Land Rover a Holland & Holland společně představily nejluxusnější Range Rover všech dob.

Obě společnosti jsou držitelé prestižního ocenění Royal Warrant, které dokládá, že patří k osvědčeným dodavatelům britské královské rodiny.

1lrnejnejcelek860

1lrnejnejseda860

Díky zručnosti a umění týmu divize Special Vehicle Operations

– která je zaměřena na výrobu řady vysoce výkonných sériových modelů značek Jaguar a Land Rover, produktů podporujících personalizaci vozů a malosériových, vysoce ceněných limitovaných edicí modelů pro obě značky, kombinuje nový vůz bezkonkurenční terénní schopnosti Range Roveru se širokou škálou prvků výbavy, které jsou vyrobeny přesně zákazníkovi na míru.

Toto SUV je možné získat pouze na doporučení od Holland & Holland.

Zákazníci si pak následně mohou vůz objednat prostřednictvím nejbližšího autorizovaného prodejce Land Roveru. Cena vozu začíná na 5 622 870 Kč včetně DPH.

Nový vůz vychází z Range Roveru Autobiography Black

– vrcholného provedení celé modelové řady Land Roveru. Divize Land Rover Special Vehicle Operations (SVO) ročně během tří let vyrobí 40 superluxusních vozů. Range Rover Holland & Holland je nabízen, v závislosti na daném trhu, s dieselovým motorem SDV8 o objemu 4,4 litru a výkonem 339 koní nebo se zážehovým motorem V8 5.0 Supercharged s výkonem 510 koní.

Přepychový model poznáte již na dálku, dokonce i mezi dalšími Range Rovery, a to díky speciální zelené barvě karosérie Holland & Holland Green. Ta zvýrazňuje zpětná zrcátka, výdechy na kapotě a také mřížku chladiče s chromovanými detaily. Značení Holland & Holland je u prodloužené i standardní verze v dolní části dveří a na víku zavazadlového prostoru.

Cestující na zadních sedadlech mohou díky paketu Executive Class naplno využít přidaných 186 mm v prostoru pro nohy anebo sklopit opěradlo v rozsahu 17 stupňů. Dvě samostatná, plně nastavitelná sedadla jsou doplněna o rozšířenou a přepracovanou středovou konzoli s elektricky výklopnými stolečky z ořechového dřeva, vestavěnými USB konektory pro dobíjení, vylepšenými úložnými prostory pro lovecké potřeby a na míru navrženým osvětlením.

Interiér vozu

– je čalouněný nejjemnější kůží a vyvedený v bronzové a tmavě hnědé barvě s precizními detaily jako je například výšivka Holland & Holland na předních sedadlech. Dokonce i boky tunelu uprostřed vozu jsou potaženy kůží ve stejném odstínu. Vše doplňuje dekor z francouzského ořechu, jemně leštěného do podoby naolejovaných pažeb, kterými jsou řemeslníci Holland & Holland proslulí už od samotného založení společnosti v roce 1835. Připomenutím dlouhé historie firmy je i logo vložené do středové konzole. Dřevěný dekor každého vozu je vyroben z jednoho kusu ořechového dřeva, 1 500 mm dlouhého a 500 mm širokého.

Vnitřní madla dveří jsou zdobena rytinou listů akantu, který je typický pro mistrovské rytecké umění Holland & Holland. Přední strana panelu odkládací přihrádky je dekorována stejným vzorem, jaký byste našli na pažbě pušky. Předlohou výrazného gravírování panelu středové konzole byl diamantový vzor předpažbí pušek Holland & Holland.

To, co Range Rover Holland & Holland od ostatních odlišuje, je umístěno v zavazadlovém prostoru.

1nenejzavprostor900

Jde o hliníkový, kůží potažený box s vyraženým logem Holland & Holland, který byl navržen speciálně pro tento vůz. Vnitřek boxu je čalouněný kůží Alcantara a majitel vozu zde může bezpečně přepravovat pár svých pušek Holland & Holland. V případě potřeby maximálního objemu zavazadlového prostoru jej lze bez potíží vyjmout. Je položen na výsuvné podlaze, vyrobený z hliníku a uhlíkového kompozitu a potažen kůží a dřevěnou dýhou.

Komponenty podlahy jsou vyrobeny s naprostou přesností a vytváří platformu, která se vysune tlumeným pohybem. To zaručuje pohodlný přístup do boxu i při otevřeném víku zavazadlového prostoru. Posuvná podlaha je navržena s dostatečnou nosností, takže je možné si na ni sednout v případě, že se majitel vozu potřebuje přezout nebo zastaví na krátký piknik. V cestovní poloze jsou podlaha i box v kufru vozu umístěny nízko a dostatečně vzadu, takže stále zbývá dost místa pro zavazadla nebo sportovní vybavení.

 

 

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Defender má nové verze, včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

Defender má nové verze, včetně...

V nabídce modelové řady Land Rover Defender se objevují novinky: První je Defender 130 Outbound – extrémista s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní. A druhým pak historickým odkazem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover V8: 530 koní extáze

Range Rover V8: 530 koní extáze

Automobilovou historii píšou výjimečné vozy. Ty s odvážnějšími sny a větší vytrvalostí. Ty, které mění možnosti ve skutečnost. Range Rover s motorem V8 takový je. Výjimečný. Auta se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover Sport: Univerzální voják na všechny povrchy

Range Rover Sport: Univerzální voják na...

Dneska chtějí zákazníci auto na všechno. Aby zajelo rychlý čas na ulízaném asfaltu závodního okruhu, i aby zvládlo brouzdat po strupatých okreskách nebo na nezpevněném povrchu, nebo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stylová oslava 75 let: Land Rover Defender 90 v kostkách

Stylová oslava 75 let: Land Rover...

Už je 75 let, co Land Rover představil svoji perlu z britských slatin a bažin. Tehdy se zrodila opravdová ikona, teď značka společně s firmou LEGO spojila síly a vytvořily stavebnici LEGO Icons...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover SV: Návrat krále za 5,6 milionu

Range Rover SV: Návrat krále za 5,6 milionu

Má za sebou přes 50 let vývoje a čtyři generace předchůdců, ale nikdy nebyl tak atraktivní, moderní, esteticky půvabný a technologicky vyspělý. Range Rover, vlajková loď automobilky Land...