Lexus na březnovém mezinárodním ženevském autosalonu 2014

Na letošním autosalonu v Ženevě představí Lexus ve světová premiéře model RC ve verzi F SPORT a závodní koncept RC F GT3 a v evropské premiéře nové kupé Lexus RC .

2013.12.25 LPMPD

Lexus RC F – evropská premiéra

Vysoce výkonný model RC F (prodej na evropských trzích od letošního podzimu) pohání nový pětilitrový osmiválec o výkonu přesahujícím 450 koní a točivém momentu přes 520 Nm. Jde tak prozatím o nejvýkonnější sportovní vůz s motorem V8 automobilky Lexus. S ohledem na maximálně efektivní využití nabízeného výkonu spojuje RC F nově vyladěnou osmistupňovou převodovku s diferenciálem TVD (Torque Vectoring Differential), jako první na světě v případě sportovního kupé s motorem vpředu a pohonem zadních kol, čímž zlepšuje trakční schopnosti a držení stopy v zájmu výjimečné ovladatelnosti a jízdních výkonů.

Model RC F je prvním vozem značky Lexus, jenž za jízdy ustálenou rychlostí využívá Atkinsonův cyklus s ohledem na nižší spotřebu paliva a následně se ve vyšších otáčkách přepíná na Ottův cyklus za účelem zvýšení jízdní dynamiky.

RC ve verzi F SPORT

Verze F SPORT pozoruhodného kupé Lexus RC se vyznačuje exkluzivním, ještě sportovnějším a agresivnějším ztvárněním exteriéru, stejně tak jako specifickými designovými prvky uvnitř vozu a vylepšenou jízdní dynamikou. Nová řada RC rovněž představuje nejnovější pokrokové technologie automobilky Lexus, jako např. nový dotykový ovladač RTI (Remote Touch Interface).

Nový koncept Lexus RC F GT3

– předznamenává záměr automobilky Lexus nabídnout závodním týmům vůz kategorie GT3.

Další vystavované modely

Na autosalonu se objeví i několik dalších vybraných modelů Lexus ve verzi F SPORT, jako např. RX 450h F SPORT, CT 200h F SPORT a IS 300h F SPORT. Představí se i luxusní verze modelů CT 200h a GS 300h.

Tisková konference automobilky Lexus je  v Ženevě naplánována na 4. března v 8:45 dopoledne v hale č. 4, stánek 4211.

O značce Lexus

Od svého uvedení na trh roku 1989 je Lexus po celém světě znám svou touhou po dokonalosti, výjimečnou kvalitou, špičkovými technologiemi svých produktů a ojedinělým konceptem kompletní péče o zákazníky. Lexus je dnes jediným světovým výrobcem luxusních vozů, který nabízí ucelenou řadu vysoce výkonných plně hybridních modelů skládající se z RX 450h, hybridního crossoveru, jež je přímým nástupcem prvního hybridního SUV na světě RX400h, dále GS 450h, vysoce výkonného hybridního sedanu, vlajkové lodi LS 600h, hybridní limuzíny se stálým pohonem všech kol, modelu CT 200h – prvním a jediným plně hybridním prémiovým kompaktem na světě a sportovním sedanem IS 300h, jehož pohonná jednotka byla dále použita v modelové řadě GS, v modelu GS 300h, díky kterému se Lexus stal také jediným výrobcem na světě, který nabízí dvě plně hybridní motorizace v rámci jedné konstrukční řady.

Rostoucí oblíbenost hybridních modelů Lexus v ČR dokazuje i jejich zvyšující se podíl na celkových prodejích značky – 80 % (2013) vs. 40% (2007).

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear a Lexus spolupracují na budoucnosti elektromobility

Goodyear a Lexus spolupracují na...

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou novou vizi elektromobilu společnosti Lexus. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím jiným nesrovnatelný...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.