Modernizovaný Hyundai IONIQ vstupuje na český trh

  • Rozšířená konektivita se systémem Bluelink® pro nový IONIQ poskytuje inovativní řešení s ještě vyšší úrovní komfortu
  • Nový IONIQ Electric s vylepšenými akumulátory o kapacitě 38,3 kWh pojme výrazně více elektrické energie a nabízí nyní celkový dojezd 311 km (WLTP)
  • Od uvedení na trh v roce 2016 bylo prodáno více než 60 000 vozů IONIQ a díky novému modelu IONIQ je čistá a síťově propojená mobilita dostupná pro ještě širší okruh řidičů
  • Cena IONIQ Hybrid od 599 990 Kč, IONIQ Plug-in hybrid od 799 990 Kč, IONIQ Electric od 899 990 Kč 

Hyundai Motor uvádí na trh novou modelovou řadu IONIQ s rozsáhle vylepšenou konektivitou a designem, z níž si mimořádnou pozornost zaslouží nejnovější verze revolučního elektromobilu.

Produktové video ke zhlédnutí ZDE.

IONIQ byl v době své premiéry v roce 2016 prvním automobilem na světě koncipovaným od začátku pro tři různé elektrifikované pohony – hybridní, hybridní s možností vnějšího nabíjení a výhradně elektrický. Nabídka modelové řady IONIQ byla nyní vylepšena rozšířenou technickou výbavou a modernizovaným vzhledem. Hyundai znovu potvrzuje své postavení lídra budoucí mobility, zatímco ostatní výrobci svá první ekologická vozidla teprve plánují nebo zahajují jejich prodej.

Nový IONIQ Electric, jehož původní verzi testovali novináři zde v Amsterdamu v roce 2016, je stejně jako verze Plug-in a Hybrid, vybaven vyspělými službami Bluelink® v oblasti konektivity*, souborem asistenčních systémů a prvků aktivní bezpečnosti SmartSense™ a nejmodernějšími funkcemi informačních a zábavních systémů. Navíc byl vylepšen také jeho vnější a vnitřní design. Řidiče nového modelu IONIQ Electric navíc potěší o 36 % větší kapacita pro ukládání elektrické energie (nyní 38,3 kWh) díky modernizované sadě akumulátorů. Dojezd v reálných podmínkách silničního provozu je nyní 311 km.

„Náš nový model IONIQ Electric navazuje na úspěch první generace díky řadě vylepšení v oblastech konektivity, celkového dojezdu a designu,“ říká Thomas A. Schmid, provozní ředitel společnosti Hyundai Motor. „Co se týče vozidel Hyundai pro ekologickou mobilitu, je IONIQ průkopníkem, protože nabízí našim zákazníkům všechno, co požadují, díky uživatelsky přívětivým vyspělým technologiím, které usnadňují život.“ 

*Přesný rozsah služeb Blue Link, nabízených standardně nebo na přání, se může lišit v závislosti na trhu, na němž byl IONIQ zákazníkem pořízen.

Nový IONIQ se třemi elektrifikovanými pohony poskytuje inovativní řešení pro mobilitu

Původní IONIQ se může pochlubit více než 60 000 vozy, prodanými od jeho uvedení na trh v roce 2016, a díky tomu se stal jedním z hlavních pilířů progresivní řady produktů značky Hyundai pro budoucí mobilitu. Hyundai je výrobcem automobilů s nejširším portfoliem elektrifikovaných pohonů, které zahrnuje také průkopnické NEXO, vybavené revolučním elektrickým pohonem s palivovými články na vodík, a elektromobil KONA Electric. Nejnovější edice modelu IONIQ je dalším logickým krokem v rámci pokračující modernizace produktové řady a snahy zpřístupňovat čistou mobilitu ještě většímu počtu motoristů.

Vylepšená nová edice modelu IONIQ, prvního vozidla na světě, koncipovaného pro tři odlišné elektrifikované pohony, naplňuje i nadále své poslání nabízet spotřebitelům možnost vybrat si ekologické vozidlo, které nejlépe vyhovuje jejich požadavkům.

Kapacita akumulátorů nového modelu IONIQ Electric byla zvýšena z 28 kWh na 38,3 kWh. Díky tomu mohou řidiči překonávat větší vzdálenosti mezi nabíjením. Nový IONIQ Electric se tak může pochlubit o 36 % větší kapacitou pro uložení elektrické energie, která umožňuje celkový dojezd 311 km. Elektromotor poskytuje nejvyšší výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 295 Nm. Elektromobil je standardně vybaven výkonnější nabíječkou 7,2 kW (doposud 6,6 kW) pro nabíjení střídavým proudem ze zásuvky typu 2. Při použití stojanu pro rychlé nabíjení výkonem 100 kW lze akumulátory nabít na 80 % kapacity za pouhých 54 minut.

Nový IONIQ s novou úrovní konektivity

Nový IONIQ je vybaven systémem síťového propojení vozidla Hyundai Bluelink. Integrovaná telematika umožňuje řidiči modelu IONIQ Electric na dálku ovládat klimatizaci vozidla prostřednictvím aplikace pro chytré telefony, zatímco u všech verzí modelu IONIQ je tímto způsobem možné dálkově zamknout nebo odemknout dveře. Díky systému Bluelink je prostřednictvím aplikace možné také dálkově ovládat a případně naplánovat nabíjení.

Hyundai s novým modelem IONIQ zavádí také eCall. K telefonickému spojení se záchrannými službami dojde automaticky po aktivaci airbagů nebo stisknutím tlačítka umístěného nad vnitřním zpětným zrcátkem. Nejbližší záchranné službě jsou zároveň odeslány důležité informace (informace o vozidle, čas nehody, směr jízdy, informace o airbagu a senzoru nárazu).

Pokud si zákazník vybere pro nový IONIQ na přání dodávaný satelitní navigační systém s 10,25“ displejem, může využívat služby Hyundai LIVE Services. Řidič obdrží pětileté bezplatné předplatné, které nabízí nejaktuálnější informace o počasí, dopravě, místech měření rychlosti jízdy (pokud to legislativa umožňuje), parkování na ulicích a v parkovacích budovách, nejbližších prodejcích nebo nabíjecích stanicích v blízkém okolí a umožní vyhledávání objektů zájmu.

Na přání dodávaný multimediální systém s audiovizuálními a navigačními funkcemi zobrazuje na 10,25“ dotykovém displeji, s funkcí děleného zobrazování, nejrůznější užitečné informace. Systém kromě toho disponuje funkcí hlasového ovládání s připojením ke cloudu, a to v šesti jazycích (pouze se systémem Bluelink). Uživatelé si mohou individualizovat vylepšený displej výběrem ze dvou verzí hlavní plochy a možností upravit si zobrazované ikony a funkce. Již základní informační a zábavní systém standardně disponuje funkcemi Android Auto a Apple CarPlay. Díky nové funkci Multi-Bluetooth (standardně pouze ve spojení s 10,25“ multimediálním systémem) si mohou řidiči nového modelu IONIQ připojit k vozidlu dva telefony současně a poslouchat hudbu přenášenou prostřednictvím Bluetooth z obou telefonů.

Modernizovaný vnitřní design

Nově navržený interiér nového modelu IONIQ zahrnuje nejen nové komfortní funkce, ale také nové stylistické prvky, které umocňují jeho sofistikovanou image. Kromě standardního čalounění sedadel tkaninou šedá Fossil mají zákazníci na výběr čtyři barvy kůže: šedá Fossil, šedá Shale, červená Umber (výhradně pro verze Hybrid a Plug-in) a Electric Shadow (výhradně pro verzi Electric). Ozdobné prvky na přístrojové desce jsou v odstínu tmavého chromu.

Pod novým širokoúhlým displejem audiovizuálního a navigačního systému s úhlopříčkou 10,25“ se nachází nově uspořádaný ovládací panel topení a klimatizace, který se vyznačuje elegantní lesklou povrchovou úpravou. Nová dotyková ovládací tlačítka umožňují intuitivní ovládání funkcí topení, ventilace a klimatizace. V modelu IONIQ Electric standardní 7“ displej LCD s vysokým rozlišením na středovém panelu (pro verze Hybrid a Plug-in se dodává na přání) byl doplněn dekoračním osvětlením, jehož různé motivy vizualizují jízdní režimy. Vylepšený design moderního interiéru završuje modré dekorační osvětlení ve spodní části přístrojové desky na straně spolujezdce vpředu a na středové konzole.

Vylepšení doznal také design exteriéru

Příď nového modelu IONIQ Electric byla modernizována novým osobitým vzorkem na uzavřeném panelu masky chladiče. Nový design předního nárazníku se stříbrnou lištou ve spodní části, ozdobné prvky světel pro denní svícení a nová antracitová lišta na zadním nárazníku vytvářejí ještě ušlechtilejší a dynamičtější vzhled. Světla LED pro denní svícení s novými rámečky jakož i nově nabízené světlomety LED a zadní sdružené svítilny LED byly kompletně nově uspořádány, aby IONIQ vynikal i za tmy poutavým estetickým pojetím při současném zvýšení bezpečnosti.

Modely IONIQ Plug-in a Electric jsou nabízeny s nově navrženými 16“ koly z lehké slitiny.

Nový IONIQ je k dispozici s devíti barvami laku karoserie včetně čtyř nových: Fluidic Metal, Electric Shadow, Liquid Sand a stříbrná Typhoon. Hyundai tak reaguje na kreativní požadavky zákazníků, týkající se estetiky modelu IONIQ, který od roku 2016 slaví výjimečné úspěchy ve svém tržním segmentu. Mezi další barvy laku karoserie dostupné pro majitele nového modelu IONIQ patří černá Phantom, bílá Polar, šedá Iron, modrá Intense a červená Fiery.

Nejširší soubor bezpečnostních prvků a funkcí v segmentu

Všechny verze nového modelu IONIQ jsou vybaveny komplexním souborem vyspělých technologií Hyundai SmartSense, které přispívají k mimořádně komfortní a bezpečné jízdě. Nejmodernější asistenční systémy nepřetržitě sledují okolí vozidla a chrání řidiče za jízdy před potenciálními riziky.

Standardní bezpečnostní výbava nového modelu IONIQ zahrnuje asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu, asistenta pro detekci chodců a nově i cyklistů a asistenta pro rozpoznávání únavy řidiče. Součástí standardní výbavy je rovněž asistent pro jízdu v jízdním pruhu a asistent dálkových světel. Na přání se dodává asistent řízení v jízdním pruhu, který udržuje vozidlo uprostřed jízdního pruhu a zajišťuje bezpečnou jízdu dokonce i v husté dopravě během dopravní špičky, a inteligentní upozorňování na omezení rychlosti používá přední kameru a informace z navigačního systému k rozpoznávání dopravních značek a v reálném čase zobrazuje omezení rychlosti a zákazy předjíždění.

Chytrý adaptivní tempomat SCC (Smart Cruise Control) s funkcí Stop&Go používá radarový senzor k měření vzdálenosti vpředu jedoucího vozidla a v závislosti na dopravní situaci udržuje bezpečný odstup. Nová, na přání dodávaná funkce upozorňuje řidiče, že se vpředu stojící vozidlo rozjelo. Mezi další prvky výbavy na přání patří asistent pro sledování slepého úhlu BCW (Blind-Spot Collision Warning) a asistent pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání RCCW (Rear Cross-Traffic Collision Warning).

Vylepšené funkce pro ještě snadnější a zábavnější řízení

Nový IONIQ Electric přebírá od podobně inovativního elektromobilu KONA Electric funkci ovládání vozidla jedním pedálem, umožňující maximální využívání technologie brzdění rekuperací kinetické energie. Řidič může zastavit vozidlo pouhým držením levé páčky na volantu, aniž by musel sešlápnout pedál brzdy. Tato funkce chytrého brzdění rekuperací kinetické energie automaticky mění intenzitu rekuperace kinetické energie v závislosti na sklonu vozovky a dopravní situaci před vozidlem po uvolnění pedálu plynu.

Nový IONIQ Electric je vybaven také režimem Eco+, který doplňuje standardní režimy Eco, Comfort a Sport. Aktivací režimu Eco+ řidič sníží spotřebu elektrické energie a prodlouží dojezd na zbývající zásobu energie v nepředvídatelných nouzových situacích.

Nové modely IONIQ Hybrid a Plug-in jsou pro zákazníky k dispozici od července 2019. Elektrická verze bude následovat v září 2019.

Technické údaje 

Elektromotor (IONIQ Electric)
Druh synchronní elektromotor s permanentním magnetem
Nejvyšší výkon 100 kW (136 k)
Nejvyšší točivý moment 295 Nm
Nejvyšší rychlost 165 km/h
Emise CO2, kombinované (g/km) 0
Dojezd s elektrickým pohonem (WLTP) 311 km

 

Akumulátory
Druh lithium-polymerový
Kapacita (kWh) 38,3 kWh
Výkon (kW) 113
Hustota energie (Wh/kg) 112,4 (bez vyhřívání akumulátoru)

111,2 (s vyhříváním akumulátoru)

Napětí (V) 319,4

 

Nabíjecí zařízení vozidla
Max. výkon (kW) 7,2
Doba nabíjení
Doba nabíjení (z 0 % na 80 % kapacity)/standardní nabíjení střídavým proudem min. 6 h 5 min
Doba nabíjení (z 0 % na 80 % kapacity)/rychlé nabíjení stejnosměrným proudem nabíjecí stojan s výkonem 50 kW: cca 57 min

nabíjecí stojan s výkonem 100 kW: cca 54 min

 

Převodovka
Automatická Jednostupňový redukční převod

 

Převodové poměry
Jednostupňový redukční převod/akumulátory 38,3 kWh
Převodový poměr 7,412

 

Podvozek
Vpředu Vzpěry McPherson s plynovými tlumiči
Vzadu Vlečená ramena spojená torzně poddajnou příčkou s plynovými tlumiči
Řízení
Druh hřebenové
Počet otáček volantu mezi rejdy 2,85
Poloměr otáčení 5,3 metru (minimální)
Celkový převod řízení 15,1:1

 

Brzdová soustava
Vpředu (průměr) 280 mm
Vzadu (průměr) 284 mm
Asistenční systémy ABS, EPB, ESC a FCA
Kola Pneumatiky (IONIQ Electric)
Kola z lehké slitiny 6,5J x 16 205/60 R 16

Exteriér (mm)

Vnější délka 4470
Vnější šířka 1820
Vnější výška 1450/1475
Rozvor 2700
Světlá výška 140/150
Převis vpředu 880
Převis vzadu 890
Rozchod kol (vpředu) IONIQ Electric: 1555 (16“)
Rozchod kol (vzadu) IONIQ Electric: 1564 (16“)


Interiér (mm)

První řada Druhá řada
Výška stropu nad sedákem (se střešním oknem/bez střešního okna) 994/1024 (970/1004) 950
Prostor pro nohy 1073/1136 906/800
Šířka v úrovni ramen 1425 1396
Šířka v úrovni kyčlí 1366 1344


Objemy (litry)

Zavazadlový prostor (l VDA) IONIQ Electric: min. 357 l/462 l/max. 1417 l (VDA 211/213/214)

 

Hmotnosti
Pohotovostní hmotnost (kg)

(v provozuschopném stavu, bez řidiče)

1527 (min.)/1575 (max.)
Užitečná hmotnost (kg) 395-443
Celková hmotnost (kg) 1970

Ceník Hyundai IONIQ 2019 ke stažení ZDE

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motor uvádí módní kolekci „Re:Style 2021“ využívající odpadové materiály z automobilové výroby

Hyundai Motor uvádí módní kolekci...

Hyundai Motor Company představuje v partnerství s obchody L’Eclaireur a Boon the Shop celkem 12 módních návrhů zhotovených z odpadových materiálů vznikajících při výrobě vozidel Re:Style...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motor vdechuje život mobilitě budoucnosti v metaversu Hyundai Mobility Adventure na Robloxu

Hyundai Motor vdechuje život mobilitě...

Hyundai Motor v říjnu oficiálně spustí metaverse „Hyundai Mobility Adventure“ Otevřená beta verze je přístupná již od 1. září, aby si ji uživatelé mohli vyzkoušet a sdílet své dojmy...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai prozrazuje podrobnosti o výrobě modelu IONIQ 5

Hyundai prozrazuje podrobnosti o výrobě...

Hyundai v novém videu nabízí pohled na výrobní proces modelu IONIQ 5 IONIQ 5 nabízí zákazníkům řadu elektrifikovaných benefitů díky exkluzivní platformě Hyundai E-GMP pro elektromobily...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai NEXO podruhé překonal světový rekord v dojezdu

Hyundai NEXO podruhé překonal světový...

Hyundai NEXO, řízený týmem australského zastoupení Hyundai, stanovil nový světový rekord v nejdelším dojezdu na jednu nádrž pro vozidla s vodíkovým pohonem Rekordní jízda s nulovými emisemi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motor odhaluje zcela nový BAYON, stylový a elegantní crossover s prvky SUV

Hyundai Motor odhaluje zcela nový BAYON,...

Hyundai představil zcela nový model BAYON, který má stylovou a elegantní karoserii crossoveru s prvky SUV BAYON nabízí kompaktní exteriér, prostorný interiér a řadu vyspělých prvků výbavy v...