Připomeňme si – Nový Jeep® Cherokee z 84. mezinárodním autosalonu v Ženevě

dojáček

 • Nový design karoserie a interiéru.
 • První středně velké SUV s 9stupňovou automatickou převodovkou.
 • První odpojitelný pohon zadních kol vsegmentu. Tím, že pohon všech kol je využíván pouze vpřípadě potřeby, dochází kvýrazné redukci spotřeby paliva.
 • Nová varianta s pohonem předních kol a tři pokročilé pohony všech kol: Jeep® Active Drive I, Jeep® Active Drive II a Jeep® Active Drive Lock s uzávěrkou zadního diferenciálu a nejlepšími schopnostmi pro jízdu vterénu vdaném segmentu.
 • Nový účinný vznětový přeplňovaný motor 2.0 Multijet II s technologií Stop/Start poskytuje výkon 170 k a točivý moment 350 Nm. Nabídku doplňuje vznětový přeplňovaný motor 2.0 o výkonu 140 k a dvojice zážehových pohonných jednotek: 3.2 V-6 Pentastar a 2.4 Tigershark MultiAir I-4.
 • Špičkové technologie: k dispozici je plnobarevný 7palcový a řidičem konfigurovatelný TFT displej a také systém UConnect s 8,4palcovou barevnou dotykovou obrazovkou.
 • Nejbezpečnější vsegmentu spětihvězdičkovým ohodnocením EuroNCAP.
 • 65 % karoserie z vysokopevnostní oceli a více než 70 prvků bezpečnosti, včetně kontroly proti převrácení ERM, ABS s offroadovou kalibrací, systému varování před čelním nárazem, adaptivního tempomatu, kontroly jízdních pruhů, monitoringu mrtvého úhlu a systému kontroly křížení dráhy za vozidlem.
 • V Evropě k dispozici ve třech výbavových stupních: Longitude, Limited a Trailhawk.
 • Jeep Cherokee & Mopar: pro novou generaci středně velkého sportovně užitkového vozu značky Jeep je určeno přes 100 doplňků.

Jeep Cherokee je středně velké sportovně užitkové vozidlo značky Jeep. Ve své čtvrté generaci se stalo zcela novým typem vozu, který zákazníkům svěží formou interpretuje známý slogan této legendární americké značky – „Go anywhere, do anything“. Na 84. mezinárodním autosalonu v Ženevě se letos představí nový Jeep Cherokee s účinným přeplňovaným vznětovým motorem 2.0 Multijet II v kombinaci s novou devítistupňovou automatickou převodovkou.

Nový Jeep Cherokee zvyšuje pomyslnou laťku ve svém segmentu. Má nový elegantní a současně velmi sportovní design, lepší jízdní vlastnosti i ovladatelnost na silnici, legendární schopnosti značky Jeep v terénu, špičkové dílenské zpracování, inovativní technologie, vynikající účinnost, řadu prvků pro zábavu a pohodlí na palubě a také „pětihvězdičkovou“ bezpečnost. Podle EuroNCAP je nejbezpečnějším vozem v segmentu malých off-roadů.

Cherokee byl navržen tak, aby vynikl v jakýchkoliv podmínkách. Představuje dokonalou směs stylistických inovací, rodinné tradice, legendárních schopností v terénu a vysoce moderních technologií. Všechny tyto vlastnosti zvláště vynikají v novém modelu Limited a offroadové verzi Trailhawk.

Nová generace modelu Jeep Cherokee je k dispozici s pohonem předních nebo všech čtyř kol, v druhém případě hned ve třech variantách. Důmyslné systémy pohonu všech kol se svými schopnostmi na jakémkoliv typu povrchu řadí na vrchol v segmentu. Nový Jeep Cherokee je prvním středně velkým SUV s odpojitelným pohonem zadní nápravy, který díky snížení třecích ztrát v převodech – v situacích, kdy není pohon všech kol zapotřebí – významně snižuje spotřebu paliva. Odpojitelný pohon zadní nápravy hladce přepíná mezi pohonem dvou a čtyř kol a přenos točivého momentu na nápravy řídí zcela bez nutnosti zásahu řidiče.

Nový Jeep Cherokee bude u evropských prodejců značky Jeep představen během druhého čtvrtletí roku 2014, a to ve výbavových stupních Longitude, Limited a Trailhawks. Nabídka motorů zahrnuje účinný vznětový přeplňovaný motor 2.0 Multijet II o výkonu 170 k. Tento motor je spojen s novou devítistupňovou automatickou převodovkou, která se v segmentu středně velkých SUV objevuje vůbec poprvé. Verze se sníženým výkonem 140 k bude nabízena s šestistupňovou manuální převodovkou. Řadu motorizací na evropském trhu doplní zážehový motor 3.2 V-6 Pentastar, který bude spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou. V Rusku a na Blízkém východě bude nabízen navíc výbavový stupeň Sport a nová automatická převodovka v kombinaci s motorem 2.4 Tigershark MultiAir I-4.

DESIGN

Nový elegantní a sportovní exteriér

Nový Jeep Cherokee se může pochlubit vysoce moderním a revolučním designem, špičkovým řemeslným zpracováním a exkluzivní výbavou. Elegantní a sportovní linie dávají tradičním prvkům značky zcela nové a moderní pojetí. Účinný a aerodynamický design má navzdory modernímu stylu své kořeny v historii značky.

Designéři značky Jeep vytvořili vůz, který zůstává věrný značce, ale svými tvary posouvá tradiční design Jeep do zcela nové éry. Jeho tvary jsou velmi účinné, přesto nesou všechny znaky DNA značky Jeep. Vnější linie jakoby tvaroval samotný vítr. Robustní spodní část v sobě ukrývá legendární schopnosti, které jsou charakteristické pro každý model značky Jeep.

Nový Jeep Cherokee má na první pohled silnou postavu, agresivní proporce a na silnici je zcela nepřehlédnutelný. Úhly nájezdu a sjezdu jej přitom řadí na vrchol segmentu.

Klíčovým prvkem přední části nového modelu Jeep Cherokee je kapota připomínající vodopád, který vrcholí sedmiotvorovou mřížkou chladiče s ostrou horizontální hranou, kterou se v minulosti chlubila řada vozů značky. Kapota je zcela jasně definovaná a oddělená od blatníků. Představuje velmi moderní interpretaci původního designu značky. Pokroková LED světla moderní design ještě více umocňují. Světla denního svícení a xenonové světlomety (na vybraných trzích standard verze Limited) pak jedinečný vzhled přední části dotvářejí.

Boky se vyznačují pro Jeep typickými lichoběžníkovými blatníky. Záď zvýrazňují kompletně diodová koncová světla, která tvoří nezaměnitelnou grafiku a vůz činí snadno rozpoznatelným ve dne i v noci. Světla propojují horní a spodní část zádě a jsou dokonalým rozlišovacím prvkem nového Cherokee. Zadní část je vybavena specifickými mlhovými světly a odrazkami.

Nový Cherokee je postaven na 17palcových (Longitude a Trailhawk) případně 18palcových (Limited) kolech, která řidiči poskytují dokonalou trakci na sněhu i na mokru.

Jeep Cherokee nabízí zákazníkům možnost vychutnat si jízdu s nebem nad hlavou prostřednictvím dvoudílné panoramatické střechy CommandView, která je k dispozici volitelně u všech výbavových stupňů. Střecha CommandView sahá od okraje čelního okna až k zadní části, což cestujícím poskytuje dokonalý výhled.

Zcela nový špičkový interiér

Model Grand Cherokee představený značkou Jeep poměrně nedávno stanovil nový směr v designu interiérů této značky. Interiér modelu Cherokee je moderní, přívětivý a komfortní. Má vytříbený design, nese tradiční designové prvky značky, využívá vysoce kvalitní materiály, má precizní řemeslné zpracování a vyznačuje se výjimečnou pozorností věnovanou detailům. Kabina je navržena tak, aby řidiči nabídla maximální komfort, uživatelsky vstřícné technologie a chytré úložné prostory.

Také při vývoji nového interiéru modelu Cherokee se designéři značky Jeep inspirovali v historii značky. Lichoběžníková linie přístrojového panelu má svůj původ v lichoběžníkových blatnících. Středová konzole je zase inspirována obrysem masky chladiče původního modelu Jeep Willys z roku 1940 a dále rozvíjí design většího sourozence, modelu Grand Cherokee.

Špičkové materiály se hemží úplně všude, kde se vůbec může dotknout ruka zákazníka, ať už jde o obložení dveří, loketní opěrku nebo horní část přístrojového panelu. Celý interiér nabízí zákazníkům čalounění, které je příjemné na dotek i na pohled. Vinylem čalouněný přístrojový panel je standardem všech modelů a prošívání se opakuje i na středové loketní opěrce a loketních opěrkách na předních dveřích.

Nový Jeep Cherokee je nabízen ve třech variantách interiéru, které mají svůj původ v exotických místech světa, jakými je Maroko, Grand Canyon a italský Vesuv.

Sedadla jsou navržena velmi ergonomicky pro maximální podporu těla v zatáčkách a jsou nabízena také s pamětí nastavení, případně s vyhříváním či ventilací (vpředu). Čalouněna jsou špičkovou tkaninou (Longitude), kvalitní kůží Nappa (Limited a Trailhawk) případně kombinací tkaniny a kůže Nappa (Trailhawk). Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60/40 a nabízejí možnost podélného nastavení pro možnost zlepšení komfortu cestujících nebo zvětšení zavazadlového prostoru.

Interiér modelu Jeep Cherokee doplňuje řada exkluzivních volitelných doplňků, mezi které patří vyhřívaný kůží čalouněný volant nebo bezdrátová stanice pro dobíjení externích zařízení, jež nepochybně potěší i spolujezdce.

Hlavním rysem interiéru modelu Jeep Cherokee je funkčnost. Nalezneme zde řadu chytře promyšlených úložných prostor. Důmyslná je rozhodně horní přihrádka nad středovou konzolí v horní části přístrojového panelu, kam lze bezpečně uložit drobné předměty. Sedadlo spolujezdce lze složit a pod sedákem nabízí praktický úložný prostor.

Zdroj: Společnost AUTOCENTRUM Dojáček

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový, plně elektrický Jeep Avenger bude obnouvat Goodyear

Nový, plně elektrický Jeep Avenger bude...

Společnost Jeep® si vybrala pneumatiky Goodyear jako originální výbavu svého nejnovějšího modelu Avenger. Schválená výbava zahrnuje letní a celoroční pneumatiky značky, které vhodně doplní...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové crashtesty s nepříjemným překvapením

Nové crashtesty s nepříjemným...

Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

Opět jsme pro vás připravili speciální přehled novinek, doporučení a testů tentokrát i se známými osobnostmi v motoristickém pořadu AutoPeriskop. V pořadu uvidíte a uslyšíte komentáře...