Poprvé v kariéře bude startovat Marcel Tuček s vozem Toyota Yaris 1.3 v českokrumlovské SEAT Rallye

Marcel Tuček, prioritní jezdec české Federace automobilového sportu varuje před Krumlovem: Pozor na počasí!

Poprvé v kariéře bude startovat Marcel Tuček s vozem Toyota Yaris 1.3 v českokrumlovské SEAT Rallye
Poprvé v kariéře bude startovat Marcel Tuček s vozem Toyota Yaris 1.3 v českokrumlovské SEAT Rallye

Na místě spolujezdce bude mít Marcel Tuček opět Václava Tesaře. Domažlický pilot Marcel Tuček zná čtvrtý podnik otevřeného mistrovství České republiky v automobilových soutěžích jako málokdo. S rychlostními zkouškami v okolí Českého Krumlova se poprvé seznámil před více než dvaceti roky. Tehdy startoval jako většina českých soutěžáků se škodovkou 120 LS. O pár let později přesedl do favorita a pak následoval dvoulitrový Opel Kadett, několik nissanů a v posledních letech se na trať vydával s vozem Mitsubishi Lancer. O jihočeské rallye by tedy mohl psát knihy.

„Je to nejkrásnější soutěž v Česku. A současně nejnáročnější. Líbila se mně už v dobách, kdy jsem jezdil se škodovkami. A v čem je její kouzlo? Jede se poprvé v sezóně v rozkvetlé a zelené přírodě, což je pro oko příjemné, ale není vidět do zatáček. Silnice erzet totiž často lemují stromy nebo husté keře. A také se tady neustále mění počasí,“ uvedl Marcel Tuček.


A právě časté změny počasí, kdy se během pár minut slunečný den obrátí ve vydatný liják, podle Tučkova mínění v SEAT Rallye často rozhodují o výsledcích. Ne každá posádka se totiž trefí do správné volby pneumatik.


„Několikrát si mě soupeři dobírali, že obouvám mokré gumy. Svítilo totiž slunce a nic nenasvědčovalo, že se to změní. Jenže to je pro Krumlov typické – za kopcem je všechno jinak. Po silnici se valí proudy vody a ten, kdo vsadil na slicky, má smůlu. Mně se v posledních rocích téměř pokaždé podařilo sáhnout po správných gumách. Věřím, že mě štěstí neopustí ani letos při startu s yarisem,“ přál si třiačtyřicetiletý jezdec.


Přesto se na jihu Čech Tuček nevyhnul karambolům v rychlostních zkouškách. Ten největší zaznamenal před dvěma roky na rychlostní zkoušce u Přídolí, nedaleko Českého Krumlova. Na horizont si s mitsubishi najel příliš rychle po skoku dlouhém několik desítek metrů auto neudržel na silnici a narazil do stromu. Vůz byl zle poničen, posádka vyvázla naštěstí jen s modřinami.


„Najel jsem si tam příliš rychle, tedy na plný plyn, a bylo to špatně. To místo si pochopitelně pamatuji. Jsem zvědavý, jak to tady půjde s yarisem. Je to přece jen menší auto než lancer, a tak tady nebudu muset ubírat,“ uvažoval jezdec.


Českokrumlovská soutěž má po roky jednu perlu – rychlostní zkoušku Malonty. Ta patří k nejobtížnějším erzetám českého šampionátu. V minulosti na ní došlo k řadě těžkých havárií. Test je na české poměry hodně dlouhý – téměř 25 kilometrů a přední jezdci tady dosahují průměrné rychlosti nad 120 km/h.


„Jede se v Malostech dvakrát v sobotu a bude se tady lámat chleb. Dá se tady získat mnoho vteřin či celé minuty. Ovšem také to může být opačně. Právě tady bude nutné zvolit správné obutí. A pro mě s yarisem, který nemá blokování diferenciálu a má je přední pohon, to bude obzvláště důležité. Vloni tady byl na část silnice položen nový asfaltový koberec, a tak se pojede ještě rychleji. Yaris fungoval při posledním startu v Brně perfektně a už se na Krumlov těším,“ prohlásil Tuček.


Toyota Yaris 1.3 plzeňského týmu Klub Fox Racing bude mít na dveřích startovní číslo 15, neboť Tučkovi náleží nízké číslo kvůli tomu, že je prioritním jezdcem FAS.


(Pavel Kestler, Tým Klub Fox Racing Plzeň v Autoklubu České republiky)

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík z hnoje a odpadu

Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík...

Japonské společnosti Toyota Motor Corporation, Toyota Tsusho a Mitsubishi Kakoki letos na podzim v Thajsku představí zařízení na výrobu vodíku na bázi bioplynu. Vyrábět budou vodík z kuřecího...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Začíná zajímavá éra Mitsubishi. Značka uvádí na trh ASX nové generace, rozšiřuje tak evropskou modelovou nabídku stájových kolegů Space Star a SUV s označením Eclipse Cross PHEV. ASX se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Mitsubishi už příští rok uveden na evropský trh svou novou vlajkovou loď Outlander PHEV. Základem auta bude druhá generace pokročilého EV plug-in hybridního systému se dvěma elektromotory pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

První ročník akce Experience Day pro fleetové zákazníky Testování vozů včetně aktuálních novinek z portfolia skupiny Auto Palace Hosty akce svezl také účastník Rallye Dakar a soutěžní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...