výbavu pro více než 30 modelů vozidel
  • Loňský rok byl ve znamení inovativních kooperačních projektů se značkami, jakými jsou Lamborghini, Maserati, Volkswagen nebo nový výrobce INEOS Automotive
  • Divize originální výbavy společnosti Bridgestone EMIA pomáhá utvářet trvale udržitelnou budoucnost mobility trvale udržitelnými procesy a technologiemi, mezi něž patří například virtuální vývoj pneumatik nebo technologie ENLITEN

Divize originální výbavy společnosti Bridgestone EMIA dosáhla v roce 2020 nových úspěchů, a potvrdila tak své postavení poskytovatele trvale udržitelných řešení.

Bridgestone jako vysoce ceněný a důvěryhodný partner předních světových výrobců automobilů pokračuje v posledních letech v nepřetržitém rozšiřování aktivit své divize originální výbavy, a to na základě svých silných stránek v oblastech inovací, rychlého rozhodování a odborných znalostí. Divize originální výbavy společnosti Bridgestone EMIA se přitom vždy snaží posouvat dál stávající hranice. V roce 2020 dodala 13 výrobcům automobilů takových značek, jakými jsou Mercedes-Benz, BMW nebo Audi, více než 80 nových variant pneumatik jako originální výbavu pro více než 30 různých modelů vozidel.

Společnost Bridgestone EMIA se v roce 2020 zaměřila se svou divizí originální výbavy na utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility. Bridgestone proto loni zavedl do výroby a do svých produktů řadu průkopnických, trvale udržitelných inovací. Mezi ně patří mimo jiné patentovaná technologie společnosti Bridgestone pro vytváření virtuálních modelů pneumatik, která snižuje počty potřebných fyzických prototypů pneumatik i celkovou spotřebu surovin v průběhu testování. V roce 2020 byla poprvé do silničního provozu uvedena revoluční lehká technologie ENLITEN na kolech elektromobilu Volkswagen ID.3 a přibližně 30 procent nových zakázek společnosti Bridgestone EMIA v oblasti originální výbavy bylo v loňském roce určeno výhradně pro elektromobily.

Rozvíjející se trh

Přední světoví výrobci automobilů si vybírají společnost Bridgestone pro její prémiové, individuálně zkonstruované pneumatiky, které umožňují díky specifickému vývoji maximální využití výkonového potenciálu příslušných vozidel. Společnost Bridgestone EMIA proto zůstala volbou číslo jedna pro značky BMW, Audi, SEAT a Toyota, a je i nadále hlavním dodavatelem pro výrobce, jakými jsou Volkswagen, Škoda nebo Mercedes-Benz.

Více než 60 procent nových projektů originální výbavy od společnosti Bridgestone EMIA, uvedených na trh v roce 2020, bylo v segmentu HRD+ (pneumatiky pro velká kola s průměrem ráfku 18 palců nebo větším). Tento trend odráží rostoucí poptávku spotřebitelů po pneumatikách velkých rozměrů.

Přibližně 30 procent všech nových pneumatik, vyvinutých společností Bridgestone EMIA v roce 2020 pro originální výbavu, bylo vytvořeno specificky pro elektromobily. Jedná se o důsledek rychlého zlepšování provozních vlastností elektromobilů a růstu jejich prodeje, k němuž v poslední době dochází, a to v kombinaci se zaměřením společnosti Bridgestone na poskytování trvale udržitelné mobility a vyspělých řešení. Bridgestone vždy podporoval vývoj elektromobilů využíváním revolučních technologií pneumatik, od technologie ologic – vytvořené specificky pro elektromobil BMW i3 – až po průkopnickou technologii ENLITEN.

Zelenější přístup k vývoji pneumatik

Kromě utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility prostřednictvím svých produktů se Bridgestone ve stejné míře zaměřuje také na investování do zelenějších metod ve vývoji pneumatik, a tak tomu bylo i v roce 2020.

Vytváření virtuálních modelů pneumatik reprezentuje budoucnost vývoje pneumatik ve společnosti Bridgestone, která ji už ve stále širším měřítku využívá. Tato technologie umožňuje společnosti Bridgestone vytvořit digitální dvojče pneumatiky již ve fázi jejího vývoje. Tím se snižuje počet potřebných fyzických prototypů pneumatik – a v důsledku toho i spotřeba surovin. Kromě toho se zkracuje doba vývoje produktu až o 50 procent. Díky nepřetržitému vylepšování a rozšířenému využívání této technologie v roce 2020 musela společnost Bridgestone EMIA vyrobit ve fázi vývoje pneumatik pro originální výbavu oproti roku 2019 o 20 procent méně experimentálních prototypů. Využitím technologie vytváření virtuálních modelů pneumatik a rozsáhlejším testováním ve zkušebnách snížila společnost Bridgestone EMIA mezi roky 2019 a 2020 počet ujetých kilometrů ve svém vozovém parku při vývoji pneumatik pro originální výbavu o 25 %.

Bridgestone se kromě digitalizace vývoje pneumatik zaměřuje také na zvyšování trvalé udržitelnosti svých pneumatik. Společnost výrazně snížila spotřebu surovin při výrobě díky svému nepřetržitému úsilí v této oblasti a vývoji inovativních technologií pro pneumatiky Bridgestone, jakou je například technologie ENLITEN. Všechny letní a celoroční pneumatiky pro originální výbavu, uvedené společností Bridgestone EMIA na trh v roce 2020, mají v průměru o cca 10 procent nižší hmotnost v porovnání se stejnými produkty z roku 2019.

Dlouhodobí partneři a nové kooperace

Bridgestone v roce 2020 poprvé navázal spolupráci se značkou Lamborghini, a to jako exkluzivní dodavatel pneumatik pro supersportovní model Huracán STO. Bridgestone dodal navzdory pandemii onemocnění COVID-19 na zakázku vyvinuté pneumatiky Potenza Sport, které poskytují řidičům na silnicích neuvěřitelné sportovní výkony nejvyšší úrovně, srovnatelné s jízdou na závodních okruzích.

Bridgestone vyvinul specifické pneumatiky Potenza Sport také pro supersportovní vůz MC20 svého dlouhodobého partnera, značky Maserati. Exkluzivně dodávané a na míru zkonstruované pneumatiky Bridgestone Potenza Sport vylepšují ovladatelnost, jízdní vlastnosti a jízdní dynamiku modelu MC20 a maximalizují jeho celkové výkony.

Bridgestone v roce 2020 spolupracoval nejen s renomovanými značkami s dlouhou historií, ale také se společností INEOS Automotive, která je napínavě očekávaným nováčkem na automobilovém trhu. Grenadier, inovativní model s trvalým pohonem všech kol, bude uveden na trh na začátku roku 2022 s pneumatikami Bridgestone Dueler A/T 001 ve standardní výbavě.

V roce 2020 byla do silničního provozu uvedena inovativní, lehká technologie Bridgestone ENLITEN. Pneumatiky s technologií ENLITEN mají až o 30 procent nižší valivý odpor než prémiové letní pneumatiky Bridgestone – tím se snižuje spotřeba paliva, resp. elektrické energie, a prodlužuje dojezd. Kromě toho je hmotnost této pneumatiky až o 20 procent nižší.[1] Při výrobě této pneumatiky se tak spotřebuje až o 2 kg méně surovin. To je další významný přínos pro ochranu životního prostředí, a to z hlediska jak výroby, tak i ekologické likvidace na konci životnosti. Technologie debutovala v silničním provozu na kolech elektromobilu ID.3, který vyrábí značka Volkswagen, klíčový partner společnosti Bridgestone. Technologie ENLITEN se od té doby používá u pneumatik pro 10 modelů různých výrobců, včetně elektricky poháněného SUV Volkswagen ID.4 a nového modelu Volkswagen Golf 8.

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA, odpovědný za divize pneumatik pro náhradní spotřebu a originální výbavu, k úspěchům divize originální výbavy v roce 2020 uvedl: „V roce 2020 jsme na všechny naše projekty – od začátku až do konce – pohlíželi především optikou trvalé udržitelnosti. Vědomým úsilím o snižování spotřeby surovin, využíváním naší technologie virtuálního modelu pneumatik při vývoji, kdykoli je to jen možné, a zaváděním trvale udržitelných technologií, jako je technologie ENLITEN, u stále většího počtu pneumatik, na nichž pracujeme, jsme v uplynulých 12 měsících dosáhli na této cestě skvělého pokroku.“

„V oblasti techniky posouváme hranice možného, abychom dodávali nové, nejmodernější produkty, které jsou vyvíjeny trvale udržitelnějšími způsoby, a nabízejí tak ještě vyšší úroveň trvalé udržitelnosti. Je úžasné, že můžeme spolupracovat s předními světovými výrobci automobilů, abychom splnili naše společné ekologické cíle a utvářeli trvale udržitelnější budoucnost mobility,“ dodává na závěr Steven De Bock.

[1] Porovnání prémiových letních pneumatik Bridgestone s technologií ENLITEN a bez ní na základě interních dat společnosti Bridgestone. Porovnávané pneumatiky měly shodný rozměr 225/40 R 18 XL 92Y.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone EMIA mění strukturu managementu prodeje

Bridgestone EMIA mění strukturu...

Současný viceprezident, odpovědný za oblast pneumatik pro užitková vozidla (pro náhradní spotřebu i prvovýbavu), Steven De Bock, se stane viceprezidentem, odpovědným za oblast pneumatik pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone a ETB nabízejí prémiové pneumatiky za měsíční předplatné v průkopnickém programu MOBOX

Bridgestone a ETB nabízejí prémiové...

Společnosti Bridgestone a ETB Autocentres spouštějí službu MOBOX. Jedná se o předplatné pneumatik s paušálním měsíčním poplatkem, které poskytne motoristům ještě více komfortu a pocitu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone poprvé uvádí do provozu průkopnickou technologii ENLITEN ve výbavě elektromobilů Volkswagen ID.3

Bridgestone poprvé uvádí do provozu...

Ekologická technologie ENLITEN umožňuje extrémně nízký valivý odpor, a prodlužuje tak dojezd na jedno nabití akumulátorů modelu ID.3 Spotřebu elektrické energie minimalizuje také nižší...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone a Microsoft zvyšují bezpečnost inovativním, inteligentním systémem sledování stavu pneumatik

Bridgestone a Microsoft zvyšují...

Bridgestone vyvinul v partnerství se společností Microsoft jedinečný systém pro rozpoznání poškozené pneumatiky, který používá platformu Microsoft pro síťově propojené automobily, MCVP...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone představil svou první celoroční pneumatiku pro lehká nákladní vozidla, DURAVIS All Season

Bridgestone představil svou první...

Pneumatika Bridgestone DURAVIS All Season poskytuje bezpečnost a pocit jistoty za všech povětrnostních podmínek po celý rok, což potvrzuje nejlepší hodnocení A na štítku EU v disciplíně adheze...