Na ženevské autosalonu se 1.března představí specielní edice Citroën C4 Cactus Rip Curl: 100% outdoorová verze: do prodeje již v průběhu 1. pololetí 2016

Jde o přirozené setkání dvou značek, které vyvíjí designové a současně technické produkty.

1citrcakautda900

1citrcakautdb900

Speciální edice jedinečného crossoveru Citroën C4 Cactus

– byla při této příležitosti vybavena systémem Grip Control, který mu zajišťuje větší pohyblivost, a stylovými prvky posilujícími jeho 100 % outdoorový charakter.

Citroën C4 Cactus, crossover nového typu, který změnil automobilový svět, pokračuje ve vývoji své modelové řady a ve světové premiéře vystavuje speciální edici, která vznikla ve spolupráci mezi značkou Citroën a firmou Rip Curl, světovou jedničkou ve světě potřeb pro surfování.

Citroën hodlá spojením se značkou Rip Curl

– jejíž jméno evokuje surfování již od roku 1969, posílit „outdoorový“ duch vozu C4 Cactus o expresivnější a radikálnější verzi. Citroën takto nabízí zájemcům o tento model vůz, který je výrazný, technologický a výkonný, je určen pro volný čas a přináší pohodu a uvolnění. Tato filozofie plně souzní se značkou Rip Curl, která se zrodila v australském městě Torquay, jen několik hodin jízdy autem od legendární surfařské zátoky „Cactus Bay“.

Obě značky uznávají společné hodnoty, kterými jsou tvorba a inovace, a rovněž stejné nadšení pro dobrodružství (které Rip Curl označuje jako „The Search“, tedy hledání perfektní vlny), jež zákazníky pobízí k tomu, aby se vydali na cestu „kamkoliv, kdykoliv…“. Sblížení mezi značkami Rip Curl a Citroën se tak jeví zcela přirozené a ještě více nyní, kdy je řada C4 Cactus vybavena systémem Grip Control.

Grip Control, posílená schopnost pohybu vyzývající k úniku

Velkou novinkou u 100 % outdoorové verze Citroën C4 Cactus Rip Curl je posílená schopnost pohybu spojená s nejvýkonnějšími motory vozu C4 Cactus a ruční převodovkou (verze PureTech 110 S&S BVM nebo verze BlueHDi 100 BVM). Citroën C4 Cactus Rip Curl je exkluzivně opatřen systémem Grip Control a specifickými pneumatikami Mud & Snow zlepšujícími pohyb v obtížném terénu (pneumatiky Goodyear 205/50 R17 89V – Vector 4Seasons).

Systém Grip Control umožňuje využít inteligentní posílenou pohyblivost v režimu Terén. Jde o vylepšený protiprokluzový systém zabudovaný do počítače ESP. Řídí pohyblivost předních kol a disponuje několika režimy, které se mohou přizpůsobit danému terénu.

Řidič si pomocí ovládacího kolečka Grip Control uprostřed palubní desky vybírá z pěti uživatelských režimů:

  • • STANDARD: pro řízení na prosluněných pobřežních silnicích, v horských zatáčkách nebo bulvárech v centrech měst … Tento režim je určen pro řízení v běžných podmínkách s nízkou mírou prokluzu. Systému Grip Control rovněž umožňuje automaticky se přizpůsobit stavu silnice;
  • • PÍSEK: pro cestu co nejblíž k nejkrásnějším surfařským zátokám… Tento režim zachovává prokluzování obou hnacích kol současně, aby se vůz mohl pohybovat po sypkém povrchu a nedošlo k uvíznutí. Je funkční až do rychlosti 120 km/hod, potom se přepne do režimu „Standard“;
  • • TERÉN: pro pohodovou jízdu na kluzkém povrchu (bláto, mokrá tráva, nezpevněná cesta)… Tento režim působí jako diferenciál s omezeným prokluzem (DGL) a usnadňuje rozjezd vozidla ve zvláštních podmínkách přenesením maxima točivého momentu na kolo s větší přilnavostí. Je aktivní do rychlosti 80 km / hod., potom automaticky přepne do režimu „Standard“;
  • • SNÍH: pro cestu do nejkrásnějších lyžařských středisek…Tento režim přizpůsobí okamžitě prokluz každého předního kola konkrétním podmínkám přilnavosti a umožní tak bezpečnou a klidnou jízdu na zasněžených silnicích. Jakmile vozidlo dosáhne 50 km/hod, systém se přepne do režimu „Standard“;
  • • ESP OFF: umožňuje vypnout ESP (funkční do rychlosti 50 km/hod).

Citroën C4 Cactus Rip Curl je díky své větší schopnosti pohybu příslibem nevídaných zážitků za volantem bez ohledu na roční dobu nebo cíl cesty a současně se výrazně odlišuje svým vzhledem trendového kompaktního SUV!

Funkční a moderní design

Citroën C4 Cactus Rip Curl může spoléhat na svůj jedinečný design, v němž se snoubí funkčnost a krása. Tato speciální edice spojuje modernost a dynamičnost odkazující na svět windsurfingu. Vizuálně se uvnitř i zvenku odlišuje svými specifickými znaky, kterými jsou: bílé kryty zpětných zrcátek, bílý střešní nosič, leskle bílá samolepicí fólie vertikálně umístěná na předním blatníku a spojující geometrické motivy a logo Rip Curl. Stejný motiv s bílým nápisem Rip Curl se horizontálně objevuje na zadním postranném okénku. Touto grafikou je vůz plně ukotven ve světě surfování.

Citroën C4 Cactus Rip Curl je rovněž opatřen šedým hliníkovým ochranným štítem vpředu a vzadu

– který posiluje jeho dravý dobrodružný duch. Stylový a funkční prvek Airbump®, díky němuž je C4 Cactus snadno rozpoznatelný a navíc mu chrání karoserii, je zde standardně v černé verzi, ale za příplatek může být i v jiných odstínech (Dune, Chocolate a Grey), aby si každý zájemce mohl stvořit vlastní Citroën C4 Cactus Rip Curl na míru. Při uvedení vozu na trh je v nabídce pět odstínů karoserie: Olive Brown / Černá Obsidien / Červená Arden / Šedá Aluminium / perleťová Bílá Perle. Na konci roku má Citroën nabídku doplnit o nový odstín Baltic Blue, který povýší linie vozu Citroën C4 Cactus Rip Curl opět o něco dál.

V kabině vozu Citroën C4 Cactus Rip Curl

– se objevují prvky ve stimulujícím a dynamizujícím odstínu Pulp Orange. Bezpečnostní pásy Pulp Orange kontrastují se sedadly, které mohou být sériově v látkovém čalounění Mica Grey nebo za příplatek v kombinaci kůže Back / látka Black. Stejný odstín se objevuje na podlaze. Koberečky jsou zdobené prošitím Pulp Orange a štítkem s logem surfařské značky. Aby se posílil kontrast s kabinou ve verzi Stone Grey, jsou reproduktory opatřeny lištami Pulp Orange. A konečně svět zavazadel a tedy i cestování připomíná palubní deska, kterou tvoří místo řidiče zbavené přebytečných ovladačů, jež jsou seskupeny na dotykovém 7palcovém displeji, a víko přihrádky před sedadlem spolujezdce (TOP BOX), které je zpracováno podobně jako cestovní kufry, s popruhy a čepy.

Bohatě vybavená nová edice C4 Cactus Rip Curl

– vychází z 3. úrovně výbavy „Shine“ vozu Citroën C4 Cactus. Přebírá od ní hlavní prvky a (v závislosti na daném trhu) je opatřena řadou technologií (zadní parkovací asistent, automatická klimatizace, samočinné rozsvícení světel a spouštění stěračů, navigační systém, audio systém MP3 se 6 reproduktory, tempomat a omezovač rychlosti, zatmavená skla,…). Aby Citroën C4 Cactus Rip Curl zůstal v dokonalém propojení s přírodou a kabina byla při cestách zalita světlem, je sérově vybaven (v závislosti na daném trhu) panoramatickým střešním oknem s vysokou tepelnou ochranou, která dokáže absorbovat vliv tepla.

Citroën C4 Cactus Rip Curl, jenž se na trh dostane v průběhu 1. pololetí 2016, bude během ženevského autosalonu, který se koná od 1. do 13. března 2016, vystaven na stánku Citroën (Hala 6).

Značka CITROËN

Citroën je globální nespecializovaná automobilová značka, která od roku 1919 rozdává optimismus a vyznačuje se kreativitou a odvahou. Tyto hodnoty využívá ve prospěch pohody svých zákazníků, jimž odjakživa přináší nové odpovědi na otázky, které s sebou každá doba přináší. Dnes Citroën nabízí modely, pro něž je nejdůležitější design, komfort a technologická inteligence, ale také plynulý a transparentní vztah se zákazníky, o čemž svědčí i internetová stránka věnovaná názorům zákazníků Citroën Advisor. Citroën, to je také 10 000 prodejen a servisů ve více než 90 zemích a téměř 1,2 milionů vozů prodaných v roce 2015. Je to také 8 titulů v Poháru konstruktérů ve WRC a v roce 2015 již 2. titul v řadě v Poháru konstruktérů ve WTCC.

Značka RIP CURL

Brian Singer a Claw Warbrick vytušili na konci 60. let, že by mohli spojit obchod a vášeň pro windsurfing a zamířit na nově vznikající trh surfařů. Jejich cílem bylo vytvořit podnik, který by financoval jejich sportovní aktivity a cestování díky výrobě surfařských prken a kombinéz. Filozofií značky je Search (hledání, zkoumání), které je jejím motorem, pokud jde o vývoj a vizi. Rip Curl je dnes lídrem na trhu se surfařskými kombinézami, které firma distribuuje po celém světě, na 5000 prodejních míst, z toho v 341 případech jde o jejich vlastní obchody. Rip Curl má ve své stáji ty nejlepší profesionální surfaře, jako jsou mistři světa Tom Curren, Gabriel Medina nebo Mick Fanning. Cílem značky Rip Curl je dál vytvářet inovativní produkty a každému surfaři umožnit prožít svůj „Search“ za těch nejlepších podmínek.

Aktuality o značce Curl najdete na:

http://www.ripcurl.com

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Přehled toho nejzajímavějšího – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Přehled...

Přehled toho nejzajímavějšího ze ženevského autosalonu 2016, dle našeho moderátora Viktora Tamayo.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Krása v Ženevě

Autosalon Ženeva 2016 – Krása v...

A že se je v Ženevě opravdu na co dívat, nemusíme snad ani připomínat :))

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – BMW M 760 LI, BMW 740Le xDrive, BMW i8, BMW M2 – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – BMW M 760 LI,...

Podívejte se na rozhovor s  Haraldem Hölzem, generálním ředitelem BMW Group ČR a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky BMW, která  v těchto dnech prezentuje své...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Audi SQ7 TDI je s výkonem 320 kW (435 k) a točivým momentem 900 N.m nejvýkonnějším vznětovým SUV na trhu (podrobná informace)

Nové Audi SQ7 TDI je s výkonem 320 kW...

Audi SQ7 TDI bude možné v Evropě objednávat od jara 2016, cena na českém trhu nebyla dosud stanovena.     V technických oblastech je nové Audi SQ7 TDI – v porovnání se svými konkurenty na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford představila 1.března v evropské premiéře na autossalonu v Ženevě nový Ford Kuga, u nás do prodeje koncem letošního roku

Ford představila 1.března v evropské...

Jedná se o technicky vyspělejší, vytříbenější a sportovněji stylizovanou modernizaci jednoho z nejoblíbenějších SUV na evropském trhu. Díky novým či zdokonaleným technologiím je jízda s...