Nové BMW M4 Coupé a Cabrio: Dokonalost od 2 milionů

Více výkonu, výraznější design, nové možnosti individualizace a digitální inovace. Divize BMW M představuje nové modely M4: Coupé i Cabrio s ještě intenzivnějšími geny ze světa motorsportu.

Srdcem nových M4 je zážehový řadový 6válec s technologií M TwinPower Turbo ve třech výkonových stupních. V rámci konkurence stále nemá obdoby kombinace varianty pohonné jednotky o výkonu 353 kW/480 k se šestistupňovou manuální převodovkou. Naopak pohonná jednotka s automatem v novém Competition Coupé dosahuje maximálního výkonu 375 kW/510 k. A v kombinaci s pohonem všech kol M xDrive, kterým jsou vybaveny varianty kupé i kabriolet, zaručuje tato převodovka mimořádně efektivní transformaci výkonu, který je nyní zvýšený na 390 kW/530 k.

Jednotlivé varianty M4 se navíc vzájemně odlišují a dávají tím najevo, že každá z nich nabízí vlastní, specifické jízdní zážitky.

Například střecha z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) je standardem pro všechny varianty BMW M4 Coupé. BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive naopak ztělesňuje mimořádně specifickou příležitost vychutnání si výkonů typických pro M pod širým nebem nad hlavou. Propracovaná plátěná skládací střecha s integrovaným pevným panelem kombinuje přednosti pevné skládací střechy se vzhledem klasické látkové. Její elektrický mechanismus umožňuje otevírání či zavírání i během jízdy.

Legendární řadový šestiválec s technologií ze světa motorsportu

Řadové šestiválcové pohonné jednotky použité v novém BMW M4 Coupé a novém BMW M4 Cabrio kombinují pro motory od BMW M typickou vysokootáčkovou charakteristiku s nejnovější verzí technologie M TwinPower Turbo. Všechny varianty třílitrových motorů přesvědčují citlivým dávkováním výkonu a vysokým zátahem a točivým momentem až do nejvyšších otáček. Tyto vlastnosti stojí za nezaměnitelnou lineární výkonovou charakteristiku.

Konstrukční prvky motoru přímo vycházejí ze světa motorsportu. Patří mezi ně extrémně tuhý uzavřený blok motoru bez vložek, odlehčený kovaný klikový hřídel a ocelový povlak, který je na stěny válců nanášen nástřikem. Tvar vnitřní části hlavy válců je vyrobený s použitím 3D tisku, který umožnil dále zdokonalit vedení chladicích kanálů, což by nebylo možné realizovat běžnou technologií odlévání kovů. Tímto způsobem se podařilo snížit hmotnost a zefektivnit teplotní regulaci. Stejně jako chladicí systém, je i přívod oleje přizpůsoben speciálním požadavkům provozu na závodním okruhu.

Součástí technologie M TwinPower Turbo jsou dvě jednokomorová turbodmychadla, z nichž každé zásobuje stlačeným vzduchem tři válce. Nepřímý chladič stlačeného vzduchu připojený k nízkoteplotnímu chladicímu okruhu a speciální čerpadla přispívají ke zvýšení výkonu přeplňovaného motoru. Připraveno je také přímé vstřikování High Precision Injection pracující s maximálním tlakem 350 barů, variabilní zdvih sacích ventilů VALVETRONIC a plynulá regulace časování vačkových hřídelů Double VANOS.

Vyladěno na Nürburgringu

Stejně jako 8stupňová převodovka M Steptronic s Drivelogic, kterou jsou vybaveny všechny ostatní modelové varianty, je i 6stupňová manuální převodovka nového BMW M4 Coupé dokonale přizpůsobena výkonové charakteristice daného motoru. Nejvýkonnější verze řadového šestiválce je navíc kombinována s inteligentním pohonem všech kol M xDrive. Díky tomu mají nové BMW M4 Competition Coupé s pohonem M xDrive a nové BMW M4 Competition Cabrio s pohonem M xDrive vynikající trakci. Tento systém pohonu současně přináší typický pocit z jízdy pro modely M, při rozdělování hnací síly preferuje kola zadní nápravy, mezi nimiž je umístěn variabilní Aktivní M diferenciál. Prostřednictvím menu SETUP má řidič možnost zvolit kromě výchozího nastavení 4WD také režim 4WD Sport, v němž je ještě větší procento točivého momentu směrováno na zadní kola. Po deaktivaci systému DSC je dále k dispozici režim 2WD, tedy ryzí pohon zadních kol.

Nové BMW M4 Coupé.

BMW M4…………………………………………………………………………… 2 436 200 Kč

BMW M4 Competition………………………………………………………. 2 600 000 Kč

BMW M4 Competition s M xDrive……………………………………….. 2 728 700 Kč

Nové BMW M4 Cabrio.

BMW M4 Competition s M xDrive………………………………………. 2 848 300 Kč

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu na výrobu vysokonapěťových baterií.

BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu...

BMW položila v thajském Rayongu základní kámen k výstavbě výrobního závodu na produkci vlastních vysokonapěťových baterií 5. generace. BMW Group tak připravuje další továrnu na výrobu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW X5 Protection VR6

Nové BMW X5 Protection VR6

Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA pro 250 vyvolených

BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA...

Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Pro ně letos nabízí jednu lahůdku. Model B5 GT coby vrcholné provedení BMW řady 5...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW 5 bude prvním vozem schváleným pro autonomní jízdu do rychlosti 130 km/h v Německu

Nové BMW 5 bude prvním vozem...

BMW Group je první automobilkou v Německu, která může nabídnout systém pro částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 130 km/h. Spolkový dopravní úřad Kraftfahrtbundesamt (KBA) udělil...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW Concept Touring Coupé: Nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech

BMW Concept Touring Coupé: Nadčasový...

BMW Group při zahájení Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé. Uzavřený dvoumístný vůz, který byl vyvinut...