Ford představila 1.března v evropské premiéře na autossalonu v Ženevě nový Ford Kuga, u nás do prodeje koncem letošního roku

Jedná se o technicky vyspělejší, vytříbenější a sportovněji stylizovanou modernizaci jednoho z nejoblíbenějších SUV na evropském trhu.

1fonkugaa900

1fonkugapal900

Díky novým či zdokonaleným technologiím je jízda s novou Kugou ještě snazší, bezpečnější, příjemnější a hospodárnější

K nejvýznamnějším novinkám patří nový komunikační systém SYNC 3 s intuitivním hlasovým ovládáním, inovativní asistenční technologie, ergonomický a komfortní interiér nebo nová vznětová motorizace 1.5 TDCi 88 kW. Nová Kuga nabídne zákazníkům řadu moderních technologií: mimo jiné parkovacího asistenta s funkcí příčného parkování, zdokonalenou verzi systému Active City Stop, adaptivní světlomety, bezdotykové ovládání pátých dveří nebo inteligentní pohon všech kol.

Ford uvede novou Kugu na trh v letošním roce, stejně jako větší SUV Edge:

Ford tak posiluje svoje portfolio vozů SUV v reakci na očekávaný růst tohoto segmentu. Analytická společnost IHS odhaduje, že v roce 2020 budou vozy SUV tvořit 27 procent celého evropského trhu osobních automobilů. Kuga a Edge patří mezi pět nových nebo modernizovaných modelů Fordu, s nimiž se značka bude v příštích třech letech ucházet o přízeň zákazníků v kategorii SUV a crossoverů.

První generace Kugy prodávaná od roku 2008 byla také prvním SUV v evropské nabídce Fordu. V roce 2015 dosáhla Kuga rekordního počtu prodaných kusů – 102 000. Ve srovnání s rokem 2014 představuje tento výsledek navýšení o 19 procent.* Ford předpokládá, že v roce 2016 poprvé prodá v Evropě více než 200 000 vozů SUV. To by znamenalo meziroční růst o více než 30 procent.

Na autosalonu v Ženevě debutuje rovněž koncepční studie připravovaného modelu Ford Kuga Vignale. Vyznačuje se luxusnějším designem, provedením i výbavou.

SYNC 3

Nový Ford Kuga umožní řidičům ovládat audiosystém, navigaci, klimatizaci a určité funkce připojených chytrých telefonů přirozenými hlasovými pokyny. Při vývoji nového komunikačního a zábavního systému SYNC 3 vycházel Ford z více než 22 000 komentářů a také z průzkumů a uživatelského testování. Výsledkem je dosud nejpřívětivější systém SYNC.

SYNC 3 se pyšní vyšším výkonem, rozumí jednodušším příkazům a podporuje pět dalších jazyků, mezi nimiž je nově i čeština. Řidič tak může vyhledat kavárnu, čerpací stanici nebo parkoviště prostým stiskem tlačítka a vyslovením přání typu „potřebuji kávu“, „potřebuji benzin“ či „potřebuji zaparkovat“. Podobným způsobem je možné vyhledávat rovněž hotely, letiště a další místa.

Systém SYNC 3 lze vedle hlasových příkazů ovládat i prostřednictvím barevné dotykové obrazovky o úhlopříčce 8 palců (20 cm). Rozhraní má rozměrnější tlačítka a nově podporuje také gesta, jaká se používají na chytrých telefonech. Systém komunikuje se zařízeními Apple CarPlay i Android Auto a umožňuje bezdrátové aktualizace.

Součástí systému SYNC 3 je softwarové rozhraní SYNC AppLink, jež umožňuje ze sedadla řidiče hlasem ovládat řadu aplikací v chytrých telefonech. AppLink je nově kompatibilní s aplikacemi MyBoxMan, HearMeOut, AccuWeather, Cadena Ser a Los 40 Principales.

Vyspělá technika usnadňuje parkování

Pokročilé technologie nového Fordu Kuga usnadní zákazníkům život v mnoha různých ohledech. Poloautomatický aktivní parkovací asistent byl doplněn o funkci příčného parkování. Systém vyhledá vhodné podélné či příčné parkovací místo pomocí ultrazvukových senzorů a poté do něj vůz navede. Řidič obsluhuje pouze pedály.

Při vyjíždění z nepřehledných parkovacích míst pomohou řidičům nové Kugy další dvě technologie:

  • Systém upozornění při couvání varuje řidiče couvajícího z kolmého parkovacího místa do silnice, pokud se ze strany blíží jiné vozidlo. Funguje na bázi radarů s dosahem 40 m
  • Asistent vyparkování pomůže vyjet z podélného parkovacího stání. Řidič pouze zvolí, na kterou stranu zamíří, a poté již jen obsluhuje pedály

Nová Kuga dostala také zdokonalenou verzi systému Active City Stop

– jenž nyní pracuje při rychlosti až 50 km/h (dosud 30 km/h). Active City Stop monitoruje prostor před vozem a pokud zjistí objekt, k němuž se Kuga přibližuje příliš rychle, upozorní řidiče a předpřipraví brzdovou soustavu. V případě, že řidič stále nereaguje, systém automaticky sníží točivý moment motoru a začne brzdit, aby zabránil střetu nebo alespoň zmírnil jeho následky.

Aktuální generace systému Ford MyKey umožní naprogramovat do klíče různá omezení, jež se mohou hodit v případě, že majitel půjčuje Kugu někomu jinému: omezení nejvyšší dosažitelné rychlosti, omezení maximální hlasitosti audiosystému, nemožnost používat audiosystém při nezapnutých pásech, znemožnění deaktivace bezpečnostních systémů nebo zákaz příchozích telefonických hovorů. Zdokonalená verze systému MyKey nabízí širší možnosti nastavení rychlostního omezení.

Stylová Kuga

Novou Kugu charakterizuje nejaktuálnější designový sloh značky Ford, který má tento model společný s kompaktním SUV EcoSport i větším modelem Edge. Rozměrnou horní a menší spodní mřížku doplňují dynamicky tvarované nové světlomety se zabudovaným LED denním svícením a také stylová nová mlhová světla. Sportovnímu vzhledu vozu odpovídá i upravený design sdružených zadních svítilen. Kola z lehké slitiny o průměru 17, 18 nebo 19 palců mají nové vzory a bude je možné objednávat v různých povrchových úpravách. Nabídku laků karoserie rozšiřují dva nové odstíny, šedá Guard a hnědá Copper Pulse. Elektricky sklopné tažné zařízení se automaticky skryje pod zadním nárazníkem, aby nenarušovalo sportovní linie Kugy, když není využíváno.

Precizně zhotovený interiér prošel dalším zdokonalením zaměřeným na ergonomii, vzhled i uživatelský komfort. Ovládací prvky na volantu a panel klimatizace jsou ještě intuitivnější. Tlačítek je méně a jsou snáze rozeznatelná. Volant může být opatřen vyhříváním a modely s automatickou převodovkou mají řadicí „pádla“ umožňující měnit rychlostní stupně bez spouštění rukou z volantu.

Uživatelskou přívětivost Kugy zvyšují nové komfortní funkce:

Například elektronická parkovací brzda se velice snadno používá a ponechává na středové konzole více místa pro odkládací prostory. Díky indikátoru uzamčení pak řidič jedním rychlým pohledem zjistí, zda jsou dveře zamknuté.

Nová Kuga nabízí rovněž bezdotykové ovládání pátých dveří, které umožňuje otevřít i zavřít zadní výklopnou stěnu prostým mávnutím nohy pod zadním nárazníkem. V loňském roce si tuto technologii objednala více než třetina všech zájemců o Kugu.

Výkonné a hospodárné motory

Jednotku 2.0 TDCi 88 kW nahrazuje nová vznětová motorizace 1.5 TDCi o stejném výkonu. Pohání přední kola a Ford od ní očekává přibližně pětiprocentní zvýšení hospodárnosti. Cílové hodnoty jsou 4,4 l/100 km a 115 g CO2 na km.***

Motor 2.0 TDCi bude nabízen v několika úrovních výkonu a konfiguracích pohonu: 110 kW s pohonem předních kol nebo inteligentním pohonem všech kol (hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 od 4,7 l/100 km, resp. 122 g/km) a 132 kW s inteligentním pohonem všech kol (od 5,2 l/100 km a 135 g/km).

Zážehový motor 1.5 EcoBoost ve variantách 88 a 110 kW bude dodáván s pohonem předních kol. Jeho kombinovaná spotřeba paliva a emise CO2 začínají na hodnotách 6,2 l/100 km a 143 g/km. Vrcholná varianta 134 kW, nabízená standardně s inteligentním pohonem všech kol, má spotřebu paliva 7,4 l/100 km a emise CO2 171 g/km.

Ještě více bezpečí pro všechny

Ford Kuga bude možné nově objednávat s adaptivními světlomety Ford. Tato technologie sleduje světelné podmínky v okolí vozu a samočinně vybírá ten nejvhodnější ze sedmi různých režimů osvětlení. Řídí se přitom údaji o aktuální rychlosti jízdy, úhlu natočení volantu a vzdálenosti od nejbližší překážky vpředu.

Nově tvarovaná kapota motorového prostoru s ničím nerušenou širší centrální částí nejen dotváří sportovní vzhled Kugy, ale přispívá také k lepší ochraně chodců. Vylepšená konstrukce kapoty se totiž vyznačuje kontrolovanější deformací při nárazu. Nižší by měly být rovněž náklady na opravu po havárii, což platí i pro upravenou konstrukci pátých dveří.

Nová Kuga samozřejmě nabízí i další vyspělé technologie Fordu:

  • Inteligentní pohon všech kol rozděluje hnací sílu mezi jednotlivá kola a zlepšuje tak jízdní vlastnosti zejména na kluzkém povrchu
  • Technologie Curve Control předchází ztrátě kontroly nad vozem v důsledku příliš rychlého nájezdu do zatáčky
  • Systém příčného rozdělování točivého momentu jemně přibrzďuje v zatáčce vnitřní hnané kolo, čímž zlepšuje trakci i stabilitu

Kuga Vignale: nahlédnutí do budoucnosti SUV značky Ford

V Ženevě vystavovaná koncepční studie Ford Kuga Vignale se pyšní perleťovým odstínem Palazzo Pearl a speciální povrchovou úpravou detailů exteriéru. Zatímco spodní mřížku zdobí černý lak s vysokým leskem, ochranné pláty pod předním i zadním nárazníkem, plošky okolo mlhových světel a dekorační prvky na dveřích mají tmavý lak s efektem patiny.

Speciálně zpracovanou kůží s ozdobnými švy jsou potažena nejen sedadla, dveřní výplně a palubní deska, ale dokonce i podlaha zavazadlového prostoru a páté dveře. Vnitřní výplně sloupků a stropu kryje Alcantara, schránky v palubní desce i ve středové konzole mají vnitřní výstelku a středová konzola je vyvedená v prémiové úpravě Opale s perleťovým efektem.

V roce 2015 prodal Ford rekordních 102 000 vozů Kuga. Bezmála čtyři z pěti přitom byly ve vysokém stupni výbavy Titanium, což svědčí o silné poptávce po luxusních variantách v segmentu SUV.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Přehled toho nejzajímavějšího – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Přehled...

Přehled toho nejzajímavějšího ze ženevského autosalonu 2016, dle našeho moderátora Viktora Tamayo.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Krása v Ženevě

Autosalon Ženeva 2016 – Krása v...

A že se je v Ženevě opravdu na co dívat, nemusíme snad ani připomínat :))

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – BMW M 760 LI, BMW 740Le xDrive, BMW i8, BMW M2 – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – BMW M 760 LI,...

Podívejte se na rozhovor s  Haraldem Hölzem, generálním ředitelem BMW Group ČR a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky BMW, která  v těchto dnech prezentuje své...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Audi SQ7 TDI je s výkonem 320 kW (435 k) a točivým momentem 900 N.m nejvýkonnějším vznětovým SUV na trhu (podrobná informace)

Nové Audi SQ7 TDI je s výkonem 320 kW...

Audi SQ7 TDI bude možné v Evropě objednávat od jara 2016, cena na českém trhu nebyla dosud stanovena.     V technických oblastech je nové Audi SQ7 TDI – v porovnání se svými konkurenty na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Volvo V90 – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Volvo V90...

Podívejte se na rozhovor s  Petrou Doležalovou, Volvo ČR a  shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Volvo, která  v těchto dnech prezentuje své největší novinky na...