Renesance značky Cadillac dostává novou formu: Cadillac CTS Sport Wagon

Dramaticky stylizovaná alternativa velkých automobilů absolvovala premiéru v Pebble Beach.

Známou přehlídku automobilové krásy a historie „Pebble Beach Concours d’Elegance“ využil Cadillac jako kulisu ke světové premiéře svého nejnovějšího designu sériově vyráběných automobilů – na poloostrově Monterey se oficiálně představil nový Cadillac CTS Sport Wagon, který posouvá dál klasický styling automobilů kombi.

Renesance značky Cadillac dostává novou formu: Cadillac CTS Sport Wagon

Jako všechny modely značky Cadillac, také nový CTS Sport Wagon je zcela nezaměnitelný a dynamický. Originálně řešené zadní partie představují svěží vítr do designu jinak nepříliš pestrého segmentu vozů kombi. Připravovaný Cadillac CTS Sport Wagon nabízí velkorysý vnitřní prostor a hned několik šestiválcových motorů, takže je vítanou alternativou vůči větším modelům.

Tak, jako výborně se prodávající Cadillac CTS Sport Sedan a jeho sesterský model CTS Coupe Contest, je i CTS Sport Wagon dalším článkem designové renesance značky Cadillac. Po premiéře v Pebble Beach se Cadillac CTS Sport Wagon vydá na cestu po podzimních autosalonech a u dealerů Cadillac se objeví už na jaře roku 2009.

„Dramaticky stylizovaný Cadillac CTS Sport Wagon je výborně připravený na dnes tak proměnlivý vkus zákazníků, pro něž může být skvělou alternativou například k SUV modelům,“ říká Jim Taylor, generální ředitel automobilky Cadillac. „Naše novinka je důležitým momentem v globální expanzi značky Cadillac. Dobře víme, že např. na evropském trhu jsou modely kombi velmi důležité a jejich obliba roste.“

Silueta nového modelu Cadillac CTS Sport Wagon vyjadřuje rychlost, dynamiku a skvělou aerodynamiku. Vůz má stejný rozvor 2 880 mm jako model CTS Sport Sedan, je pouze o 7 mm kratší. Za zadními sedadly je k dispozici obrovský nákladový prostor o objemu 720 l.

K charakteristickým designovým rysům patří:

 • V-prolis kapoty a zadních dveří
 • Velké vertikální světlomety s technologií světelných trubic
 • Elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru (prostřednictvím spínače na klíčí, nebo tlačítkem zevnitř vozu)
 • Integrované střešní ližiny s hladkými příčníky
 • Multifunkční řešení nákladového prostoru s nastavitelnými dělicími prvky vestavěnými do podlahy
 • Nová kola 19“
 • Nabídka velkého panoramatického střešního okna nad zadními sedadly

Cadillac CTS Sport Wagon, podobně jako dříve představený sedan, může mít pohon všech kol, palubní hard-disk 40 GB, navigaci s výsuvným displejem nebo i ručně šité čalounění a dekorativní prvky z leštěného dřeva.

Interiér modelu Cadillac CTS Sport Wagon je společný s ceněným modelem CTS Sport Sedan, včetně proudnicově tvarovaných přístrojů, LED-osvětlení nebo ručně šitých prvků čalounění.

Pohony

Díky technologii přímého vstřikování paliva Cadillac CTS Sport Wagon nabízí vyšší výkony při zachovaní hospodárnosti a nízkých emisích.

Motor 3.6 V6 s přímým vstřikováním benzinu má výkon 227 kW/304 k, přičemž si vystačí s běžným bezolovnatým benzinem. Standardní zážehový motor 3.6 V6 VVT o výkonu 196 kW/263 k s točivým momentem 343 Nm je základem nabídky pro severoamerický trh.

Motory V6 jsou propojené se 6-stupňovými manuálními (Aisin) nebo automatickými (Hydra-Matic) převodovkami. Také model Cadillac CTS Sport Wagon může být vybaven pohonem všech kol.

Hospodárný turbodiesel o objemu 2,9 l byl pro Cadillac CTS Sport Wagon vyvinutý především s ohledem na preference evropských a asijských trhů. Kompaktní turbodiesel V6, pocházející z rodiny vznětových motorů GM, má dva vačkové hřídele v hlavě válců a čtyřventilový rozvod. Výkon tohoto agregátu činí 184 kW/250 k.

Jízdní dynamika

Robustní podvozek modelů CTS propůjčuje novému kombi skvělou rovnováhu výkonnosti a luxusu. Vpředu jsou nezávislé závěsy McPherson SLA (short/long arm), vzadu víceprvkové zavěšení s plně izolovaným pomocným rámem, který je zárukou výborné kinematiky a tedy vynikajících jízdních vlastností.

CADILLAC CTS SPORT WAGON – PŘEDBĚŽNÉ ÚDAJE

Typ vozidla Čtyřdveřové pětimístné kombi s pohonem zadních/všech kol
Rozvor (mm) 2880
Délka (mm) 4859
Šířka (mm) 1842
Výška (mm) 1502
Rozchod (mm) 1570 vpředu / 1575
Motory – 3.6 V6 VVT (196 kW/263 k)- 3.6 V6 VVT DI (227 kW/304 k)
Převodovky 6-stupňová manuální Aisin, nebo 6-stupňová automatická Hydra-Matic 6L50
Podvozek Všechna kola nezávisle zavěšená: Vpředu vzpěry McPherson; zavěšení multi-link vzadu, vinuté pružiny s progresivní charakteristikou, jednoplášťové tlumiče
Řízení Hřebenové, posilovač s variabilním účinkem
Brzdy Kotoučové; hliníkové, nebo ocelové dvoupístkové třmeny vpředu; hliníkové, nebo ocelové jednopístkové třmeny vzadu
Kola Hliníková 17“, 18“ nebo 19“
Zákl. objem zav. prostoru (l) 720
Max. objem zav. prostoru (l) 3452

Elektronické ovládání podvozku StabiliTrak integruje standardně montovaný čtyřkanálový systém ABS s protiprokluzovým zařízením, hydraulickým brzdovým asistentem a systémy řízení motoru. Mezi další detaily podvozku patří mj. výztužná příčka mezi závěsy přední nápravy, velké kotoučové brzdy u všech kol a přesné řízení.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TUCAR ozdobí náplavku americkými hvězdami

TUCAR ozdobí náplavku americkými hvězdami

Premiéra společnosti TUCAR na pražské výstavě Auta na náplavce 2019 Jedinečné modely třech amerických značek Dodge Durango, RAM 1500 a Cadillac XT5 ozdobí výstavní expozici TUCAR odhalí také...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Stylově a s českými výstavními premiérami

LEGENDY 2019: Stylově a s českými...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Crossover Cadillac XT4 – česká výstavní premiéra v expozici TUCAR...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autoshow Praha 2014

Autoshow Praha 2014

AUTOSHOW PRAHA 2014 probíhá již od čtvrtka v Průmyslovém paláci a jeho okolí na Výstavišti v Holešovicích Incheba Praha. Naše redakce byla samozřejmě u toho. Již nyní se můžete těšit...