Nový lehký užitkový vůz Toyota Proace v prodeji na českém trhu (velmi podrobná informace)

Toyota Proace je výsledkem nové spolupráce Toyoty s koncernem PSA Peugeot Citroen.nahrazuje úspěšný model Toyota HiAce.

1notoglas1000

Model Proace se bude nabízet celkem ve 28 verzích ve francouzském závodu Sevelnord:

Video k vozu Toyota Proace naleznete na:

Každá z variant může být speciálně upravena individuálně podle potřeb zákazníka. Umožní to komplexní nabídka typů karoserie, velký výběr motorizací a bohatý výběr prvků výbavy. Nová Toyota Proace, postavená na nejnovější platformě s pohonem předních kol, se bude nabízet ve dvou různých délkách a dvou výškách, s možností volit mezi nákladovým prostorem o objemu 5m3, 6m3 anebo 7m3.

Model Proace lze kromě toho objednávat ve variantě Panel Van (bez prosklení), Glass Van (s prosklením) nebo šestimístné verzi Kombi Van. V případě 6místního provedení Kombi Van je objem nákladového prostoru buď 2,9 m3 nebo 3,6 m3.

S ohledem na maximální využitelnost a praktičnost bude velký nákladový prostor přístupný jedněmi nebo hned dvěma posuvnými dveřmi po stranách, výklopnou zádí nebo dělenými zadními dveřmi. Do velkého a všestranného prostoru lze naložit až 1200 kg, přičemž vůz utáhne přívěs o hmotnosti až 2000 kg.

Pohodlný interiér s funkční výbavou pro všechny cestující

Díky vyvýšené pozici sedadel a velkému čelnímu sklu o ploše 1,68 m2 má řidič i spolucestující skvělý výhled do všech stran s pohodlím srovnatelným s jízdou v MPV. Sedadlo řidiče bylo navrženo tak, aby skýtalo maximální pohodlí a skvělou boční i podélnou oporu; může být vybaveno manuálním nebo elektrickým nastavováním polohy. Ve spojení s výškovým nastavováním volantu a jeho podélným seřizováním v rozsahu až 40 mm lze zajistit ideální pozici při řízení. Sedadlo spolujezdce je koncipováno jako samostatné, nebo jako dvoumístná lavice. Jeho součástí je středová konzola, kterou lze sklopit, a vytvořit tak stoleček s praktickým úložným prostorem. Verze Kombi Van pak přidává druhou řadu s lavicí pro 3 cestující.

K pohodlí na palubě vozu přispívá elektrické ovládání oken, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a celá řada příplatkových prvků výbavy, jako např. manuální klimatizace, audio soustava s připojením Bluetooth pro telefonování hands-free, tempomat a elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka.

Prostor pro náklad

Zákazníci mohou volit mezi rozvorem 3000 nebo 3122 mm, výškou interiéru 1449 nebo 1750 mm a délkou 2254 nebo 2584 mm. Prostorný a praktický nákladový prostor v Toyotě Proace lze využít k převozu nákladu o hmotnosti 1000 až 1200 kg (vč. řidiče) a objemu 5 m3, 6 m3 nebo 7 m3.

Snadnou přístupnost nákladového prostoru zajišťuje i nízký práh (pouhých 562 mm nad zemí). Po otevření zadních dveří s nezkrácenou výškou vznikne vstupní otvor prostor o šířce 1273 mm a výšce 1272 mm (až 1630 mm v provedení se zvýšenou střechou). Boční posuvné dveře mají šířku 924 mm. Všechny varianty Proace se chlubí nákladovým prostorem o šířce 1600 mm, s maximální šířkou 1245 mm mezi podběhy zadních kol. Do nákladového prostoru tak lze naložit 2 (L1), resp. 3 (L2) standardní euro-palety. Oddělením nákladového prostoru přepážkou s částečným prosklením se zvyšuje bezpečnost díky nižšímu riziku proniknutí nákladu do kabiny, ale současně se i zvyšuje pohodlí díky menší hlučnosti.

 Bezpečnost

V zájmu bezpečnosti jízdy je standardní výbavou všech provedení systém ABS s elektronickým rozdělováním brzdné síly (EBD), stejně tak jako brzdový asistent (BA), systém řízení stability vozu (VSC) a světla pro denní svícení (DRL). Toyota Proace se standardně dodávaným čelním dvoustupňovým airbagem pro řidiče může být na přání vybavena i airbagem pro spolujezdce, tempomatem a omezovačem rychlosti.

Hospodárné pohonné jednotky a výtečný jízdní dosah

Pro novou Toyotu Proace se bude nabízet ucelená řada moderních a hospodárných vznětových motorů splňujících emisní předpisy Euro V.

Jednotka 1,6 l (90 k / 180 Nm) spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou, zatímco pohonné jednotky 2,0 l (buď 128 k / 320 Nm nebo 163 k / 340 Nm) se dodávají s šestistupňovým manuálním ústrojím. Pro nejvýkonnější motor lze zvolit i moderní šestistupňovou automatickou převodovku.

Všechny motory jsou standardně vybaveny funkcí ‘volt control’ regulující dobíjení baterie alternátorem, ve snaze minimalizovat zatížení motoru a snížit celkovou spotřebu paliva.

Díky palivové nádrži o objemu 80 l vykazuje Toyota Proace ve verzi se vznětovým motorem 2,0 l (buď 128 k nebo 163 k) jízdní dosah až 1250 km.

Příslušenství

Uživatelé si mohou Proace dále přizpůsobit podle konkrétních potřeb a vybírat ze seznamu příslušenství na míru, kam mj. patří (podle kategorie):

• Prvky praktické/funkční výbavy: systém střešní platformy (ocel ošetřená práškovou barvou s nášlapným povrchem a žebříkem), střešní nosiče, hliníková střešní platforma pro verzi L1H1, úložná schránka na trubky se zamykatelnými dvířky na jedné straně, skladovací stojan v interiéru vozu s odkládacími přihrádkami na přání, závěsné zařízení (výběr ze 3 typů), 100% příprava elektroinstalace umožňující rychlou a korektní instalaci.

• Pohodlí: vylepšená soustava reproduktorů zaručující vyšší kvalitu audia, držák nápojů a popelník, gumové koberečky, omyvatelné potahy sedadel, chladicí schránka se zabudovaným transformátorem,

• Styl: kožená hlavice řadicí páky, 16″ litá kola, 16″ ozdobné kryty kol z plastu.

• Ochrana: dřevěné obložení na ochranu prostoru pro náklad s volitelně dodávanou protiskluzovou úpravou podlahy, bezpečnostní síť/mříž na ochranu prosklených okének, komfortní oddělovací stěna pro lepší vyhřívání kabiny a kvalitnější zvukovou izolaci.

• Bezpečnost: alarm, parkovací asistent Toyota.

Záruka a asistenční služby

Nová Toyota Proace se dodává s tříletou zárukou / 100 000 km a šestiletou garancí neprorezavění karoserie a tříletou zárukou na kvalitu laku. Stejně jako pro všechny ostatní vozy Toyota bude i pro Toyotu Proace zajišťována non-stop asistenční služba Toyota Eurocare.

Standardní záruku lze díky programu Toyota Extracare prodloužit o další 2 roky na pět let nebo o 60.000 km na celkových 160.000 km. Součástí programu jsou také bezplatné celoevropské silniční asistenční služby Toyota Eurocare na další 2 roky bez omezení počtu ujetých kilometrů.

 Servis a údržba

V návaznosti na úspěšný legendární model HiAce disponuje síť prodejců Toyota dlouholetými zkušenostmi se servisem a údržbou lehkých užitkových vozů. Stejně jako u všech ostatních nových modelů Toyota absolvovali prodejci komplexní program technických školení speciálně pro model Proace.

Pro nový model Proace je předepsán servisní interval 1 rok / 30 000 km.

 Podmínky pro velkoodběratele

V rámci fleetového programu Toyota lze uplatnit slevu ve výši minimálně 26% už při nákupu prvního vozu. Další cenové zvýhodnění je možné získat s ohledem na oblast podnikání, na plánovaný odběr vozidel během časového období či na velikost vozového parku.

 Značkové financování od Toyota Financial Services

Toyota Financial Services Czech připravila pro financování modelu Toyota Proace finanční produkt Toyota Kredit TŘETINKY.

Jedná se o úvěr šitý n a míru pro podnikatele a firmy bez vstupního poplatku s poslední zvýšenou splátkou. Zákazník zaplatí akontaci ve výši 1/3 z pořizovací ceny vozu, 1/3 pak platí v 60ti pravidelných měsíčních splátkách. Nespornou výhodou je možnost na konci smluvního období zvolit jednu z následujících možností, uhradit celou výši poslední zvýšené splátky ve výši 1/3 z pořizovací ceny vozu nebo pokračovat ve financování poslední splátky prodloužením úvěrové smlouvy do konečného splacení. Poskytnutá flexibilita na konci smluvního vztahu dává zákazníkovi možnost rozhodnout se v návaznosti na momentální potřeby, vždyť i ty se mohou v čase měnit.

Nedílnou součástí produktu je Toyota Pojištění Komplet zajištující veškerá potřebná rizika a jistoty. V jednom balíčku zákazník získá povinné ručení s limitem 50/50 mil. Kč, havarijní pojištění se spoluúčastí od 5%, min. 5.000 Kč, pojištění GAP (pojištění na účetní hodnotu vozu), připojištění všech skel na částku 20.000 Kč, krytí všech rizik vč. krupobití, povodně, vandalismu, poškození vozu zvířetem a v neposlední řadě náhradní vozidlo až na 15 dnů zdarma.

Toyota Financial Services přichází s moderní možností financování vozu Toyota Proace formou operativního leasingu prostřednictvím produktu Toyota Rent Plus.

Podnikatel v rámci fixní měsíční splátky získá možnost využívat vozidlo a přenechat veškeré starosti spojené s provozem vozu na leasingové společnosti. Nedílnou součástí tohoto produktu jsou například veškeré nutné servisní úkony prováděné na vozidle spojené s běžným opotřebením vozu, výměna a uskladnění zimních/letních pneumatik, řešení případných pojistných událostí i platba daní a poplatků.

Celý produkt je koncipován tak, aby umožnil podnikateli plně se věnovat svému předmětu podnikání a nikoli starosti o své vozidlo.

 Hlavní prvky standardní a příplatkové výbavy

Hlavní prvky standardní výbavy:

 • Airbag na straně řidiče (s dvoustupňovým plněním)
 • Protiblokovací brzdový systém (ABS) a elektronické rozdělování brzdné síly (EBD)
 • Systém řízení stability vozu (VSC)
 • Světla pro denní svícení (DRL)
 • Mlhová světla
 • Nastavitelný volant
 • Dvoumístná lavice pro spolujezdce
 • Elektricky ovládaná okna
 • Dálkové centrální zamykání dveří
 • Automatické zamykání dveří reagující na rychlost vozidla
 • Oddělení zavazadlového prostoru prosklenou přepážkou
 • Posuvné dveře s plechovými výplněmi, po pravé straně
 • Zadní dveře s plechovými výplněmi
 • Systém monitorování tlaku v pneumatikách

Hlavní prvky výbavy na přání

 • Klimatizace
 • Vyhřívaná a elektricky ovládaná zpětná zrcátka
 • Audio soustava s připojením Bluetooth
 • Airbag u předního spolujezdce
 • Tempomat s omezovačem rychlosti
 • Posuvné dveře po levé straně
 • Výklopná záď (pro verzi Kombi Van)
 • Zadní parkovací senzory

 Více na www.toyota.cz

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Vyrobit elektromobil bude brzy levnější než auto se spalovacím motorem

Vyrobit elektromobil bude brzy levnější...

Ceny elektromobilů se v příštích třech letech výrazně sníží. Přibližně od roku 2027 bude výroba nové generace elektromobilů levnější než výroba srovnatelných vozidel se spalovacím...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Designovým autem roku se stala Toyota Prius

Designovým autem roku se stala Toyota Prius

Nová Toyota Prius zvítězila v kategorii designu soutěže World Car 2024 na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Na dalších místech skončil Ford Bronco a Ferrari Purosangue. Vítěze vybírala...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nejvíc patentů ze všech automobilek zaregistrovala zase Toyota

Nejvíc patentů ze všech automobilek...

Automobilka Toyota se už podesáté umístila na prvním místě v automobilovém průmyslu v žebříčku největšího počtu podaných patentů, který zveřejnila Asociace vlastníků duševního...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Toyota začala vyvíjet generátor vodíku s extrémním výkonem

Toyota začala vyvíjet generátor vodíku...

Toyota začala pracovat na vývoji ekologického generátoru vodíku, který bude schopný vyrábět až 100 kg tohoto paliva za hodinu. To je 12krát víc než doposud. Automobilka kvůli tomu uzavřela...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla oceněna jako nejlepší kombík a rodinný vůz

Toyota Corolla oceněna jako nejlepší...

Toyota Corolla coby nejoblíbenější vůz segmentu C na světě byl dvakrát oceněn v prestižní anketě What Car 2024 Awards. Vůz získal dvě ocenění – verze hatchback byla zvolena Rodinným autem...