Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu

Obě provedení – sedan i kombi (Station Wagen) – splňují požadavky na komfort, bezpečnost i sportovní charakter jízdy. 

Na český trh se vrací v pořadí již devátá generace oblíbeného rodinného vozu. Nový vůz se dodává ve dvou variantách: jako Sedan a jako Station Wagon (kombi) s bohatou výbavou obsaženou v základní ceně.

Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu
Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu
Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu
Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu
Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu
Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu
Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu

Na první pohled je patrné, že automobilka Mitsubishi na tomto voze zúročila dlouholeté úspěchy v automobilovém sportu, zejména bezkonkurenční počet čtyř absolutních vítězství v řadě ve světových automobilových soutěžích (WRC) s modelem Lancer Evolution. I civilní verze přicházející na náš trh se vyznačuje použitím vyspělých technologií Mitsubishi a dynamickým výkonem.

Lancer byl vůbec prvním modelem značky Mitsubishi, který se dovážel do Evropy. V roce 1974 se objevil na trhu ve Velké Británii, takže uvedení nového modelu Lancer je současně připomenutím 30. výročí přítomnosti značky tří diamantů v Evropě. Za tuto dobu se v Evropě prodalo přes 700 tisíc vozů Lancer, který je společně s modely Pajero a Colt jedním ze tří nejoblíbenějších vozů značky Mitsubishi.

Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu
Nový Mitsubishi Lancer od 19. září v prodeji na našem trhu

Nový model Mitsubishi Lancer se dodává ve dvou variantách: jako Sedan a jako Station Wagon (kombi). Všechny tři nabízené motory jsou benzinové šestnáctiventilové čtyřválce. Základní pohonnou jednotkou sedanu (pouze v provedení Comfort) je motor o zdvihovém objemu 1,3 litru a výkonu 60kW/82k při 5000 ot./min. Větším výkonem disponuje motor o zdvihovém objemu 1,6 l o výkonu 72kW/98k při 5000 ot./min. Kromě sedanu je tímto motorem rovněž vybavena verze kombi v provedení Comfort a Sport. Ve verzi Sport je Lancer Station Wagon dodáván též s výkonným motorem 2,0 l o výkonu 99kW/135k při 5 750 ot./min.

Výrobce udává u sedanu s motorem 1,3 kombinovanou spotřebu 6,5 l na 100 km , nejvyšší rychlost 171 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 13,7 sekund. S motorem 1,6 kombinovanou spotřebu 6,8 l na 100 km, nejvyšší rychlost 183 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 11,8 sekund.


U kombiku (Station Wagen) udává výrobce s motorem 1,6 kombinovanou spotřebu 7 l na 100 km , nejvyšší rychlost 181 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,6 sekund. S motorem 2,0 l kombinovanou spotřebu 8,7 l na 100 km, nejvyšší rychlost 199 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,8 sekund.


Nový Mitsubishi Lancer je dlouhý 448 cm, široký 170 cm, vysoký 145 cm a rozvor má 260 cm. (Kombik je nepatrně delší a o málo vyšší.) Zavazadlový prostor sedanu má objem 430 l, zavazadlový prostor kombiku 591 l se po sklopení sedadel zvětší na 1079 l.


Lancer v provedení sedan i kombi mají bohatou výbavu, která je obsažena v základní ceně: mimo jiné posilovač řízení, brzdový systém ABS s EBD, čelní, boční a hlavové airbagy (s motorem 1,3 pouze čelní airbagy), výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče, elektricky ovládaná boční okna vpředu i vzadu, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka, klimatizaci (pouze s motory 1,6 a 2,0 l), vyhřívané zadní sklo, sdružené výškově nastavitelné halogenové světlomety, zadní mlhové světlo, imobilizér a další prvky výbavy, dnes u komfortních vozů běžné. Lancer Station Wagen v provedení Sport má navíc mimo jiné snížený sportovní podvozek, 16ti palcové hliníkové ráfky, sportovní sedadla, kůží potažený volant a hlavici řadící páky. Lancer Sedan i Station Wagon s motorem 1,6 pouze však ve stupni výbavy Comfort mohou být na přání vybaveny automatickou převodovkou INVECS II se sportovním módem.


Mitsubishi Lancer Sedan ve výbavě Comfort stojí s motorem 1,3 litru 435 000 Kč, s motorem 1,6 litru 535 000 Kč (s automatickou převodovkou + 40 000 Kč).


Mitsubishi Lancer Station Wagen (Kombi) ve výbavě Comfort stojí s motorem 1,6 litru 552 000 Kč, (s automatickou převodovkou + 40 000 Kč). S motorem 1,6 litru ve výbavě Sport 599 000 Kč, s motorem 2,0 litru ve výbavě Sport 635 000 Kč. (Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.)


Při porovnávání cen s ostatními konkurenčními značkami musíme vzít v úvahu bohatou výbavu u modelů Mitsubishi Lancer obsaženou již v základních cenách.


Po zapůjčení uvedených vozů k testování vás budeme rádi informovat o jejich jízdních a provozních vlastnostech.


Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík z hnoje a odpadu

Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík...

Japonské společnosti Toyota Motor Corporation, Toyota Tsusho a Mitsubishi Kakoki letos na podzim v Thajsku představí zařízení na výrobu vodíku na bázi bioplynu. Vyrábět budou vodík z kuřecího...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Začíná zajímavá éra Mitsubishi. Značka uvádí na trh ASX nové generace, rozšiřuje tak evropskou modelovou nabídku stájových kolegů Space Star a SUV s označením Eclipse Cross PHEV. ASX se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Mitsubishi už příští rok uveden na evropský trh svou novou vlajkovou loď Outlander PHEV. Základem auta bude druhá generace pokročilého EV plug-in hybridního systému se dvěma elektromotory pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

První ročník akce Experience Day pro fleetové zákazníky Testování vozů včetně aktuálních novinek z portfolia skupiny Auto Palace Hosty akce svezl také účastník Rallye Dakar a soutěžní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...