Lexus Sport Coupe: automobilový šperk

Studie Lexus Sport Coupe, která se představila na tokijském autosalonu, představuje skutečný automobilový klenot značky Lexus, patřící do koncernu Toyota.

Pouhým stisknutím tlačítka se elegantní a sportovní kupé změní na působivý kabriolet. Během dvaceti sekund zmizí dvoudílná střecha z hliníkové slitiny v zavazadlovém prostoru, aniž by řidič opustil své místo.


Na konstrukci a vzhledu Lexusu Sport Coupe se podíleli stylisté v Evropě i Japonsku. Na starém kontinentu vznikly jedinečné linie zevnějšku, vnitřek je dílem japonských designérů. Základem konceptu karoserie je dlouhý rozvor náprav a krátké převisy. Dojem mohutnosti podtrhují nejen vysoké boky, ale taktéž originální osmnáctipalcová kola z lehké slitiny.


Známý designér Sotiris Kovos z evropského designérského centra Toyoty říká: „Strávil jsem několik týdnů na Riviéře, abych poznal tamní životní styl a získal inspiraci. Na Riviéře se hledí na kvalitu v kombinaci s elegancí a právě takový je koncept Lexus Sport Coupe.“ Také proto má vůz místo plátěné nebo snímací střechy pevný díl, který vytváří v interiéru příjemnější atmosféru plně srovnatelnou s pravým kupé. Kabina je tak lépe tepelně a hlukově izolovaná. Za teplých dní lze střechu jednoduše složit do prostoru pro zavazadla a užívat si čerstvého vzduchu.


Interiér má sedadla uspořádaná v konfiguraci 2+2. Z materiálů převládá pravá kůže a dýhy z ušlechtilého dřeva. Důležitým prvkem výbavy je samočinná klimatizace, která nastavujete optimální teplotu bez ohledu na to, zda je střecha nasazená nebo složená. Při jízdě s otevřeným vozem v horku systém zajišťuje, aby při malých rychlostech fungovala klimatizace účinněji než na dálnici, kde proudí studený vzduch. V chladnějším počasí pracuje stejně precizně vyhřívání, a to dokonce i při složené střeše. Tehdy se vytváří tepelná kapsa v oblasti nohou, aby cestující neměli pocit chladu.


Protože automobil byl navržen jako kabriolet, karoserie prošla důsledným vyztužením. Výsledkem je mimořádně klidná jízda bez rušivých kmitů a špičkové jízdní vlastnosti jak s nasazenou, tak složenou střechou. K pohonu Lexusu Sport Coupe slouží vidlicový osmiválec s proměnným časování ventilů VVT-i a pětistupňovou samočinnou převodovkou. Všechna kola jsou nezávisle zavěšena na dvojitých lichoběžníkových nápravách. Pneumatiky mají rozměr 245/40 R 18 a jsou vybaveny čidlem tlaku, které varuje při poklesu pod stanovenou mez.


Firma Lexus vznikla před pouhými deseti lety. Tehdy byla její budoucnost velkým otazníkem. Avšak během krátké doby se značka Lexus stala synonymem kvality a prestiže. Koncept Sport Coupe je předzvěstí budoucích zajímavých modelů.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear a Lexus spolupracují na budoucnosti elektromobility

Goodyear a Lexus spolupracují na...

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou novou vizi elektromobilu společnosti Lexus. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím jiným nesrovnatelný...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.