Novinky na lipském autosalonu 1998

V současné době – od 18. do 26.
dubna 1998 – probíhá v Lipsku mezinárodní autosalon pod
názvem AUTO MOBIL INTERNATIONAL.

Dosažitelnost z České republiky je velmi dobrá, vždyť z Prahy je vzdálenost stejná jako do Brna a proto lze stihnout návštěvu i v jednom dnu. Dopravu autobusem včetně zlevněné vstupenky každoročně zajišťuje CONSULTO,s.r.o. se sídlem v Praze 1, 28. října 13, která má výhradní zastoupení Lipských veletrhů pro ČR.

Novinky na lipském autosalonu 1998
Celý prvý den jsem procházel překrásnými pěti halami o celkové výstavní ploše přes 116 100 m2, které jsou navzájem propojeny skleněnými širokými chodbami, a měl jsem možnost prohlédnout si 420 aut z 24 zemí světa. Na závěr dne jsem si na volném prostranství vyzkoušel jízdu terénními vozy 7 značek na vybudované dráze, kde nechyběl vedle prudkého stoupání ani boční sklon 40° a vodní příkop.
Novinky na lipském autosalonu 1998

Jako světové premiéry byly představeny:

 • OPEL ASTRA v provedení se čtyřmi druhy karoserie, pěti benzinovými a dvěma naftovými motory. S popisem tohoto auta a i poznatky ze zkušební jízdy se můžete seznámit v samostatném článku v našem magazinu z představení tohoto modelu pro novináře ČR a SR, které proběhlo v minulém týdnu v Trenčíně.
 • Novinky na lipském autosalonu 1998

  RENAULT LAGUNA s maximální výbavou s možností volby ze čtyř benzinových a dvou naftových motorů s výkony od 98 do 190 k. U modelu s 2 l motorem o výkonu 136 k nabízí výrobce novou „Proaktivní automatickou převodovku“.

Jako evropské premiéry byly představeny:

 • FIAT SEICENTO s délkou pouze 3,32 m a šíří 1,5 m. Čtyřsedadlová karoserie má hmotnost 730 kg.Je možné volit mezi motorem 0,9 l (40 k) anebo motorem 1,1 l (55 k). Maximální rychlost udává výrobce 140 resp. 150 km/hod. Spotřebu uvádí od 5,8 l až 6,1 l na 100 km.
 • KIA pod označením KMS představila svou novou studii.

Jako premiéry v Německu byly představeny:

 • Novinky na lipském autosalonu 1998

  BMW 3 je delší, širší a 5 druhů karoserie má větší vnitřní prostor pro cestující. Nové benzinové motory čtyř i šestiválcové mají výkon od 118 k do 193 k. Nový čtyřválcový naftový motor o obsahu 2 l a výkonu 136 k umožňuje zrychlení od 0 do 100 km za 9,9 vteřin a nejvyšší rychlost 207 km/hod. Vůz má nové bezpečnostní prvky a bohatou výbavu již v základním provedení.

 • CHRYSLER 300M pro Evropu je limusina s charakteristickým americkým designem. Šestiválcový 24 ventilový motor s přímým vstřikováním benzinu má obsah 3,5 l a výkon 253 k. Později bude dodáván i s obsahem 2,7 l a výkonem 200 k. Převodovka je buď mechanická nebo automatická.
 • CITROEN XSARA jako kombi je o 19 cm delší než limuzína a má také pro cestující vyšší prostor. XSARA je již dodávána celkem ve 23 verzích karoserie s volbou z pěti motorů s výkonem od 75 k do 110 k.
 • DAIHATSU SIRION představuje novou koncepci s novým charakteristickým tvarem s větším vnitřním prostorem především s ohledem na výšku cestujících. Benzinový motor obsahu 1 l a výkonu 55 k s 12 ventily má spotřebu okolo 6 l na 100 km. Může být vybaven jak mechanickou tak automatickou převodovkou.
 • FORD COUGAR je sportovní kupé vycházející z Mondea. Je nabízeno s dvěma benzinovými motory: čtyřválcovým Zetec s 16 ventily s výkonem 130 k anebo s šestiválcovým motorem do V Duratec s 24 ventily s výkonem 170 k. Je to vůz vysokého jízdního komfortu a vybavení.
 • HYUNDAI ATOS je pětisedadlové pouze 3,5 m dlouhé, malé auto s vyšším vnitřním prostorem. Má čtyřválcový motor o obsahu 1 l a výkonu 55 k se spotřebou 6,3 l na 100 km. Může být vybaven pětirychlostní mechanickou neb čtyřrychlostní automatickou převodovkou. Nabízí bohatou dodatečnou výbavu podle přání.
 • KIA CARNIVAL a CLARUS ESTATE jsou nově koncipované vozy korejské automobilky. Jsou oproti dřívějším modelům bezpečnější a mají větší prostor pro cestující a bohatší vybavení.
 • MERCEDES CLK CONVERTIBLE je důstojným nástupcem E-třídy s vyšší bezpečností a jízdním komfortem. Je dodáván s motorem o výkonu 136, 193 a nebo 224 k.
 • Novinky na lipském autosalonu 1998

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu na výrobu vysokonapěťových baterií.

BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu...

BMW položila v thajském Rayongu základní kámen k výstavbě výrobního závodu na produkci vlastních vysokonapěťových baterií 5. generace. BMW Group tak připravuje další továrnu na výrobu...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW M4 Coupé a Cabrio: Dokonalost od 2 milionů

Nové BMW M4 Coupé a Cabrio: Dokonalost...

Více výkonu, výraznější design, nové možnosti individualizace a digitální inovace. Divize BMW M představuje nové modely M4: Coupé i Cabrio s ještě intenzivnějšími geny ze světa...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW X5 Protection VR6

Nové BMW X5 Protection VR6

Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA pro 250 vyvolených

BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA...

Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Pro ně letos nabízí jednu lahůdku. Model B5 GT coby vrcholné provedení BMW řady 5...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW 5 bude prvním vozem schváleným pro autonomní jízdu do rychlosti 130 km/h v Německu

Nové BMW 5 bude prvním vozem...

BMW Group je první automobilkou v Německu, která může nabídnout systém pro částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 130 km/h. Spolkový dopravní úřad Kraftfahrtbundesamt (KBA) udělil...