Mercedes EQE SUV: Luxus v pohorkách

Mercedes-EQ luxusně elektrizuje. Před rokem představil „základní“ novinky, elektrické modely – EQA, EQB. K tomu pak přidal luxusní sedan EQS a sportovní manažerský sedan EQE. A letos přibyly jejich deriváty v pohorkách: EQS SUV a naposledy EQE SUV.

Zdroj: Mercedes-Benz

Zdroj: Mercedes-Benz

Právě EQE SUV je poslední novinkou, jejíž modulární koncept umožňuje širokou škálu výkonů od 215 do 300 kW a dojezdu až 590 kilometrů podle metodiky WLTP. Sada lithium-iontových akumulátorů je složena z 10 modulů.

Mercedes si je tak jistý kvalitou tevhnologie, že vystavuje na své vysokonapěťové sady akumulátorů certifikát, kterým dává záruku výkonnosti při definované zůstatkové kapacitě po dobu provozu 10 let nebo do ujetí vzdálenosti 250 000 kilometrů. To je raritní.

K nabíjení slouží aplikace Mercedes me Charge, která je jednou z největších nabíjecích sítí na světě. Aktuálně disponuje více než 850 000 nabíjecími přípojkami se střídavým a stejnosměrným proudem, z toho je cca 350 000 v Evropě. Mercedes me Charge umožňuje svým zákazníkům „zelené“ nabíjení z veřejných nabíjecích stanic v celé Evropě, USA a Kanadě. Green Charging funguje na základě dodatečné kompenzace nabíjecího procesu energií z obnovitelných zdrojů.

Tepelné čerpadlo standardně

EQE SUV má i velmi slušnou sportřebu energie i díky důmyslné chladicí a topné soustavě se standardně dodávaným tepelným čerpadlem. Systém díky tomu pracuje velmi hospodárně. Odpadní teplo elektrického pohonu (invertor a elektromotor) a vysokonapěťové sady akumulátorů může být využíváno k vyhřívání interiéru. Tím u systému topení výrazně klesá spotřeba elektrické energie ze sady akumulátorů, což prodlužuje dojezd. Další příjemnou a hospodárnou funkcí je klimatizace před jízdou. Standardně je vůz vybaven automatickou klimatizací THERMATIC se dvěma klimatizovanými zónami, volitelně se dodává Thermotronic se čtyřmi zónami.

Chytré plánování trasy

Navigační systém s „elektrickou inteligencí“ prozrazuje svou funkci již svým označením, protože na základě mnoha faktorů plánuje nejrychlejší a nejkomfortnější trasu včetně zastávek pro nabíjení. Navigace kromě toho dynamicky reaguje například na dopravní kolony nebo změnu stylu jízdy. Navigační systém s „elektrickou inteligencí“ je chytrý a pro nabíjecí zastávku vypočte pravděpodobné náklady na nabíjení. Podél trasy může navíc přidat preferované nabíjecí stanice nebo navrhované nabíjecí stanice odebrat.

Zdroj: Mercedes-Benz

Výroba s neutrální bilancí emisí CO2

V prosinci začne výroba modelu EQE SUV v závodě Mercedes-Benz Tuscaloosa ve státě Alabama (USA). Závod na výrobu akumulátorů v nedalekém okrese Bibb County dodává sady akumulátorů pro tento model a pro EQS SUV. Od letošního roku má produkce ve všech vlastních výrobních závodech divizí Mercedes-Benz Cars a Vans na celém světě neutrální bilanci emisí CO2 – to platí i pro oba výrobní závody Mercedes-Benz v Alabamě.

Verze s pohonem všech kol mají nejvyšší přípustnou hmotnost přívěsu až 1800 kilogramů. EQE SUV s pohonem zadních kol smí táhnout přívěs o hmotnosti až 750 kilogramů.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země je naše Pandora

Země je naše Pandora

Před 13 lety se Avatar zapsal do historie kinematografie. Teď se vrací, do zcela jiné doby, s ambasadorem s trojcípou hvězdou. Nový snímek Avatar: The Way of Water se zaměřením na odpovědnost,...