NOVÉ SUV CITROËN C5 AIRCROSS HYBRID, HYBRIDNÍ PLUG-IN SUV VE TŘÍDĚ Ë-CONFORT VE SVĚTOVÉ PREMIÉŘE NA BRUSELSKÉM AUTOSALONU 2020

Pro 98. ročník bruselského autosalonu, který se koná od 10. do 19. ledna 2020, si Citroën připravil stánek, jehož motto zní „Inspirëd By You All“:

 • Spuštění elektrické ofenzívy: již 100 let Citroën zpřístupňuje automobily co nejširšímu počtu lidí a v roce 2020 v tom bude pokračovat s elektromobily, kdy se 6 modelů řady objeví s elektromotorem nebo v plug-in hybridní verzi, aby si každý zájemce mohl vybrat i nízkoemisní vůz.
  • SUV C5 Aircross Hybrid: vůz, který bude představen ve světové premiéře, je nejdůležitějším modelem v nabídce, jež umožní široké veřejnosti využít výhod hybridního plug-in modelu. SUV C5 Aircross je skutečný Silent Urban Vehicle ve třídě ë-Confort, který v elektrorežimu nabízí dojezd 50 km a již dnes je referencí z hlediska komfortu a modularity. Nyní s touto hybridní plug-in nabídkou vstupuje do nové dimenze komfortu – vůz je ještě pohodlnější a jeho řízení příjemnější, takže každodenní cesty ve 100% elektrickém režimu probíhají v naprostém poklidu.
  • Ami One Concept: zlomový 100% elektrický dvojmístný model jedinečného charakteru, který klade hlavní důraz na digitalizaci a zajišťuje nový zážitek ze svobodnější a pohodovější mobility ve městě. Nabízí odvážný barevný design, mimořádně snadnou obsluhou a vysokou míru praktičnosti. Je dostupný bez řidičského průkazu a je vhodný pro všechny typy využití „à la carte“, od sdílení po půjčování.
 • Zmodernizovaná, silná a konzistentní řada: 6 modelů uvedených na trh v necelých 2 letech, které spojuje výrazný a odvážný design a příkladný komfort díky programu Citroën Advanced Comfort®.
 • SpaceTourer The Citroënist Concept: koncept moderní dodávky s internetovým připojením včetně podpory rozšířené mobility díky jízdnímu kolu „Rider The Citroënist by Martone“. Místo pro život i práci, které umožňuje intenzivně cestovat a okamžitě sdílet zážitky.

SVĚTOVÁ PREMIÉRA PRO SUV C5 AIRCROSS HYBRID, HYBRIDNÍ PLUG-IN SUV „INSPIRËD BY YOU ALL“

Citroën již 100 let zpřístupňuje automobily co nejširšímu počtu lidí a v roce 2020 tak bude činit s elektromobily. Svou elektrickou ofenzívu zahajuje s novým motem „Inspirëd By You All“ a svou technologickou vlajkovou lodí, novým SUV C5 Aircross Hybrid, hybridním plug-in SUV pro Silent Urban Vehicle ve třídě ë-Confort, který představuje přechod k bohatší modelové řadě, kde výkonné spalovací motory doplní 100% elektrické a hybridní plug-in verze.  V roce 2020 tak Citroën zpřístupní vozidla s nízkými emisemi všem zájemcům, v nabídce bude 6 modelů v elektrifikované verzi. Všechny nové modely uvedené na trh budou nyní navíc k dispozici i v elektroverzi, jako důkaz závazku značky k odpovědnému přechodu na nové zdroje energií, s cílem nabídnout co nejvíce lidem nabídku nejzásadnějších vozů přizpůsobenou potřebám každého jednotlivce, v každém segmentu a na každém trhu.

SUV C5 Aircross, které už se stalo referencí z hlediska komfortu zejména díky tlumičům s progresivními dorazy®, sedadlům Advanced Comfort a 20 technologiím asistenčních systémů řízení, vstupuje do nové etapy programu

Citroën Advanced Comfort® a nabízí hybridní plug-in verzi:

 • NEKOMPROMISNOST: řízení inspirované zvyklostmi našich zákazníků, s nulovými emisemi ve 100% elektrickém režimu pro každodenní kratší jízdy (dojezd 50 kmi) a s neomezeným dojezdem pro dlouhé cesty díky využití benzínového motoru.
 • TICHO NA PALUBĚ: cestování na palubě tohoto Silent Urban Vehicle v elektrickém režimu v naprostém klidu, v tlumené atmosféře bez hluku, otřesů a vibrací.
 • LUXUSNÍ ZÁŽITEK Z ŘÍZENÍ: elektrizující výkon díky spojení benzínového motoru PureTech 180, elektrického motoru 80 kW a osmistupňové automatické převodovky ë-EAT8, tedy díky kumulovanému výkonu 225 k a okamžitému točivému momentu 320 Nm.
 • INTUITIVNOST: komplexní, intuitivní a uživatelsky přívětivý ekosystém zahrnující automatické řízení režimů jízdy, snadné nabíjení a vyhrazený portál služeb konektivity.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je díky své mimořádné modularitě nejvariabilnějším SUV na trhu: má 3samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, objem zavazadlového prostoru je „Best in Class“, pohybuje se od 460 do 600 l.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, které nabízí dojezd v elektrickém režimu 50 kmi, emise CO2 39 ​​g/kmi a spotřebu 1,7 l / 100 km1 v cyklu WLTP, představuje novou etapu přechodu značky Citroën na nové zdroje energií. Jeho hybridní plug-in motor kombinuje nejnovější technologie a konkurenceschopné provozní náklady.

Vůz se vyrábí ve Francii v závodě Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory, jichž se prodalo již více než 100 000 kusů. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020. Plug-in hybridní verze SUV C5 Aircross, která se právě dostátá na trh, je prvním plug-in hybridním modelem Citroën v rámci jeho Core Model Strategy, jehož výsledkem bude 100% elektrifikovaná řada do roku 2025, do níž každý rok přibude nový vůz v elektroverzi.

Tato nabídka rozšířené elektrifikované mobility značky Citroën splňuje potřeby soukromých i firemních zákazníků, kteří mají všichni stejnou potřebu úsporné mobility a nízkých provozních nákladů.

AMI ONE CONCEPT, OSVOBOZENÁ MĚSTSKÁ MOBILITA „INSPIRËD BY YOU ALL

Citroën představuje s koncepčním vozem Ami One Concept svou vizi městské mobility reagující na nové potřeby i na výzvu přechodu na nové zdroje energií. Tento 100% elektrický, ultrakompaktní, bezpečný a trendy předmět umožňuje dvěma osobám svobodný pohyb po městě. Ami One Concept klade hlavní důraz na digitalizaci, která zajišťuje cenově dostupnější, snadnější a klidnější mobilitu. Ami One Concept, který je dostupný bez řidičského průkazu, vhodný pro všechny typy využití „à la carte“ (od 5 minut do 5 let) a snadno se ovladatelný pomocí speciální mobilní aplikace, je k vidění na stánku Citroën.

MODERNÍ, VÝRAZNÁ A SOUDRŽNÁ ŘADA

Citroën vystavuje zmodernizovanou řadu, která je dynamická, silná a konzistentní, a to díky 6 zásadním modelům uvedeným na trh od roku 2016. Toto nasazení přináší ovoce, protože v roce 2018 značka dosáhla v Evropě rekordních prodejů za posledních 7 let, a to díky úspěchu svých posledních modelů, jimiž jsou: C3, bestseller značky s více než 730 000 prodanými kusy, SUV C3 Aircross s více než 260 000 prodanými kusy, Berlingo a jeho 180 000 prodaných vozů či SUV C5 Aircross s více než 100 000 prodanými kusy v Evropě za méně než rok. Pro všechny uvedené modely je typický výrazný design a příkladný komfort.

K produktové dynamice přispívá i ikonický aspekt značky, která v roce 2019 oslavila 100. výročí svého založení. Od roku 1919 Citroën projevuje odvahu, kreativitu a snahu vyjím vstříc zákazníkům. Citroën je díky svému dědictví a mnoha modelům, které poznamenaly historii, zapsán silně v srdcích všech návštěvníků.

SPACETOURER THE CITROËNIST CONCEPT, CESTOVÁNÍ BEZ OMEZENÍ

SpaceTourer The Citroënist Concept, moderní osobitá dodávka inspirovaná touhou po svobodě a sdílení, která představuje dokonalé mobilní místo pro život i práci umožňující intenzivně cestovat, a přitom neztratit připojení. Jméno vozu odkazuje na náklonnost fanoušků značky, jejíž veškeré základní principy ve voze najdete?  Osobitý výrazný design a příslib mobility v dokonalém komfortu. Nabízí rovněž rozšířenou svobodu pohybu, neboť ho doplňuje exkluzivní model jízdního kola „Rider The Citroënist by Martone“ přebírající designové prvky samotného konceptu, které bylo vyvinuto ve spolupráci se značkou Martone.

LA MAISON CITROËN, ŽIVOTNÍ PROSTOR „INSPIRED BY YOU“

Koncepce stánku Citroën „La Maison Citroën“ ponoří návštěvníky do prostoru, který je díky použitým materiálům světlý a příjemný. Je to více než jen výstavní stánek, jde o architektonické vyjádření stylu Citroën a programu Citroën Advanced Comfort®.  Přizpůsobuje se novým způsobům používání vozů a široké veřejnosti slibuje zážitek plného ponoření do světa značky Citroën.

3D video ze stánku:

PRAKTICKÉ INFORMACE

Citroën najdete v Palais 3 na výstavišti Brussels Expo ve stánku o rozloze 1200 m2. Budou zde vystaveny tyto vozy:

 • Nové SUV C5 Aircross Hybrid ve světové premiéře
 • Ami One Concept
 • SpaceTourer The Citroënist Concept
 • C1 Berline et C1 Airscape
 • C3
 • SUV C3 Aircross
 • C4 Cactus
 • C4 SpaceTourer
 • Grand C4 SpaceTourer
 • SUV C5 Aircross
 • Berlingo
 • SpaceTourer

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA! PŘEJEZD AMERIKY VE VOZE TRACTION AVANT ODSTARTOVAL V MUZEU CONSERVATOIRE CITROËN

ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA!...

Start expedice Aventure Citroën Terra America proběhl května v muzeu Conservatoire Citroën v Aulnay-sous-Bois. Dvě odvážné ženy přejedou ve voze Traction Avant 11B z roku 1956 americký kontinent...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3 NÁKLADOVÉHO PROSTORU VE 100% ELEKTRICKÉM REŽIMU

NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3...

Citroën pokračuje v elektrické ofenzívě 2020 a přichází s vozem Nový ë-Jumper – 100% ëlectric. Tento úspěšný model je 3. elektrifikovaným užitkovým vozem a 6. elektrickým modelem, který...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT „VZHŮRU NA CËSTU“ V PŘEDPREMIÉŘE PŘED ZAHÁJENÍM PRODEJE!

NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT...

Citroën zveřejnil spot „Nový Citroën C4, vzhůru na cëstu“. Scénář je inspirován pocity, které pohodlí vozů Citroën vyvolává, vrací každého do dětství a působí na všechny generace....