Mitsubishi na Autosalonu v Paříži (4. – 19. října 2008)

Mitsubishi představí zcela nový crossover Mitsubishi – závodní vůz „Racing Lancer“, kterým naváže na 35 let závodních úspěchů vozu Mitsubishi Lancer.

Od prvního vstupu do závodů (1962 Macao Grand Prix/Mitsubishi 500) bylo Mitsubishi s motorsportem velice úzce spjato.

Mitsubishi na Autosalonu v Paříži (4. – 19. října 2008)

Nezáleželo na disciplíně (okruh: 1971 vítěz Japan Grand Prix/Colt F2000; WRC: 4 tituly pro jezdce a jeden titul pro automobilku/Lancer Evolution; cross country. 12 vítězství na rallye Dakar/Pajero), vynikající dovednosti řidičů a navigátorů Mitsubishi, úspěšnost jeho závodních týmů, integrita jeho vozů spolu s uměním inženýrů centra vývoje, to vše dohromady postupně budovalo vynikající pověst a proslulost Mitsubishi po celém světě.

Laboratoř

Motorsport přinesl takové legendy jako Pajero, ale také Lancer/Lancer Evolution, podporujíce sériově vyráběné vozy po celou historii až po současně uvedenou rodinu Lancer (Sportsedan, Sportback, Ralliart, Evolution) postavenou na platformě „Global Project“.

Jako skutečná testovací laboratoř rozšířil motorsport také oblasti vývoje v centru v Okazaki, od technologie pohonu všech kol až po turbo, které byly použity i u sériově vyráběných vozů a SUV, od modelu Lancer až po Pajero.

Crossover

A dnes Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zahajuje novou etapu, když oznamuje svého dalšího závodníka – nový crossover „Racing Lancer“. S tímto vozem bude MMC usilovat o to, aby dalo novou dimenzi svým závodním aktivitám navazujíce tak na 35 let závodních úspěchů vozu Lancer a impozantních 25 let závodní éry vozu Pajero.

Od nového uvedení závodního vozu „Racing Lancer“ pro on-road i off-road, si Mitsubishi slibuje, že v oblasti osobních a SUV vozů marketingově zasáhne větší masy než jeho předchůdci.

Sportovní silueta závodního vozu Lancer, inspirovaná pětidveřovou karoserií právě představeného modelu Lancer Sportback, bude významným základem ofenzivy Mitsubishi i v sektoru osobních vozů, a to stejným způsobem jako když bylo uvedeno nové Pajero Evolution spolu s novou generací sériového vozu Pajero v roce 2006.

Dieselový pohon

Výrazná prezentace značky Mitsubishi na podzimním autosalonu v Paříži, bude umocněna na pozadí střednědobé strategie Mitsubishi pro Evropu – přinášet sportovní dědictví spolu s tzv. zeleným designem – pod označením „One segment/One (green) solution“. Stejně tak jako sehraje „Racing Lancer“ jedinečnou roli ambasadora MMC pro dieselové technologie, bude zelené řešení volbou korporace pro C/D segment, do kterého Lancer patří.

Mitsubishi je v oblasti dieselového pohonu relativní nováček, ale díky svým dlouhodobým zkušenostem s vývojem motorů (byl pionýrem v takových oblastech jako čisté emise, vyvažovací hřídele, turbo, přímé vstřikování od 70. let …) se rozhodl vytvořit dieselový motor, a zastřešit širokou nabídku dieselových pohonných jednotek.

Všechny nové motory, přes zcela nový čtyřválec 4N13 EURO V, který bude uveden v roce 2009, nejprve ve voze Lancer, až po závodní motor V6 3,0 l turbo pro „Racing Lancer“, budou sdílet stejné základní know-how a stejné podstatné zelené benefity dieselové technologie, konkrétně nízká spotřeba paliva a nízké emise.

Cíl „Dakar“ v Jižní Americe 2009

„Racing Lancer“ je super cross-country rallye vozem, který byl vyvinut v souladu s pravidly FIA pro skupinu T1 (upravené cross-country rallye vozy). A je v souladu i s novými pravidly, která přijdou v účinnost v roce 2010.

Nový dieslový motor byl za poslední měsíce několikrát odzkoušen ve voze Pajero Evolution a Mitsubishi Motors si je jisté, že „Racing Lancer“ se díky němu stane významným hráčem na Rallye Dakar 2009, který bude v příštím roce přesunut z Afriky do Jižní Ameriky, kde také „Racing Lancer“ poprvé odstartuje.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík z hnoje a odpadu

Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík...

Japonské společnosti Toyota Motor Corporation, Toyota Tsusho a Mitsubishi Kakoki letos na podzim v Thajsku představí zařízení na výrobu vodíku na bázi bioplynu. Vyrábět budou vodík z kuřecího...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Nové Mitsubishi ASX: Sebevědomý hybrid

Začíná zajímavá éra Mitsubishi. Značka uvádí na trh ASX nové generace, rozšiřuje tak evropskou modelovou nabídku stájových kolegů Space Star a SUV s označením Eclipse Cross PHEV. ASX se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Nový Outlander PHEV přijede příští rok

Mitsubishi už příští rok uveden na evropský trh svou novou vlajkovou loď Outlander PHEV. Základem auta bude druhá generace pokročilého EV plug-in hybridního systému se dvěma elektromotory pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

První ročník akce Experience Day pro fleetové zákazníky Testování vozů včetně aktuálních novinek z portfolia skupiny Auto Palace Hosty akce svezl také účastník Rallye Dakar a soutěžní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...