Nissan předvedl elektrický ekosystém, který má za cíl přinést budoucnost řízení již dnes

  • Světový lídr ve výrobě elektromobilů na měsíc ovládl Tenerife, aby se podělil o svou vizi budoucnosti bez emisí.
  • Více než 12 000 nových zákaznických objednávek Nissanu LEAF v Evropě za pouhých 90 dní
  • Nissan e-NV200 s novou baterií poskytující firmám o 100 km větší dojezd jde do prodeje na jaře 2018

 

Pouhé tři měsíce po odhalení svého ambiciózního elektrického ekosystému společnost Nissan tuto technologii předvedla v akci.

Na španělském ostrově Tenerife uspořádal akci Nissan Electric Ecosystem Experience demonstrující důvěru značky Nissan ve vizi Nissan Intelligent Mobility, která má změnit způsob, jakým lidé řídí, i způsob, jakým všichni žijeme, a vytvořit více vzrušující a udržitelnou budoucnost.

Hlavním cílem akce Nissan Electric Ecosystem Experience bylo umožnit VIP osobám, aby se projely v novém Nissanu LEAF, nejprodávanějším 100% elektrickém vozidle na světě, i vylepšeném modelu e-NV200, který uživatelům díky nové 40kWh baterii poskytuje o 100 km delší dojezd. Nissan také zveřejnil nové informace ohledně svých plánů v oblasti infrastruktury a energie.

Philippe Saillard, generální ředitel prodeje a marketingu společnosti Nissan Europe, to komentuje takto: „Nissan před skoro deseti lety odstartoval elektromobilovou revoluci. Za tu dobu jsme prodali více elektromobilů než kterýkoli jiný výrobce na světě. Ale je to teprve začátek. Skrze naše automobily a investice do služeb v oblasti infrastruktury a energie chceme expandovat mimo automobilový průmysl a změnit způsob, jakým všichni žijeme. Toto je elektrický ekosystém a v rámci naší vize Nissan Intelligent Mobility dosáhneme revoluce v průmyslu a moderním životě, jak ho známe.“

Nissan ve spolupráci s institutem Institute of Technology and Renewable Energies (ITER) hostuje akci Electric Ecosystem Experience v komplexu ITER na Tenerife. ITER má 25 let zkušeností v oblasti inženýrství a telekomunikací a vytvořil bioklimatický areál poháněný obnovitelnou energií z větrných farem a solárních panelů.

Nový Nissan LEAF

Hvězdou akce Nissan Electric Ecosystem Experience byl nový Nissan LEAF – ikona vize Nissan Intelligent Mobility. Tento nejprodávanější elektromobil na světě má dojezd 378 km podle NEDC a je také prvním vozem, který prošel testem WLTP.  Na jedno nabití nyní ujede 270 km v kombinovaném prostředí (město a dálnice) a 415 km v městských podmínkách, takže poskytuje vzrušující zážitek z jízdy a současně snižuje strach z omezeného dojezdu. Nissan LEAF je plný důmyslných technologií včetně pokročilé asistenční funkce ProPILOT pro bezpečnější a pohodlnější jízdu.

Technologie e-Pedal vozidla řidičům umožňuje jednoduše zrychlovat a brzdit pomocí jediného pedálu a průběžně rekuperovat energii. Funkce ProPILOT Park umožňuje autonomní parkování stisknutím tlačítka. Nový LEAF je díky více než 12 000 objednávkám od zákazníků, které byly zatím přijaty, ačkoli se nový model v evropských showroomech objeví až počátkem února 2018, již nyní pro Nissan obrovským úspěchem.

Vylepšená 100% elektrická dodávka Nissan e-NV200

Dalším novým produktem na akci Nissan Electric Ecosystem Experience je vylepšený Nissan e-NV200, který je nyní vybaven novou 40kWh baterií. Nyní nabízí dojezd až 280 km podle NEDC* – o 60 % více než dříve – s nezměněným nákladovým prostorem a kapacitou a jednostupňovou převodovkou, díky které je řízení jednodušší a bezpečnější. Vylepšený model e-nv200 prošel testem WLTP s výsledkem 301 km v městském cyklu a 200 km v kombinovaném cyklu. Zásadně podpoří transformaci center měst díky tomu, že firmám a profesionálním řidičům umožní 100% elektrifikovat závěrečnou fázi přepravy.

Model e-NV200 napájený 40kWh baterií se ve vybraných evropských zemích začne prodávat od ledna 2018 a první zákazníci si ho převezmou na jaře 2018.

Obě vozidla jsou 100% elektrická a bez emisí, což společnosti Nissan umožňuje dostát svému závazku omezit množství CO2 na světě a vybudovat udržitelnější prostředí pro všechny.

Nissan se nadále zaměřuje na infrastrukturu elektromobilů

Společnost Nissan na akci Futures 3.0 oznámila svůj plán v příštích 18 měsících rozšířit svou současnou venkovní nabíjecí síť o 20 %. S využitím standardu pro rychlé nabíjení elektromobilů CHAdeMO společnost Nissan již pomohla vybudovat nejkomplexnější nabíjecí síť v Evropě sestávající z více než 4700 rychlonabíječek nainstalovaných napříč regionem.

Společnost se ve spolupráci se svými hlavními partnery, majiteli firem a místními správami napříč Evropou snaží zajistit, aby budoucí instalace co nejvíce zvýšily pohodlí řidičů. Nová nabíjecí místa se budou nacházet na dálnicích a v klíčových evropských městech. Společnost Nissan se účastní 11 celoevropských projektů, jejichž cílem je vytvořit sítě s rychlými nabíječkami (více podrobností o těchto projektech naleznete v příloze).

Průlom v poskytování energie „zdarma“ řidičům elektrických vozidel díky energetickým partnerstvím

Společnost Nissan také znovu zdůraznila svůj odvážný cíl nabízet zákazníkům bezplatně energii pro jejich elektromobily, který odhalila na akci Futures 3.0.

Tento revoluční způsob ježdění začala společnost testovat v průběhu loňského roku v Dánsku. Nyní je součástí nabídky pro všechny firemní zákazníky v této zemi. Při použití technologie obousměrného nabíjení Nissan mohou zákazníci čerpat energii z elektrické sítě pro napájení svého vozu nebo dodávky a následně ji „prodávat“ zpět do sítě, aby ji mohli využívat ostatní. To znamená, že poté, co firma zaplatí nominální poplatek za instalaci nabíječky V2G, již nebude platit žádné další náklady na palivo či energii a bude pouze čerpat bezplatnou energii pro své elektromobily.

A Dánsko je jen začátek. Ve Velké Británii společnost Nissan ve spolupráci s OVO Energy umožnila zákazníkům nákup domácí energetické jednotky xStorage, s jejíž pomocí mohou energii „prodávat“ zpět do sítě, za zvýhodněnou cenu. Uživatelé si tak mohou přivydělat průměrně 647 euro ročně.

Společnost Nissan již zkoumá i další příležitosti v Evropě, které jí pomohou z energie zdarma učinit milník pro budoucnost.

Nissan i nadále vyznává CSR  

Jednotky xStorage Home, které jsou nainstalovány v každém domě v ITER, budou součástí pilotního projektu v rozvojové zemi v Africe. Ten pomůže poskytovat udržitelnou energii místním komunitám v rozvojových zemích, které dnes nemají přístup k energii. Komunity tak získají lepší přístup k základním potřebám, jako je vzdělávání a lékařská péče.

Kromě toho společnost Nissan Europe v souladu se svými cíli udržitelnosti představila koncept založený na dodávce Nissan e-NV200. Toto vozidlo je vybaveno pevným energetickým úložištěm a lze ho v případě velkého výpadku nebo narušení dodávky energie nebo poruchy v síti použít jako mobilní, udržitelný záložní zdroj energie.

Tyto dva pilotní projekty proběhnou v roce 2018, a pokud se prokáže, že jsou prospěšné, společnost Nissan na nich bude dále stavět.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Česká firma dodá vozidla Nissan polské armádě

Česká firma dodá vozidla Nissan polské...

Česká společnost GLOMEX Military Supplies (Glomex MS) dodá v příštích třech letech polské armádě více než 500 kusů speciálně upravených terénních pick-upů Nissan Navara. Vítězství ve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová éra v nakupování aut Nissan poskytne balíček 10leté záruky na všechny nové crossovery

Nová éra v nakupování aut Nissan...

Dnešním dnem startuje program Budoucnost pod kontrolou japonské automobilové značky Nissan. Ta bude ode dneška poskytovat pro své vozy Qashqai, nový Juke a X- Trail unikátní balíček 10leté...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select zakončil svůj druhý rok působení na českém trhu celkovým meziročním růstem + 19 %. V roce 2019 se v rámci programů Emil Frey Select,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala loňské celoroční prodeje

Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala...

Letos plánuje prodat až 12 000 zánovních aut Více než dva měsíce před koncem roku se povedlo značce Mototechna, která se orientuje na prodej zánovních aut v České republice a na Slovensku,...