Mitsubishi na Autosalonu v Ženevě (6. až 16. března 2008)

Co se skrývá v oranžové barvě … ? – s oranžovou barvou přichází na mysl řada přirovnání jako živost, teplo, nadšení, kreativita, energie, úspěšnost, podnět, ale též polarizace.

A všechno toto uvedené má mnoho co společného s Mitsubishi Motors Corporation v roce 2008 …

Mitsubishi na Autosalonu v Ženevě (6. až 16. března 2008)
Mitsubishi na Autosalonu v Ženevě (6. až 16. března 2008)
Mitsubishi na Autosalonu v Ženevě (6. až 16. března 2008)

Chytrý a odlišný, přesně to Mitsubishi Motors Corporation ztělesňuje v těchto charakteristikách napříč všemi svými novými modelovými řadami, přičemž každá z nich je podpořena jednou z ikon:

  • Lancer Evolution:sportovní duch
  • “i”:zelená (oranžová ?…) vize
  • Pajero:expert na 4WD

Ve skutečnosti, na autosalonu v Ženevě v letošním roce, každá z premiér Mitsubishi i klíčových výstavních modelů bude nositelem tohoto shodného a velice oranžového sdělení:

Prototype-S:

Stejně jako Concept-X (2005, Tokio) a později Prototype-X (2007, Detroit) se staly předzvěstí nového Lancer Sportsedan a Lancer Evolution, i Prototype-S půjde ve stopách tak provolávané studie Concept-Sportback (2005, Frankfurt), aby již nyní odhalil tvar blížícího se sériového vozu Lancer Sportback.

Tento pětidveřový hatchback, který bude uveden na trh v tomto roce, bude tou nejdůležitější variantou pro Evropu, neboť bude představovat 70% plánovaného objemu v tomto regionu. Sportovní, velice metalická oranžová barva – podobná té, která byla zvolena pro Lancer Ralliart představený před několika málo týdny na autosalonu v Detroitu – bude i na konceptu Prototype-S zdůrazňovat výhody pětidveřové karoserie, stejně tak jako flexibilitu zadních sedadel, až po jízdní vlastnosti nového vozu Lancer.

V tomto ohledu zasáhne totožné emociální a mimo hlavní proud jdoucí skupiny, stejně jako Lancer Sportsedan, ačkoliv tentokrát ve formě hatchbacku, který je cílen podobně jako Alfa Romeo 156 / 159 Sportwagon (z hlediska dynamických vlastností) a Saab se svým legendárním Saabem 900 Turbo Combi-Coupé (braný jako aspirační značka).

V odrazu této aspirace, sportovního klínovitého profilu, ostře řezaných linií, rozhodného postoje, který se zrodil z dlouhého rozvoru a širokého rozchodu kol, vysoké zádi nebo velice působivého zadního střešního spoileru se koncept stane ztělesněním vize Mitsubishi, doplňujícím flexibilní sportovní sedan v segmentu C/D, a jako takový bude výrazně vzdálen tradičním hatchbackům.

Prototype-S v sobě bude mísit prvky z konceptu Concept-Sportback, z vozu Lancer Evolution (sériová podoba) a Lanceru Ralliart (240 k / 343 Nm 2.0 l turbo motor, dvojitá spojka SST, stálý 4WD systém vybavený aktivním mezinápravovým diferenciálem), stejně jako bude nabízet další vývoj předního grilu „Jet Fighter“.

i- EV

Elektricky poháněný „i-EV“ městský vůz bude v Ženevě také vystaven, a to jako ztělesnění závazku Mitsubishi Motors Corporation ve vztahu k inovativním řešením příznivým vůči životnímu prostředí.

Mnohem živější a udávající zdravější budoucnost pro lidstvo než studené tóny zelené a modré, které jsou zpravidla spojovány s komunikací životního prostředí, by právě oranžová „čistým“ aktivitám Mitsubishi v tomto ohledu padla opravdu velice dobře.

Jenom pro připomínku, elektrický “i-EV” bude uveden na japonském trhu v roce 2010, následujícím vývozem na mezinárodní trhy, kde je vysoce ceněný.

Pajero Evolution

Navzdory zrušení rallye Dakar 2008 sehraje právě Pajero Evolution roli hlavní hvězdy expozice, přinášejíc tak hřejivé a exotické vzpomínky na 12 vítězství vozu Pajero: bude to pocta schopnostem tohoto vozu a jeho hlubokým kvalitám i dokonalosti technologie 4WD.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík z hnoje a odpadu

Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík...

Japonské společnosti Toyota Motor Corporation, Toyota Tsusho a Mitsubishi Kakoki letos na podzim v Thajsku představí zařízení na výrobu vodíku na bázi bioplynu. Vyrábět budou vodík z kuřecího...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Začíná zajímavá éra Mitsubishi. Značka uvádí na trh ASX nové generace, rozšiřuje tak evropskou modelovou nabídku stájových kolegů Space Star a SUV s označením Eclipse Cross PHEV. ASX se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Mitsubishi už příští rok uveden na evropský trh svou novou vlajkovou loď Outlander PHEV. Základem auta bude druhá generace pokročilého EV plug-in hybridního systému se dvěma elektromotory pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

První ročník akce Experience Day pro fleetové zákazníky Testování vozů včetně aktuálních novinek z portfolia skupiny Auto Palace Hosty akce svezl také účastník Rallye Dakar a soutěžní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...