Společnost Auto Kelly oslavuje již 20 let úspěšného působení na našem trhu

Auto Kelly, obchodně-logistická firma působící v oblasti distribuce a prodeje náhradních dílů pro osobní, lehké užitkové i nákladní vozy a zakladatel sítě nezávislých autoservisů Auto Kelly Autoservis.

1autokelprodejna1000

Společnost Auto Kelly se od svého vzniku v roce 1994

– vypracovala mezi naprostou špičku českého aftermarketového trhu, což dokazuje v současnosti její 30% podíl na našem trhu. Od svého vzniku tak naplňuje cíl být jediným článkem spojujícím výrobce a dodavatele.

Za dlouhodobým úspěchem Auto Kelly

1autokeldilna1000

– stojí snaha nabízet zákazníkům co nejvíce kvalitního a dostupného zboží i prvotřídní služby, rozvíjet svoje zaměstnance, volit spolehlivé obchodní partnery a sledovat současné tržní trendy. Aktuálně tak ve spolupráci s agenturou INCOMA GfK vznikl výzkum na téma vztahu Čechů k autoservisům a byla spuštěna nová praktická online aplikace MOJE GARÁŽ. Prostřednictvím široké nabídky odborných školení a workshopů v zázemí unikátního Tréninkového centra v Praze se navíc Auto Kelly zasazuje o profesionalizaci celého odvětví autoopravárenství.

Společnost Auto Kelly chce však nadále expandovat doma i v zahraničí

– kde v současnosti působí na Slovensku a v Bulharsku. Díky nejširší síti 70 specializovaných prodejen situovaných po celé republice i internetovému obchodu www.autokelly.cz je nabídka Auto Kelly vždy snadno dostupná. Přes 490 prověřených dodavatelů a privátní značky Carface, Beng, Ultimate, Ridero a Starline zajišťují komplexní sortiment, a to včetně kompletního výběru originálních dílů pro vozy ŠKODA. V nabídce je přes 850 000 různých produktů, které zahrnují širokou škálu autodílů, autopotřeb, autopříslušenství, elektrokol a skútrů, stejně jako rozsáhlou nabídku vybavení servisů.

Internetový obchod www.autokelly.cz

– je 24 hodin po 7 dní v týdnu pohodlně a jednoduše dostupný velkoobchodním zákazníkům i motoristům. Umožňuje také klientům získat všechny informace na jednom místě. Zahrnuje sofistikované funkce v uživatelsky přívětivém provedení jako například technická a servisní data, grafické katalogy originálních dílů s vyhledáváním podle VIN čísla či možnost online objednávky servisního zásahu pro garážovou techniku.

Další inovaci v elektronické oblasti představuje aplikace MOJE GARÁŽ

– pro maloobchodní zákazníky na www.autokelly.cz, díky níž nákup autodílů a dalšího příslušenství zvládne každý. Na základě online registrace a „zaparkování“ vozidla, které obnáší vyplnění důležitých technických dat, získá uživatel řadu výhod. Patří sem například odměny v podobě výhodného nákupu zboží či slevy na nákup dílů pro zaparkovaný vůz až do výše 20 %, a hlavně snadný přístup k nabídce náhradních dílů přímo pro daný vůz doslova na jeden „klik“. Aplikace dokáže také včas upozornit i na důležité termíny jako blížící se konec platnosti technické kontroly.

„Cestu online komunikace vidíme jako způsob, jak být našim zákazníkům nablízku a neustále k dispozici, také z toho důvodu momentálně vyvíjíme MOJI GARÁŽ i v podobě mobilní aplikace a věříme, že nákup u Auto Kelly bude opět o něco komfortnější,“ dodává Michal Knor, marketingový ředitel společnosti Auto Kelly a.s.

Síť více než 200 nezávislých Auto Kelly Autoservisů

– významně rozšiřuje služby společnosti Auto Kelly zákazníkům. I v tomto směru se společnost Auto Kelly snaží formovat situaci na českém trhu ve prospěch zákazníka a pomoci při výběru servisu. Cílem sítě Auto Kelly Autoservisů je poskytovat motoristům plnohodnotnou alternativu k autorizovaným servisům.

Výzkum mapující vztah Čechů k autoservisům realizovaný Auto Kelly a agenturou INCOMA GfK na jaře letošního roku totiž odhalil, že 51 % respondentů navštěvuje originální servisy pouze proto, že se obávají ztráty záruky na vůz. Po uplynutí záruky 24 % dotazovaných změní servis a z toho celých 64 % kvůli vysokým cenám a 35 % pro jeho přílišnou vzdálenost.

Přitom existuje takzvaná „bloková výjimka“, pojem neznámý 94 % návštěvníků autorizovaných servisů. Ta umožňuje i s vozem v záruce navštěvovat nezávislý servis (mimo některé specifické situace), pokud se dodrží podmínka montáže kvalitativně rovnocenných dílů a použití pracovních návodů schválených výrobcem. Každý majitel auta se tak může rozhodnout, kde dá svůj vůz v záruce opravit či prohlédnout.

Výhodou nezávislosti Auto Kelly Autoservisů

– je v porovnání s autorizovanými servisy výrazně širší výběr autodílů a příslušenství v různých cenových hladinách, ovšem za nekompromisního zachování vysoké úrovně kvality práce. Řídí se jednotnými standardy, jež kladou mimo jiné důraz na moderní vybavení, 100% zajištění oprav vozů různých značek, používání jen kvalitních dílů a neustálé vzdělávání zaměstnanců. Ve výsledku tak zákazník může v Auto Kelly Autoservisu ušetřit oproti autorizovaným servisům více než polovinu konečné ceny. Poznávacím znamením partnerů sítě Auto Kelly Autoservis je žluto-černá barevná kombinace, která je odlišuje od konkurence a na první pohled oslovuje zákazníky. Ti dle výsledků části výzkumu zaměřené na spokojenost s Auto Kelly Autoservisy nejvíce oceňují hustotu sítě, příjemný a kvalifikovaný personál, rychlost oprav či délku a flexibilitu otevírací doby. 72 % dotazovaných stávajících zákazníků přitom uvedlo, že navštěvují pouze jediný autoservis, a tím je Auto Kelly Autoservis.

Multifunkční Tréninkové centrum Auto Kelly

Společnost Auto Kelly usiluje i o zvyšování úrovně poskytovaných služeb v celém autoopravárenském odvětví, za tímto účelem bylo vybudováno multifunkční Tréninkové centrum a vytvořen ucelený systém školení Auto Kelly. Tréninkové centrum nabízí zcela unikátní zázemí pro vysoce kvalifikovaná školení, a je tak možné zprostředkovat všechny aktuální odborné a technické informace z oblasti autoopravárenství. Kapacita centra je uzpůsobena tomu, aby si každý zákazník mohl ihned procvičit nově získané vědomosti v plně vybavené funkční dílně.

Filozofii poskytování vzdělávacích služeb na nejvyšší úrovni dotváří propracovaný školicí systém Auto Kelly, který je koncipován do ucelených souborů. Zákazník má možnost postupně navštěvovat navazující kurzy stále vyšší úrovně a po absolvování daného bloku získat Zlaté osvědčení specialisty pro konkrétní oblast autoservisních služeb.

O společnosti Auto Kelly a.s.

Auto Kelly je distributorem náhradních dílů pro osobní, lehké užitkové a nákladní vozy v České republice, kde vlastní síť 70 specializovaných prodejen poskytujících služby velkoobchodním i maloobchodním zákazníkům, provozuje též e-shop www.autokelly.cz. Auto Kelly zaměstnává více než 1 000 osob a v roce 2013 činil obrat společnosti více než 3 mld. Kč. Kromě dodávek autodílů a garážového vybavení do všech autoservisů nabízí Auto Kelly ve svých prodejnách širokou škálu autodoplňků, elektrokol a skútrů. Portfolio zahrnuje náhradní díly a autopříslušenství na vozy všech světových značek. Pro cenově orientované zákazníky byla na trh uvedena řada Starline, jež v současné době pokrývá již 47 sortimentních skupin. Auto Kelly disponuje také privátními značkami Carface, Beng, Ultimate a Ridero. Z pohledu motoristů byl významný vznik sítě více než 200 smluvních servisů Auto Kelly Autoservis, ve kterých se provádí opravy vozidel na profesionální úrovni za použití nejmodernějších diagnostických přístrojů a technologií. V roce 1997 byla otevřena první pobočka Auto Kelly na Slovensku a v roce 2013 se působiště společnosti rozšířilo i na Bulharsko. Současně má Auto Kelly více než 20 prodejních míst na dalších východoevropských trzích. Společnost Auto Kelly dlouhodobě podporuje týmy předních představitelů českého motosportu: jezdce rally Jaroslava Orsáka a jezdce závodů do vrchu Lukáše Vojáčka.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách a profilu Facebook i na webových stránkách jednotlivých sortimentů a služeb:

 • www.autokelly.cz
 • www.starline-parts.com
 • www.akas.cz
 • www.super-skutry.cz
 • www.facebook.com/AutoKelly
 • www.easy-bike.cz
 • www.akfleetservice.cz

K dispozici je také bezplatná zákaznická linka 840 808 808, a to každý všední den od 7 do 20 hodin a o víkendech od 8 do 15 hodin.

 

 

 

 

 

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford Mustang Mach-E má nové baterky a prodloužený dojezd

Ford Mustang Mach-E má nové baterky a...

Jmenuje se Mach-E a před čtyřmi lety přijel jako elektrická obdoba slavného Mustangu s majestátním předkem a specifickým zadkem. Nicméně s Mustangem toho má společného asi jako petrolejka a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ikona slaví narozeniny

Ikona slaví narozeniny

Polo GTI slaví 25 let. U příležitosti tohoto jubilea uvádí Volkswagen na trh speciální edici Polo GTI Edition 25. Nejen slavný „velký bratr“ Golf GTI se ohlíží na dlouhou historii, také...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - BMW Concept Touring Coupé: Nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech

BMW Concept Touring Coupé: Nadčasový...

BMW Group při zahájení Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé. Uzavřený dvoumístný vůz, který byl vyvinut...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ryzí esence motorsportu: MINI John Cooper Works v limitované edici 1to6 Edition

Ryzí esence motorsportu: MINI John Cooper...

MINI John Cooper Works s výkonem 231 koní a koncentrovaným závodním know-how symbolizuje výjimečnost a přináší autentický pocit z motorsportu. Speciální model je omezen na 999 kusů. Sportovní...