Novinky na lipském autosalonu 1998

V současné době – od 18. do 26.
dubna 1998 – probíhá v Lipsku mezinárodní autosalon pod
názvem AUTO MOBIL INTERNATIONAL.

Dosažitelnost z České republiky je velmi dobrá, vždyť z Prahy je vzdálenost stejná jako do Brna a proto lze stihnout návštěvu i v jednom dnu. Dopravu autobusem včetně zlevněné vstupenky každoročně zajišťuje CONSULTO,s.r.o. se sídlem v Praze 1, 28. října 13, která má výhradní zastoupení Lipských veletrhů pro ČR.

Novinky na lipském autosalonu 1998
Celý prvý den jsem procházel překrásnými pěti halami o celkové výstavní ploše přes 116 100 m2, které jsou navzájem propojeny skleněnými širokými chodbami, a měl jsem možnost prohlédnout si 420 aut z 24 zemí světa. Na závěr dne jsem si na volném prostranství vyzkoušel jízdu terénními vozy 7 značek na vybudované dráze, kde nechyběl vedle prudkého stoupání ani boční sklon 40° a vodní příkop.
Novinky na lipském autosalonu 1998

Jako světové premiéry byly představeny:

 • OPEL ASTRA v provedení se čtyřmi druhy karoserie, pěti benzinovými a dvěma naftovými motory. S popisem tohoto auta a i poznatky ze zkušební jízdy se můžete seznámit v samostatném článku v našem magazinu z představení tohoto modelu pro novináře ČR a SR, které proběhlo v minulém týdnu v Trenčíně.
 • Novinky na lipském autosalonu 1998

  RENAULT LAGUNA s maximální výbavou s možností volby ze čtyř benzinových a dvou naftových motorů s výkony od 98 do 190 k. U modelu s 2 l motorem o výkonu 136 k nabízí výrobce novou „Proaktivní automatickou převodovku“.

Jako evropské premiéry byly představeny:

 • FIAT SEICENTO s délkou pouze 3,32 m a šíří 1,5 m. Čtyřsedadlová karoserie má hmotnost 730 kg.Je možné volit mezi motorem 0,9 l (40 k) anebo motorem 1,1 l (55 k). Maximální rychlost udává výrobce 140 resp. 150 km/hod. Spotřebu uvádí od 5,8 l až 6,1 l na 100 km.
 • KIA pod označením KMS představila svou novou studii.

Jako premiéry v Německu byly představeny:

 • Novinky na lipském autosalonu 1998

  BMW 3 je delší, širší a 5 druhů karoserie má větší vnitřní prostor pro cestující. Nové benzinové motory čtyř i šestiválcové mají výkon od 118 k do 193 k. Nový čtyřválcový naftový motor o obsahu 2 l a výkonu 136 k umožňuje zrychlení od 0 do 100 km za 9,9 vteřin a nejvyšší rychlost 207 km/hod. Vůz má nové bezpečnostní prvky a bohatou výbavu již v základním provedení.

 • CHRYSLER 300M pro Evropu je limusina s charakteristickým americkým designem. Šestiválcový 24 ventilový motor s přímým vstřikováním benzinu má obsah 3,5 l a výkon 253 k. Později bude dodáván i s obsahem 2,7 l a výkonem 200 k. Převodovka je buď mechanická nebo automatická.
 • CITROEN XSARA jako kombi je o 19 cm delší než limuzína a má také pro cestující vyšší prostor. XSARA je již dodávána celkem ve 23 verzích karoserie s volbou z pěti motorů s výkonem od 75 k do 110 k.
 • DAIHATSU SIRION představuje novou koncepci s novým charakteristickým tvarem s větším vnitřním prostorem především s ohledem na výšku cestujících. Benzinový motor obsahu 1 l a výkonu 55 k s 12 ventily má spotřebu okolo 6 l na 100 km. Může být vybaven jak mechanickou tak automatickou převodovkou.
 • FORD COUGAR je sportovní kupé vycházející z Mondea. Je nabízeno s dvěma benzinovými motory: čtyřválcovým Zetec s 16 ventily s výkonem 130 k anebo s šestiválcovým motorem do V Duratec s 24 ventily s výkonem 170 k. Je to vůz vysokého jízdního komfortu a vybavení.
 • HYUNDAI ATOS je pětisedadlové pouze 3,5 m dlouhé, malé auto s vyšším vnitřním prostorem. Má čtyřválcový motor o obsahu 1 l a výkonu 55 k se spotřebou 6,3 l na 100 km. Může být vybaven pětirychlostní mechanickou neb čtyřrychlostní automatickou převodovkou. Nabízí bohatou dodatečnou výbavu podle přání.
 • KIA CARNIVAL a CLARUS ESTATE jsou nově koncipované vozy korejské automobilky. Jsou oproti dřívějším modelům bezpečnější a mají větší prostor pro cestující a bohatší vybavení.
 • MERCEDES CLK CONVERTIBLE je důstojným nástupcem E-třídy s vyšší bezpečností a jízdním komfortem. Je dodáván s motorem o výkonu 136, 193 a nebo 224 k.
 • Novinky na lipském autosalonu 1998

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak na to radí HoppyGo.

Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí přes 1 800 vozů, a kromě obytných karavanů, sportovních kupé a dalších speciálů také více než 30 kabrioletů. K dispozici jsou i modely jako Ford...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - BMW jde příkladem v bezpečném servisování

BMW jde příkladem v bezpečném...

Dodržujeme diskrétní zóny a všichni naši zaměstnanci používají ochranné pomůcky. Veškerou komunikaci a detaily Vašeho servisu včetně prodejních konzultací můžete řešit přes...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Kia investuje do IONITY s cílem urychlit budování sítě pro vysokovýkonné dobíjení elektromobilů

Kia investuje do IONITY s cílem urychlit...

Kia vstupuje do IONITY ve spolupráci se zakládajícími partnery BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group s Porsche AG Investice umožní u elektromobilů s 800V technologií výrazně...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai vstupuje do podniku IONITY. Zákazníkům to přinese zvýšení praktičnosti a komfortu

Hyundai vstupuje do podniku IONITY....

Hyundai vstupuje do společného podniku IONITY ve spolupráci se zakládajícími partnery BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group s Porsche AG Investice umožní elektromobilům...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone slaví další úspěchy v oblasti prvovýbavy

Bridgestone slaví další úspěchy v...

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, je také největším dodavatelem pneumatik pro vozy BMW. Bridgestone posouvá běžné hranice nabídky a...