NOVÉ SUV C5 AIRCROSS HYBRID: SUV VE TŘÍDĚ Ë-COMFORT

 • Citroën spouští oznámenou elektroofenzívu a představuje svou technologickou vlajkovou loď, nové SUV C5 Aircross Hybrid, „Silent Urban Vehicle“ třídy ë-Comfort.
 • SUV C5 Aircross, které již samo o sobě nabízí výjimečný komfort zejména díky tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy®, sedadlům Advanced Comfort a 20 asistenčním systémům řízení, vstupuje do nové fáze programu Citroën Advanced Comfort® s hybridní plug-in nabídkou:
  • NEKOMPROMISNOST: řízení inspirované zvyklostmi zákazníků, s nulovými emisemi CO2 při běžných jízdách ve 100% elektrickém režimu (dojezd 50 km) a neomezený dojezd při dlouhých cestách díky benzínovému motoru.
  • TICHO NA PALUBĚ: cestování na palubě tohoto Silent Urban Vehicle v elektrickém režimu v naprostém tichu, v tlumené atmosféře bez hluku, otřesů nebo vibrací.
  • LUXUSNÍ ZÁŽITEK Z ŘÍZENÍ: elektrizující výkony díky kombinaci benzínového motoru PureTech 180 k, elektrického motoru 80 kW a automatické převodovky ë-EAT8, tedy díky kumulovanému výkonu 225 k a okamžitému točivému momentu 320 Nm.
  • INTUITIVNOST: komplexní, intuitivní a uživatelsky přívětivý ekosystém zahrnující automatické řízení režimů jízdy, snadné nabíjení a vyhrazený portál služeb konektivity.
 • Nové SUV C5 Aircross Hybrid je díky své mimořádné modularitě nejvariabilnějším SUV na trhu: má 3samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, objem zavazadlového prostoru je „Best in Class“.
 • Nové SUV C5 Aircross Hybrid, které nabízí dojezd v elektrickém režimu 50 km[1], emise CO2 39 ​​g/km1 a spotřebu 1,7 l / 100 km1 v cyklu WLTP, představuje novou etapu přechodu značky Citroën na nové zdroje energií. Jeho hybridní plug-in motor kombinuje nejnovější technologie a konkurenceschopné provozní náklady.
 • Vůz se bude vyrábět ve Francii v závodě Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory, jichž se prodalo již více než 80 000 kusů. Nové SUV C5 Aircross Hybrid je ve Francii k dispozici na objednávku za cenu od 39 950 EUR. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020.

„Jsem velmi hrdá na to, že mohu představit nové SUV C5 Aircross Hybrid, které znamená první fázi naší elektrifikační strategie. Jde o technologickou vlajkovou loď Citroënu, která nabízí skutečně univerzální použití: elektrický pohon při běžném každodenním použití, benzínový motor v případě potřeby a maximální komfort pro všechny.“ Linda Jackson, generální ředitelka Citroënu

Post-production : Astuce Productions

Copyright AGNIESZKA DOROSZEWICZ @ Continental Productions

ZÁKLADNÍ INFORMACE

PRVNÍ ZÁSTUPCE ELEKTRICKÉ OFENZÍVY ZNAČKY CITROËN

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je prvním zástupcem elektrické ofenzívy značky Citroën, jejímž cílem je nabízet do roku 2025 u všech svých modelů 100% elektrické verze. V roce 2020 značka Citroën přejde na rozšířenou modelovou nabídku, kdy budou vedle výkonných spalovacích motorů k dispozici i 100% elektrické a hybridní plug-in verze. Počínaje novým SUV C5 Aircross Hybrid budou všechny nové modely značky v nabídce i s elektrifikovanou verzí, jako výsledek závazku značky Citroën k odpovědnému přechodu na nové energie, jehož cílem je nabízet co největšímu počtu zájemců v každém segmentu a na každém trhu vozy inspirované tím, jak je zákazníci využívají.

ZÁŽITEK MAXIMÁLNÍHO KOMFORTU DOSTUPNÝ CO NEJVĚTŠÍMU POČTU ZÁJEMCŮ

Atraktivní moderní SUV s jedinečným charakterem a špičkovými technologiemi vstupuje s touto hybridní plug-in verzí do nové fáze programu Citroën Advanced Comfort®:

 • MULTIFUNKČNÍ VYUŽITÍ

Nové SUV C5 Aircross Hybrid ztělesňující nejvyšší kvalitu Citroën nabízí rozšířený zážitek z mobility pro skutečně univerzální využití: potěšení z jízdy v elektrickém režimu při každodenním pohybu, bez stresu, s dojezdem 50 km1 (cyklus WLTP), umožňující vjezd do městských zón s omezeným přístupem, v kombinaci se svobodou jízdy se spalovacím motorem při delších cestách.

 • CESTOVÁNÍ V TŘÍDĚ Ë-COMFORT
  • Nové SUV C5 Aircross Hybrid – Silent Urban Vehicle – schopné při každodenních cestách jízdy v tichu a bez vibrací, nabízí mimořádný komfort na palubě, s izolací, kterou zajišťují akustická vrstvená skla u předních oken, tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadla Advanced Comfort, obnovující dojem létajícího koberce typický pro starší modely Citroën.
  • Veškeré potěšení a plynulost elektrického pohonu s vysokým okamžitým točivým momentem 320 Nm a linearita zrychlení díky absenci spojky nahrazené elektrifikovanou automatickou převodovkou ë-EAT8. Nové SUV C5 Aircross Hybrid s kombinovaným výkonem 225 k (benzínový motor 180 k, elektrický motor 80 kW) nabízí vynikající dynamický výkon pro větší potěšení z jízdy.
  • C5 Aircross SUV je ve své hybridní plug-in verzi z hlediska variability stále Best in Class, a to díky chytrému uložení vysokonapěťové baterie pod zadními sedadly: k dispozici jsou 3 samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, která lze z vozu vyjmout, objem zavazadlového prostoru se pohybuje mezi 460 l a 600 l, což je pro hybridní plug-in verzi v kategorii C-SUV rekordní hodnota.
   • Jednoduché a uživatelsky přívětivé nové SUV C5 Aircross Hybrid je plug-in hybrid, který má usnadňovat každodenní život: zjednodušené a programovatelné rychlé nabíjení, intuitivní a snadno ovladatelná rozhraní, ekosystém vyhrazených služeb konektivity pro ještě větší duševní pohodu.
  • NA HLAVNÍM TRHU

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, které je k dispozici od 39 950 €, je zcela v souladu se strategií Citroënu nabízet na hlavním trhu modely přizpůsobené různým účelům použití.

1. NOVÉ SUV C5 AIRCROSS HYBRID, PRVNÍ ZÁSTUPCE ELEKTRICKÉ OFENZÍVY ZNAČKY CITROËN

 • NABÍDKA ELEKTRICKÉ MOBILITY NA HLAVNÍM TRHU, INSPIROVANÁ ZVYKLOSTMI ZÁKAZNÍKŮ

Cílem značky Citroën jako nespecializovaného výrobce je přicházet s nabídkou přizpůsobenou zvyklostem každého zájemce a stát se hybnou silou přechodu na nové zdroje energií. Rozšiřuje proto svou nabídku nízkoemisních vozů LEV (Low Emission Vehicle), v každém segmentu a na každém trhu pro co nejširší okruh zákazníků. Citroën v současné době nabízí řadu elektromobilů pokrývajících potřeby specifických uživatelů: Berlingo Electric pro zákazníky, kteří se pohybují v městských nebo předměstských čtvrtích nebo sem dodávají zboží, C-Zéro, nabízející manévrovatelnost a obratnost pro řízení ve městě, a E-Méhari, který umožňuje cestování až 4 osob ve voze bez střechy a vzdává hold legendárnímu modelu Méhari. Nové SUV C5 Aircross Hybrid představuje přechod značky Citroën k rozšířené modelové nabídce, kterou velmi brzy doplní 100% elektrické a hybridní plug-in verze, jež se objeví vedle vozů s výkonnými a úspornými spalovacími motory a specifických elektromobilů určených pro konkrétní typy uživatelů.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je prvním hybridním plug-in modelem značky Citroën v rámci její Core Model Strategy, jejímž výsledkem bude 80 % modelů s elektrifikovanou verzí do roku 2023, poté 100 % do roku 2025. Počínaje modelem C5 Aircross SUV tak budou mít všechny nové modely uvedené na trh elektrifikovanou verzi, což je důkaz závazku značky Citroën, který se týká jejího zodpovědného přechodu na nové energie. Nové SUV C5 Aircross Hybrid symbolizuje všestrannou nabídku pro zákazníky, kteří chtějí využívat to nejlepší z obou typů energie: všechny výhody 100% elektrického režimu ZEV (Zero Emission Vehicle) ve městě pro běžné každodenní jízdy a benzínového motoru v případě delších cest. Citroën touto rozšířenou nabídkou elektrifikované mobility reaguje na očekávání zákazníků, kteří touží po ekologické mobilitě, zejména během pracovního týdne při krátkých každodenních cestách, ale současně se nezříkají delších cest ve volném čase a na dovolené. Tato hybridní plug-in nabídka splňuje potřeby soukromých i firemních zákazníků, kteří mají všichni stejnou potřebu nízkých provozních nákladů. Pro oba tyto typy zákazníků je důležitý přechod na nové energie a upřednostnění úsporných výkonných motorů pro praktickou každodenní mobilitu bez omezení.

2. ENERGICKÉ SUV JEDINEČNÉHO CHARAKTERU

 • SPECIFICKÁ INDIVIDUALIZACE PRO HYBRIDNÍ VERZI

Nové SUV C5 Aircross Hybrid má stejně jako verze se spalovacím motorem výrazný a odvážný charakter. Jde o typicky robustní a ochranářské SUV, které nabízí rovněž pokročilé možnosti individualizace se speciálně navrženými prvky zdůrazňujícími hybridní režim řízení.

 • Nový dynamický balíček Pack Color ve verzi Anodised Blue, který symbolizuje hybridní plug-in. Pro tento nový balíček jsou typické barevné lišty v prvcích Airbump® na předních dveřích a ve spodní části předního nárazníku. Zákazník tak může dát najevo svou odlišnost. Balíček doplňuje již existující Packs Color Anodised Silver, Anodised White a Anodised Deep Red, které jsou k dispozici u SUV C5 Aircross bez ohledu na typ motoru. Počet možných kombinací exteriéru se tím zvyšuje na 39, což umožňuje zákazníkům zvolit si vůz podle vlastního vkusu.
 • Logo ybrid na horní části víka zavazadlového prostoru a symbol “” na předních náraznících v odstínu Anodised Blue ukazuje, že jde o hybridní plug-in verzi. Toto originální logo nabízí tři odkazy: „h“ je převzaté ze slova „hybridní“, design připomínající elektrickou zásuvku ukazuje na plug-in elektrický režim a dvojtečka nad h je stejná jako dvojtečka ve jméně Citroën.
 • Kryt zásuvky na levém boku karoserie v symetrické poloze ke krytu palivové nádrže na pravé straně je snadno přístupný a dokonale zapadá do vnějšího stylu vozu.

Světlá a útulná kabina nového SUV C5 Aircross Hybrid si zachovává vlastnosti pohodlí, pohody a harmonie verzí se spalovacím motorem a současně se tu objevuje několik specifických detailů.

 • Vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou je specifické, má čistý design bez rámečku pro větší eleganci a výraznější technologický vzhled plug-in hybridu. Doplňuje ho indikátor jízdy ve 100% elektrickém režimu. Jakmile vůz jede v elektrickém režimu s nulovými emisemi (ZEV), rozsvítí se pod vnitřním zpětným zrcátkem modrá kontrolka viditelná zvenku, takže vozidlo může být v provozu identifikováno jako vůz jedoucí v režimu ZEV. Díky tomuto specifickému rysu mají řidiči nového SUV C5 Aircross Hybrid snadnější přístup do zón s omezeným provozem v městských centrech.
 • Napravo od automatické převodovky je do středové konzoly zabudován volič režimů, který řidiči nabízí možnost volit mezi několika režimy jízdy a kombinovat tak spalovací a elektrický motor, nebo je používat zvlášť: režim Electric (ZEV) pro tichou a plynulou jízdu, Hybrid pro všestrannost a účinnost, Sport pro dynamiku. Ve výchozím nastavení probíhá přepínání mezi elektrickým a spalovacím motorem automaticky v závislosti na úrovni nabití baterie a požadavku řidiče.
 • Digitální 12,3″ přístroj a 8″ středový dotykový tablet s kapacitním displejem používají novou grafiku, která posiluje exkluzivní vzhled této hybridní plug-in verze a podtrhuje hybridní plug-in technologii kombinující to nejlepší z režimu se spalovacím a elektrickým motorem. Tato grafika zobrazuje v reálném čase a velmi srozumitelně jízdní režim vozu.

3. VRCHOLNÝ ZÁŽITEK Z KOMFORTU

MULTIFUNKČNÍ VYUŽITÍ: VĚTŠÍ MOBILITA PRO KLIDNOU JÍZDU S ELEKTROMOTOREM PŘI BĚŽNÝCH KAŽDODENNÍCH CESTÁCH A SE SPALOVACÍM MOTOREM V PŘÍPADĚ potřeby

Nový C5 Aircross SUV Hybrid představuje nabídku přizpůsobenou pro všechna použití, pro každodenní i neočekávané cesty, svobodně a bez omezení. Tato hybridní verze nabízí potěšení z tichého nastartování a jízdy s nulovými emisemi CO2, s možností ujet v režimu s nulovými emisemi (ZEV) 50 kmi, což je dojezd v elektrickém režimu, který je vhodný pro většinu běžných denních cest uživatelů, rychlostí až 135 km/hod. Je tak možné týden jezdit na běžné krátké vzdálenosti bez použití spalovacího motoru a vůz dobíjet podle potřeby, doma, v práci nebo na veřejném nabíjecím terminálu.

100% elektrický režim přináší řidiči  – kromě potěšení z běžných cest v elektrickém režimu bez emisí CO2 a se značnou úsporou provozních nákladů – i možnost přístupu do zón v centrech měst s omezeným vjezdem, do nichž je stále častěji zákaz vjezdu pro vozy se spalovacím motorem: hybridizace nabízí větší mobilitu, od krátkých denních přesunů po dlouhé cesty po silnici nebo dálnici.

Specifická funkce v rozhraní dotykové obrazovky ë-Save umožňuje řidiči naplánovat cesty včetně využití rezervy elektrické energie (10 km, 20 km nebo plná baterie) kdykoliv během cesty, zejména pokud ho čeká přejezd městské zóny, ať už během cesty, nebo na jejím konci.

Zákazníci tak mají k dispozici to nejlepší z obou typů energie: pro běžné každodenní cesty mohou používat plně elektrický režim s ideálním dojezdem 50 kmi, ale mohou rovněž cestovat na velkou vzdálenost, odjet na víkend nebo na dovolenou bez strachu, zda budou mít kde vůz dobít, protože mohou přepnout na úsporný a výkonný spalovací motor.

A pro stále větší klid se na 70 % nabíjecí kapacity baterie vztahuje záruka na 8 let nebo do ujetí 160 000 km.

4. CESTOVÁNÍ V TŘÍDĚ ë-COMFORT NEBOLI PROGRAM CITROËN ADVANCED COMFORT® DOTAŽENÝ K VRCHOLU

 • MODERNÍ TECHNOLOGICKÁ ELEKTRICKÁ MOBILITA

Citroën a komfort, to je příběh, který trvá již více než 100 let. Autoři koncepce nového SUV C5 Aircross se řídili programem Citroën Advanced Comfort® a v každé fáze vývoje posilovali složky přispívající k jeho komfortu. Nové SUV C5 Aircross Hybrid jde ještě dále a nabízí moderní technologickou elektrickou mobilitu, která zvyšuje komfort a všestrannost použití: jde o mobilitu ve třídě ë-Comfort. Ta umožňuje běžné cesty v plně elektrickém režimu, v dokonale izolaci od silnice a vnějšího světa, v tichém prostředí jako v bavlnce: veškeré vnější zdroje stresu jsou odfiltrovány. V elektrickém režimu jsou všechny překážky odstraněny; cestující jsou obklopeni aurou klidu. Tichý provoz, plynulost rozjezdu vozu, potěšení z jízdy, příjemné odpružení, měkké sedačky Advanced Comfort, absence vibrací na palubě, ergonomie a snadné používání rozhraní a služeb, to vše přispívá k posílení komfortu na palubě pro všechny cestující.

ë-Comfort je zárukou jízdy v elektrickém režimu a:

 • nulových emisí CO2, které splňují požadavky dané environmentálním a ekologickým myšlením zákazníků,
 • nulového hluku a nulového zápachu pro zajištění optimálního akustického a čichového komfortu při jízdě v elektrickém režimu ve městě,
 • nulových vibrací, nulových otřesů, nulového řazení pro dokonale plynulou jízdu,
 • okamžitě dostupného točivého momentu pro stimulující pocity z řízení,
 • dálkově programovatelných služeb pro každodenní klid.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je schopno jízdy v městských zónách v režimu ZEV, ale současně je vhodné i pro nečekané delší cesty. Před řidiči tak stojí nová pozvánka k cestování, bez stresu, v klidu a pohodě.

Aby bylo možné okolí upozornit na pohyb v elektrickém režimu a vyhovělo se předpisům, je nové SUV C5 Aircross Hybrid vybaveno systémem specifického zvukového signálu při jízdě do 30 km/hod. Díky tomuto zvukovému podpisu 100% elektrického režimu mohou chodci vůz slyšet a zároveň jde o vylepšení jeho moderního technologického vzhledu. Tento zvuk není uvnitř tohoto „Silent Urban Vehicle“ slyšet, takže je na palubě zachován akustický komfort.

 • mobilitA POSILUJÍCÍ veškeré výhody komfortu SUV C5 Aircross

Nové SUV C5 Aircross Hybrid kombinuje ë-Comfort s veškerými komfortními funkcemi verzí se spalovacím motorem. V režimu ZEV, v obecně nejvíce stresujících situacích při jízdách po městě nebo na krátkých cestách, je dosaženo vyššího akustického komfortu a ticho na palubě neruší žádné vibrace. Díky akustickým vrstveným sklům předních oken, které jsou součástí sériové výbavy nového SUV C5 Aircross Hybrid, se posádka cítí ještě více jako v bavlnce, pohodlně chráněna před ruchem vnějšího světa.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, které je vybaveno tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy®, si dokáže zkrotit všechny možné překážky, od výmolů přes kanály po retardéry a jiné nerovnosti, v klidu a bez námahy, jako kdyby posádka seděla na tichém a dynamickém létajícím koberci. Hydraulické dorazy, které vzešly ze zkušeností značky Citroën v automobilových závodech, zajišťují lepší tlumení nárazů. Poprvé byly představeny, vyzkoušeny a otestovány u vítězných vozů ZX Rally Raid, především v Rallye Dakar v roce 1994, dnes se používají u vozu C3 WRC. Citroën tedy při vývoji této technologie tlumičů využil své zkušenosti a know-how svých inženýrů. Jejich cílem je zlepšit kvalitu odfiltrování, která je pro Citroën typická a kterou si zákazníci značky velmi cení. V rámci vývoje tlumičů s progresivními hydraulickými dorazy® bylo přihlášeno 20 patentů.

V hybridní verzi je nové SUV C5 Aircross Hybrid vybaveno víceramennou zadní nápravou, která je zárukou účinného a bezpečného chování a zajišťuje vynikající stabilitu bez ohledu na vnější podmínky.

Pocit komfortu na palubě se odvíjí rovněž od sedadel. Cestující pohodlně usazení na sedadlech Advanced Comfort si užívají výjimečného pohodlí sedadla, které jsou charakteristickým znakem kabin vozů Citroën:

 • vizuální komfort díky polstrování, jehož kvalita je viditelná na první pohled,
 • komfort při dosednutí s měkkou pěnou o tloušťce 15 mm,
 • dynamický komfort se strukturovanou pěnou zhuštěnou na povrchu v kombinaci s pěnou o vysoké hustotě uprostřed sedadel pro měkkost, podporu a komfort po celou dobu používání,
 • komfort z hlediska držení těla s širokými sedadly a opěradly, lepší opora a několik možností nastavení sedadel.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid nabízí všechny výhody vozů SUV C5 Aircross z hlediska prostornosti a modularity. Samostatná zadní sedadla stejné velikosti, která jsou podélně posuvná, sklopná a odnímatelná, zůstávají i v hybridní verzi jednou ze specifik SUV C5 Aircross v tomto segmentu. Výjimečná modularita interiéru byla zachována a objem zavazadlového prostoru zůstává díky důvtipnému uložení baterie pod kabinou „Best in Class“. Zavazadlový prostor nového SUV C5 Aircross Hybrid má objem od 460 do 600 litrů v závislosti na poloze sedadel a je tedy největší v segmentu hybridních C-SUV a jeden z nejlepších v tomto segmentu, bez ohledu na použitý typ motoru. Díky kloubově uchycené podlaze zavazadlového prostoru pro snadné uložení nabíjecího zařízení nabízí nové SUV C5 Aircross Hybrid po sklopení zadních sedadel rovnou podlahu, nákladová délka pak činí 190 cm a je tedy přesně stejná jako u verze se spalovacím motorem. Díky tomuto důmyslnému spojení jde o nejpohodlnější a nejvariabinější hybridní SUV ve svém segmentu.

Nové moderní SUV Citroën C5 Aircross nabízí širokou škálu špičkových podpůrných prvků řízení – celkem 20 technologií zvyšujících komfort na palubě a bezpečnost a usnadňujících řízení bez ohledu na vnější podmínky. Jde zejména o Highway Driver Assist, systém autonomního řízení 2. stupně, vhodný zejména do přetíženého městského provozu a na dálnice, který umožňuje řidiči částečně předat řízení samotnému vozu, jeho jedinou povinností je dál sledovat provoz na silnici.

 • PLYNULOST ELEKTRICKÉHO ŘÍZENÍ

Motorizace nového SUV C5 Aircross Hybrid je úsporná, s velmi nízkými emisemi CO2 39 ​​g/km1 (cyklus WLTP). Tato motorizace je mimořádně výkonná a za všech okolností dynamická díky kombinaci benzínového motoru PureTech 180, který splňuje nejnovější emisní normu Euro 6, a elektrického motoru 80 kW umístěného mezi benzínovým motorem a elektrifikovanou převodovkou ë-EAT8. Baterie elektrického motoru o výkonu 13,2 kWh je vysokonapěťová lithium-iontová baterie 200 V. V hybridním režimu oba motory spojují své síly, aby poskytly kombinovaný výkon 225k přenášený na přední nápravu, kontrolovanou spotřebu paliva a větší potěšení z jízdy. Točivý moment 320 Nm je k dispozici nepřetržitě. Benzínový motor je vybaven startovacím alternátorem, který zaručuje okamžité a tiché nastartování motoru.

Rychlá a účinná elektrifikovaná automatická převodovka ë-EAT8 je modernější verzí převodovky EAT8 s optimalizovaným řazením převodů díky vícekotoučové mokré spojce, která zvyšuje plynulost a potěšení z jízdy, s okamžitou dostupností točivého momentu 320 Nm.

Je opatřená funkcí Brake, která vozu umožňuje zpomalovat bez sešlápnutí brzdového pedálu, aby se zvýšil dojezd v režimu s nulovými emisemi (ZEV). Tento systém umožňuje rekuperaci energie dostupné během brzdicí a zpomalovací fáze, na rozdíl od verzí s benzínovým motorem. Částečně se tak dobíjí baterie a zvyšuje se dojezd v elektrickém režimu.

 • OPTIMALIZOVANÁ DOBA NABÍJENÍ PRO SNAZŠÍ DOBÍJENÍ

Došlo k optimalizaci doby nabíjení: pomocí klasické domácí zásuvky se baterie nabije přes noc, od 4 hodin (zásuvka Green’up™ Legrand 14 A) do 7 hodin (standardní zásuvka). Pomocí Wall Boxu 32 A, který lze zakoupit nebo si ho pronajmout, a nabíječky 7,4 kW, jež je součástí volitelné výbavy, se baterie dobíjí rychleji, a to za méně než 2 hodiny.

Nabíjení je snazší, lze ho naprogramovat nebo přesunout na pozdější dobu, aby se například využilo výhodnějších cen elektřiny (mimo špičku). Naprogramování se provádí prostřednictvím tabletu v kabině nebo prostřednictvím aplikace My Citroën. Nabíjení usnadňuje vylepšená ergonomie krytu a umístění nabíjecích kabelů pod podlahou zavazadlového prostoru. V krytu nabíjecího otvoru je umístěna světelná lišta, jejíž barva se mění podle stavu nabití baterie, takže lze celý proces snadno sledovat. Ke stejnému účelu slouží i aplikace My Citroën.

 • INTUITIVNÍ ROZHRANÍ PRO VĚTŠÍ KLID

Citroën společně s uvedením nového hybridního plug-in motoru nabízí řidiči i jasná a intuitivní rozhraní, která jsou dobře čitelná, srozumitelná a snadno se používají. Cíl je jednoduchý: posílit spojení mezi řidičem a vozem, zmodernizovat hnací ústrojí, zjednodušit všechny interakce a běžné operace, aby se nové SUV C5 Aircross Hybrid stalo hravým, intuitivním a stimulujícím prodloužením domova.

Řidič má k dispozici speciální režim na 12,3″ digitálním přístroji, kde si může zobrazit jednotlivé prvky související s hybridním režimem: měřič výkonu, ukazatel nabití baterie a množství benzínu v nádrži, dojezd v elektrickém a benzínovém režimu, diagramy toku energie. Když se vozidlo nabíjí, zobrazuje se na přístroji zbývající doba nabíjení do dosažení plného nabití (v hodinách a minutách), rekuperovaný dojezd v elektrickém režimu (v km), míra nabití baterie (v %) a rychlost nabíjení baterie (v km/h).

Kromě toho má nové SUV C5 Aircross Hybrid k dispozici zvláštní stránky v dotykovém tabletu pro správu nastavení parametrů hybridního režimu, přístupné přímo pomocí tlačítka pod dotykovým displejem. Zobrazují se energetické toky ilustrující provozní stav hybridního systému, statistika spotřeby elektrické energie a paliva, přístup k funkci ë-Save a nastavení odloženého nabíjení baterie.

 • SLUŽBY KONEKTIVITY PRO JEDNODUŠŠÍ KAŽDODENNÍ ŽIVOT

Služby konektivity nového SUV C5 Aircross Hybrid vám umožní vychutnat si jeho komfort bez omezení, hladce a plynule, cestovat v klidu a pohodě. Poskytují skutečnou kontinuitu mezi mobilními přístroji zákazníka a jeho vozem. Tyto služby zahrnující celý ekosystém elektrifikace výrazně zjednodušují používání vozidla.

 • Citroën Connect Box: tato služba nabízí běžné denní asistenční služby, nouzové volání, systém dálkového ovládání ë-remote control umožňující pomocí aplikace My Citroën svůj vůz kontrolovat (dálkové zamykání / odemykání, programování nabíjení a předehřívání nebo předchlazování pro optimalizaci dojezdu v elektrickém režimu, zjišťování stavu nabití baterie a množství paliva v nádrži, počtu ujetých kilometrů a polohy vozidla).
 • Citroën Connect Nav: navigační on-line systém Citroën Connect Nav se zobrazením provozu a nebezpečných zón v reálném čase je speciálně obohacen o informace spojené s elektrifikací vozu. Nabízí zejména body zájmu (POI) s nabíjecími stanicemi, dále čerpací stanice a grafiku zobrazující dosah podle úrovně nabití baterie, aby bylo možné lépe řídit dojezd vozidla v plně elektrickém a hybridním režimu.
 • Mirror Screen tato funkce nabízí rozšířenou konektivitu na palubě, s protokoly funkce Mirror Screen Apple Carplay a Android Auto, které umožňují snadný přístup ke všem aplikacím kompatibilním s chytrým telefonem uživatele prostřednictvím dotykového displeje vozu.

5. VEŠKERÝ KOMFORT HYBRIDNÍHO PLUG-IN VOZU CITROËN DOSTUPNÝ OD 39 950 € (ve Francii)

Citroën, nespecializovaná značka vyrábějící běžné automobily, se inspiruje uživatelskými zvyklostmi zákazníků a jejich očekáváním z hlediska technologií, šetrného přístupu k životnímu prostředí a přechodu na nové zdroje energií.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, který v sobě spojuje nadstandardní technologie a konkurenceschopné provozní náklady, je k dispozici na objednávku ve Francii od 39 950 €, ve dvou verzích Feel a Shine Pack pro soukromé zákazníky a ve dvou verzích Business a Business+ pro firemní zákazníky. Řada SUV C5 Aircross je tak k dispozici se 3 typy motorů: benzínovým, dieselovým a plug-in hybridním. Hybridní plug-in verze dokonale zapadá do současné řady SUV C5 Aircross, výsledkem je široká nabídka pro soukromé i firemní zákazníky.

TECHNICKÉ VLASTNOSTI

–          Hybrid 225 ë-EAT8

–          Benzínový motor: PureTech 180 S&S Euro 6180 k (132 kW)

–          Elektrický motor: 110 k (80 kW) zabudovaný mezi benzínovým motorem a převodovkou

–          Kumulovaný výkon: 225 k (165 kW)

–          Baterie: vysokonapěťová 200 V Li-Ion 13,2 kWh

–          Převod 4×2 na přední kola

–          Točivý moment elektromotoru: 320 Nm

–          Elektrifikovaná automatická převodovka ë-EAT8

–          Dojezd v režimu ZEV: 50 kmi (fungování do rychlosti 135 km/hod) – cyklus WLTP

–          Emise CO2: 39 g/kmi – cyklus WLTP

–          Smíšená spotřeba: 1,7 L/100 kmi – cyklus WLTP

–          Doba nabíjení:

o   méně než 2 hodiny přes Wall Box 32A, s příplatkovou nabíječkou 7,4 kW

o   4 hodiny přes zásuvku 14 A typu Green’up™ Legrand, se sériovou nabíječkou 3,7 kW

o   7 hodin přes standardní domácí zásuvku 8 A, s nabíječkou 3,7 kW

 

[1] Odhadované údaje uváděné pouze pro informační účely a podléhající schválení (probíhající zkušební cyklus WLTP).

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA! PŘEJEZD AMERIKY VE VOZE TRACTION AVANT ODSTARTOVAL V MUZEU CONSERVATOIRE CITROËN

ZAČÍNÁ AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA!...

Start expedice Aventure Citroën Terra America proběhl května v muzeu Conservatoire Citroën v Aulnay-sous-Bois. Dvě odvážné ženy přejedou ve voze Traction Avant 11B z roku 1956 americký kontinent...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3 NÁKLADOVÉHO PROSTORU VE 100% ELEKTRICKÉM REŽIMU

NOVÝ CITROËN Ë-JUMPER: AŽ 17 M3...

Citroën pokračuje v elektrické ofenzívě 2020 a přichází s vozem Nový ë-Jumper – 100% ëlectric. Tento úspěšný model je 3. elektrifikovaným užitkovým vozem a 6. elektrickým modelem, který...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT „VZHŮRU NA CËSTU“ V PŘEDPREMIÉŘE PŘED ZAHÁJENÍM PRODEJE!

NOVÝ CITROËN C4 a Ë-C4: REKLAMNÍ SPOT...

Citroën zveřejnil spot „Nový Citroën C4, vzhůru na cëstu“. Scénář je inspirován pocity, které pohodlí vozů Citroën vyvolává, vrací každého do dětství a působí na všechny generace....