Nové Audi SQ7 TDI je s výkonem 320 kW (435 k) a točivým momentem 900 N.m nejvýkonnějším vznětovým SUV na trhu (podrobná informace)

Audi SQ7 TDI bude možné v Evropě objednávat od jara 2016, cena na českém trhu nebyla dosud stanovena.

Audi SQ7 TDI   Audi SQ7 TDI

Audi SQ7 TDI

V technických oblastech je nové Audi SQ7 TDI

– v porovnání se svými konkurenty na absolutním vrcholu. Nově vyvinutý motor 4.0 TDI používá jako světovou novinku elektricky poháněné dmychadlo, které umožňuje modelu SQ7 TDI vynikající výkony při rozjezdu. Průměrná spotřeba paliva přitom činí 7,4 l/100 km.

„Po zavedení úspěšného modelu SQ5* přinášíme koncept modelu S se vznětovým motorem i do modelové řady Q7. SQ7 TDI s motorem V8 TDI dosahuje hodnot spotřeby paliva šestiválce. Nové technické řešení elektricky poháněného dmychadla v modelu SQ7 TDI je světovou premiérou v tomto segmentu. Audi tak opět dokazuje svůj Náskok díky technice,“ říká Dr. Stefan Knirsch, člen představenstva Audi, zodpovědný za technický vývoj.

Přeplňování: souhra tří dmychadel

Jednotka 4.0 TDI je od základu nově vyvinutá. Kombinuje suverénní výkony s nízkou spotřebou paliva a zaručuje maximální dynamiku. Motor V8 má zdvihový objem 3956 cm3. Obě výfuková turbodmychadla jsou připojována selektivně podle principu postupného přeplňování, u něhož jsou při nízkém a středním zatížení přiváděny výfukové plyny pouze k jednomu turbodmychadlu. Druhé turbodmychadlo je připojeno až při vyšším zatížení. Elektricky poháněné dmychadlo EAV (elektrisch angetriebener Verdichter) doplňuje zejména v oblasti nízkých otáček práci dvou turbodmychadel a umožňuje mimořádně dynamický rozjezd.

Nové SUV dosahuje výkonu 320 kW (435 k) a točivého momentu 900 N.m od 1000 do 3250 min-1 nová měřítka ve svém segmentu. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4,8 sekundy, nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. V kombinovaném cyklu EU vystačí se 7,4 litru paliva na 100 kilometrů. To odpovídá emisím CO2 194 gramů na kilometr.

Koncept přeplňování a elektrická síť: EAV a dílčí okruh s napětím 48 V

Poprvé na světě nalézá v sériově vyráběném vozu uplatnění elektricky poháněné dmychadlo. EAV výrazně podporuje motor 4.0 TDI při rozjezdu a zrychlení ze stavu s nízkým zatížením – to umožňuje ryzí dynamiku bez prodlevy. Dmychadlo EAV je umístěno za chladičem stlačovaného vzduchu v blízkosti motoru. Protože nárůst plnicího tlaku dmychadla EAV nevyžaduje žádnou energii výfukových plynů, může být použito kdykoli. Jedná se tedy o účinné řešení tradiční slabé stránky klasického výfukového turbodmychadla. Díky této technice patří prodleva v reakci turbodmychadla minulosti. EAV poskytuje motoru plnicí tlak, potřebný k dynamickému nárůstu hnací síly, za méně než 250 milisekund. Oběžné kolo kompresoru je roztáčeno kompaktním elektromotorem na 70 000 otáček za minutu. Jednotka 4.0 TDI tak poskytuje nesmírnou hnací sílu bez vnímatelné prodlevy – po přidání plynu je okamžitě k dispozici. To je velká přednost, zejména při rozjezdu.

Poprvé je ve vznětovém motoru Audi použit systém variabilního zdvihu ventilů AVS (Audi valvelift system)

Na vačkových hřídelích sání a výfuku jsou pro každý ventil k dispozici vždy dvě vačky s různými profily. Na straně sání podporuje jeden profil vačky rozjezd ve spojení s EAV, zatímco druhý profil vačky optimalizuje plnění válců, a tím i výkon, ve vysokých otáčkách. Systém AVS na straně výfuku umožňuje připojení druhého výfukového turbodmychadla. Systém postupného přeplňování pracuje s dvěma paralelně umístěnými turbodmychadly, z nichž jen jedno turbodmychadlo pracuje v nízkých otáčkách, zatímco druhé turbodmychadlo je aktivováno při vyšším zatížením a ve vyšších otáčkách. Řidič se tak může spolehnout na velmi dobrý průběh točivého momentu a dynamické reakce v celém rozsahu provozních otáček.

Výfukové plyny, odváděné dvěma výfukovými ventily, jsou hermeticky odděleny a přiváděny vždy k jednomu ze dvou turbodmychadel. V oblasti nízkých otáček zůstává jeden ventil každého válce uzavřen, aby bylo aktivní turbodmychadlo poháněno veškerými výfukovými plyny. S rostoucím zatížením a otáčkami otevře AVS druhý výfukový ventil. Přivedením výfukových plynů dojde k připojení druhého turbodmychadla. Při přeplňování dvěma turbodmychadly dosahuje motor svého nejvyššího výkonu. AVS umožňuje rychlé a precizní připojení druhého výfukového turbodmychadla.

EAV potřebuje při nejvyšším zatížení výkon 7 kW, který poskytuje dílčí elektrická soustava s napětím 48 V. SQ7 TDI* používá tuto výkonnější elektrickou síť k napájení vysokovýkonných systémů elektromechanické aktivní stabilizace náklonu karoserie EAWS (elektromechanische aktive Wankstabilisierung) a EAV. Pod zavazadlovým prostorem je uložen speciální akumulátor Li-Ion 48 V s nominální kapacitou 470 Wh a špičkovým výkonem až 13 kW, který pokrývá vysoké výkonové a energetické požadavky na dílčí elektrickou síť. Měnič DC/DC propojuje obě dílčí elektrické sítě s napětím 48 V a 12 V. Potřebnou energii dodává výkonnější a velmi efektivní generátor s účinností více než 80 procent při výkonu až 3 kW. Tzv. generátor MOSFET (Metal-Oxide-Semiconductor Field-Effect Transistor) snižuje elektrické ztráty a zvyšuje účinnost. Tranzistory MOSFET nahrazují dosud běžné diody. V případě potřeby podporuje akumulátor 48 V také elektrickou síť 12 V, čímž se snižuje zatížení olověného akumulátoru 12 V.

V8 TDI – další technické lahůdky

Strana sání je umístěna na vnější straně motoru 4.0 TDI, strana výfuku s oběma turbodmychadly je uložena mezi řadami válců, které spolu svírají úhel 90 stupňů. Toto uspořádání zaručuje krátké dráhy proudění plynů, spontánní reakce a krátké dráhy pro dodatečné čištění výfukových plynů. Vstřikovací soustava common rail vytváří vstřikovací tlak až 2500 barů. Tlak působící při spalování na písty dosahuje v širokém rozsahu provozních podmínek hodnoty 200 barů.

Inovativní systém řízení provozní teploty motoru a náročná opatření v oblastech klikového mechanismu a pohonu vačkových hřídelů snižují tření. Motor V8 TDI má mimořádně účinný systém čištění výfukových plynů díky kombinaci oxidačního katalyzátoru NOx a následného katalyzátoru SCR, který je integrován do filtru pevných částic a snižuje množství oxidů dusíku pomocí vstřikování AdBlue. Zvukový akční prvek ve výfukové soustavě zesiluje sonorní zvuk osmiválce. Řidič modelu SQ7 TDI si může prostřednictvím systému Audi drive select sám zvolit, jak intenzivním zvukem chce k sobě přitahovat pozornost.

EAV motoru V8 Biturbo je klíčovým prvkem celosvětové strategie značky Audi v oblasti vznětových motorů, které jsou díky vysokému točivému momentu i při nízkých otáčkách a nízkým hodnotám spotřeby paliva mimořádně vhodné i pro trhy, jako jsou USA. Výkonová charakteristika tohoto motoru spojuje suverénní hnací sílu se sportovní agilitou pro rychlý rozjezd a spontánní reakce.

Vysoká účinnost: osmistupňová převodovka tiptronic

Jednotka 4.0 TDI spolupracuje v modelu Audi SQ7 TDI* se silnými partnery. Výsledkem jsou příkladné jízdní vlastnosti s mimořádně vysokým komfortem na dálnici a dynamickou ovladatelností na silnici k horskému průsmyku. Nově koncipovaná osmistupňová převodovka tiptronic přesvědčí svou vysokou účinností. Řadí extrémně rychle a efektivně a ve vyšších rychlostech umožňuje setrvačnou jízdu na volnoběh. Srdcem trvalého pohonu všech kol quattro je samosvorný mezinápravový diferenciál, který je kompaktní a lehký a s vysokou precizností spolupracuje s elektronickými podvozkovými systémy.

Také u podvozku byla důsledně uplatňována zásada lehké konstrukce – jeho ramena jsou vyrobena převážně z hliníku. Sériová výbava zahrnuje elektromechanický posilovač řízení, systém řízení jízdní dynamiky Audi drive select a vzduchové odpružení adaptive air suspension – ve specifickém nastavení S. Krátce po uvedení na trh bude nabídka výbavy na přání rozšířena o brzdovou soustavu s extrémně lehkými kotouči z keramického materiálu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Audi nabízí SUV s 20“ koly na pneumatikách rozměru 285/45. Paleta kol na přání sahá až k průměru ráfku 22“ z programu společnosti quattro GmbH.

Síťově propojené řízení podvozku

Audi SQ7 TDI* může být na přání vybaveno paketem jízdní dynamiky se třemi technickými prvky: sportovním diferenciálem, elektromechanickou aktivní stabilizací náklonu karoserie a řízením všech kol. SQ7 TDI používá vysoce integrovanou řídicí jednotku podvozku EFP, která má na starosti centrální řízení adaptivních tlumičů, vzduchového odpružení, sportovního diferenciálu a rozdělování sil působících proti náklonu karoserie. Propojením všech důležitých funkcí podvozku do jedné centrální řídicí jednotky dosáhli vývojáři optimálního vzájemného sladění všech funkcí. Zákazník tak bude v každé situaci prožívat jízdu s nejlepšími možnými jízdními vlastnostmi.

Sportovní nebo komfortní: stabilizace náklonu

Novým řešením, které nemá mezi konkurenty obdoby, je elektromechanická aktivní stabilizace náklonu karoserie. Kompaktní elektromotor s třístupňovou planetovou převodovkou odděluje obě poloviny příčného zkrutného stabilizátoru. Na nerovné vozovce jsou obě části aktivně vzájemně odpojeny, čímž se zvýší jízdní komfort. Při sportovní jízdě jsou obě části stabilizátoru spojeny a vůči sobě natočeny. Tím se výrazně sníží míra bočního náklonu karoserie. Společně s převodovkou dokážou elektromotory plynule vytvořit točivý moment až 1200 N.m. Výsledkem je ovladatelnost s tuhou, sportovní charakteristikou. Vůz se v zatáčkách méně naklání, sklon k nedotáčivosti je menší.

To umožňuje vyšší příčné zrychlení, a tím i rychlejší průjezdy zatáčkou. Přední a zadní stabilizátory lze ovládat nezávisle na sobě. Toto aktivní rozdělování momentů působících prostřednictvím stabilizátorů na přední a zadní nápravu pozitivně ovlivňuje jízdní vlastnosti. Preciznost řízení a agilita vozu se výrazně zvýší.

V porovnání s konvenčními, hydraulicky ovládanými stabilizátory nabízí elektrický systém Audi, pracující s napětím 48 V, velké přednosti. Je výkonnější, pracuje rychleji a je funkční dokonce i v nízkých rychlostech. A také je aktivní již při nízké rychlosti. Protože se obejde bez olejové náplně, je nový systém stabilizace náklonu karoserie navíc bezúdržbový a ekologický.

Vytříbená jízdní dynamika a ovladatelnost: řízení všech kol ve spojení se sportovně strmým převodem řízení přední nápravy

U řízení všech kol se zadní kola natáčejí až o pět stupňů, což usnadňuje parkování. Strmější převod řízení přední nápravy modelu SQ7 TDI* zvyšuje jízdní dynamiku. V závislosti na situaci se zadní kola natáčejí ve stejném nebo opačném směru k předním kolům v zájmu vyšší dynamiky a stability.

Vysoká agilita v každé zatáčce: quattro se sportovním diferenciálem

Pro sportovní řidiče je jedním z hlavních požadavků na jízdní dynamiku neutrální chování vozidla i v limitních situacích při využívání vysokého výkonu poháněcího ústrojí. Na přání dodávaný sportovní diferenciál zajišťuje zejména při dynamické akceleraci ze zatáčky stabilní a precizní řízení. Díky variabilnímu rozdělování točivého momentu mezi kola zadní nápravy lze zatáčky projíždět se suverénní stabilitou a naprostou kontrolou. Model SQ7 TDI* je doslova vtlačen do zatáčky. Dokonce i při počínajícím smyku zadních kol má sportovní diferenciál systému quattro stabilizující účinek. Tato technika je poprvé nabízena v rámci modelové řady Q7 a je vyhrazena tomuto vrcholnému modelu.

Lehká konstrukce – inovativní kombinace rozmanitých materiálů

Díky důsledné lehké konstrukci je Audi SQ7 TDI* nejlehčím SUV ve svém segmentu bez kompromisů v oblasti pasivní bezpečnosti. Karoserie používá inovativní koncept založený na kombinaci rozmanitých materiálů. Páteř skeletu karoserie je tvořena extrémně pevnými plechy, tvářenými za tepla včetně tvrzení, vnější panely jsou z hliníku. Těžiště je nízké, což je další faktor, který přispívá ke sportovním jízdním vlastnostem. Hodnota součinitele aerodynamického odporu vzduchu je vynikající: cx = 0,34.

Působivý sportovní charakter: vnější design

Nové Audi SQ7 TDI* přesvědčí harmonickým designem s působivými a ostrými liniemi. S vnější délkou 5,07 metru je přibližně stejně dlouhé jako výchozí model. Nezaměnitelné jsou typické prvky DNA značky Audi, mezi něž patří prostorově tvarovaná maska chladiče Singleframe, zvýrazněné podběhy kol modelů quattro a důraz na kola. Všechny linie a plochy jsou precizní a výrazné, zdůrazňují šířku vozu, a tím umocňují solidnost celkového konceptu. SQ7 TDI má novou mřížku masky chladiče ve specifickém designu S. Mezi další individuální prvky patří hliníkové kryty bočních otvorů pro přívod vzduchu, kryty vnějších zpětných zrcátek a lišty na dveřích. Výfuková soustava ústí do čtyř hranatých koncovek.

Světlomety – sériově s technikou LED

Světlomety mají celkově výrazně trojrozměrný design s motivem dvojitého šípu. Světlomety, sériově v provedení LED nebo na přání Matrix LED, a dynamické ukazatele směru vzadu dokládají vedoucí postavení značky Audi v oblasti světelného designu a osvětlovací techniky. U světlometů LED a Matrix LED tvoří funkce světel pro denní svícení společně s ukazateli směru dvojitý šíp ze světlovodů. Tento motiv je v rámci rodiny vozů Audi novým, nezaměnitelným „světelným podpisem“. Ve světlometech Matrix LED má funkci dálkových světel na starosti 30 samostatných elektroluminiscenčních diod v každém světlometu, které používají tři reflektory. Kamera u vnitřního zpětného zrcátka analyzuje dopravní situaci. Řídicí jednotka na základě těchto informací diody v závislosti na situaci jednotlivě zapíná a vypíná nebo v 64 krocích mění intenzitu jejich světla. Z toho plynou miliony různých variant rozložení světla. Highendové světlomety dokážou díky tomu excelentně osvětlovat vozovku, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu. Dopravní značky jsou osvětlovány s nižší intenzitou světla, aby nebyl řidič odráženým světlem oslňován.

Mezi funkce světlometů Matrix LED patří také inteligentní natáčení do zatáček posouváním světelného kuželu. Je-li vůz vybaven na přání dodávaným systémem MMI Navigation plus, začnou světlomety svítit do zatáčky již krátce před natočením volantu díky využití dat o průběhu trasy. Velké zadní světlomety LED opakují v nové podobě motiv předních světlometů. Koncová světla, která se rozsvěcují se zapnutím zapalování, tvoří stejně jako u předních světlometů dvojitý šíp. V obou horních komorách jsou umístěna brzdová světla a vnitřní prostor zadních světlometů působí trojrozměrným, lehkým a elegantním dojmem.

Podle přání: pět nebo sedm sedadel

Cestující v modelu Audi SQ7 TDI* mají k dispozici největší interiér v segmentu. V závislosti na přání zákazníka dodává Audi toto SUV s pěti nebo sedmi sedadly. Ve druhé řadě jsou sériově sedadla s třídílnými opěradly a samostatně sklopnými segmenty. Na přání dodávaná třetí řada se sklápí a uvádí zpět do vzpřímené polohy elektricky.

Kvalita interiéru ve specifickém stylu S

Interiér je nejprostornější ve svém segmentu. Vnitřní prostor umocňují horizontální prvky, mezi něž patří pás výdechů ventilační soustavy a ozdobné lišty. Komfortní výbava odpovídá luxusní třídě. U modelu SQ7 TDI* má zákazník na výběr mezi sportovními sedadly a sportovními sedadly plus. Funkce sklápění a posouvání sedadel ve druhé řadě usnadňuje přístup k třetí řadě sedadel, dodávané na přání. Elektrické ovládání zadního výklopného víka je v sériové výbavě. SQ7 TDI se může v interiéru pochlubit exkluzivními detaily. Mezi ně patří analogové přístroje s šedými stupnicemi přístrojů a bílými ručičkami, speciální uvítací animace na displeji a loga S.

Kompletní osvětlení interiéru, včetně zavazadlového prostoru, spoléhá na techniku LED. První stupeň, paket osvětlení, je součástí sériové výbavy. Osvětlení přihrádek ve dveřích a bodové svítilny se ovládají kapacitními (bezdotykovými) spínači. Na přístrojové desce a ve výplních dveří je umístěno tzv. osvětlení kontur, které zvýrazňuje velké linie extrémně úzkými světlovody LED. Jako doplněk je k dispozici dekorační osvětlení, které zahrnuje osvětlené prahové lišty a rozšířené osvětlení kontur na konzole středového tunelu. Ve vrcholné verzi si může řidič modelu Audi SQ7 TDI přizpůsobit vnitřní osvětlení vlastním představám. Prostřednictvím MMI může nastavit osvětlení v několika profilech a pěti zónách a ve 32 stupních měnit barvu osvětlení kontur v profilu „drive select“.

Mimořádně sportovní: exkluzivní materiály, barevné odstíny a prvky výbavy

Nové Audi SQ7 TDI* se sériově dodává ve dvanácti barvách. Nový matný lak v odstínu šedá Twilight odlišuje výraznou masku chladiče a spodní ochranný panel, který obklopuje čtyři hranaté koncovky výfukové soustavy. Z rozsáhlé nabídky výbavy na přání si může zákazník nakonfigurovat SQ7 TDI ve sportovní i elegantní podobě. Dvoudílné ozdobné obložení umožňuje kombinovat různé materiály a další individualizaci. Pro model SQ7 TDI je k dispozici také paket design selection hnědá Kodiak, který zahrnuje kompletní obšití interiéru kůží s kontrastním prošíváním, čalounění stropu černou Alcantarou, sportovní sedadla plus čalouněná kůží Valcona v odstínu hnědá Kodiak s kontrastním prošíváním a podlahové rohože z luxusního veluru. Dvoudílná ozdobná obložení v provedení hliník Sono a měď Carbon Twill jsou exkluzivně k dispozici pro model SQ7 TDI.

Zobrazení s vysokým rozlišením: Audi virtual cockpit

Na přání dodávaný panel přístrojů Audi virtual cockpit s 12,3“ displejem zobrazuje logicky strukturované informace v brilantní grafické úpravě. Ergonomie pro řidiče je excelentní, ovládání snadno srozumitelné. Řidič si aktivuje režim zobrazování prostřednictvím multifunkčního volantu. Na přání je jako doplněk k dispozici průhledový displej.

Zákazník ovládá na přání dodávaný systém MMI Navigation plus s MMI all-in-touch prostřednictvím velké skleněné plochy na konzole středového tunelu, která poskytuje prstům po každém kliknutí haptickou zpětnou vazbu. Logika MMI umožňuje intuitivní ovládání systému – a rozumí i obratům z hovorové řeči.

Vysoký výpočetní výkon: informační a zábavní systémy a Audi connect

MMI Navigation plus, na přání dodávaný vrcholný informační a zábavní systém v modelu SQ7 TDI*, používá druhou generaci modulární platformy informačních a zábavních systémů. Díky integrovanému modulu LTE a hotspotu WLAN, které jsou součástí paketu Audi connect, mohou cestující využívat na svých přenosných koncových zařízeních vysokorychlostní připojení k internetu. S paketem Audi connect je k dispozici velké množství funkcí založených na připojení k internetu.

Novinkou na trhu je paket „Audi connect safety & service“, který zahrnuje také paket myCarManager. Zákazník si tak může svůj vůz prostřednictvím chytrého telefonu například odemknout a zamknout, nebo získat informace o stavu vozidla.

Mezi nejzajímavější prvky informačního a zábavního systému patří Audi smartphone interface. Toto rozhraní přenáší na monitor MMI na míru střižené grafické prostředí pro jednoduché ovládání chytrého telefonu s operačním systémem iOS nebo Android.

Model SQ7 TDI může být vybaven rovněž ušlechtilými a inovativními audiosystémy

V případě systému Bang & Olufsen Advanced Sound System ovládá digitální signálový procesor jedenáct kanálů s celkem 23 reproduktory – a to tak, aby byl zvuk na každém sedadle stejně precizní a harmonický. Čtyři reproduktory, umístěné ve střešních sloupcích A a napájené samostatnými kanály, mají na starosti reprodukci těch částí zvukového spektra, které vytvářejí prostorové výšky – hudba tak zní jako z velkého virtuálního pódia. Nově vyvinuté reproduktory a nový zesilovač s výkonem 1920 W zaručují potěšení z poslechu na nejvyšší úrovni. Také Bose Surround Sound System, který vytváří prostorový zvuk 19 reproduktory, používá dva reproduktory ve vyšší poloze na střešních sloupcích A k vytvoření třetí dimenze.

Na opěradla předních sedadel lze navíc na přání připevnit dvě zařízení Audi tablet. V tomto segmentu je toto řešení v současnosti jediným sériově vyráběným odnímatelným zábavním systémem pro cestující vzadu. Systém Audi tablet tak zpřístupňuje prémiový svět informací a zábavy i cestujícím na zadních sedadlech. Systém Audi tablet s integrovanými zábavními médii a navigační mapou informačního a zábavního systému přináší do automobilu neomezený rozsah funkcí aktuálních highendových tabletů Android.

Absolutní vrchol: asistenční systémy

Široká nabídka pro model SQ7 TDI zahrnuje 24 asistenčních systémů, které řidiči zajišťují bezpečnou, hospodárnou a komfortní jízdu. „Prediktivní asistent efektivity“ například podporuje řidiče ve snaze o úsporu paliva doplňujícími informacemi na panelu sdružených přístrojů. Sériově dodávaný systém „Audi pre sense city“ – předvídavé upozorňování na hrozící kolizi s funkcí nouzového brzdění pro odvrácení nehody a ochranu chodců – zvyšuje bezpečnost jízdy v modelu SQ7 TDI.

Adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v dopravní koloně usnadňuje řidiči řízení ve váznoucí dopravě na silnicích v dobrém stavu, protože v mnoha situacích krátkodobě zajišťuje i řízení vozidla. Předvídavý systém ACC přizpůsobuje včas rychlost jízdy průběhu trasy a změnám omezení rychlosti, například na začátku obce.

Výrazně rozšířená sériová výbava bude zahrnovat mimo jiné

– světlomety LED, 20“ kola, nárazníky a ozdobné lišty na dveřích ve sportovním designu, adaptivní vzduchové odpružení se specifickým nastavením S, elektricky nastavitelná, vyhřívaná sportovní sedadla čalouněná kombinací Alcantary a kůže, ozdobná obložení z kartáčovaného hliníku, tříramenný sportovní volant s multifunkčními tlačítky a pádly pro manuální řazení, alarm a palivovou nádrž s objemem zvýšeným na 85 litrů. Audi SQ7 TDI je kromě toho, jako první sériově vyráběný automobil, vybaveno elektricky poháněným dmychadlem a dílčí elektrickou sítí s napětím 48 V. Výfuková soustava s nastavitelným zvukovým projevem zaručuje sportovní, nezaměnitelný zvuk vidlicového osmiválce.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Přehled toho nejzajímavějšího – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Přehled...

Přehled toho nejzajímavějšího ze ženevského autosalonu 2016, dle našeho moderátora Viktora Tamayo.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Krása v Ženevě

Autosalon Ženeva 2016 – Krása v...

A že se je v Ženevě opravdu na co dívat, nemusíme snad ani připomínat :))

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – BMW M 760 LI, BMW 740Le xDrive, BMW i8, BMW M2 – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – BMW M 760 LI,...

Podívejte se na rozhovor s  Haraldem Hölzem, generálním ředitelem BMW Group ČR a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky BMW, která  v těchto dnech prezentuje své...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford představila 1.března v evropské premiéře na autossalonu v Ženevě nový Ford Kuga, u nás do prodeje koncem letošního roku

Ford představila 1.března v evropské...

Jedná se o technicky vyspělejší, vytříbenější a sportovněji stylizovanou modernizaci jednoho z nejoblíbenějších SUV na evropském trhu. Díky novým či zdokonaleným technologiím je jízda s...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Volvo V90 – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Volvo V90...

Podívejte se na rozhovor s  Petrou Doležalovou, Volvo ČR a  shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Volvo, která  v těchto dnech prezentuje své největší novinky na...