Na autosalonu v Detroitu Audi představila originální studii Roadjet

Benzinový motor 220 kW, sedmistupňová automatická dvouspojková převodovka DSG, pohon quattro, zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,4 sekund.

Tato sportovně stylizovaná studie představuje syntézu řady automobilových koncepcí a stylů a zároveň slouží jako laboratoř nových technologií, jež by se zanedlouho měly objevit i v sériových modelech Audi. Studie Audi Roadjet má sportovní sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovku DSG.

Na autosalonu v Detroitu Audi představila originální studii Roadjet
Na autosalonu v Detroitu Audi představila originální studii Roadjet
Na autosalonu v Detroitu Audi představila originální studii Roadjet

Předním partiím vozu dominuje velká jednodílná maska chladiče, sešikmené světlomety a dvojice velkých nasávacích otvorů při dolním okraji nárazníku. Pro Audi typická je také vysoká linie boků, velká prosklená plocha přináší světlý a pocitově prostorný interiér.

Dynamickou image studie umocňují výrazně tvarované dveřní prahy, které spolu s vyklenutými lemy podběhů kol opticky zvyšují pocit stability, stejně jako horizontálně členěné zadní partie karoserie s lichoběžníkovými dveřmi zavazadlového prostoru. Originálním stylistickým prvkem je difuzér v dolní části zadního nárazníku.

Délkou 47 cm a šířkou 185 cm se koncept Audi Roadjet řadí do B-segmentu automobilového trhu. Především díky výšce 155 cm a rozvoru 285 cm dokáže v interiéru nabídnout svým pasažérům sedícím na samostatných sedadlech mimořádný prostor a tedy i cestovní komfort s dostatkem místa pro nohy, ramena i nad hlavami.

V šestiválcovém benzinovém motoru 3.2 V6 FSI s přímým vstřikováním benzinu do válců se ukrývá výkon 220 kW/300 k při otáčkách 7000 min-1, točivý moment vrcholí při otáčkách 4500 min–1 na hodnotě 330 Nm. .

Motor konceptu Audi Roadjet je vybaven unikátním systémem regulace zdvihu ventilů „Audi valvelift“, který reguluje zdvih ventilů v závislosti na jízdním stylu a zatížení motoru.

Výkon motoru se přenáší na všechna kola prostřednictvím systému quattro poslední generace s asymetrickým dynamickým rozdělováním točivého momentu, jehož mezinápravový diferenciál za normálních okolností rozděluje přenášený výkon v poměru 40:60 mezi přední a zadní kola, ale za ztížených podmínek může až 80 procent výkonu k předním anebo zadním kolům – podle toho, která mají lepší trakci.

Na autosalonu v Detroitu Audi představila originální studii Roadjet

Audi Roadjet má maximální rychlost elektronicky omezenou na 250 km/h. I přes tuto dynamiku zůstává průměrná spotřeba pozoruhodně nízká – pouze 10,4 l/100 km.

Ve studii Audi Roadjet se poprvé objevují také adaptivní tlumiče pérování a hřebenové řízení s proměnným převodem. Řidič si může navolit jeden z programů „komfort“, „dynamika“ a „sport“, podle kterých se adekvátně mění charakteristika řízení, tlumení, motoru a převodovky DSG.

Unikátním prvkem studie Audi Roadjet je komunikační a navigační systém vozu, který si prostřednictvím datové sítě WLAN neustále vyměňuje informace mezi jedoucím automobilem a okolím. Díky tomu může být řidič nejenom včas varován před nebezpečnými dopravními situacemi, ale navigační systém jej např. zavede v neznámém městě na volné parkoviště a už dopředu mu rezervuje parkovací místo.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Audi RS 6 Avant GT: Když model dosáhne svého maxima…

Nové Audi RS 6 Avant GT: Když model...

Král kombíků je zpět. Audi představilo nový RS 6 Avant GT, novou vrcholnou variantou této modelové řady s masou výkonu a exkluzivitou. Vyrobí se jen 660 vozů pro celý svět, pro Česko je...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Inteligentní a poutavé: Audi Q6 e-tron s digitální technikou OLED druhé generace

Inteligentní a poutavé: Audi Q6 e-tron s...

Audi začne psát s modelem Q6 e-tron novou kapitolu nejen elektromobility, ale také jedné z důležitých součástí DNA značky: osvětlovací techniky. Q6 e-tron přinese jako světovou novinku...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nadčasová designová ikona: Audi TT je 25 let

Nadčasová designová ikona: Audi TT je...

Je to už vousatý milník, o to víc ale ukazuje, jakou trefu představuje. Letos Audi slaví 25 let od uvedení prvního modelu TT. Tehdy bylo revoluční kupátko inspirované Bauhausem a ihned se zapsalo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kdesi na daleké severu. Audi testuje téměř sériový prototyp modelu Q6 e-tron

Kdesi na daleké severu. Audi testuje...

Blíží se to. Je to blízko. Model Q6 e-tron, který je již téměř připraven na sériovou výrobu, zahájí největší modelovou ofenzivu v historii Audi. Značka do roku 2025 představí více než...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Díky za každého koně navíc pro Audi RS 6 a 7 performance

Díky za každého koně navíc pro Audi...

V Ingolstadtu zvýšili u svých prémiových „eresek“ výkonové parametry o 30 k a 50 N.m a díky tomu se zrychlil sprint z 0 na 100 km/h na 3,4 sekundy. „Performance“ znamená u značky Audi v...